Biegi narciarskie

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
Krolowa Sniegu

Re: Biegi narciarskie

Post autor: Krolowa Sniegu » 22 kwie 2020, 21:36

maruda pisze:
22 kwie 2020, 16:04
Na igrzyskach zdobyła "tylko" jeden medal (złoto w sztafecie 2 lata temu), ale np. na mś ma lepszy dorobek od np. Kowalczyk.
Indywidualnie zdobyła 4 medale MŚ. Jak porównywać to na tej stopie. Jej indywidualny bilans 1-1-2, a Justyny 2-3-2.
Sztafetowe porównania nigdy nie będą obiektywne, Justyna, Petra, Parmakowski, z takimi koleżankami też by wygrywała sztafety.
UWAGA! TYPER MŚ w biathlonie - pierwsze typy do jutra do 14:45!

maruda

Post autor: maruda » 22 kwie 2020, 21:51

Krolowa Sniegu pisze:
22 kwie 2020, 21:36
maruda pisze:
22 kwie 2020, 16:04
Na igrzyskach zdobyła "tylko" jeden medal (złoto w sztafecie 2 lata temu), ale np. na mś ma lepszy dorobek od np. Kowalczyk.
Indywidualnie zdobyła 4 medale MŚ. Jak porównywać to na tej stopie. Jej indywidualny bilans 1-1-2, a Justyny 2-3-2.
Sztafetowe porównania nigdy nie będą obiektywne, Justyna, Petra, Parmakowski, z takimi koleżankami też by wygrywała sztafety.
"Dorobek" to dorobek.

Co do Sikory - są gdzieś dostępne statystyki z tamtych lat? ;) (z tych powszechnie dostępnych widać, że jednak w trzech biegach długich w sezonie 94/95 pudłował - to naprawdę jest tak, że zawodnicy często się mylą w takich rzeczach, ich oceny są przesadne)
Po pierwsze - postępy rzadko są zasługą jednej osoby (swoją drogą wydaje mi się, że Sikora trenował z kadrą A już w 1992, kiedy objawił talent w gronie juniorów - zresztą i w sezonie 1992/93 przecież dobrze strzelał...).
Po drugie - Wierietielny jest po 70-tce, oczywiście to tylko wiek - ale czy nie z uwagi na to nie będzie już jeździł z biegaczkami po świecie? ;)
Pomysł by to on trenował strzelanie naszych biathlonistek wydaje się szalony ;)
Nie wiem co na to Greis, a Wierietielny chyba nie miał w XXI wieku żadnych związków z biathlonem?
Dodajmy do tego fakt, że biathlon jest przecież poza strukturami PZN.

Dla mnie takie pomysły to jakieś science-fiction.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 22 kwie 2020, 22:31

maruda pisze:
22 kwie 2020, 21:51
"Dorobek" to dorobek.
Tylko, że takie spojrzenie jest niesprawiedliwe?
I to samo bym napisała w każdym innym przypadku. Jak porównywać to w oparciu o podobną skalę możliwości.
maruda pisze:
Co do Sikory - są gdzieś dostępne statystyki z tamtych lat? (z tych powszechnie dostępnych widać, że jednak w trzech biegach długich w sezonie 94/95 pudłował - to naprawdę jest tak, że zawodnicy często się mylą w takich rzeczach, ich oceny są przesadne)
Po pierwsze - postępy rzadko są zasługą jednej osoby (swoją drogą wydaje mi się, że Sikora trenował z kadrą A już w 1992, kiedy objawił talent w gronie juniorów - zresztą i w sezonie 1992/93 przecież dobrze strzelał...).
Nie wiem. Ufam jednak temu co mówi.
maruda pisze:
Po drugie - Wierietielny jest po 70-tce, oczywiście to tylko wiek - ale czy nie z uwagi na to nie będzie już jeździł z biegaczkami po świecie?
Oczywiście i przecież o to chodzi, żeby nie musiał jeździć.
maruda pisze:
Pomysł by to on trenował strzelanie naszych biathlonistek wydaje się szalony
Ale ja nie mówię o trenowaniu. Ale do doradzeniu. Może jak nie pomagają te nowe metody, to w przypadku Jakieły czy Żuk trzeba wrócić do gotowania naboi? Czasem taki ktoś jest potrzebny. Jakby nie pojawił się przypadkiem w życiu Justyny trener Kmiecik to łyżwą by nic nie zdziała.
maruda pisze:
Nie wiem co na to Greis, a Wierietielny chyba nie miał w XXI wieku żadnych związków z biathlonem?
No i? Czasem stara szkoła jest świetna. Cytując Waśkiewicza: "w sportach wytrzymałościowych 90% to nadal, ta sama ciężka praca. Jak ktoś mówi inaczej to znaczy, że kombinuje"
maruda pisze:
Dodajmy do tego fakt, że biathlon jest przecież poza strukturami PZN.
Jest. Ale chyba właśnie związki powinny współpracować. Kmiecik jako trener łyżwiarzy pomagał np. biegaczkom. Kszczot doradzał Justynie w sprawie namiotów imitujących warunki wysokogórskie. Taka współpraca powinna być normą.

