Biegi narciarskie

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
Krolowa Sniegu

Re: Biegi narciarskie

Post autor: Krolowa Sniegu » 26 sty 2019, 12:50

Nie mam teraz czasu na czytanie forum, pewnie do regularnej aktywności wrócę za jakieś 2 tygodnie. Chce tylko napisać krótko o zakończonych MŚJ. To co zrobiły te dziewczyny i duet trenerski jest niesamowite, postęp to już nie jest mały/duży czy wielki postęp, to jest postęp o LATA ŚWIETLNE, które odrobili w rok.

Monika pokazała, że ma duże predyspozycje sprinterskie, ale też, że bzdurą jest gadanie o niej jako sprinterce na przyszłość. AW i JK pchają ją w stronę dystansów i rozwijają w tym kierunku. Już tutaj wykonała bardzo dobrą zmianę sztafety na dystansie 3,3 km. Myślę, że za dwa lata już na zawodach seniorskich będzie gotowa na poziomie PŚ przebiec 10 km. Bycie tylko sprinterką nic by jej wielkiego nie dało, bo to jeden wyścig na MŚ i IO. To mała szansa, co pokazała kariera chociażby Randall. Jak będzie biegać dystanse, to tych szans będzie zdecydowanie więcej.

W kwestii Izy, to zdecydowanie numer jeden tej kadry i nasza największa nadzieja na przyszłość. Jest jedną z najlepszych juniorek świata co udowodniła w każdym biegu tych mistrzostw, a jak poprawi wytrzymałość, tego trochę jej jeszcze brakuje, to może być juniorką numer jeden. Już za rok powalczy pewnie o medale indywidualne, a i sztafeta może wiele zyskać. Jest naszym najjaśniejszym promieniem na przyszłość i jestem gotowa już teraz stwierdzić, że jeśli będzie bezgranicznie ufać AW i JK, realizować każde ich słowo. Robić wszystko na treningach jak powinna i nie dopadną jej problemy zdrowotne. To w 2026 zostanie medalistką olimpijską w biegu na 10 km stylem dowolnym.

Niesamowita jest praca Werki Kalety, zaczynała jako najsłabsza w tej grupie. Dalekie ogniwo od dziewczyn, ale pracuje mega mocno i robi zniewalające postępy. Taki pracuś jeszcze wiele w biegach zdziała.
Eliza Rucka się trochę zatrzymała, ale wyniki i tak ma lepsze niż rok temu. Każda się poprawiła względem poprzednich MŚ. Celem, co dzisiaj przypominali trenerzy, była poprawa wyników z zeszłego roku i ta poprawa jest aż za ogromna. Nieco ponad 60 sekund do złota w sztafecie, medal był blisko, dziewczyny go poczuły i będą za rok o niego walczyć. Poprawiły się z 12 miejsca na 5. Niesamowita praca.

Ale co innego jest tak naprawdę najważniejsze. Najważniejsze jest to, że one zostały w ciągu tego roku profesjonalistkami. Nauczyły się co znaczy prawdziwe życie sportowca, czego nikt inny im nie potrafił pokazać. Wytrenowanie mięśni to jedno, ale psychika i profesjonalizm to drugie.
Nie przeczę, że z kimś innym też mogłyby się poprawić, tak, wytrenować, poprawić ciało pewnie by się dało. Ale nie wierzę, żeby ktokolwiek inny w tym kraju był w stanie doprowadzić je na szczyt. Teraz są na szczycie i topie świata w swojej kategorii.

PS. W kwestii sztafety, bzdurą jest, że Rucka jest bez formy. Też poprawiła mocno fis-punkty w tym roku. Marcisz miała ogólnie 2 czas łyżwy, ale te, które były przed nią na 5 km dowolnym, zrobiły świetny klasyk.
Do 17 lipca można będzie typować w drugiej części TYPERA ME U23 i U20.

maruda

Post autor: maruda » 26 sty 2019, 12:55

Krolowa Sniegu pisze:
26 sty 2019, 12:50
W kwestii sztafety, bzdurą jest, że Rucka jest bez formy. Też poprawiła mocno fis-punkty w tym roku.
Na koniec ubiegłego sezonu: 90.56 na dystansach (333. na świecie) oraz 163.04 w sprincie (343.).
Ostatnie listy: 93.13 na dystansach (332. na świecie) i 151.86 w sprincie (309. na świecie).
Mocnej poprawy, to ja nie widzę :P

Nie zgodzę się, że dziewczyny są "na szczycie".
Oczywiście mistrzostwa dobre (na poziomie moich oczekiwań, no ale duży + że udało się je spełnić :P).

