Polskie Medale Mistrzostw Europy 2010-2016

Awatar użytkownika
Wilczek19857
Posty: 1020
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:47

Polskie Medale Mistrzostw Europy 2010-2016

Post autor: Wilczek19857 » 07 mar 2017, 16:51

2008 (zawody po zakończeniu Igrzysk w Pekinie czyli po 24 Sierpnia)
ZŁOTO:
+ Edyta Ropek - Wspinaczka sportowa, speed (od Tokio wchodzi w skład kombinacji)
SREBRO:
1. Magdalena Fularczyk, Natalia Madaj - Wioślarstwo, w2x (w Londynie zamiast Madaj płynęła jeszcze Julia Michalska)
2. Weronika Deresz, Ilona Mokronowska - Wioślarstwo, lw2x
BRĄZ:
3. Marcin Łęgowski - Boks men, kat. 64kg
4. Sebastian Kosiorek, Michał Stawowski, Patryk Brzeziński, Piotr Buchalski, Wojciech Gutorski, Marcin Brzeziński, Rafał Hejmej, Mikołaj Burda, Daniel Trojanowski - Wioślarstwo, m8+
+ Xu Jie, Natalia Partyka - Tenis stołowy, debel (wchodzi w skład turnieju drużynowego)

2009
ZŁOTO:
1. Rafał Ratajczyk - Kolarstwo torowe, omnium
2. Siatkarze - Siatkówka, drużyna mężczyzn
3. Patryk Brzeziński, Jarosław Godek, Michał Szpakowski, Krystian Aranowski, Piotr Hojka, Marcin Brzeziński, Wojciech Gutorski, Mikołaj Burda, Daniel Trojanowski - Wioślarstwo, m8+
4. Monika Michalik - Zapasy kobiet, kat. 63kg
SREBRO:
5. Katarzyna Furmaniak - Boks kob, kat. 69kg (od Tokio konkurencja olimpijska)
6. Tomasz Kowalski - Judo, kat. 66kg
7. Urszula Sadkowska - Judo, kat. +78kg
8. Li Qian, Xu Jie, Natalia Partyka - Tenis stołowy, drużynowo
9. Arnold Sobczak, Piotr Licznerski, Michał Słoma, Wiktor Chabel - Wioślarstwo, m4x
10. Małgorzata Bereza, Magdalena Piekarska, Danuta Dmowska - Szermierka, szpada drużynowo
11. Magdalena Kemnitz, Agnieszka Renc - Wioślarstwo, lw2x
12. Mariusz Łoś - Zapasy, styl klasyczny kat. 55kg (od Rio 59kg olympic)
13. Edward Barsegjan - Zapasy, styl klasyczny kat. 60kg (od Rio 59kg olympic)
+ Wang Zeng Yi, Lucjan Błaszczyk - Tenis stołowy, debel (wchodzi w skład turnieju drużynowego)
BRĄZ:
14. Magdalena Krukowska, Małgorzata Chojnacka, Ewelina Wojnarowska, Marta Walczykiewicz - Kajakarstwo klasyczne, k-4 500
15. Marzena Karpińska - Podnoszenie ciężarów, kat. 48kg
16. Siatkarki - Siatkówka, drużyna kobiet
17. Sławomira Szpek - Strzelectwo, 25m pistol
18. Agata Gramatyka, Natalia Madaj - Wioślarstwo, w2x
19. Agnieszka Wieszczek - Zapasy kobiet, kat. 72kg (od Rio 75kg olympic)

