Skoki narciarskie

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
Awatar użytkownika
barania głowa

Re: Skoki narciarskie

Post autor: barania głowa » 10 lut 2019, 21:21

Z tych 33 wygranych w pś Stoch 11 odniósł mając więcej niż 30 lat. 30-sto latkowie wygrali w sumie 44 konkursy. Jak dobrze liczę, to zawodników którzy wygrywali w tym wieku pojedyncze konkursy było 14 i żaden z pozostałych nie wygrał więcej niż 5 razy (dokładnie tyle Kranjec, inni mniej). Sukcesy Kamila są pod tym względem ewenementem.
bombel pisze:
10 lut 2019, 18:47
Drużynówka wielka niewiadoma. Według mnie jednak Norwegia. Wróci Tande do formy sprzed tygodnia i nawet jeśli Stjernen im się zatnie to wchodzi Granerud równo w pierwszej dziesiątce cały sezon też. Austria podejrzewam, że któryś z młodzianków może spalić...
W kontekście konkursów na mś. na dużej skoczni należy się liczyć z tym że Bergisel jest wyjątkowo wymagającym obiektem. W czasie T4S bardzo często dochodzi tam do wpadek czołowych zawodników, często nawet z ekipy gospodarzy. A w drużynówce może być przez to o wiele trudniej ukryć tego najsłabszego, niż na innych obiektach.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 11 lut 2019, 7:32

Czy mi się tylko zdawało, czy bezpośrednio po drugim skoku Stocha Horngacher był zauważalnie wzruszony?

balwan

Post autor: balwan » 11 lut 2019, 8:50

Kuburgha pisze:
11 lut 2019, 7:32
Czy mi się tylko zdawało, czy bezpośrednio po drugim skoku Stocha Horngacher był zauważalnie wzruszony?
Też to zauważyłem.

balwan

Post autor: balwan » 13 lut 2019, 13:40

U Małysza pewność że Horngacher zostanie co raz mniejsza. Jeszcze nie tak dawno był tego pewien , teraz że nie śpi spokojne. Najgorsze że mówi że w przypadku odejścia Austriaka rozważa Polską opcje...

RychuGKM

Post autor: RychuGKM » 15 lut 2019, 13:53

I znów nieudacznicy z Niemiec nie potrafią przygotować skoczni! Oczywiście żadne kary ich nie dosięgną i w przyszłym sezonie znów odbędzie się tam 8 konkursów pś

Pawło

Post autor: Pawło » 15 lut 2019, 16:02

Taki start Żyły daje spore nadzieje

RychuGKM

Post autor: RychuGKM » 15 lut 2019, 16:31

Na razie w każdym skoku powiększamy przewagę
W każdej serii Polak był najlepszy, w dodatku Żyła, Wolny i Stoch mają 3 najwyższe noty całych zawodów

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 15 lut 2019, 16:52

balwan pisze:
13 lut 2019, 13:40
U Małysza pewność że Horngacher zostanie co raz mniejsza. Jeszcze nie tak dawno był tego pewien , teraz że nie śpi spokojne. Najgorsze że mówi że w przypadku odejścia Austriaka rozważa Polską opcje...
Dla mnie jeśli odejdzie to postąpi bardzo rozsądnie. Sam wie jaka jest sytuacja. IO dopiero za 3 lata, kadra młoda nie jest (poza Wolnym), zaplecze słabe. Stoch już jest najstarszym mistrzem IO w historii skoków. Ekipa skacząca już w 2018 na IO miała drugą najwyższą średnią wieku (wyżej tylko Japonia przez Kasaiego) wśród medalowych drużyn w XXI wieku. Wycisnął z nich dużo, sam się wybił jako trener, zbudował swoją markę to może teraz stawiać warunki i szukać nowych gwiazd do prowadzenia.

Marcinho

Post autor: Marcinho » 15 lut 2019, 17:23

Polacy pozamiatali wszystkich :D
Słowency nadspodziewanie dobrze. Norwegowie w swoim stylu :D

