Biathlon

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
Krolowa Sniegu

Re: Biathlon

Post autor: Krolowa Sniegu » 29 sty 2019, 20:52

Kuburgha pisze:
29 sty 2019, 19:22
Krolowa Sniegu pisze:
29 sty 2019, 14:44

Pamietasz przez pozniejsze sukcesy. Chodzi o ten moment kariery.
Ale czy przypadkiem nie o te późniejsze sukcesy w sporcie chodzi? A nie jakieś juniorskie, których po latach często nikt, poza samymi zdobywcami i statystykami, nie pamięta.
Oczywiście, ale chodzi o zapamiętanie w tym momencie. Oczywiście, że jeśli Kamila nic więcej nie zrobi to sorry, ale to będzie mega nieudana kariera.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 29 sty 2019, 20:54

pbest pisze:
29 sty 2019, 17:12
Krolowa Sniegu pisze:
29 sty 2019, 14:40

Porownywanie dwoch roznych biegow jest juz kompletnie irracjonalne. Inna trasa i inne warunki, inne narty. Jest numerem siedem na swiecie w swojej kategorii wiekowej, to jest osiagniecie. A skreslenie jej kariery juz teraz byloby zwykla glupota. Skreslmy po IO 2026 jesli nic do tego czasu nie zrobi.
Nie skreślam jej kariery tylko powtarzam, że ma bardzo słaby sezon. No i na pewno nie 2026 rok powinien być szczytem jej kariery.
A kiedy miałaby mieć szczyt?
Szczyt to właśnie ten wiek 27-28, wtedy najlepsze mają szczyt. Chociaż oczywiście czasem lepsze wyniki ktoś zrobi przed szczytem, bo nie trafi z trasami, czymkolwiek. Ale to powinien być jej optymalny moment.

maruda

Post autor: maruda » 29 sty 2019, 21:08

Krolowa Sniegu pisze:
29 sty 2019, 20:54
pbest pisze:
29 sty 2019, 17:12

Nie skreślam jej kariery tylko powtarzam, że ma bardzo słaby sezon. No i na pewno nie 2026 rok powinien być szczytem jej kariery.
Szczyt to właśnie ten wiek 27-28, wtedy najlepsze mają szczyt. Chociaż oczywiście czasem lepsze wyniki ktoś zrobi przed szczytem, bo nie trafi z trasami, czymkolwiek. Ale to powinien być jej optymalny moment.
Hojnisz, medalistka mś z 2013 roku, 28 lat skończy za 7 miesięcy. Ile medali tegorocznych mistrzostw świata dla niej zatem przewidujesz? :P

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 29 sty 2019, 21:19

maruda pisze:
29 sty 2019, 21:08
Krolowa Sniegu pisze:
29 sty 2019, 20:54

Hojnisz, medalistka mś z 2013 roku, 28 lat skończy za 7 miesięcy. Ile medali tegorocznych mistrzostw świata dla niej zatem przewidujesz? :P
Żądnych, bo to nie materiał na medalistkę. Może cudem jakiś brąz jej skapnie, jak najlepsze pozwolą. Ale mówię dla mnie nie ma x-factora gwiazdy.

maruda

Post autor: maruda » 29 sty 2019, 21:28

Krolowa Sniegu pisze:
29 sty 2019, 21:19
maruda pisze:
29 sty 2019, 21:08

Żądnych, bo to nie materiał na medalistkę. Może cudem jakiś brąz jej skapnie, jak najlepsze pozwolą. Ale mówię dla mnie nie ma x-factora gwiazdy.
I co decyduje o tym, że Hojnisz - medalistka mś w wieku 22 lat nie jest "materiałem na medalistkę", a Żuk - która w tym wieku nie jest w stanie zapunktować w PŚ - niby jest?

Piotrek

Post autor: Piotrek » 30 sty 2019, 10:13

Dziwi mnie chęć podejmowania z KŚ dyskusji w tym temacie.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 30 sty 2019, 10:35

maruda pisze:
29 sty 2019, 21:28
Krolowa Sniegu pisze:
29 sty 2019, 21:19

I co decyduje o tym, że Hojnisz - medalistka mś w wieku 22 lat nie jest "materiałem na medalistkę", a Żuk - która w tym wieku nie jest w stanie zapunktować w PŚ - niby jest?
Nie jest materiałem na multi medalistkę, na gwiazdę biathlonu. Coś jej może skapnąć. Dla mnie to jest dziewczyna, która może być wysoko, ale brakuje jej czegoś by być najlepszą. Zawsze u niej coś nie zagra. Jak świetnie pobiegnie, to słabo strzeli. Mam wrażenie, że w 2013 roku jechała bez żadnej presji i wtedy to zagrało, głowa była w pełni spokojna, nogi niosły i poszło. A teraz ma jakiś problem, nie potrafi wszystkiego poskładać u siebie i dlatego to nie wypala. Mam wrażenie, że jej brakuje tego zacięcia. Ona robi swoje pracuje, ale nie potrafi po prostu wyjść i tak do końca walczyć. Brakuje jej tej przekory, takiego zacięcia, a i też wrodzonego rozpychania się łokciami (posłuchajmy z nią wywiadów, skromna, nieśmiała, ciągle brzmi jakby się bała ludzi). Jak to powiedział o Lisku bodaj Kozakiewicz, musi być chamem, by zdobywać medale i coś w tym jest.
Tak, Żuk pokazuje, że ma gigantyczne możliwości. Pokazała je rok temu, biegowo jest w stanie osiągać niesamowite szczyty, zresztą pisano wiele o jej wydolności, ona potrafi biegać, świetnie technicznie sobie radzi. Do tego u niej widzę ten pazur, ona potrafi zdobywać złote medale, co zrobiła przed rokiem. Potrafi wygrywać. Jedyny problem to na razie strzelanie, ale to idzie ustabilizować i z czasem to zrobi. A w chwili gdy będzie potrafiła jednocześnie strzelać szybko (nad czym pracuje), celnie i robić to na wysokim tętnie przy szybkim biegu (nie będzie musiała specjalnie zwalniać, żeby strzelać przyzwoicie) to może rozwalać towarzystwo. U niej jest gigantyczny potencjał, taki samorodny talent, może i największy w naszej historii. Wydaje się, że ona potrzebuje dużo czas, ale potencjał wielki.
U Moniki za to potencjał również bardzo duży i myślę, że dobry psycholog mógłby ją otworzyć, ale ona ma już 28 lat, a nie widać, żeby na tym polu poszła do przodu.