2010
ZŁOTO:
1. Marcin Lewandowski - Lekkoatletyka, 800m
2. Tomasz Majewski - Lekkoatletyka, kula
3. Piotr Małachowski - Lekkoatletyka, dysk
4. Paweł Korzeniowski - Pływanie, 200m st. mot.
5. Arsen Kasabijew - Podnoszenie ciężarów, kat. 94kg
6. Danuta Dmowska-Andrzejuk, Ewa Nelip, M. Piekarska, Małgorzata Stroka - Szermierka, szpada druż.
7. Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Adam Korol - Wioślarstwo, m4x
8. Piotr Myszka - Żeglarstwo, klasa rs:x
+ Edyta Ropek - Wspinaczka sportowa, speed (od Tokio wchodzi w skład kombinacji)
+ Tomasz Szymkowiak - Lekkoatletyka, 3000m z prz. (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
SREBRO:
9. Robert Mateusiak, Nadia Zięba - Badminton, mikst
10. Marta Walczykiewicz - Kajakarstwo klasyczne, k-1 200m
11. Maja Włoszczowska - Kolarstwo górskie, cross country
12. Grzegorz Sudoł - Lekkoatletyka, chód 50km
13. Krzysztof Szramiak - Podnoszenie ciężarów, kat. 77kg
14. Marzena Karpińśka - Podnoszenie ciężarów, kat. 48kg
15. Magdalena Piekarska - Szermierka, szpada indyw.
16. Ł. Pawłowski, Ł. Siemion, Miłosz Bernatajtys, Paweł Rańda - Wioślarstwo, lm4- (wykreślona z Tokio)
17. Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Julia Michalska - Wioślarstwo, w2x
18. Magdalena Kemnitz, Agnieszka Renc - Wioślarstwo, lw2x
+ Przemysław Czerwiński - Lekkoatletyka, tyczka (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Tomasz Majewski - Lekkoatletyka, kula (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
BRĄZ:
19. Adam Kierzkowski - Gimnastyka sportowa, poręcze
20. Janusz Wojnarowicz - Judo, kat. +100kg
21. Urszula Sadkowska - Judo, kat. +78kg
22. Piotr Siemionowski - Kajakarstwo klasyczne, k-1 200m
23. Ewelina Wojnarowska, Marta Walczykiewicz - Kajakarstwo klasyczne, k-2 500m
24. Anna Fajkowska - Karate, kumite kat. 55kg (od Tokio konkurencja olimpijska)
25. Rafał Ratajczyk - Kolarstwo torowe, omnium
26. Małgorzata Wojtyra - Kolarstwo torowe, omnium
27. Adam Kszczot - Lekkoatletyka, 800m
28. Przemysław Czerwiński - Lekkoatletyka, tyczka
29. Marika Popowicz, Daria Korczyńska, Marta Jeschke, Weronika Wedler - Lekkoatletyka, sztafeta 4x100m
30. Joanna Wiśniewska - Lekkoatletyka, dysk
31. Anita Włodarczyk - Lekkoatletyka, młot
32. Konrad Czerniak - Pływanie, 100m st. mot.
33. Marieta Gotfryd - Podnoszenie ciężarów, kat. 58kg
34. Radosław Zawrotniak - Szermierka, szpada indyw.
35. Łukasz Śmigaj - Taekwondo, kat. 80kg
36. Iwona Kosiorek - Taekwondo, kat. +73kg (+67kg olympic)
37. Li Qian, Xu Jie, Natalia Partyka - Tenis stołowy, drużynowo
38. Rafał Hejmej, Jarosław Godek, Piotr Hojka, Krystian Aranowski, Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Piotr Juszczak, Mikołaj Burda, Daniel Trojanowski - Wioślarstwo, m8+
39. Adam Sobieraj - Zapasy wolne, kat. 66kg (65kg olympic)
40. Iwona Matkowska - Zapasy kobiet, kat. 48kg
41. Agata Pietrzyk - Zapasy kobiet, kat. 55kg (od Rio 53kg olympic)
42. Piotr Myszka - Żeglarstwo, klasa rs:x
43. Zofia Noceti-Klepacka - Żeglarstwo, klasa rs:x
+ Artur Noga - Lekkoatletyka, 110m ppł (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Marcin Lewandowski - Lekkoatletyka, 800m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych

2011
ZŁOTO:
1. Piotr Siemionowski - Kajakarstwo klasyczne, k-1 200m
2. Marcin Brzeziński, Rafał Hejmej, Dariusz Radosz, Piotr Hojka, Mikołaj Burda, Piotr Juszczak, Krystian Aranowski, Michał Szpakowski, Daniel Trojanowski - Wioślarstwo, m8+
3. Iwona Matkowska - Zapasy kobiet, kat. 48kg
4. Piotr Myszka - Żeglarstwo, klasa rs:x
5. Zofia Noceti-Klepacka - Żeglarstwo, klasa rs:x
+ Adam Kszczot - Lekkoatletyka, 800m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Anna Rogowska - Lekkoatletyka, tyczka (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
SREBRO:
6. Aneta Konieczna, Beata Mikołajczyk - Kajakarstwo klasyczne, k-2 500m (Naja zastąpiła Konieczną)
7. Maja Włoszczowska - Kolarstwo górskie, cross country
8. Aleksandra Socha - Szermierka, szabla indyw.
9. Agnieszka Kobus, Karolina Gniadek, Sylwia Lewandowska, Natalia Madaj - Wioślarstwo, w4x
10. Jonasz Stelmaszyk - Żeglarstwo, klasa laser standard
11. Mateusz Kusznierewicz, Dominik Życki - Żeglarstwo, klasa star (wykreślona po Londynie)
+ Tomasz Majewski - Lekkoatletyka, kula (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Jakub Jelonek - Lekkoatletyka, chód 20km (PE)
BRĄZ:
12. Karolina Michalczuk - Boks kob, kat. 51kg
13. Katarzyna Furmaniak - Boks kob, kat. 69kg (konkurencja olimpijska od Tokio)
14. Janusz Wojnarowicz - Judo, kat. +100kg
15. Ewelina Wojnarowska - Kajakarstwo klasyczne, k-1 500m
16. Maciej Bielecki, Kamil Kuczyński, Damian Zieliński - Kolarstwo torowe, sprint druż.
17. Bartłomiej Bonk - Podnoszenie ciężarów, kat. 105kg
18. Aleksandra Klejnowska-Krzywańska - Podnoszenie ciężarów, kat. 58kg
19. Siatkarze - Siatkówka, drużyna men
20. Tomasz Motyka - Szermierka, szpada indyw.
21. Li Qian - Tenis stołowy, singiel
22. Konrad Wasielewski, Wiktor Chabel, Kamil Zajkowski, Piotr Licznerski - Wioślarstwo, m4x
23. Iwona Matkowska - Zapasy kobiet, kat. 48kg
24. Katarzyna Krawczyk - Zapasy kobiet, kat. 55kg (od Rio 53kg olympic)
25. Agnieszka Wieszczek - Zapasy kobiet, kat. 72kg (od Rio 75kg olympic)

2012
ZŁOTO:
1. Robert Mateusiak, Nadia Zięba - Badminton, mikst
2. Anita Włodarczyk - Lekkoatletyka, młot
3. Radosław Kawęcki - Pływanie, 200m st. grzb.
4. Marzena Karpińśka - Podnoszenie ciężarów, kat. 48kg
5. Marcin Brzeziński, Maciej Mattik, Mikołaj Burda, Piotr Hojka, Zbigniew Schodowski, Michał Szpakowski, Krystian Aranowski, Rafał Hejmej, Daniel Trojanowski - Wioślarstwo, m8+
6. Iwona Matkowska - Zapasy kobiet, kat. 51kg (53kg olympic)
7. Przemysław Miarczyński - Żeglarstwo, klasa rs:x
8. Mateusz Kusznierewicz, Dominik Życki - Żeglarstwo, klasa star (wykreślona po Londynie)
SREBRO:
9. Tomasz Kowalski - Judo, kat. 66kg
10. Katarzyna Kłys - Judo, kat. 70kg
11. Marta Walczykiewicz - Kajakarstwo klasyczne, k-1 200m
12. Kamil Kuczyński, Maciej Bielecki, Krzysztof Maksel - Kolarstwo torowe, sprint drużynowo
13. Katarzyna Pawłowska, Eugenia Bujak, Małgorzata Wojtyra - Kolarstwo torowe, drużynowo na dochodzenie
14. Piotr Nowak, Anna Szukalska - Łucznictwo, łuk klasyczny mikst (konkurencja olimpijska od Tokio)
15. Kamila Soćko, Joanna Leszczyńska, Sylwia Lewandowska, Natalia Madaj - Wioślarstwo, w4x
16. Damian Janikowski - Zapasy klasyczne, kat. 84kg (85kg olympic w Tokio)
BRĄZ:
17. Janusz Wojnarowicz - Judo, kat. +100kg
18. Sebastian Szypuła, Dawid Putto - Kajakarstwo klasyczne, k-2 200m (wykreślona z Tokio)
19. Karolina Naja, Beata Mikołajczyk - Kajakarstwo klasyczne, k-2 500m
20. Artur Noga - Lekkoatletyka, 110m ppł
21. Szymon Ziółkowski - Lekkoatletyka, młot
22. Marika Popowicz, Daria Korczyńska, Marta Jeschke, Ewelina Ptak - Lekkoatletyka, sztafeta 4x100m
23. Siatkówka - Siatkarze, drużyna men
24. Michał Majewski - Szermierka, floret indyw.
25. Aleksandra Socha - Szermierka, szabla indyw.
26. Eryk Rodzik - Taekwondo, kat. 58kg
27. Monika Michalik - Zapasy kobiet, kat. 63kg
28. Piotr Myszka - Żeglarstwo, klasa rs:x

