Skoki narciarskie

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
beny1001

Re: Skoki narciarskie

Post autor: beny1001 » 11 paź 2018, 18:01

Krzysztof Biegun oficjalnie zakończył karierę.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 11 paź 2018, 21:08

No to Merlinie będziesz musiał kpić sobie z kogoś innego, bo o ile pamiętam, to Biegun był "ofiarą" Twoich komentarzy kilka tygodni temu ;)
Swoją drogą to sporo chyba było kiedyś nadziei, gdy chłopak wygrał konkurs PŚ. Z naszych zwycięzców tych konkursów chyba najmniej osiągnął w skokach. Można też pewnie wybrzydzać, że zwycięstwo to odniósł w dość przypadkowych okolicznościach, w mocno loteryjnym konkursie. Ale zawsze ma je na koncie.

A tak przy okazji to czy Ziobro już oficjalnie zakończył czy jest na etapie ciągłego "zawieszenia kariery"? I co z wielka nadzieją italianisty czyli Kastelikiem? Dość dawno już nie widziałem go na liście startowej żadnych zawodów.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 12 paź 2018, 16:05

Kuburgha pisze:
11 paź 2018, 21:08
No to Merlinie będziesz musiał kpić sobie z kogoś innego, bo o ile pamiętam, to Biegun był "ofiarą" Twoich komentarzy kilka tygodni temu ;)
Napisałem, że Krzysztof Biegun zajął ostatnie miejsce nie tylko w zawodach, ale także w serii próbnej i wszystkich treningach, co było swoistym rekordem świata. Przecież to było zgodne z prawdą i nie miało nic wspólnego z kpiną, a raczej ze smutkiem, że skoczek z wielkim talentem zaliczył taki spadek poziomu. Według słownika PWN, kpina to żart wyrażający czyjeś lekceważenie, dlatego muszę zaprotestować, bo nigdy nie lekceważę żadnego sportowca. Jeśli chodzi o Bieguna to wręcz przeciwnie, zawsze w rozmowach towarzyskich krytykowałem traktowanie jego zwycięstwa w Klingenthal jako przypadkowego, bo odniesionego w jednoseryjnym konkursie przypominając, że już w zawodach drużynowych skakał wtedy znakomicie. Mogę więc powiedzieć, że występowałem właśnie przeciwko lekceważeniu jego osiągnięć i bardzo boleję nad tym, że nie potrafił wrócić do swojej najwyższej formy.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 13 paź 2018, 16:41

Merlin pisze:
12 paź 2018, 16:05
Przecież to było zgodne z prawdą i nie miało nic wspólnego z kpiną, a raczej ze smutkiem, że skoczek z wielkim talentem zaliczył taki spadek poziomu.
Nutki smutku to tam nie dostrzegłem. Wzmianka o rekordzie świata mogła chyba być jednak odebrana jako kpina? (pisałem, że absolutnym rekordem pewnie to nie było) Podobnie chyba jak późniejszy wpis o heroicznej walce, która w kolejnych zawodach pozwoliła uniknąć ostatniej lokaty? Ale może faktycznie jestem niewrażliwy i nie dostrzegam tego smutku ;)

Ale mniejsza z tym, szkoda chłopaka, który chyba ciężko ostatnio pracował, aby wrócić (łączył treningi z pracą). Może zabrakło wytrwałości? Natomiast w tym co mówił Biegun w wywiadzie jaki ostatnio czytałem dostrzegam pewną nutkę nadziei dla naszych kobiecych skoków. Otóż Biegun twierdził, że wszelkie wyniki testów sprawnościowych miał ostatnio świetne, był w dobrej formie, a jedynym problemem, z którym nijak nie mógł sobie poradzić, była zbyt duża waga. Jeśli to prawda, to pokazywałoby dobitnie jak ważny to aspekt sukcesu w skokach. A skoro o naszych dziewczynach padało kilkakrotnie, że ważą za dużo, to może jeśli uporałyby się z tym problemem, to byłaby szansa na szybki progres?

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 15 paź 2018, 15:19

Szczerze mówiąc ja nigdy nie uważałem Bieguna za wielki talent i nie rozumiem trochę patrzenia na to w ten sposób tutaj. Chłopak miał niezły okres, dostał szansę i wielkim fartem wygrał konkurs. Przed zwycięstwem miał oszałamiający jeden punkt w PŚ, a po nim punktował tylko 4 razy (z czego 2 w Polsce). Ba, w tamtym momencie nie był nawet naszym najlepszym juniorem, a nawet nie wiem czy drugim najlepszym. Parę miesięcy później został drużynowym mistrzem świata juniorów, ale to nie on był liderem tej ekipy. Czy Roka Urbanca też traktowaliśmy jak wielki talent bo raz przypadkiem wygrał w Zakopcu? Chyba nie, przynajmniej nie ja. A co do Bieguna, irytował mnie ten szał na niego, bo wiedziałem jak to się skończy. Przestanie punktować i narracja w mediach "ale jak to, przecież dopiero co wygrywał, zmarnowany talent", a chłopak po prostu skakał na poziomie swoich możliwości. Mógł wyciągnąć więcej, ale dla mnie to nie był nigdy talent na więcej niż regularne punktowanie w drugiej albo trzeciej dziesiątce PŚ.