maruda

Post autor: maruda » 30 sty 2019, 12:27

Słaby występ sztafety juniorów - dopiero 12. miejsce. Złoto dla Rosjan - o sekundę wyprzedzili Rosjan, o niecałe dwie Włochów.

Czy medal juniorek poprawi nastroje? :)

maruda

Post autor: maruda » 30 sty 2019, 14:34

Krolowa Sniegu pisze:
30 sty 2019, 10:35
maruda pisze:
29 sty 2019, 21:28

Nie jest materiałem na multi medalistkę, na gwiazdę biathlonu. Coś jej może skapnąć. Dla mnie to jest dziewczyna, która może być wysoko, ale brakuje jej czegoś by być najlepszą. Zawsze u niej coś nie zagra. Jak świetnie pobiegnie, to słabo strzeli. Mam wrażenie, że w 2013 roku jechała bez żadnej presji i wtedy to zagrało, głowa była w pełni spokojna, nogi niosły i poszło. A teraz ma jakiś problem, nie potrafi wszystkiego poskładać u siebie i dlatego to nie wypala. Mam wrażenie, że jej brakuje tego zacięcia. Ona robi swoje pracuje, ale nie potrafi po prostu wyjść i tak do końca walczyć. Brakuje jej tej przekory, takiego zacięcia, a i też wrodzonego rozpychania się łokciami (posłuchajmy z nią wywiadów, skromna, nieśmiała, ciągle brzmi jakby się bała ludzi). Jak to powiedział o Lisku bodaj Kozakiewicz, musi być chamem, by zdobywać medale i coś w tym jest.
Tak, Żuk pokazuje, że ma gigantyczne możliwości. Pokazała je rok temu, biegowo jest w stanie osiągać niesamowite szczyty, zresztą pisano wiele o jej wydolności, ona potrafi biegać, świetnie technicznie sobie radzi. Do tego u niej widzę ten pazur, ona potrafi zdobywać złote medale, co zrobiła przed rokiem. Potrafi wygrywać. Jedyny problem to na razie strzelanie, ale to idzie ustabilizować i z czasem to zrobi. A w chwili gdy będzie potrafiła jednocześnie strzelać szybko (nad czym pracuje), celnie i robić to na wysokim tętnie przy szybkim biegu (nie będzie musiała specjalnie zwalniać, żeby strzelać przyzwoicie) to może rozwalać towarzystwo. U niej jest gigantyczny potencjał, taki samorodny talent, może i największy w naszej historii. Wydaje się, że ona potrzebuje dużo czas, ale potencjał wielki.
U Moniki za to potencjał również bardzo duży i myślę, że dobry psycholog mógłby ją otworzyć, ale ona ma już 28 lat, a nie widać, żeby na tym polu poszła do przodu.
Nie wiem o jakich "niesamowitych szczytach" Żuk piszesz, ale ona nie biega lepiej niż Hojnisz w jej wieku.
O tym, żeby zbyt wiele nie wnioskować z wywiadów już pisałem, więc nie będę się powtarzał :)

maruda

Post autor: maruda » 30 sty 2019, 15:27

Bardzo słaby występ Polek :/
Tomaszewska nie zanotowała dużych strat, Jakieła niestety nie pobiegła tak dobrze jak w biegu długim, a i zaliczyła karną rundę. Żuk nawet swojej zmiany nie wygrała.
10. miejsce. (rok temu tercet Tomaszewska, Cichoń, Żuk zajął 5. miejsce, a obsada z innych krajów była relatywnie lepsza niż teraz)

Wygrały Francuzki (tylko jedno doładowanie!).

Polki były najszybsze na trasie (27 sekund przed Włoszkami), za to na strzelnicy dramat - 2:40 straty do Francuzek, ponad 2 minuty w plecy także wobec Niemek, Szwedek, Norweżek i Kanadyjek.

maruda

Post autor: maruda » 01 lut 2019, 16:14

Wojciech Janik i Daria Gembicka na 13. miejscach w sprincie juniorów młodszych.
Wygląda na to, że jutro ostatnia szansa na medal dla Polski (szczerze mówiąc brak medalu Żuk by mnie zdziwił).

maruda

Post autor: maruda » 02 lut 2019, 14:27

Na razie wygląda to tak, że nawet z 3 rundami Żuk mogłaby stanąć na podium :P

maruda

Post autor: maruda » 02 lut 2019, 14:37

Medal jest, pytanie czy złoty ;) (1+1 Żuk)

balwan

Post autor: balwan » 02 lut 2019, 14:45

Żuk bardzo słabo biegnie ostatnią pętle . Przegrywanie w biegu z takimi rywalkami to bardzo słaby bieg.

maruda

Post autor: maruda » 02 lut 2019, 14:45

Ukrainka lepsza o 12 sekund, srebro dla Polski.
Dla mnie srebrny medal jest rozczarowaniem (w tej obsadzie).

ODPOWIEDZ