Pawło

Post autor: Pawło » 15 lut 2019, 17:24

wróciłem na 2 ostatnie kolejki, rewelacyjny wynik i styl, miazga

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 15 lut 2019, 20:15

A ja zdążyłem zobaczyć tylko kilka ostatnich skoków... Ominęły mnie fajne emocje. No i ekstra wynik indywidualny tego drużynowego konkursu (wiem, to trochę złudne):1. Wolny 2. Żyła 3. Stoch. Kiedy tak w konkursie PŚ? A może już niebawem na MŚ ;)
Krolowa Sniegu pisze:
15 lut 2019, 16:52
Dla mnie jeśli odejdzie to postąpi bardzo rozsądnie. Sam wie jaka jest sytuacja. IO dopiero za 3 lata, kadra młoda nie jest (poza Wolnym), zaplecze słabe. Stoch już jest najstarszym mistrzem IO w historii skoków. Ekipa skacząca już w 2018 na IO miała drugą najwyższą średnią wieku (wyżej tylko Japonia przez Kasaiego) wśród medalowych drużyn w XXI wieku. Wycisnął z nich dużo, sam się wybił jako trener, zbudował swoją markę to może teraz stawiać warunki i szukać nowych gwiazd do prowadzenia.
Część forumowiczów pożegnała Horngachera już 2 tygodnie temu. Nie wiem jaką decyzję podejmie (wypowiedź dla mediów niemieckich mogła być kurtuazyjna). Może już podjął? Ale jeśli mówi, że podejmie ją po MŚ to jestem skłonny mu uwierzyć, wygląda na uczciwego faceta. A jaka to będzie decyzja? Zobaczymy. Długofalowo opcja niemiecka wygląda dla niego korzystniej. Ale do Pekinu? A może Horngacher widzi okazję przejścia do historii ze Stochem? Doprowadzenie go do złota trzecich IO? Stoch za stary? Pisałem wcześniej o Ruudzie i jego medalu w wieku 36,5, a bombel o Kasaim (ale dla mnie Japończyk to mutant, więc na niego bym nie patrzył szczególnie na jego medal z Soczi). Do czołówki zbliża się Wolny. Przez 3 lata pod opieką Horngachera może jeszcze dojść do medalowego poziomu drużyny ktokolwiek: Pilch, Wąsek, niemal dowolny junior lub nawet Zniszczoł lub Murańka.
Oczywiście, może być i tak, że już za rok się zaczniemy staczać (takie są skoki, mocno nieprzewidywalne). Zwłaszcza jak jednak odejdzie Horngacher (a sam pisałem, że realnie możemy wrócić z Pekinu bez jakiegokolwiek medalu olimpijskiego). Ale w sumie to dobrze, że nie my tu na forum, a on podejmuje decyzje o tym gdzie będzie pracował. Bo wygląda na to, że być może to on wierzy bardziej w nasze skoki niż spora część forumowiczów. A na pewno okaże się tak, jeśli u nas jednak zostanie :)
Sam nie oceniam szans na jego pozostanie bo co ja tam wiem.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 15 lut 2019, 20:25

Kuburgha pisze:
15 lut 2019, 20:15
Część forumowiczów pożegnała Horngachera już 2 tygodnie temu.
Część forumowiczów pożegnała go już rok temu, gdy miał odchodzić do Austrii ;-) Ja tam się we wróżenie z fusów, a w zasadzie z portali sportowych, bawić nie zamierzam. Szczególnie, że fusy wydają mi się czasami bardziej wiarygodnym źródłem.

bart4

Post autor: bart4 » 15 lut 2019, 21:28

Col_Frost pisze:
15 lut 2019, 20:25
Kuburgha pisze:
15 lut 2019, 20:15
Część forumowiczów pożegnała Horngachera już 2 tygodnie temu.
Część forumowiczów pożegnała go już rok temu, gdy miał odchodzić do Austrii ;-) Ja tam się we wróżenie z fusów, a w zasadzie z portali sportowych, bawić nie zamierzam. Szczególnie, że fusy wydają mi się czasami bardziej wiarygodnym źródłem.
Nikt nic nie wróżył ale jak sam Tajner palnął do mediów co palnął, czyli że będą rozmowy, że Horngacher ma propozycję z Niemiec, ma tam rodzinę itd. to chyba nic w tym z dziwnego by nie było jeśli faktycznie odejdzie.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 15 lut 2019, 21:29

bart4 pisze:
15 lut 2019, 21:28
Col_Frost pisze:
15 lut 2019, 20:25

Nikt nic nie wróżył ale jak sam Tajner palnął do mediów co palnął, czyli że będą rozmowy, że Horngacher ma propozycję z Niemiec, ma tam rodzinę itd. to chyba nic w tym z dziwnego by nie było jeśli faktycznie odejdzie.
Ale czy ja napisałem w którymś miejscu, że moim zdaniem nie odejdzie?

bart4

Post autor: bart4 » 15 lut 2019, 21:52

Col_Frost pisze:
15 lut 2019, 21:29
bart4 pisze:
15 lut 2019, 21:28

Ale czy ja napisałem w którymś miejscu, że moim zdaniem nie odejdzie?
Nie nie, podpiąłem się. Zacytowałeś Kuburghe który napisał że 2 tygodnie temu pożegnano Horngachera na forum. Ja wtedy raczej wyraziłem zrozumienie dla jego ewentualnej decyzji, po tym jak już te wieści krążyły i sam Tajner nie krył że coś jest na rzeczy. Tyle.

ODPOWIEDZ