Skoki narciarskie

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
balwan

Re: Skoki narciarskie

Post autor: balwan » 07 lut 2019, 17:30

I myślę że Polska w drużynie będzie dalej faworytem. więc może być kolejnie zwycięstwo w Lahti.

Mnie za to natomiast bardzo cieszą skoki Karpiel i Rajdy. To drugi weekend kiedy przed konkursem można mieć nadzieję na punkty. Dziś Karpiel naprawdę skakała bardzo dobrze. Ciekaw jestem jakie miejsce w miksie dadzą nam takie skoki dziewczyn . Miejsce w top 8 powinno być formalnością.

RychuGKM

Post autor: RychuGKM » 07 lut 2019, 18:21

Zależy kogo wystawimy wśród panów. Jeśli najlepszych to tak, a jeśli Kota i Wolnego to niekoniecznie

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 07 lut 2019, 18:47

anoda pisze:
07 lut 2019, 13:18
Tak sobie ostatnio uświadomiłem, że nam trochę sodowa uderzyła do głowy. Tyle lat w naszych skokach bez sukcesów, później jakieś pojedyncze wysoki, era Malysza i teraz ten złoty okres:złota mistrzostw świata, olimpijskie, polskie podia w Pucharze Świata, 4 zawodników na światowym poziomie i kilku zawodników wygrywajacych zawodu PS w obecnym dziesięcioleciu. Naprawdę trzeba czerpać z tych lat, które nam pozostały pełnymi garściami, bo nie wiadomo ile jeszcze tych lat nam zostało.
Też czasem mam takie wrażenie. Przyzwyczailiśmy się do sukcesów i nie robią na nas wrażenia cotygodniowe osiągnięcia, które w innych dyscyplinach zimowych zajmowałyby ze trzy strony wpisów na naszym forum. A zwłaszcza w jednej dyscyplinie ;)

Podobno skocznia w Iron Mountain, na której w ten weekend zawody PK nadal nie przeszła w pełni obiecanego remontu. Zniszczoł wspominał coś o wchodzeniu prawie po drabinie.
balwan pisze:
07 lut 2019, 17:30
Mnie za to natomiast bardzo cieszą skoki Karpiel i Rajdy. To drugi weekend kiedy przed konkursem można mieć nadzieję na punkty. Dziś Karpiel naprawdę skakała bardzo dobrze. Ciekaw jestem jakie miejsce w miksie dadzą nam takie skoki dziewczyn . Miejsce w top 8 powinno być formalnością.
Też cieszy mnie ich awans do konkursu, ale z tą formalności w mikście bym jeszcze nie przesadzał. Po pierwsze to tak jak pisze RychuGKM, zobaczymy kto wystąpi w męskiej części drużyny. A po drugie to dopiero były kwalifikacje. A nasze dziewczyny w tym sezonie nie zdobyły jeszcze ani jednego punktu PŚ. Zaś w całej historii naszych kobiecych skoków uciułaliśmy 4 punkty: Pałasz (aż 3) w lutym 2014 i Rajda (cały 1) w styczniu 2016. Jeśli Karpiel powtórzyłaby jutro występ z dzisiejszych kwalifikacji, to zdobyłaby dwa razy więcej punktów niż udało nam się w całej dotychczasowej historii.

Greebo

Post autor: Greebo » 08 lut 2019, 14:18

I będą pierwsze punkty Karpiel. Pewnie będzie 30-ta, lub blisko tej pozycji, ale w duże mierze przez fatalne oceny sędziowskie, zdecydowanie najsłabsze w stawce. Gdyby były choćby przyzwoite byłaby 5 pozycji wyżej

edit - oczywiście to co napisałem dotyczy 1 serii :)

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 08 lut 2019, 15:36

No i skończyła z jednym punktem. W obu seriach zdecydowanie najniższe oceny za styl.

