Dyskusja - medale

no name

Re: Polskie medale Mistrzostw Świata 2018

Post autor: no name » 18 mar 2018, 11:20

Mam poważne wątpliwości co do umieszczania w tej statystyce medali z MŚ które są dublem igrzysk w tym samym roku (lub sezonie, bo wiadomo, że np. MŚ w kolarstwie torowym 2020 to zupełnie inna sytuacja).
To z założenia nie miała i chyba nie ma być sucha statystyka, ale zestawienie będące podstawą do szacowania siły polskiego sportu, jej zmian zachodzących w czasie i wysnuwania w miarę ostrożnych prognoz co do kolejnych igrzysk.
Z całym szacunkiem do postawy i wyniku Natalii to MŚ rozgrywane miesiąc po igrzyskach są dla mnie mimo wszystko imprezą drugiej kategorii i wyniki nie są przełożeniem na powyższe.

PS. Wypowiedź zamieszczona przed zapoznaniem się z wczorajszą dyskusją w temacie dedykowanym dyscyplinie :)

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 18 mar 2018, 12:18

Dodałem więc gwiazdkę, by o tym pamiętać. Ale medal MŚ w dyscyplinie olimpijskiej jest medalem. Tym bardziej, że w kilku innych dyscyplinach zimowych też są MŚ w tym roku.

Kiedyś dodawaliśmy chyba zapasy kobiet itd.

Ale nam zrobiła zamieszania Natalia, mogła niezdobywać tego medalu... ;)

balwan

Post autor: balwan » 18 mar 2018, 12:24

Idąc takim tokiem myślenia medal Sajnoka też nie jest nic warty bo obsada w Omnium na IO będzie całkowicie inna.wedlug mnie obsada MŚ w shorttracku była mocniejsza. Pisze to jako kibic dla.ktorych te dwue dyscipliny są bardzo bliskie.

Medal MŚ to medal MŚ i według mnie nie ma co w statystykach analizować czy wartościowy czy nie.

pbest

Post autor: pbest » 18 mar 2018, 12:32

Dokładnie, medal to medal, MŚ to MŚ i kropka. Nikt poważny nie będzie na tej tylko podstawie wysuwał daleko idących wniosków o naszej pozycji w danej dyscyplinie, ale medal trzeba odnotować.

no name

Post autor: no name » 18 mar 2018, 13:38

balwan pisze:
18 mar 2018, 12:24
Idąc takim tokiem myślenia medal Sajnoka też nie jest nic warty bo obsada w Omnium na IO będzie całkowicie inna.
W moim wpisie nie było ani słowa o obsadzie. Jeżeli już miałbym szukać jednego argumentu to oczywiście umiejętność przygotowania szczytu formy.
Ale dodam jeszcze taką statystykę.
Liczba wpisów u nas na forum komentujących shorta na IO - 90 (pomimo potężnej konkurencji innych wydarzeń odbywających się równocześnie)
Liczba wpisów komentujących MŚ - 7. Reszta to polemika dotycząca wartości uzyskanego wyniku.

balwan

Post autor: balwan » 18 mar 2018, 14:05

no name pisze:
18 mar 2018, 13:38
balwan pisze:
Idąc takim tokiem myślenia medal Sajnoka też nie jest nic warty bo obsada w Omnium na IO będzie całkowicie inna.
W moim wpisie nie było ani słowa o obsadzie. Jeżeli już miałbym szukać jednego argumentu to oczywiście umiejętność przygotowania szczytu formy.
Ale dodam jeszcze taką statystykę.
Liczba wpisów u nas na forum komentujących shorta na IO - 90 (pomimo potężnej konkurencji innych wydarzeń odbywających się równocześnie)
Liczba wpisów komentujących MŚ - 7. Reszta to polemika dotycząca wartości uzyskanego wyniku.
Jak to coś normalnego. Ile było postów komentujących rywalizację na MŚ w Żeglarstwie gdy złoto Polki zdobywały( do momentu zdobycia medalu) ? A ile będzie komentowało ich rywalizację na IO ?
Stawiam że proporcje będą zbliżone. I tak jest wieloma konkurencjami gdzie przed startem ciężko było liczyć na sukcesy. Gdyby Natalia Maliszewska była przed MŚ faworytką do medalu to i komentarzy było by więciej.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 18 mar 2018, 21:22

balwan pisze:
Medal MŚ to medal MŚ i według mnie nie ma co w statystykach analizować czy wartościowy czy nie.
no name pisze:
18 mar 2018, 11:20
Mam poważne wątpliwości co do umieszczania w tej statystyce medali z MŚ które są dublem igrzysk w tym samym roku (lub sezonie, bo wiadomo, że np. MŚ w kolarstwie torowym 2020 to zupełnie inna sytuacja).
To z założenia nie miała i chyba nie ma być sucha statystyka, ale zestawienie będące podstawą do szacowania siły polskiego sportu, jej zmian zachodzących w czasie i wysnuwania w miarę ostrożnych prognoz co do kolejnych igrzysk.
Analizować to akurat można i trzeba. Natomiast nie ma chyba podstaw do subiektywnego decydowania co umieścić. Medal to medal jak napisał balwan. A jaką ma wartość szacowanie na jego podstawie szans na igrzyska? Inna bajka i do tego są własnie wszelkie nasze dyskusje, oceny itp. A medal Zwarycza na kadłubowych MŚ? Też są podstawy by się zastanawiać czy umieszczać. Medale w sezonie poolimpijskim? Ale skoro wątek jest o medalach mś to wpisujmy wszystko w konkurencjach olimpijskich. I dyskutujmy do woli o wartości takiego osiągnięcia (jeśli ktoś ma na to ochotę).

