Skoki narciarskie

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
Kuburgha

Re: Skoki narciarskie

Post autor: Kuburgha » 02 lut 2019, 15:44

maruda pisze:
02 lut 2019, 14:59
Jak już pisałem w innych wątkach - rok temu na IO nie zdobyliśmy więcej medali niż nasz potencjał, ewentualnie mniej ;)
Ale chyba nikt nigdzie nie pisał o występie ponad stan rok temu?
maruda pisze:
wchodzi nowe pokolenie z Żuk, Bosiek, Skinder i całą resztą.
Tak jak pisałem w poście, który zaczął naszą dyskusję, liczymy głównie na rozwój młodych. A ta młodzież może odpalić lub nie (zwłaszcza już za 3 lata). Zobaczymy.
maruda pisze:
Ale Maliszewska nie wyskoczyła jakoś nagle, to nie jest efekt "sezonu poolimpijskiego"
Jakoś w dyscyplinach, gdzie nie mamy ustabilizowanej tradycji jestem ostrożny w prognozowaniu sukcesów. Pożyjemy zobaczymy. Życzę jej jak najlepiej, ale póki co wielkich nadziei na Pekin sobie jeszcze nie robię.
maruda pisze:
Skoki chyba akurat najtrudniej przewidywać, często sami trenerzy nie wiedzą ktoś nagle skacze lepiej ;) Ale w innych dyscyplinach to się zmienia jednak nieco bardziej liniowo i zrozumiale.
Oczywiście wolałbym, żebyśmy byli potęga w biathlonie, panczenach czy biegach, a nie tylko skokach. Ale jest jak jest. I z tą przewidywalnością lub nie skoków, to dotyczy to głównie startów indywidualnych. Drużyna jest jednak ciut bardziej przewidywalna.

balwan

Post autor: balwan » 02 lut 2019, 21:48

https://m.sportowefakty.wp.pl/skoki-nar ... wa-trenera

No to Horngacher mnie zaskoczył , a raczej powinien zaskoczyć gdybym wierzył w wszystko co Małysz mówi. Wczoraj Małysz mówił że Horngacher był wkurzony że w Polsce się mówi że odchodzi...a dziś sam w TV mówi że byłby zaszczyt dla niego objęcie kadry Niemieckiej. Dla mnie sprawa jest przesądzona i mam wrażenie że Tajner już jest tego świadom bo dziś w studiu TVP był jakiś taki wycofany na temat trenera. Nie wiem co wczoraj mówił.

Tak się zastanawiam co by mogło zatrzymać Horngachera w Polsce ? I myślę że tylko to że w Niemieckiej kadrze wcale tak super też nie jest. Weelinger katastrofalny sezon, Freund kolejna kontuzją , Freitag bez formy , Eisenbichler nierówny. Gdyby nie Geiger i Leyhe którzy też nie są gwarantem równego skakania to na Niemców bysmi w tym sezonie patrzyli całkowicie inaczej. A Niemcy na pewno będą mieli ogromnie apetyty gdy zatrudnią Horngachera .
A w Polsce ? Myślę że Horngacher odczuwa mniejszą presję.
Oczywiście Niemcy mają taki potencjał ludzki że jeśli wszyscy zaczną skakać na swoim wysokim poziomie to zdominują skoki. A

Kiedy ostatni raz byl jakiś transfer trenerski wśród czołowych ekip ?

bart4

Post autor: bart4 » 02 lut 2019, 22:03

Szkoda że taką podjął decyzję, z drugiej strony (nie wiem jak wyglada sytuacja z młodszymi zawodnikami, jaki jest potencjał) Horngacher wie że to może być ostatni dobry sezon dla takiego Żyły czy Stocha, sezon z sukcesami dla aktualnej ekipy i chce to wykorzystać. No najmłodsi nie są i nie przytaczajmy tutaj Kasaiego bo to ewenement. Nie jest to drużyna na przyszłość, tylko drużyna z której najlepsze trzeba wyciągać teraz.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 02 lut 2019, 22:10