Marcinho

Post autor: Marcinho » 15 paź 2018, 16:47

Michael Hayboeck zdobył na normalnej skoczni w Hinzenbach złoty medal mistrzostw Austrii 2018 na igelicie.
Odbyła sie tylko jedna seria. Druga odwołano z powodu silnego wiatru. Schlierenzauer był 13 a Kraft dopiero na 23.

maruda

Post autor: maruda » 29 paź 2018, 21:33

Letnie MP w skokach narciarskich:
1. Kubacki
2. Żyła
3. Stoch

Przyszłoroczna uniwersjada bez skoków narciarskich i kombinacji. W Krasnojarsku... nie ma skoczni.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 30 paź 2018, 10:38

maruda pisze:
29 paź 2018, 21:33
Przyszłoroczna uniwersjada bez skoków narciarskich i kombinacji. W Krasnojarsku... nie ma skoczni.
Szkoda, bo Krasnojarsk był bardzo znanym ośrodkiem skoków narciarskich w ZSRR. Pierwsza skocznia powstała tam już przed wojną, potem wybudowano dwa kompleksy liczące w sumie dziesięć "tramplinów", od malutkich, po największą, na której Wadim Zacharow skoczył w 1985 r. aż 154 metry.

Marcinho

Post autor: Marcinho » 02 lis 2018, 18:52

Małe problemy ze śniegiem w Wiśle. A raczej jego brakiem. Chyba ze Szczyrku będa przywozić.

Outsider

Post autor: Outsider » 15 lis 2018, 1:18

Jest już nieoficjalna lista na konkursy w Wiśle: https://www.skijumping.pl/wiadomosci/25 ... a-w-Wisle/
Gorazd Bertoncelj, nowy trener Sloweńców wysyła dość eksperymentalny skład z debiutantem Żakiem Mogelem, za to bez największych gwiazd - braci Prevców, Kranjca, Tepesa, ale też solidnego w tamtym sezonie Tilena Bartola. W Norwegii, chyba najmniej skaczącej latem, skład opiera się na najlepszych ubiegłorocznych zawodnikach, a poza "6" jest Marius Lindvik.
Z ciekawszych nazwisk oprócz wyżej wymienionych, brak w Wiśle wracającego po kontuzji Severina Freunda, który ma skakać w Kuusamo. Niedługo spodziewany jest też powrót Kennetha Gangnesa. Mam jednak wątpliwości, czy od razu do PŚ.
W Wiśle zobaczymy natomiast Gregora Schlierenzauera.
Na skoczniach zabraknie też kilku zawodników, którzy postanowili zakończyć kariery. Najważniejsi z nich to Janne Ahonen, Thomas Diethart, Vincent Descombes - Sevoie, Ville Larinto, Matjaz Pungertar, a z tych dodających kolorytu Roberto Dellasega, Hyun ki-Kim i Radik Zhaparov. Spokojnie, ten ostatni ma następców, a Kazachstan wystawi drużynę w Wiśle ;) A to, że dwóch z nich nigdy nie punktowało nawet w FIS-cupie, to przecież nic nie znaczący szczegół ;)

balwan

Post autor: balwan » 15 lis 2018, 7:14

Peter Prevc kontuzja , Domen , Kraniec i Tepes pewnie najlepsze lata za sobą. Oczywiście biorąc.pod uwagę wiek Domena to dość kontrowersyjna opinia. Ale jak ciężko wrócić do formy po kilku sukcesach w bardzo młodym wieku i totalnej zalamce widać na Polskim podwórku. Może Stękale się uda. Podobno trenerzy widzą w nim dalej potencjał.

Kisik94

Post autor: Kisik94 » 15 lis 2018, 11:32

Domen miał dopiero jeden słabszy sezon. Mi by w ogóle nie wpadło na myśl żeby napisać, że gość ma najlepsze lata za sobą. To trochę tak jakby ktoś napisał czy powiedział po sezonie 97/98, że Małysz się skończył i nic już z tego dobrego nie będzie.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 16 lis 2018, 19:09

Nie ma co owijać w bawełnę, dzisiejsze kwalifikacje to klęska Polaków.

Marcinho

Post autor: Marcinho » 16 lis 2018, 19:25

Bardzo słabo. Stoch 2 m bliżej a nie dostałby sie do konkursu. Wysoka forma Klimova. Myśle ,że walka w niedziele o zwycięstwo będzie pomiędzy nim a Leyhe.

RychuGKM

Post autor: RychuGKM » 16 lis 2018, 19:28

Krajówka miała trochę pecha bo podobnie jak czołówka mięli bardzo niekorzystne warunki, a ta skocznia jest bardzo czuła. Jakub Wolny jutro zadebiutuje w drużynie obok Stocha Kubackiego i Żyły

ODPOWIEDZ