marti

Post autor: marti » 18 mar 2018, 22:08

Przede wszystkim nie mamy roku poolimpijskiego, tylko olimpijski, zaś te MŚ są marnym dublem igrzysk na niecały miesiąc po ich zakończeniu! Nie wiem, czy warto jest prowadzić statystykę medalową dla sportów zimowych w sezonie rozgrywania igrzysk, na których wszystko zostało podane, jak na tacy- ilość medali, jakość, klasyfikacja medalowa itp.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 18 mar 2018, 23:28

marti pisze:
18 mar 2018, 22:08
Przede wszystkim nie mamy roku poolimpijskiego, tylko olimpijski
To chyba wie każdy, geniuszu. Pozwolę tak sobie, bo tak odniosłeś się do innych sam w innym wątku. A jeśli to było w związku z moją wcześniejszą wypowiedzią to jej nie zrozumiałeś. Wyjaśniam: chodziło o to, że niektórzy miewają wątpliwości co do wartości medali także z sezonów poolimpijskich w niektórych dyscyplinach. Ja miewam. Ale medal mś to medal jak napisał bałwan. Może być z gwiazdką jak zrobił runfixe.

marti

Re: Dyskusja - medale

Post autor: marti » 19 mar 2018, 0:59

Już się tak nie bulwersujcie. Róbcie sobie te statystyki medalowe, które mają służyć chyba tylko temu, żeby sobie podłechtać podrażnione ego po delikatniej mówiąc, niezbyt udanych igrzyskach w wykonaniu Polaków. Na tej zasadzie, to np., półfinały Radwańskiej w ATP Finals sprzed kilku lat, też można by na upartego do tych statystyk włączyć. Są to oficjalne mistrzostwa WTA? Są, więc jaki problem? Pytanie tylko, po co? Żeby ładnie wyglądało? Róbta, co chceta, to Wasze forum, ale dajcie mi prawo do własnego zdania w tej, a także innych kwestiach. Nie każdy musi być zwolennikiem tworzenia propagandy sukcesu, która wymaga siłą rzeczy cieszenia się z byle czego i usiłowania przedstawić pózniej, jakby to było, nie wiadomo jakie osiągnięcie. Jedynym wyjątkiem jest Kawęcki i jego popisy na krótkim basenie. Dobre i to. Od czegoś trzeba zacząć, bo jeszcze 10 lat temu i na jego cześć byście tutaj peany pochwalne wypisywali. Niech ta gwiazdka będzie takim symbolem, że może ten kraj, którego to forum jest pewną namiastką zmierza jednak ku normalności, czego sobie i Wam życzę!

pbest

Post autor: pbest » 19 mar 2018, 9:07

marti pisze:
19 mar 2018, 0:59
Są to oficjalne mistrzostwa WTA? Są, więc jaki problem? Pytanie tylko, po co? Żeby ładnie wyglądało?
ITF jest federacją, która zarządza tenisem jeśli chodzi o igrzyska, a nie ATP czy WTA, więc gdyby mistrzostwa świata były organizowane przez ITF jako oficjalne to można by je zaliczać, ale nie w takiej formie jak teraz.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 19 mar 2018, 14:57

Mistrzostwa świata to mistrzostwa świata i kropka. Po co robicie problemy?
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 21 mar 2018, 19:38

Czemu problemy? Ot dyskusja, no name całkiem słusznie to zauważył i ja np. się z nim zgadzam, ale nie mam nic przeciwko, żeby to było umieszczone jak chcecie, ten podpis z gwiazdką może być

Lukash

Post autor: Lukash » 23 mar 2018, 22:33

Nie czytałem o czasie Waszej ciekawej dyskusji, ale nie zgodzę się z jednym:
no name pisze:
18 mar 2018, 11:20

Moim zdaniem to zawsze była sucha statystyka i na jej podstawie- biorąc pod uwagę złudność statystyk i bajkę o 3. kłamstwach- można dokonywać samodzielnych ocen(bo takie temat przed IO też się pojawia).

I dlatego dopisujemy medal, a nie dopisujemy 4. miejsc w żeglarstwie, gdy wyprzedza nas dwóch reprezentantów z tego samego państwa.

Propaganda sukcesu chyba nie ma tu nic do rzeczy.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 02 lip 2018, 16:17

Ciekawe ile będzie medali w tym roku? Patrząc na poprzednie cykle olimpijskie to powinno być około 10 - w 2010 było 9 a w 2014 10 medali.

Ja bym chciał kilku w dyscyplinach w których nic nie wpadła rok temu, czyli żeglarstwie, kajakarstwie, może nawet w strzelectwie.

ODPOWIEDZ