2013
ZŁOTO:
1. Marta Walczykiewicz - Kajakarstwo klasyczne, k-1 200m
2. Karolina Naja, Beata Mikołajczyk - Kajakarstwo klasyczne, k-2 500m
3. Sabina Bagińska - Podnoszenie ciężarów, kat. +75kg
4. Roksana Zasina - Zapasy kobiet, kat. 51kg (53kg olympic)
+ Adam Kszczot - Lekkoatletyka, 800m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Paweł Fajdek - Lekkoatletyka, młot (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Karolina Tymińska - Lekkoatletyka, siedmiobój (PE) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
SREBRO:
5. Piotr Szczepański, Marcin Pochwała - Kajakarstwo górskie, slalom c-2 (wykreślona z Tokio)
6. K. Pawłowska, E. Bujak, M. Wojtyra, Edyta Jasińska - Kolarstwo torowe, drużynowo na dochodzenie
7. Radosław Glonek, Paweł Kawiecki, Michał Majewski, Leszek Rajski - Szermierka, floret druż.
8. Wojciech Gutorski, Jarosław Godek - Wioślarstwo, m2-
9. Dawid Grabowski, Konrad Wasielewski, Piotr Licznerski, Adam Wincenciak - Wioślarstwo, m4x
10. Marcin Brzeziński, Piotr Juszczak, Mikołaj Burda, Piotr Hojka, Zbigniew Schodowski, Michał Szpakowski, Krystian Aranowski, Rafał Hejmej, Daniel Trojanowski - Wioślarstwo, m8+
11. Kamil Skaskiewicz - Zapasy wolne, kat. 96kg (97kg olympic)
+ Anita Włodarczyk - Lekkoatletyka, młot (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Marcin Dzieński - Wspinaczka sportowa, speed (od Tokio wchodzi w skład kombinacji)
+ Aleksandra Rudzińska - Wspinaczka sportowa, speed (od Tokio wchodzi w skład kombinacji)
BRĄZ:
12. Marcin Grzybowski - Kajakarstwo klasyczne, c-1 1000m
13. Maja Włoszczowska - Kolarstwo górskie, cross country
14. Damian Kuczyński - Podnoszenie ciężarów, kat. 77kg
15. Anna Leśniewska - Podnoszenie ciężarów, kat. 63kg
16. Małgorzata Wiejak - Podnoszenie ciężarów, kat. 75kg
17. Grzegorz Fijałek, Mariusz Prudel - Siatkówka plażowa
18. Krzysztof Mikołajczak - Szermierka, szpada indyw.
19. Renata Knapik-Miazga - Szermierka, szpada indyw.
20. Aleksandra Socha - Szermierka, szabla indyw.
21. Weronika Deresz, Katarzyna Wełna - Wioślarstwo, lw2x
22. Monika Michalik - Zapasy kobiet, kat. 63kg
+ Artur Zaczek, Grzegorz Zimniewicz, Karol Zalewski, Kamil Kryński - Lekkoatletyka, sztafeta 4x100m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Marcin Marciniszyn, Rafał Omelko, Michał Pietrzak, Kacper Kozłowski - Lekkoatletyka, szt. 4x400m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Kamil Kryński - Lekkoatletyka, 100m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Marcin Lewandowski - Lekkoatletyka, 1500m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Artur Noga - Lekkoatletyka, 110m ppł (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Renata Pliś - Lekkoatletyka, 1500m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Kamila Lićwinko - Lekkoatletyka, skok wzwyż (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Anna Rogowska - Lekkoatletyka, tyczka (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych

2014
ZŁOTO:
1. Adam Kszczot - Lekkoatletyka, 800m
2. Anita Włodarczyk - Lekkoatletyka, młot
3. Radosław Kawęcki - Pływanie, 200m st. grzb.
4. Konrad Czerniak - Pływanie, 100m st. mot.
5. Adrian Zieliński - Podnoszenie ciężarów, kat. 94kg
6. Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj - Wioślarstwo, w2x
7. Piotr Myszka - Żeglarstwo, rs:x
+ Eugenia Bujak - Kolarstwo torowe, wyścig punktowy (być może konkurencja olimpijska Tokio)
+ Karol Zalewski - Lekkoatletyka, 200m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
SREBRO:
8. Agata Ozdoba - Judo, kat. 63kg
9. Piotr Szczepański, Marcin Pochwała - Kajakarstwo górskie, slalom c-2 (wykreślona z Tokio)
10. Karolina Naja, Beata Mikołajczyk - Kajakarstwo klasyczne, k-2 500
11. M. Walczykiewicz, E. Wojnarowska, K. Naja, B. Mikołajczyk - Kajakarstwo klasyczne, k-4 500
12. Damian Zieliński - Kolarstwo torowe, sprint indyw.
13. Artur Kuciapski - Lekkoatletyka, 800m
14. Krystian Zalewski - Lekkoatletyka, 3000m z przeszkodami
15. Yared Shegumo - Lekkoatletyka, maraton
16. Paweł Wojciechowski - Lekkoatletyka, tyczka
17. Paweł Fajdek - Lekkoatletyka, młot
18. Natalia Leśniak - Łucznictwo, łuk klasyczny indyw.
19. Konrad Czerniak - Pływanie, 50m st. dow.
20. Tomasz Zieliński - Podnoszenie ciężarów, kat. 94kg
21. Marzena Karpińśka - Podnoszenie ciężarów, kat. 48kg (prawdopodobna utrata medalu za doping)
+ Bartłomiej Hes, Łukasz Tomaszewski - Gimnastyka, trampolina synchrony (być może konkurencja olimpijska Tokio)
+ Adam Kszczot - Lekkoatletyka, 800m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Tomasz Majewski - Lekkoatletyka, kula (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Piotr Małachowski - Lekkoatletyka, dysk (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Joanna Fiodorow - Lekkoatletyka, młot (SME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
BRĄZ:
22. Maja Włoszczowska - Kolarstwo górskie, cross country
23. Rafał Omelko, Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina, Michał Pietrzak, Andrzej Jaros - Lekkoatletyka, sztafeta 4x400m
24. Joanna Jóźwik - Lekkoatletyka, 800m
25. Tomasz Majewski - Lekkoatletyka, kula
26. Robert Urbanek - Lekkoatletyka, dysk
27. Joanna Fiodorow - Lekkoatletyka, młot
28. Karina Lipiarska, Justyna Mospinek, Natalia Leśniak - Łucznictwo, łuk klasyczny druż.
29. Paweł Korzeniowski - Pływanie, 200m st. mot.
30. Ewa Mizdal - Podnoszenie ciężarów, kat. 75kg
31. Aleksandra Krzemieniecka - Taekwondo, kat. 73kg (+67kg olympic)
32. Katarzyna Grzybowska, Li Qian, Natalia Partyka, Kinga Stefańska - Tenis stołowy, drużynowo
33. Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Dittmann, Monika Ciaciuch - Wioślarstwo, w4x (Leszczyńska zastąpiła Dittmann)
34. Krystian Brzozowski - Zapasy wolne, kat. 74kg
35. Damian Janikowski - Zapasy klasyczne, kat. 85kg
36. Przemysław Miarczyński - Żeglarstwo, rs:x
37. Zofia Noceti-Klepacka - Żeglarstwo, rs:x
+ Łukasz Klekot, Oktawia Nowacka - Pięciobój nowoczesny, sztafeta mieszana (być może konkurencja olimpijska Tokio)
+ Marcin Lewandowski - Lekkoatletyka, 1500m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych

2015
ZŁOTO:
1. Ewelina Wojnarowska - Kajakarstwo klasyczne, k-1 500
2. Karolina Naja, Beata Mikołajczyk - Kajakarstwo klasyczne, k-2 500
3. Bartłomiej Bonk - Podnoszenie ciężarów, kat. 105kg
4. Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj - Wioślarstwo, w2x
5. Paweł Tarnowski - Żeglarstwo, rs:x
+ Wojciech Pszczolarski - Kolarstwo torowe, wyścig punktowy (być może konkurencja olimpijska Tokio)
+ Katarzyna Pawłowska - Kolarstwo torowe, wyścig punktowy (być może konkurencja olimpijska Tokio)
+ Krystian Zalewski - Lekkoatletyka, 3000m z przeszkodami (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Paweł Fajdek - Lekkoatletyka, młot (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Anita Włodarczyk - Lekkoatletyka, młot (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
SREBRO:
6 Tomasz Jabłoński - Boks men, kat. 75kg
7. Igor Jakubowski - Boks men, kat. 91kg
8. Sandra Drabik - Boks kob, kat. 51kg (Igrzyska Europejskie są traktowane jako ME kob)
9. Grzegorz Drejgier, Rafał Sarnecki, Krzysztof Maksel - Kolarstwo torowe, sprint drużynowy
10. Małgorzata Białecka - Żeglarstwo, rs:x
+ Aneta Rygielska - Boks kob, kat. 64kg (być może konkurencja olimpijska Tokio)
+ Patryk Dobek - Lekkoatletyka, 400m ppł (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Robert Urbanek - Lekkoatletyka, dysk (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Renata Pliś - Lekkoatletyka, 5000m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
BRĄZ:
11. Lidia Fidura - Boks kob, kat. 75kg (Igrzyska Europejskie są traktowane jako ME kob)
12. Tomasz Kaczor - Kajakarstwo klasyczne, c-1 1000
13. Damian Zieliński - Kolarstwo torowe, sprint indyw.
14. Arkadiusz Michalski - Podnoszenie ciężarów, kat. 105kg
15. Aleksandra Klejnowska-Krzywańska - Podnoszenie ciężarów, kat. 58kg
16. Kinga Kołosińska, Monika Brzostek - Siatkówka plażowa
17. Michał Łoniewski - Taekwondo, kat. 68kg
18. Karol Robak - Taekwondo, kat. 68kg
19. Joanna Dorociak, Weronika Deresz - Wioślarstwo, lw2x
20. Agnieszka Kobus, Joanna Leszczyńska, Maria Springwald, Monika Ciaciuch - Wioślarstwo, w4x
21. Radosław Marcinkiewicz - Zapasy wolne, kat. 86kg (EG)
22. Iwona Matkowska - Zapasy kobiet, kat. 48kg (EG)
23. Roksana Zasina - Zapasy kobiet, kat. 53kg
24. Zofia Noceti-Klepacka - Żeglarstwo, rs:x
25. Łukasz Przybytek, Paweł Kołodziński - Żeglarstwo, 470
+ Łukasz Krawczuk, Michał Pietrzak, Rafał Omelko, Patryk Dobek - Lekkoatletyka, sztafeta 4x400m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Adam Kszczot - Lekkoatletyka, 800m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Piotr Lisek - Lekkoatletyka, tyczka (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Joanna Jóźwik - Lekkoatletyka, 800m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Kamila Lićwinko - Lekkoatletyka, skok wzwyż (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Marcin Dzieński - Wspinaczka sportowa, speed (od Tokio wchodzi w skład wieloboju wspinaczki)