maruda

Post autor: maruda » 22 kwie 2020, 22:39

Krolowa Sniegu pisze:
22 kwie 2020, 22:31
maruda pisze:
Co do Sikory - są gdzieś dostępne statystyki z tamtych lat? (z tych powszechnie dostępnych widać, że jednak w trzech biegach długich w sezonie 94/95 pudłował - to naprawdę jest tak, że zawodnicy często się mylą w takich rzeczach, ich oceny są przesadne)
Nie wiem. Ufam jednak temu co mówi.
PŚ 94/95, biegi długie: 3 starty bez pudła, poza tym: Pokljuka 3 pudła, Oberhof 5 pudeł i Lillehammer 2 pudła.
Zasadniczo to naprawdę nie należy aż tak bardzo wierzyć w to co mówią zawodnicy (z różnych powodów: czasem nie mogą/nie chcą powiedzieć jak jest naprawdę, a czasem po prostu zawodzi pamięć - normalna sprawa).
Krolowa Sniegu pisze:
22 kwie 2020, 22:31
maruda pisze:
No i? Czasem stara szkoła jest świetna. Cytując Waśkiewicza: "w sportach wytrzymałościowych 90% to nadal, ta sama ciężka praca. Jak ktoś mówi inaczej to znaczy, że kombinuje"
Mówimy o strzelaniu ;)
Zauważ, że od XX wieku wiele rzeczy w biathlonie się zmieniło, zwłaszcza w strzelaniu.
Np. jego szybkość :)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 23 kwie 2020, 13:33

Sylwetka naszego nowego trenera: https://sportsinwinter.pl/kto-si-martin ... biegaczek/

Takie najciekawsze rzeczy z biografii:
1) Ma 2 medale MŚJ.
2) Wygrał zawody PŚ jako pierwszy Słowak w historii.
3) Był czwarty na MŚ 2005 w biegu łączonym.
4) Pracował od 2015 roku z juniorami, a później z Fialkovą.

5) Bardzo fajne jest jego podejście i to, o czym mówił, że wszystko po kolei, że nie wywróci się świata od razu (widać tutaj etos ciężkiej pracy i robienia bazy, a nie ciśnięcie na szybkie sukcesy). "nie narzucał on Paulinie celów wyrażonych miejscami w Pucharze Świata. Założył, że jeśli poprawi swój czas biegu o 30 sekund na 7.5 kilometra, nawiąże do walki ze światową czołówką. "

"Analiza trenerskiej pracy Słowaka wskazuje na to, że, wraz z Justyną Kowalczyk, będzie starał się przekonać zawodniczki do stopniowego rozwoju za pomocą swojego autorytetu. Przykład Pauliny Fialkovej pokazuje, że taka droga, nienastawiona na błyskawiczne osiągi, może być dobrym pomysłem. Prawdopodobnie to zadecydowało o wyborze 43-latka na stanowisko trenera Biało-Czerwonych."

I jeszcze wyjaśnienie roli JK i AW w kadrze: "Kowalczyk przekazała także ważną informację. – Aleksander Wierietielny i ja nie odchodzimy całkowicie, oboje będziemy pracować jako konsultanci kadry – zdradziła dotychczasowa asystentka Wierietielnego. – W trakcie wszystkich obozów organizowanych w Zakopanem, Wierietielny będzie z drużyną – dodała. Były trener naszych biegaczek mieszka bowiem w stolicy polskich Tatr. – Latem będę tydzień w miesiącu z kadrą, a zimą potencjalnie nawet częściej – mówiła o swojej roli Kowalczyk"

Czyli AW będzie na bieżąco monitorował co się dzieje i pewnie, gdyby Słowak zaczął iść w złą stronę to zareaguje i podejmie interwencję. Dobrze się ten plan zapowiada. Ze słów o częstszym pobycie z dziewczynami zimą można wnioskować, że dalej będzie dużo juniorskich startów, więc trenerzy będą się dzielić zawodniczkami.

Coraz bardziej mi się podoba myśl, którą przedstawia Słowak.

barnaba

Post autor: barnaba » 25 kwie 2020, 23:02

Zobaczymy. Boję się, żeby to nie zdryfowało w stronę rozwiązania "jeden ponosi odpowiedzialność, a dwoje się wtrąca i patrzy na ręce".
Na statku może być tylko jeden kapitan, a nie trzech.

maruda

Post autor: maruda » 01 maja 2020, 18:20

Kadra A pań: Skinder, Marcisz, siostry Kaleta, Popko i Kukuczka. Rucka tylko w rezerwie...

Ciekawe, że u panów Krężelok został zastąpiony przez Antolca. Zawodnicy Krężeloka notowali ostatnio wartościowe wyniki, ciekawe co dalej.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 01 maja 2020, 19:56

Dopowiem do marudy - Rucka w rezerwie pod warunkiem pozytywnej opinii z COMS.

W kadrze męskiej Staręga, bracia Bury, Haratyk, Dawid Damian i Michał Skowron. Bauerowi pomagają Kamil Fundanicz i Andrzej Michałek.

Kadra młodzieżowa jest koedukacyjna, Jan Antolec i Dawid Bril jako trenerzy oraz współpracujący Marcin Rzeszótko i Dawid Waluś. Męską część kadry stanowią Sebastian Bryja, Robert Bugara, Piotr Sobiczewski, Łukasz Gazurek, Bartosz Cielniak i Artur Bożek, a u pań Magdalena Kobielusz, Anna Berezecka, Laura Legierska, Daria Szkurat, Ewelina Kołodziej i Oliwia Buśko. W rezerwie (pod nadzorem OZN i SMS) Zuzanna Fujak, Maciej Krajcer, Kamil Wójcik i Szymon Bełz.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 17 maja 2020, 13:07

🇵🇱🇵🇱🇵🇱

ODPOWIEDZ