A ja bym tak nie panikował po jednym zdaniu wypowiedzi Horngachera, do tego pewnie wyciągniętej nie wiadomo z jakiego kontekstu. Sam artykuł to taka trochę kaczka dziennikarska, bo raczej trudno go nazwać wywiadem. W każdym razie ani mnie nie zaniepokoił, ani nie uspokoił.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 02 lut 2019, 22:43

Zgodziłbym się z Col_Frostem. Po jednej kurtuazyjnej wypowiedzi mówić, że coś jest przesądzone? A co miał mówić do niemieckich mediów? Zapewne większość trenerów zapytana przez naszych dziennikarzy czy chcieliby pracować w Polsce udzieliłaby jakiejś grzecznej odpowiedzi. Nie tylko w skokach. Ze znanych to pewnie tylko Mourinho odpowiedziałby pytany o pracę z naszymi kopaczami, żebyśmy spadali, bo jest za dobry na nas ;)
Oczywiście jak będzie to nie wiemy i niczego nie zamierzam przesądzać. A dziennikarze będą pewnie jeszcze ogłaszać różne zwroty akcji do momentu aż Horngacher oficjalnie ogłosi swą decyzję.

A z innej beczki, to Rajdzie zabrakło dziś 1,6 punktu do awansu do drugiej serii i punktów(-u) PŚ. Skończyła 31.

Pawło

Post autor: Pawło » 03 lut 2019, 2:49

Myślę, że topowi trenerzy nie będą myśleć co po Pekinie, podpiszą kontrakt do 2022, a że po będzie jak z ręczną po Rio chyba się spodziewamy, oczywiście proporcjonalnie do ilości aktywnych państw. Na dziś liderujemy (chyba wciąż) w PN, a trenowanie Stocha dla niejednego jest marzeniem, Kubackiego przyjemnością. Co do Żyły jasne, nie wiadomo ile jeszcze poskacze na obecnym poziomie.
Ale ogólnie można powiedzieć, że na te 3 sezony praca z naszą kadrą to wciąż łakomy kąsek, wiele będzie zależało od tego, w którą stronę pójdzie forma Kota, bo kojarzy mi się na wyczucie z zawodnikiem, który albo jeszcze wystrzeli albo się podda.

balwan

Post autor: balwan » 03 lut 2019, 8:32

https://www.skijumping.pl/wiadomosci/25 ... e-decyzje/

To tutaj już bardziej wiarodajne źródło.

bombel

Post autor: bombel » 03 lut 2019, 8:56

Optymistycznie oceniacie sytuację z tym, że nasze skoki zjadą poziomem po Pekinie. Żyła 35, Stoch 35, Kot i Kubacki chyba po 32. Nie wierzę, że utrzymają dzisiejszą formę. Musiałby się znacznie rozwinąć ktoś z młodych, najlepiej dwóch, żeby ktoś ze starych był uzupełnieniem dla drużyny ewentualnie. Bez tego to byłby starszy o 4 lata skład od...najstarszego składu na IO z Korei. Patrzcie jak u Austriaków widać zmianę pokoleniową. Niemcy też ciągle tracą a to Freunda, a to Siegela, ale mają młodych i walczą o najwyższe cele. Myślę, że w Pekinie max dwóch ze "starych" będzie w drużynie, i to raczej już po życiowej formie.

Pawło

Post autor: Pawło » 03 lut 2019, 10:40

Kubacki to dla mnie typ, który wręcz może jeszcze pójść w górę i mieć swoje optimum w Pekinie, a Stoch wg mnie akurat utrzyma formę.
Więc indywidualnie to wciąż szansa na ciekawe 3 lata, drużynowo? Tu jasne, kwestia Żyły, Kota i rozwoju Wolnego jest kluczowa, może 1/2 zabraknąć. Ale tak jak osobiście w Murańkę, Stękałę czy Zniszczoła nie wierzę, tak Wąsek czy Pilch mogą wystrzelić.
Poza tym wiecie, tu i tak tylko 6 państw ma poważne drużyny i my wciąż w tym gronie do 2022 będziemy, więc z pewnością ktoś dobry będzie zainteresowany

