Skoki narciarskie

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
maruda

Re: Skoki narciarskie

Post autor: maruda » 30 sty 2019, 15:04

Outsider pisze:
30 sty 2019, 14:59
Drużynówka kobiet cieszy, aż dziwne, że dopiero teraz.
maruda pisze:
30 sty 2019, 12:55
Prawdę mówiąc to może i to słuszna decyzja (chociaż i tak mikst wystawiamy) - ale trochę dziewczynom odbiera w styczniu motywację :P
Było jakieś (nie)oficjalne info o wystawieniu miksta?
Przed tą informacją o drużynówce, to gdyby to ode mnie zależało wysłałbym trzy nasze reprezentantki - Twardosz i Rajda prezentują podobny poziom, mogłyby rywalizować o miejsce w "mikście", a Karpiel chyba jako jedyna ma jakieś szanse, by ugrać indywidualnie miejsce w "30", bo przy formule 4 zawodniczki z 1 kraju będzie to przecież łatwiejsze niż w PŚ. Niezależnie od decyzji FIS wysyłanie Kil tylko po to, by walczyć o nie zajęcie ostatniego miejsca w drużynówce, to chyba jednak przesada.
To są seniorskie mś, nikt nam nie każe wystawiać 4 juniorek :D
Co się dzieje ze Szwab? Nie mamy żadnej aktywnej seniorki?

"Planujemy wystawienie naszej drużyny w konkursie mieszanym. Na razie nie wiadomo, który z naszych skoczków wystąpi w tych zawodach. O tym zadecyduje na miejscu trener Stefan Horngacher - przyznał Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego, w rozmowie z Onet Sport."

Outsider

Post autor: Outsider » 30 sty 2019, 15:21

Szwab niby coś tam skacze, podobnie Magdalena Pałasz. Szwab latem na FIS Cupie w Szczyrku skakała na poziomie Kil, w letnich Lotos Cupach z nią wygrywała, ale widzę, że zimą obie seniorki nie mają żadnych startów, trudno więc przypuszczać, by były kandydatkami do wyjazdu do Seefeld.

A tak w ogóle to w tym wypadku drużynówka kobiet na IO 2026 wydaje się niemal pewna.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 30 sty 2019, 16:44

Kil się chyba przebranżawia na kombinację norweską.

balwan

Post autor: balwan » 01 lut 2019, 14:46

Według dobrze poinformowanych dziennikarzy Horngacher już dogadał się Niemcami.

Pawło

Post autor: Pawło » 02 lut 2019, 7:44

tak to medialnie wygląda, dobra - jakie macie pomysły?
Mi przychodzą na myśl wątki polskie (Maciusiak) oraz słoweńskie (wspólna kadra z Zografskim /Janus)

balwan

Post autor: balwan » 02 lut 2019, 8:11

Pawło pisze:
02 lut 2019, 7:44
Mi przychodzą na myśl wątki polskie (Maciusiak) ora słoweńskie (wspólna kadra z Zografskim /Janus)
Nie wierzę wspólną kadrę z Zografskim. Maciusiak to pewnie ma największe szanse.
Oglądał ktoś wczoraj studio na TVP sport , co mówił Tajner ? BO Małysz dalej gada że jest pewny że Horngacher zostanie ale jakoś nie wierzę by miał taką pewność.

Ja stawiam że dalej będzie pomysł Austriacki

jerro

Post autor: jerro » 02 lut 2019, 13:00

balwan pisze:
02 lut 2019, 8:11
Pawło pisze:
02 lut 2019, 7:44
Mi przychodzą na myśl wątki polskie (Maciusiak) ora słoweńskie (wspólna kadra z Zografskim /Janus)
Nie wierzę wspólną kadrę z Zografskim. Maciusiak to pewnie ma największe szanse.
Oglądał ktoś wczoraj studio na TVP sport , co mówił Tajner ? BO Małysz dalej gada że jest pewny że Horngacher zostanie ale jakoś nie wierzę by miał taką pewność.

Nic nie jest przesądzone moim zdaniem jeszcze ale jakby miało się tak stać że Stefan idzie do Niemiec to ja bym zrobił ruch którego mało kto by się spodziewał, patrz - dogadanie się z Szusterem, kilka razy w życiu widziałem takie ruchy szczególnie w biznesie i zawsze były to bardzo dobre rozwiązania ...

