Saneczkarstwo

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
Col_Frost

Re: Saneczkarstwo

Post autor: Col_Frost » 04 sty 2019, 13:15

mgars pisze:
04 sty 2019, 10:02
Sochowicz miał wypadek na treningu i nie wystartował w Pucharze Narodów.
Tych wypadków chyba było więcej, bo na liście startowej było ponad trzydzieści nazwisk, a w PN wystartowało koniec końców 26 zawodników. W każdym razie oby to nie było coś poważnego.
dd100 pisze:
04 sty 2019, 10:39
W Siguldzie też ma ich nie być. Wystartują dopiero na MŚ w Wintenbergu. Pewnie pojadą/pojechały tam (na nasz "domowy" tor) trenować.
Dobrze wiedzieć, dzięki za info.

Kurowski i Domaradzka przeszli przez PN.

maruda

Post autor: maruda » 05 sty 2019, 11:48

Chmielewski/Kowalewski nadal bez błysku :(

Obawiam się, że te nadzieje związane z naszą dwójką nigdy się nie spełnią.

maruda

Post autor: maruda » 05 sty 2019, 12:50

dd100 pisze:
04 sty 2019, 10:39
Col_Frost pisze:
04 sty 2019, 8:20
Czas na kolejny weekend w PŚ. Dość zaskakująca (przynajmniej dla mnie) nieobecność naszych najlepszych pań, pojawi się za to młoda Klaudia Domaradzka. Czyżby po słabszych startach za oceanem jakaś przerwa? Panowie w stałym, czteroosobowym składzie.
W Siguldzie też ma ich nie być. Wystartują dopiero na MŚ w Wintenbergu. Pewnie pojadą/pojechały tam (na nasz "domowy" tor) trenować.
Ponoć jakieś kontuzje.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 05 sty 2019, 12:55

Polacy mieli sporego pecha w pierwszym ślizgu. Spore opady śniegu, tor czyszczono co piąty przejazd, a nasi mieli nr 10 i jeszcze tuż przed ich przejazdem leżeli Słowacy. Było widać po czasie jak ich wyhamowało w środkowej części toru, na górze mieli lepszy czas niż Włosi, którzy po pierwszym ślizgu byli bodajże na czwartym miejscu. Oczywiście nie można wszystkiego zwalać na śnieg, błędy też jakieś były, choć niezbyt widoczne, a przynajmniej ja niczego nie dostrzegłem. No ale na czasie się odbiły. To tylko moje przypuszczenia, ale sądzę że w równych warunkach dziesiątka była dzisiaj możliwa. Ja bym ich jeszcze nie skreślał. Oczywiście zależy też kto na co miał nadzieję ;)

balwan

Post autor: balwan » 05 sty 2019, 13:52

W pierwszym ślizgu Domaradzka tylko o 0,1s przegrywa z aktualną mistrzynią Świata ;)
Dodam tylko że Niemka pojechała niemal bezbłędnie a reszta niech będzie niespodzianką ;)

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 05 sty 2019, 16:20

Z tym "niemal bezbłędnie" to nie tak zaraz, ja się dwóch większych "przewinień" dopatrzyłem, ale w sumie wszystko zależy od tego jak kto rozumie "niemal" ;-) Niestety pogoda wypaczyła wyniki rywalizacji pań. Nam pozostaje się cieszyć, że mamy jakieś zaplecze, które pod nieobecność najlepszych również potrafi dostać się do PŚ. Na otwarciu w Igls się nie udało. Wówczas zabrakło sporo, pamiętam że tuż przed nią była niemiecka Koreanka Frisch, która też się nie dostała. W Koenigssee, nawet gdyby Kuls i Wojtuściszyn startowały i były w PN przed Domaradzką, 18-latka by się zakwalifikowała.

Bardzo jestem ciekaw jutrzejszej rywalizacji w sztafetach. Od Klaudii dużo zależy. Jeśli nie straci za dużo do Stramaturaru powinno nam się udać zająć ósme miejsce. Myślę, że zapasu mogłaby mieć 0,7-0,8s. Niestety w PN straciła do Rumunki znacznie więcej.

balwan

Post autor: balwan » 06 sty 2019, 5:06

Sochowicz złamał kość jarzmową , i wróci najprawdopodobniej dopiero na MŚ

balwan

Post autor: balwan » 06 sty 2019, 5:06

Sochowicz złamał kość jarzmową , i wróci najprawdopodobniej dopiero na MŚ

maruda

Post autor: maruda » 06 sty 2019, 14:21

Polska sztafeta niestety dziś tylko na 9. miejscu, wygrali Niemcy ;)