Królowo - od niezłych miejsc (niemedalowych!) do medalu olimpijskiego naprawdę są lata świetlne.

bart4

Post autor: bart4 » 26 sty 2019, 12:59

Krolowa Sniegu pisze:
W kwestii Izy, to zdecydowanie numer jeden tej kadry i nasza największa nadzieja na przyszłość. Jest jedną z najlepszych juniorek świata co udowodniła w każdym biegu tych mistrzostw, a jak poprawi wytrzymałość, tego trochę jej jeszcze brakuje, to może być juniorką numer jeden. Już za rok powalczy pewnie o medale indywidualne, a i sztafeta może wiele zyskać. Jest naszym najjaśniejszym promieniem na przyszłość i jestem gotowa już teraz stwierdzić, że jeśli będzie bezgranicznie ufać AW i JK, realizować każde ich słowo. Robić wszystko na treningach jak powinna i nie dopadną jej problemy zdrowotne. To w 2026 zostanie medalistką olimpijską w biegu na 10 km stylem dowolnym.
Mam nadzieję dożyć i że forum będzie dalej funkcjonować. Wtedy sprawdzimy czy miałaś rację z medalem Marcisz za 7 lat :D

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 26 sty 2019, 17:27

maruda pisze:
26 sty 2019, 12:55
Krolowa Sniegu pisze:
W kwestii sztafety, bzdurą jest, że Rucka jest bez formy. Też poprawiła mocno fis-punkty w tym roku.
Na koniec ubiegłego sezonu: 90.56 na dystansach (333. na świecie) oraz 163.04 w sprincie (343.).
Ostatnie listy: 93.13 na dystansach (332. na świecie) i 151.86 w sprincie (309. na świecie).

Oczywiście mistrzostwa dobre (na poziomie moich oczekiwań, no ale duży + że udało się je spełnić :P).

Królowo - od niezłych miejsc (niemedalowych!) do medalu olimpijskiego naprawdę są lata świetlne.
Poprawiły się wszystkie na testach.
Tak, to są LATA ŚWIETLNE, ale to jest do przejścia i ja uważam, że Iza to zrobi. Przekonamy się za 7 lat.

maruda

Post autor: maruda » 26 sty 2019, 17:59

Krolowa Sniegu pisze:
26 sty 2019, 17:27
maruda pisze:
26 sty 2019, 12:55

Tak, to są LATA ŚWIETLNE, ale to jest do przejścia i ja uważam, że Iza to zrobi. Przekonamy się za 7 lat.
Pisałaś o Ruckiej "poprawiła mocno fis-punkty w tym roku."
To wykazuję, że nie do końca ;)
Rok temu była w swoim roczniku na świecie 8. na dystansach i 8. w sprintach.
Dziś jest 13. na dystansach i 11. w sprintach.

Chwalmy tam, gdzie chwalić należy - a nie "z urzędu" :)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 26 sty 2019, 20:56

maruda pisze:
26 sty 2019, 17:59
Krolowa Sniegu pisze:
26 sty 2019, 17:27

Pisałaś o Ruckiej "poprawiła mocno fis-punkty w tym roku."
To wykazuję, że nie do końca ;)
Rok temu była w swoim roczniku na świecie 8. na dystansach i 8. w sprintach.
Dziś jest 13. na dystansach i 11. w sprintach.

Chwalmy tam, gdzie chwalić należy - a nie "z urzędu" :)
Ok, mój błąd :)
Świat im starszy tym lepszy, rywalek, które się pokazują też więcej. Z rocznika na rocznik będzie coraz trudniej. Niemniej dzisiaj dobra zmiana.
Szkoda tylko, że chłopcami nikt się nie chce zająć, bo problemy podobno identyczne jak u dziewczyn wcześniej. Podobno po pierwsze mentalność, u nich siedzi, bo dziewczyny na każdym treningu dają maksa, panowie już nie. Brakuje im zawziętości i pracowitości, bo nikt ich tego nie uczy. Techniczne problemy też podobno są. Do tego nie mają tej energii, którą trener powinien dawać zawodnikowi. Szkoda wielka, zwłaszcza, że w przyszłości podejrzewam, że zobaczymy miksy w sztafetach.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 26 sty 2019, 21:12

Krolowa Sniegu pisze:
Teraz są na szczycie i topie świata w swojej kategorii.
Królowo, napisałaś panegiryk, ale czy nie przemienia się on w tym miejscu w swoistą parodię? Jaki szczyt? Piąte miejsce to szczyt? Doceńmy postępy, ale jeśli to ma być szczyt w naszym sporcie to ja za takie dziękuję. Na szczycie to są Norweżki.

maruda

Post autor: maruda » 26 sty 2019, 21:19

Kuburgha pisze:
26 sty 2019, 21:12
Krolowa Sniegu pisze:
Królowo, napisałaś panegiryk, ale czy nie przemienia się on w tym miejscu w swoistą parodię? Jaki szczyt? Piąte miejsce to szczyt? Doceńmy postępy, ale jeśli to ma być szczyt w naszym sporcie to ja za takie dziękuję. Na szczycie to są Norweżki.
I... Amerykanie.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 26 sty 2019, 22:58