Kisik94

Post autor: Kisik94 » 02 lut 2019, 13:04

Schuster chce jeden sezon odpocząć od trenowania. Skarżył się, że mało czasu spędza z rodziną.

balwan

Post autor: balwan » 02 lut 2019, 13:04

jerro pisze:
02 lut 2019, 13:00
balwan pisze:
02 lut 2019, 8:11

Nic nie jest przesądzone moim zdaniem jeszcze ale jakby miało się tak stać że Stefan idzie do Niemiec to ja bym zrobił ruch którego mało kto by się spodziewał, patrz - dogadanie się z Szusterem, kilka razy w życiu widziałem takie ruchy szczególnie w biznesie i zawsze były to bardzo dobre rozwiązania ...
Taki ruch byłby bardzo dobry ale On podobno ma pracować dla Niemieckiego związku. Według mnie może być ciężko o zatrudnienie znanego nazwiska bo sytuacja w Polskich skokach jest nieciekawa. Mamy najstarszą kadrę a zaplecza nie ma. Po za Wolnym nie widzę nikogo kto mógłby nagle zacząć skakać na poziomie top 10.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 02 lut 2019, 13:45

Nie sądzę, żeby PZN miał jakiś zagraniczny plan B już teraz. Pewnie z nikim poważnym nie rozmawiają dopóki Horngacher jasno się nie zadeklarował. Maciusiak jest zawsze w odwodzie (a nie obwodzie jak w podobnych sytuacjach niektórzy tu pisują ;) ) Pytanie tylko, czy dla kogoś w obecnej kadrze A byłby on teraz jakimś autorytetem?
Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na oficjalne decyzje Horngachera. Za pozostaniem w Polsce może przemawiać chyba tylko pozycja jaką może mieć u nas i teraz może sobie sporo wynegocjować. Za Niemcami szeroko rozumiane perspektywy na przyszłość. Plus wspominane kiedyś względy rodzinne. I to, że taka szansa może mu się nie powtórzyć.
Kasa pewnie podobna.

A tak już nieco szerzej. To naszła mnie myśl, że z Horngacherem czy bez, to cały nasz zimowy sport może w Pekinie wrócić do stanu medalowego z ostatnich 7 ZIO w XX wieku, czyli okrągłego zera. Lepiej będzie pewnie jeśli chodzi o liczebność kadry i pewnie ilość punktów niż np. w Nagano. Ale bez silnej kadry skoczków to na czym opierać medalowe nadzieje? Na dobrych poolimpijskich startach Maliszewskiej? Na sportowcach, którzy muszą jeszcze sporo się rozwinąć, by powalczyć w seniorach? Oby dali nam wiele radości, ale bez kontynuacji naszej obecnej pozycji w skokach może być krucho z medalami. Zwłaszcza Vancouver i Soczi rozpieściły nas ponad miarę.

maruda

Post autor: maruda » 02 lut 2019, 13:53

Kuburgha pisze:
02 lut 2019, 13:45
Nie sądzę, żeby PZN miał jakiś zagraniczny plan B już teraz. Pewnie z nikim poważnym nie rozmawiają dopóki Horngacher jasno się nie zadeklarował. Maciusiak jest zawsze w odwodzie (a nie obwodzie jak w podobnych sytuacjach niektórzy tu pisują ;) ) Pytanie tylko, czy dla kogoś w obecnej kadrze A byłby on teraz jakimś autorytetem?
Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na oficjalne decyzje Horngachera. Za pozostaniem w Polsce może przemawiać chyba tylko pozycja jaką może mieć u nas i teraz może sobie sporo wynegocjować. Za Niemcami szeroko rozumiane perspektywy na przyszłość. Plus wspominane kiedyś względy rodzinne. I to, że taka szansa może mu się nie powtórzyć.
Kasa pewnie podobna.

A tak już nieco szerzej. To naszła mnie myśl, że z Horngacherem czy bez, to cały nasz zimowy sport może w Pekinie wrócić do stanu medalowego z ostatnich 7 ZIO w XX wieku, czyli okrągłego zera. Lepiej będzie pewnie jeśli chodzi o liczebność kadry i pewnie ilość punktów niż np. w Nagano. Ale bez silnej kadry skoczków to na czym opierać medalowe nadzieje? Na dobrych poolimpijskich startach Maliszewskiej? Na sportowcach, którzy muszą jeszcze sporo się rozwinąć, by powalczyć w seniorach? Oby dali nam wiele radości, ale bez kontynuacji naszej obecnej pozycji w skokach może być krucho z medalami. Zwłaszcza Vancouver i Soczi rozpieściły nas ponad miarę.
Nie mam wrażenia, żeby było źle z naszymi sportami zimowymi.
Maliszewska jest obecnie najlepsza na świecie na 500 metrów, powoli wchodzi do czołówki na 1000 - to przecież na dzisiaj większa szansa niż skoczkowie ;)

bombel

Post autor: bombel » 02 lut 2019, 14:11

Przecież każde dziecko w Polsce wie, że Soczi się prawdopodobnie już nigdy w dziejach nie powtórzy :) Vancouver to marzenie...
choć z drugiej strony, czasami wystarcza 1 gwiazda w dyscyplinie wielomedalowej, żeby zrobić kilka medali w pojedynke pochodząc z kraju zacofanego

