Skoki narciarskie

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.

Moderator: Col_Frost

Awatar użytkownika
Vojthas

Re: Skoki narciarskie

Post autor: Vojthas » 06 maja 2022, 17:03

shunrey pisze:
06 maja 2022, 15:57
"Coś się kończy, coś się zaczyna. Po długich przemyśleniach nad ostatnim rozdziałem, zaczynam nowy. Jak się czuję mając młodszego trenera? Oceńcie sami kto wygląda młodziej 😎 " FB Kamila i fajne wspólne zdjęcie.
Jest OK :D
Jeżeli to jest to zdjęcie, co w tweecie wyżej - tak, Kamil wygląda młodziej :lol:
Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają. Ale ja nie jestem dżentelmenem.

barnaba

Post autor: barnaba » 06 maja 2022, 19:01

Krolowa Sniegu pisze:
06 maja 2022, 11:11
Ale mówi przynajmniej jasno, co myśli o Kruczku i innych eksperymentach.

"- Oh my god!

Aż tak się to panu nie podoba?

- Słyszę też, że Łukasz Kruczek ma być reformatorem szkolenia młodzieży. Krew mnie zalewa jak to słyszę, flaki się przewracają! Najwyraźniej PZN próbuje znaleźć im na siłę robotę. Innego wytłumaczenia nie widzę. To są fajne chłopy, ale nie do szkolenia w skokach, bo w nim potrafią wiele zepsuć.

Tak jak w ośrodku bazowym w Szczyrku kadrowiczów trenować będą Krzysztof Biegu z Piotrem Fijasem, tak w Zakopanem Klimowskiemu ma pomagać Wojciech Topór.

- Wojtek jako trener to na razie żółtodziób. Popracował trochę w kadrze juniorów. Nie widzę, żeby się sprawdził. Być może akurat on sobie poradzi. To dosyć rozsądny człowiek. Pochwalę się też faktem, że Wojtek jest moim wychowankiem! Co nie zmienia faktu, że jako trener nie osiągnął jeszcze nic. Natomiast Klimowskiego znamy i to dobrze."
Moje doświadczenia ze środowiskiem skoków pokazują jedno- nie ma sensu kierować się pojedynczymi opiniami :)

To koszmarne piekiełko, jeden trener by drugiego w łyżce wody utopił. I nigdy nikt nie przepuści okazji, by wbić konkurentowi dzidę (bo nawet nie szpilkę). Długopolski to Zakopane, Kruczek to Wisła- to wystarczy by byli wrogami. O konflikcie Długopolskiego z Klimowskim za to nie słyszałem- widać pożarli się w ostatnich latach.

Dla mnie, pomijając hejt i osobiste animozje, problem jest jeden. Trenerami kadry zostały osoby o niewielkim doświadczeniu, przeciętnym przygotowaniu teoretycznym, których główną zaletą jest, że dogadują się z zarządem PZN. Po ostatnim sezonie- to zawsze coś, bo trener, który zamiast trenować, angażuje się w jakieś dziecinne wojenki, to porażka. :) Ale od trenera kadry wypadałoby wymagać czegoś więcej.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 06 maja 2022, 20:28

barnaba pisze:
06 maja 2022, 19:01
Moje doświadczenia ze środowiskiem skoków pokazują jedno- nie ma sensu kierować się pojedynczymi opiniami
Nie ma chyba wśród społeczności skijumpinfamily nikogo, kto szanowałby Kruczka i postrzegał go pozytywnie. Zwłaszcza, gdy sam PZN pokazuje, że stołek dla niego po prostu musi być i tyle. A trenerskie oko to pokazał na tyle z kobietami w Polsce i we Włoszech, że ja nie widzę żadnej przesłanki, by go trzymać w strukturach. Bez niego polskie skoki istniały (gdy pracował we Włoszech) i sobie dobrze radziły.
barnaba pisze:
Dla mnie, pomijając hejt i osobiste animozje, problem jest jeden. Trenerami kadry zostały osoby o niewielkim doświadczeniu, przeciętnym przygotowaniu teoretycznym, których główną zaletą jest, że dogadują się z zarządem PZN. Po ostatnim sezonie- to zawsze coś, bo trener, który zamiast trenować, angażuje się w jakieś dziecinne wojenki, to porażka. Ale od trenera kadry wypadałoby wymagać czegoś więcej.
Mam wrażenie, że Ty wszędzie znajdziesz coś na obronę PZN :P Bo to oni tych trenerów wybrali. A nie wiem, czy szukamy pochlebców PZN, którzy nie robią problemów, czy fachowców?
- Jesteśmy jednym teamem, jednym organizmem. Stajemy na bieżni i dajemy z siebie wszystko. My jesteśmy drużyną, każdy za każdego chce walczyć - Iga Baumgart-Witan.

barnaba

Post autor: barnaba » 06 maja 2022, 21:28

Krolowa Sniegu pisze:
06 maja 2022, 20:28
barnaba pisze:
Moje doświadczenia ze środowiskiem skoków pokazują jedno- nie ma sensu kierować się pojedynczymi opiniami
Nie ma chyba wśród społeczności skijumpinfamily nikogo, kto szanowałby Kruczka i postrzegał go pozytywnie. Zwłaszcza, gdy sam PZN pokazuje, że stołek dla niego po prostu musi być i tyle. A trenerskie oko to pokazał na tyle z kobietami w Polsce i we Włoszech, że ja nie widzę żadnej przesłanki, by go trzymać w strukturach. Bez niego polskie skoki istniały (gdy pracował we Włoszech) i sobie dobrze radziły.
Społeczność skijumping niestety stała się zbiorowiskiem hejterów i polem do prywatnych rozgrywek. Przykro mi- nie mam zaufania do ich opinii.
Krolowa Sniegu pisze:
06 maja 2022, 20:28
barnaba pisze:
Dla mnie, pomijając hejt i osobiste animozje, problem jest jeden. Trenerami kadry zostały osoby o niewielkim doświadczeniu, przeciętnym przygotowaniu teoretycznym, których główną zaletą jest, że dogadują się z zarządem PZN. Po ostatnim sezonie- to zawsze coś, bo trener, który zamiast trenować, angażuje się w jakieś dziecinne wojenki, to porażka. Ale od trenera kadry wypadałoby wymagać czegoś więcej.
Mam wrażenie, że Ty wszędzie znajdziesz coś na obronę PZN :P Bo to oni tych trenerów wybrali. A nie wiem, czy szukamy pochlebców PZN, którzy nie robią problemów, czy fachowców?
No to napiszę wprost- boję się, ze PZN wybrał posłuszne miernoty o nikłym doświadczeniu. Dla świętego spokoju i w imię bezkonfliktowej współpracy.

shunrey

Post autor: shunrey » 06 maja 2022, 21:46

https://sport.tvp.pl/60035992/rafal-kot ... zem-wzieci

Kot to lubi dowalić do pieca :P Barwna postać w PZN.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 06 maja 2022, 21:58

barnaba pisze:
06 maja 2022, 21:28
Społeczność skijumping niestety stała się zbiorowiskiem hejterów i polem do prywatnych rozgrywek. Przykro mi- nie mam zaufania do ich opinii.
Ja też nie uważam ich za mega źródło, ale Kruczek jest jedynym kompletnie tam skreślony. Przy innych nie ma tak jednoznacznych opinii.

A tu o kadrze skoczkiń.
- Jesteśmy jednym teamem, jednym organizmem. Stajemy na bieżni i dajemy z siebie wszystko. My jesteśmy drużyną, każdy za każdego chce walczyć - Iga Baumgart-Witan.

Zablokowany