To teraz pora na kolejne historyczne wydarzenie w skokach naszych pań. Niech któraś zdobędzie punkty po raz drugi w karierze. Dla Rajdy byłoby to dodatkowe wyzwanie, bo kolejny sezon z punktami (niestety nie z rzędu).
A jeśli już trzymać się trochę żartobliwego tonu, to co runfixe, jest powód do nominacji na sportowca lutego? ;)

Natomiast żarty żartami, ale cieszę się z sukcesiku Karpiel. Latem 2017 potrafiła nieźle skakać. Oby się rozwijała, a nie był to tylko jednostkowy wyskok.

balwan

Post autor: balwan » 09 lut 2019, 8:32

Ciekaw jestem czy Japończycy podtrzymają swoje powołania na MŚ , bo po ogłoszeniu Kasai zaczął dobrze skakać a z Nakamury powietrze zeszło. Ito też bardzo średnio. Z tego co się orientuję można wysłać 6 zawodników na MŚ więc najbardziej sprawiedliwe było by dodanie Kasaiego do składu.

balwan

Post autor: balwan » 10 lut 2019, 15:20

Dziś kolejne punkty w PŚ dla Polski. Tym razem zarówno Rajda jak i Karpiel w top 30.
Oczywiście pod warunkiem że zawody uda się rozegrać do końca

RychuGKM

Post autor: RychuGKM » 10 lut 2019, 16:28

W najgorszym wypadku będą to miejsca 25 i 26

RychuGKM

Post autor: RychuGKM » 10 lut 2019, 17:03

Stoch o krok od dogonienia Weissfloga

bart4

Post autor: bart4 » 10 lut 2019, 17:07

RychuGKM pisze:
10 lut 2019, 17:03
Stoch o krok od dogonienia Weissfloga
Oby drugi skok miał udany. Czasami ma z tym problemy, przewaga chyba spora? Choć Krafta się obawiam bo jest bardzo równy ostatnio.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 10 lut 2019, 17:19

Nasze dziewczyny zdobyły dziś w jednym konkursie ponad dwa razy więcej punktów PŚ niż w całej dotychczasowej historii (11 wobec 5 dotychczasowych) :)

balwan

Post autor: balwan » 10 lut 2019, 17:25

Stoch w formie wzrastającej , prędkości co raz lepsze. Patrząc na rywali to na MŚ będzie 3/ faworytów : Stoch , Kraft i Kobayashi. Ew. Eisenbichler ale jakoś nie wierzę by utrzymał formę do MŚ.

Drużynowo natomiast na faworytów wyrastają Austriacy , gdyby ktoś miesiąc temu by to napisał to bym wyśmiał . A tu niesamowity progres. Gdyby skoki były dyscypliną o charakterze wysiłkowym to bym zaczął ich podejrzewać o jakieś wspomaganie jak Biathlonisci przed kilku lat. Drużynowy konkurs zapowiada się na pasjonujący. 6 ekip szansami na medal i myślę że każda szansami na zwycięstwo.

balwan

Post autor: balwan » 10 lut 2019, 17:32

Kuburgha pisze:
10 lut 2019, 17:19
Nasze dziewczyny zdobyły dziś w jednym konkursie ponad dwa razy więcej punktów PŚ niż w całej dotychczasowej historii (11 wobec 5 dotychczasowych) :)
Karpiel przez cały weekend skakała bardzo dobrze , Rajda w kratkę ale co by tu nie pisać chyba nigdy tak dobrze Polskie skoki kobiet nie wyglądały.
Na lotosie Szwab wygrywała z Twardosz. W PZN mówiono że nie wyślemy 4 zawodniczek bo ta czwarta odbiega poziomem . Ciekaw jestem czy zmienią jeszcze zdanie. Inna sprawa że na Lotosie to bardziej Twardosz skakała ciut poniżej swego poziomu niż Szwab tak dobrze.

RychuGKM

Post autor: RychuGKM » 10 lut 2019, 18:14

Stoch wygrywa i dogania Weissfloga w klasyfikacji zwycięstw w PŚ. w pucharze narodów odrabiamy ponad połowę wczorajszych strat. Szkoda 2 skoku Kubackiego

bombel

Post autor: bombel » 10 lut 2019, 18:47

Też tak to widze Stoch, Kraft, Kobayashi na MŚ. Przy czym jeszcze 2 tygodnie temu stawiałem na Krafta, ale coś czuje, że Stoch właśnie wchodzi w swój szczyt formy, która co roku trwa ok 3 tygodni i wtedy bardzo trudno go dogonić. Kobayashi ciągle czołówka i pojedyncze skoki znakomite, ale widać że już nie jest w transie. Kraft właściwie od początku sezonu trzyma się bliziutko podium, chyba najrówniejszy zawodnik sezonu, jak odpali to jest bardzo groźny.

Drużynówka wielka niewiadoma. Według mnie jednak Norwegia. Wróci Tande do formy sprzed tygodnia i nawet jeśli Stjernen im się zatnie to wchodzi Granerud równo w pierwszej dziesiątce cały sezon też. Austria podejrzewam, że któryś z młodzianków może spalić...

ODPOWIEDZ