Kuburgha pisze:
Krolowa Sniegu pisze:
Są na topie, niemal szczycie świata w swojej kategorii wiekowej. I Monika i Iza są wśród najlepszych na świecie w swojej kategorii wiekowej. Dla mnie oceniając sukces trzeba patrzeć na dwie rzeczy:
- z kategorii statystyki, jaki to medal
- z perspektywy oceny zawodnika medal MŚJ złoty jest tyle warty co seniorki medal MŚ. Dla mnie komunikat znaczy tyle w wypowiedzeniu przez Skinder: "jestem numerem dwa na świecie w swojej kategorii wiekowej". Jeśli np. Hojnisz zrobi srebro seniorskich MŚ to brzmi tyle: "jestem numerem dwa na świecie w swojej kategorii wiekowej". I pod tym względem oceniam sezon w ich wykonaniu jednakowo.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 26 sty 2019, 23:01

maruda pisze:
26 sty 2019, 21:19
Kuburgha pisze:

I... Amerykanie.
No i proszę, u pań Amerykanki też wysoko, dużo lepiej niż indywidualnie. Gryzły śnieg. I powiedźcie później, że team spirit tutaj nie działa. Jest podstawą.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 26 sty 2019, 23:47

Krolowa Sniegu pisze:
26 sty 2019, 22:58
Są na topie, niemal szczycie świata w swojej kategorii wiekowej. I Monika i Iza są wśród najlepszych na świecie w swojej kategorii wiekowej.
Są wśród najlepszych juniorek, osiągnęły sukces (ale to pojęcie względne). Ale nie są na szczycie jak napisałaś. I tyle. Przesłodziłaś panegiryk. Chyba że sądzisz, że to szczyt ich kariery ;) Oczywiście oby nie.
Krolowa Sniegu pisze:

- z perspektywy oceny zawodnika medal MŚJ złoty jest tyle warty co seniorki medal MŚ.
Wydaje mi się, że pisząc w innym wątku o Żuk podeszłaś do juniorskich osiągnięć jednak z większym dystansem.
A poza tym to medal mś jest konkretnym celem. Medal mśj tylko szczeblem do prawdziwego celu w sporcie.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 27 sty 2019, 10:14

Kuburgha pisze:
26 sty 2019, 23:47
Krolowa Sniegu pisze:
Są na topie, niemal szczycie świata w swojej kategorii wiekowej. I Monika i Iza są wśród najlepszych na świecie w swojej kategorii wiekowej.
Są wśród najlepszych juniorek, osiągnęły sukces (ale to pojęcie względne). Ale nie są na szczycie jak napisałaś. I tyle. Przesłodziłaś panegiryk. Chyba że sądzisz, że to szczyt ich kariery ;) Oczywiście oby nie.
Krolowa Sniegu pisze:

- z perspektywy oceny zawodnika medal MŚJ złoty jest tyle warty co seniorki medal MŚ.
Wydaje mi się, że pisząc w innym wątku o Żuk podeszłaś do juniorskich osiągnięć jednak z większym dystansem.
A poza tym to medal mś jest konkretnym celem. Medal mśj tylko szczeblem do prawdziwego celu w sporcie.
Dla juniorki konkretnym celem jest medal MŚJ i ministerstwo, wszyscy powinni honorować go tak samo. Jest numerem dwa na świecie w swojej kategorii tyle. Drugie miejsce, czwarte miejsce to już niemalże szczyt świata.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 27 sty 2019, 23:15

Krolowa Sniegu pisze:
27 sty 2019, 10:14

Dla juniorki konkretnym celem jest medal MŚJ
Dla juniorów celem jest rozwój i seniorska kariera. Juniorskie medale nie powinny być żadnym celem. Niestety pewnie często różne systemy stypendialne są tu ważniejsze niż zdrowy rozsądek.
Krolowa Sniegu pisze:
27 sty 2019, 10:14
Drugie miejsce, czwarte miejsce to już niemalże szczyt świata.
W juniorach, te 2 czy 4 miejsce to taki szczyt świata, jak św.Krzyż w Górach Świętokrzyskich przy M.Evereście. Dobrze, że teraz napisałaś chociaż "niemalże".

RychuGKM

Post autor: RychuGKM » 01 lut 2019, 17:19

Jakie są najbliższe plany startowe naszych zawodników?

maruda

Post autor: maruda » 01 lut 2019, 17:27

RychuGKM pisze:
01 lut 2019, 17:19
Jakie są najbliższe plany startowe naszych zawodników?
Skinder wystąpi na EYOF.

ODPOWIEDZ