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 02 lut 2019, 14:23

Skoki x4, Maliszewska, Hojnisz. Na teraz 6 medali nie były by sensacją.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 02 lut 2019, 14:52

maruda pisze:
02 lut 2019, 13:53
Nie mam wrażenia, żeby było źle z naszymi sportami zimowymi.
Ale ja nie napisałem, że jest z nimi szczególnie źle. Jest o niebo lepiej niż 20 lat temu. Głównie dlatego, że jesteśmy sporo bogatsi niż wtedy. Ale perspektywy medalowe są skromne. Poza tym co wymieniłem, w tym i Maliszewską.
maruda pisze:
Maliszewska jest obecnie najlepsza na świecie na 500 metrów, powoli wchodzi do czołówki na 1000 - to przecież na dzisiaj większa szansa niż skoczkowie ;)
Widzę sporo nadziei na naszym forum z nią związanych. Super, cieszą mnie jej poolimpijskie sukcesy, podobnie jak sukcesy każdego sportowca w dyscyplinie, gdzie do tej pory była posucha. Ale niech zajmie trwałe miejsce w światowej czołówce. Wygrywa nie tylko w sezonie poolimpijskim. Wtedy zgodzę się, że może być równą szansą z drużyną skoczków. Skoczkowie mają taką przewagę, że konkurencja bardzo ograniczona. Ale oczywiście skoki to dyscyplina, gdzie trudno prognozować na miesiąc do przodu, a co dopiero w perspektywie 3 lat.
bombel pisze:
02 lut 2019, 14:11
Przecież każde dziecko w Polsce wie, że Soczi się prawdopodobnie już nigdy w dziejach nie powtórzy :) Vancouver to marzenie...
Kolor medali pewnie nie, ale ilość powinna być jakimś tam celem w skali całego naszego sportu. Ale na teraz są tylko marzeniem. Bardziej realne dziś widzę powtórzenie Nagano. Oczywiście przez 3 lata sporo może się zmienić.
bombel pisze:
02 lut 2019, 14:11
choć z drugiej strony, czasami wystarcza 1 gwiazda w dyscyplinie wielomedalowej, żeby zrobić kilka medali w pojedynke pochodząc z kraju zacofanego
Czyli nadzieja taka jak u schyłku XX wieku.
Ukassiu pisze:
02 lut 2019, 14:23
Skoki x4, Maliszewska, Hojnisz. Na teraz 6 medali nie były by sensacją.
Podobnie jak okrągłe zero medali za 3 lata po zestarzeniu się skoczków i np. niewypale z nowym trenerem skoczków.

maruda

Post autor: maruda » 02 lut 2019, 14:59

Kuburgha pisze:
02 lut 2019, 14:52
maruda pisze:
Widzę sporo nadziei na naszym forum z nią związanych. Super, cieszą mnie jej poolimpijskie sukcesy, podobnie jak sukcesy każdego sportowca w dyscyplinie, gdzie do tej pory była posucha. Ale niech zajmie trwałe miejsce w światowej czołówce. Wygrywa nie tylko w sezonie poolimpijskim. Wtedy zgodzę się, że może być równą szansą z drużyną skoczków. Skoczkowie mają taką przewagę, że konkurencja bardzo ograniczona. Ale oczywiście skoki to dyscyplina, gdzie trudno prognozować na miesiąc do przodu, a co dopiero w perspektywie 3 lat.
Ale Maliszewska nie wyskoczyła jakoś nagle, to nie jest efekt "sezonu poolimpijskiego" (który to zresztą jest na tym forum traktowany zbyt mało poważnie). Na igrzyskach przegrała tylko z medalistkami. Po igrzyskach zdobyła srebro mś. W tym sezonie jest naprawdę świetna - ale prawdę mówiąc to jest po prostu kolejny krok w rozwoju. W short tracku różne rzeczy mogą się wydarzyć, widzieliśmy to przed chwilą w finale PŚ na 1000 metrów - Polka prowadziła do ostatniego wirażu i upadła. Ale wydaje się, że bardziej prawdopodobny jest kolejny progres polegający na "przedłużaniu się" niż nagły regres na najkrótszym dystansie.

Jak już pisałem w innych wątkach - rok temu na IO nie zdobyliśmy więcej medali niż nasz potencjał, ewentualnie mniej ;) A ten potencjał nie wydaje się ucierpieć (Kowalczyk, Niedźwiedzki czy Nowakowska to jednak nie były AŻ takie lokomotywy), wchodzi nowe pokolenie z Żuk, Bosiek, Skinder i całą resztą.

Skoki chyba akurat najtrudniej przewidywać, często sami trenerzy nie wiedzą ktoś nagle skacze lepiej ;) Ale w innych dyscyplinach to się zmienia jednak nieco bardziej liniowo i zrozumiale.

ODPOWIEDZ