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 06 sty 2019, 14:27

Niestety słaby występ. Gdyby Rumuni ukończyli byłoby zapewne 10. miejsce. Dużo straciła Domaradzka, słabo pojechali Chmielewski i Kowalewski (do Słowaków, którzy na dole popełnili kilka rażących błędów nie odrobili prawie nic, dla porównania Włosi na dwóch ostatnich wirażach odrobili ponad pół sekundy), Kurowski nieźle jak na swoje możliwości. Maciek miał lepszy czas od Dominika Fischnallera, który raz jeszcze udowodnił jak bardzo nierównym jest zawodnikiem. A Niemcy jak zwykle, nawet w takim nietypowym składzie.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 11 sty 2019, 12:06

W Siguldzie ten sam skład co przed tygodniem (wliczając w to brak Sochowicza). W PN bez emocji, trzynasty Kurowski spokojnie przeszedł, dziesiąta Domaradzka i tak miała pewne miejsce w PŚ (startowało 15 pań), a dwójka tradycyjnie nie musiała się kwalifikować.

pbest

Post autor: pbest » 13 sty 2019, 13:09

Dziś 8 sztafet na starcie, bez Kanady, ale nasi dyskwalifikacja :(

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 13 sty 2019, 13:42

Kuriozalne zawody dziś. U nas zawiodła Klaudia Domaradzka, która na ostatniej prostej wpadła w takie "turbulencje", że rzucało ją od bandy do bandy, skutkiem czego nie mogła podnieść się z sanek żeby klepnąć tarczę. Podobne problemy miała Platzer, którą postawiło bokiem na parę metrów przed linią mety. "Najlepiej" załatwili się jednak Włosi. Rieder za późno podniósł się z sanek i ledwie musnął palcami tarczę. Niewiele zresztą brakowało, by Iwanowa tak samo załatwiła swoją drużynę.

To jednak nie Rosjanie, którzy indywidualnie odnieśli w Siguldzie dwa zwycięstwa, byli dzisiaj najlepsi. Nawet nie Niemcy, którzy głównie dzięki coraz częściej zawodnemu Lochowi wylądowali dziś na trzecim miejscu. Najlepsi okazali się Łotysze, którzy wygrali po raz pierwszy w historii. Chociaż u bukmachera pewnie można by więcej wygrać stawiając na piąte miejsce Ukraińców, którzy dzięki dyskwalifikacjom zanotowali najlepszy start w historii (chyba, nie chciało mi się tego sprawdzać, ale trudno mi sobie wyobrazić, by miało być inaczej) i teraz w tej statystyce zrównali się z Polakami.

Dla nas ten weekend jest mocno nieudany. W zasadzie jedynym pozytywem był start dzisiejszej "winnej" Klaudii Domaradzkiej, która indywidualnie była 21. Chociaż było to raczej takie minimum przyzwoitości, bo za nią uplasowały się już tylko zawodniczki, które polska saneczkarka powinna wyprzedzać. Kurowski 26., czyli na miarę możliwości, ale bez błysku i bardzo słaby występ dwójki (15. miejsce).

dd100

Post autor: dd100 » 20 sty 2019, 3:42

Jako, że trzeba coś jeszcze robić, aż dojadą do Willunga Hill ;) to sprawdziłem sobie wyniki z ME juniorów i juniorów młodszych. Z ciekawych wyników to para Jakub Karaś/Mateusz Karaś w jm zajęła 5 miejsce. Szkoda, że zawaliła pierwszy przejazd (8 miejsce), bo była szansa na medal (w drugim przejeździe byli na trzecim miejscu). Z innych ciekawostek to w jm rozegrano też pierwszy raz w historii w imprezie mistrzowskiej zawody w dwójkach kobiet. Startowały też nasze dziewczyny. Zajęły 8 miejsce (na 9 par).

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 25 sty 2019, 8:25

A więc najpierw saneczkarze. Czas na pierwsze w tym roku MŚ w zimowej dyscyplinie. Polska kadra w licznym składzie, do Winterbergu pojechali wszyscy, którzy w tym roku jeździli w PŚ. Zatem wśród 37 pań znalazły się trzy Polki: Kuls-Kusyk, Wojtuściszyn i Domaradzka, na 38 panów mamy dwóch naszych: Sochowicz i Kurowski, z kolei wśród 21 dwójek pojawią się Chmielewski i Kowalewski. Dziś sprinty (kwalifikacje i finały), jutro panie i dwójki, a w niedzielę jedynki mężczyzn i sztafety.

ODPOWIEDZ