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 03 lut 2019, 14:35

bombel pisze:
03 lut 2019, 8:56
Optymistycznie oceniacie sytuację z tym, że nasze skoki zjadą poziomem po Pekinie. Żyła 35, Stoch 35, Kot i Kubacki chyba po 32. Nie wierzę, że utrzymają dzisiejszą formę.
Z jednej strony też mnie mocno niepokoi wiek naszych asów. Ale z drugiej to Birger Ruud miał zdobywając swój ostatni medal olimpijski 36,5 roku. Więc czemu Stoch lub Żyła mają być bezdyskusyjnie za starzy? Podobno zresztą Stoch miał być za stary już Pjongczangu. Rozumiem, że ostatni medal Ruuda to były inne czasy. Ale dziś szeroko rozumiana medycyna sportowa poczyniła kolosalne postępy. Kariery w wielu dyscyplinach ulegają znaczącemu przedłużeniu. Więc czemu nie miałoby to dotyczyć naszych skoczków? Zwłaszcza takiego geniusza jak Stoch?

A u pań Karpiel przeszła kwalifikacje, ale na 17 zawodniczek przed końcem 1 serii jest 6 miejsc pod kreską. Raczej bez szans na punkty.
Twardosz w kwalifikacjach 45, a Rajda 55 (na 62 sklasyfikowane).

bombel

Post autor: bombel » 03 lut 2019, 15:40

Nie trzeba sięgać do Birgera Ruuda, żeby stwierdzić, że można zdobywać medale po 35. Kasai o 1 pkt przegrał złoto w wieku 42 zdaje się. Ja Stochowi nie odbieram szansy, tylko piszę, że wątpie żeby Stoch+Żyła+Kubacki w sumie utrzymali swoje formy. To jest suma trzech nadzwyczajnych zdarzeń a nie tylko jedno.
Ja pisałem rok temu już, że Stocha jak najbardziej widzę jako conajmniej skład drużyny w Pekinie. Chłopak o tej skali umiejętności starzejąc się spada z bardzo wysokiego pułapu i nawet poza życiową formą powinien sporo dodać. Pytanie też czy mu się będzie chciało jak Kasaiemu i Ammanowi czy nie chciało jak Małyszowi ciągnąć karierę?

Pawło

Post autor: Pawło » 03 lut 2019, 15:50

Stoch kocha skoki i nie wygląda imho jakby mu się nie chciało, wręcz przeciwnie. Małysz nie skończył kariery rok po igrzyskach? I chyba był ciut starszy wtedy od Stocha. Więc byłby też starszy na kolejnych ZIO, a 34 lata Stocha nie robi jakiegoś strasznego wrażenia, to skoczek legenda, geniusz. Tak na czuja, to o Żyłę należy bardziej się martwić i czy on 3 lata fizycznie wytrzyma lekko wątpię, choć liczę na to bardzo. Na odrodzenie Pilcha też

balwan

Post autor: balwan » 03 lut 2019, 18:01

Ale konkurs Polaków , 4 Polaków w top 6, 3 Polaków w top 4... I czemu akurat dziś Klimov zaczął dobrze skakać ??

Wygląda na to że Puchar Narodów co raz bliżej Polaków. ( Kurs na stsie przed weekendem był jeszcze ogromny )

bart4

Post autor: bart4 » 03 lut 2019, 18:09

Radość Kamila po zwycięstwie bardzo szczera. Widać że brak wygranej go niecierpliwił :) Nasi skoczkowie dobrze byli przygotowani na loty w Obersdorfie, a wysokie miejsce Wolnego to niespodzianka. Brawo dzisiaj był ich dzień.

RychuGKM

Post autor: RychuGKM » 03 lut 2019, 18:10

Jak nie uda się w tym sezonie to prędko polskiego podium nie obejrzymy. Forma zdaje się rosnąć więc może się uda
Szkoda trochę Żyły. Ciekawe czy kiedykolwiek ktoś miał taką serię gdzie 4 razy z rzędu zajmował 4 miejsce. Zdecydowanie łatwiej 4 razy wygrać(wystarczy być o klasę lepszym od rywali jak Ryou na przełomie roku)
Ostatnio zmieniony 03 lut 2019, 18:19 przez RychuGKM, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