Skoki narciarskie

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
Awatar użytkownika
barania głowa

Re: Skoki narciarskie

Post autor: barania głowa » 12 kwie 2019, 23:33

Pojawiły się kolejne przymiarki do kalendarza pucharu świata na przyszły sezon i Zakopane straci konkurs indywidualny na rzecz drużynowego (zamiana z Niemcami). Zmiana wg mnie na minus, mając dwa weekendy z pucharem mamy tylko dwa indywidualne konkursy. Ciekawe czy sami o to zabiegamy, czy to kierownictwo pucharu nas tak doświadcza.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 14 kwie 2019, 11:56

Kalendarz z układem Wisła i Zakopane 1 indywidualny + 1 drużynowy utrzymuje się już chyba kilka lat. Z punktu widzenia korzyści jakie dają konkursy u siebie mamy chyba optimum. W kolejnym konkursie indywidualnym nie mielibyśmy i tak grupy krajowej.
A konkurs drużynowy (o ile walczymy o coś, np. o podium) jest dla mnie interesujący. W sumie angażuje uwagę niemal cały czas, bo co chwilę są ważne dla układu tabeli skoki. A w konkursach indywidualnych najczęściej jednak większość skoków nie ma większego wpływu na ostateczny wynik i spora część konkursu może toczyć się dość sennie.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 01 maja 2019, 18:23

Kadra A będzie liczyć 6 osób. Dotychczasowy żelazny skład. W kadrze B 7 zawodników: Zniszczoł, Wąsek, Pilch, Czyż, Stękała, Murańka, Juroszek.
Nie będzie kadry juniorów, tylko młodzieżowa podzielona na dwie grupy (centralną i drugą opartą o OZN-y i SMS-y).
U kobiet w grupie centralnej: Rajda, Karpiel, Twardosz, Szwab, Konderla. I 5 kolejnych zawodniczek w grupie opartej o OZN-y i SMS-y. Tu 3 zawodniczki z rocznika 2004.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 08 cze 2019, 19:59

Wellinger z zerwanymi więzadłami. Trzeba przyznać, że w ostatnich latach kadra Niemiec ma pecha.

SzG

Post autor: SzG » 08 cze 2019, 21:02

Lub jak wielu twierdzi "polskie" nieumiejętne szkolenie prowadzące do kontuzji.

balwan

Post autor: balwan » 09 cze 2019, 9:13

SzG pisze:
08 cze 2019, 21:02
Lub jak wielu twierdzi "polskie" nieumiejętne szkolenie prowadzące do kontuzji.
W mojej opinii wiele kontuzji jest spowodowane nieumiejętnym trenowaniu. W temacie Judo kiedyś to napisałem w kontekście naszych dziewczyn.

Tu to pech a jak już to nieumiejętnie szkolenie ale przez poprzedniego trenera. ;)

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 09 cze 2019, 15:47

W wypadku niemieckich skoków chyba pech, bo na pewne przypadki trudno coś chyba poradzić. Jedynie ponowną kontuzję Freunda można chyba zwalić na zbyt wczesny powrót po pierwszej.

balwan

Post autor: balwan » 09 cze 2019, 15:56

Kuburgha pisze:
09 cze 2019, 15:47
W wypadku niemieckich skoków chyba pech, bo na pewne przypadki trudno coś chyba poradzić. Jedynie ponowną kontuzję Freunda można chyba zwalić na zbyt wczesny powrót po pierwszej.
Kontuzja Siegela to w mojej opinii też trochę wina sztabu trenerskiego. Jego styl skakania był taki że wcześniej czy później tak musiało się stać. Gdy w zeszłym sezonie zaczął skakać naprawdę dobrze chyba napisałem nawet że przy lepszych warunkach się połamie. Ale akurat w Niemieckiej kadrze było zawsze mnóstwo zawodników którzy lądowali z dużej wysokości. W sumie nie sprawdzałem czy jest jakieś powiązanie klubowe między tymi zawodnikami.

Outsider

Post autor: Outsider » 04 lip 2019, 0:15

Kamila Karpiel przeszła dzisiaj zabieg w związku z odnowioną kontuzją kolana. Podobno problemy zaczęły się w poprzednim roku, kiedy również miała miejsce operacja, ale Polka mimo tego i tak cały sezon startowała z bólem. Oby szybko sobie z tym poradziła, bo kolana to paskudztwo ... Prawdziwą plagę zerwania więzadeł krzyżowych mają u Niemek. Sezon stracą najprawdopodobniej Carina Vogt oraz Ramona Straub i Anna Ruprecht.
W weekend FIS-Cup w Szczyrku, pierwszy test kadry Kruczka. W tych samych dniach na skoczni Skalite także zawody mężczyzn. Natomiast w słoweńskim Kranju inauguracja Letniego Pucharu Kontynentalnego. Polacy wystąpią w składzie: Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańska, Tomasz Pilch i Andrzej Stękała.

balwan

Post autor: balwan » 05 lip 2019, 22:25

Dziś odbyły się pierwsze zawody treningowe do sezonu zimowego a mianowicie COC.
Maciej Kot zajął 4 miejsce i według znawców którzy oglądali te zawody wyglądał dobrze techniczne.

Pozostali Polacy też przyzwoicie.

ODPOWIEDZ