2016
ZŁOTO:
1. Maciej Bielecki, Mateusz Lipa, Mateusz Rudyk, Kamil Kuczyński - Kolarstwo torowe, sprint druż.
2. Adam Kszczot - Lekkoatletyka, 800m
3. Angelika Cichocka - Lekkoatletyka, 1500m
4. Robert Sobera - Lekkoatletyka, tyczka
5. Piotr Małachowski - Lekkoatletyka, dysk
6. Paweł Fajdek - Lekkoatletyka, młot
7. Anita Włodarczyk - Lekkoatletyka, młot
8. Radosław Kawęcki - Pływanie, 200m st. grzb.
9. Tomasz Zieliński - Podnoszenie ciężarów, kat. 94kg
SREBRO:
10. Katarzyna Niewiadoma - Kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego
11. Justyna Kaczkowska, Łucja Pietrzak, Daria Pikulik, Nikol Płosaj - Kolarstwo torowe, druż. na dochodz.
12. Łukasz Krawczuk, Kacper Kozłowski, Jakub Krzewina, Rafał Omelko - Lekkoatletyka, sztafeta 4x400m
13. Marcin Lewandowski - Lekkoatletyka, 800m
14. Joanna Linkiewicz - Lekkoatletyka, 400m ppł
15. Karol Hoffmann - Lekkoatletyka, trójskok
16. Michał Haratyk - Lekkoatletyka, kula
17. Konrad Czerniak - Pływanie, 100m st. mot.
18. Arkadiusz Michalski - Podnoszenie ciężarów, kat. 105kg
19. Agnieszka Kobus, Joanna Leszczyńska, Maria Springwald, Monika Ciaciuch - Wioślarstwo, w4x
20. Robert Baran - Zapasy Wolne, kat. 125kg
21. Zofia Noceti-Klepacka - Żeglarstwo, rs:x
+ Jakub Dyjas, Daniel Górak - Tenis stołowy, debel (konkurencja wchodząca w skład turnieju drużynowego)
BRĄZ:
22. Sandra Drabik - Boks kobiet, kat. 51kg
23. Piotr Kuczera - Judo, kat. 90kg
24. Martin Brzeziński, Rafał Rosolski, Bartosz Stabno, Norbert Kuczyński - Kajakarstwo, k-4 1000 (w Tokio ma być już zmiana na dystans 500)
25. Wojciech Nowicki - Lekkoatletyka, młot
26. Joanna Łochowska - Podnoszenie ciężarów, kat. 58kg
27. Grzegorz Fijałek, Mariusz Prudel - Siatkówka plażowa
28. Renata Knapik-Miazga - Szermierka, szpada indyw.
29. Jakub Dyjas - Tenis stołowy, gra pojedyńcza
30. Piotr Paziński - Taekwondo, kat. 80kg
31. Piotr Hatowski- Taekwondo, kat. +87kg (+80kg olympic)
32. Joanna Dorociak, Weronika Deresz - Wioślarstwo, lw2x
33. Tadeusz Michalik - Zapasy klasyczne, kat. 85kg
34. Paweł Tarnowski - Żeglarstwo, rs:x
+ Katarzyna Pawłowska - Kolarstwo torowe, wyścig punktowy (być może konkurencja olimpijska Tokio)

* Pogrubioną czcionką zostali zdobywcy medali na kolejnych IO
* Igrzyska Europejskie w boksie kob oraz zapasach uznane były jako Mistrzostwa Europy
Ostatnio zmieniony 16 paź 2018, 3:07 przez Wilczek19857, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ukassiu
Posty: 1384
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:01
Lokalizacja: Mielec

Polskie Medale Mistrzostw Europy 2010-2016

Post autor: Ukassiu » 07 mar 2017, 23:36

Super robota, dzięki.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
Wilczek19857
Posty: 1020
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:47

Re: Polskie Medale Mistrzostw Europy 2010-2016

Post autor: Wilczek19857 » 16 paź 2018, 2:04

2010
ZŁOTO:
1. Marcin Lewandowski - Lekkoatletyka, 800m
2. Tomasz Majewski - Lekkoatletyka, kula
3. Piotr Małachowski - Lekkoatletyka, dysk
4. Paweł Korzeniowski - Pływanie, 200m st. mot.
5. Arsen Kasabijew - Podnoszenie ciężarów, kat. 94kg
6. Danuta Dmowska-Andrzejuk, Ewa Nelip, M. Piekarska, Małgorzata Stroka - Szermierka, szpada druż.
7. Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Adam Korol - Wioślarstwo, m4x
8. Piotr Myszka - Żeglarstwo, rs:x
+ Edyta Ropek - Wspinaczka sportowa, speed (od Tokio wchodzi w skład kombinacji)
+ Tomasz Szymkowiak - Lekkoatletyka, 3000m z prz. (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
SREBRO:
9. Robert Mateusiak, Nadia Zięba - Badminton, mikst
10. Marta Walczykiewicz - Kajakarstwo klasyczne, k-1 200
11. Maja Włoszczowska - Kolarstwo górskie, cross country
12. Grzegorz Sudoł - Lekkoatletyka, chód 50km
13. Krzysztof Szramiak - Podnoszenie ciężarów, kat. 77kg
14. Marzena Karpińśka - Podnoszenie ciężarów, kat. 48kg
15. Magdalena Piekarska - Szermierka, szpada indyw.
16. Ł. Pawłowski, Ł. Siemion, Miłosz Bernatajtys, Paweł Rańda - Wioślarstwo, lm4- (wykreślona z Tokio)
17. Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Julia Michalska - Wioślarstwo, w2x
18. Magdalena Kemnitz, Agnieszka Renc - Wioślarstwo, lw2x
+ Przemysław Czerwiński - Lekkoatletyka, tyczka (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Tomasz Majewski - Lekkoatletyka, kula (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
BRĄZ:
19. Adam Kierzkowski - Gimnastyka sportowa, poręcze
20. Janusz Wojnarowicz - Judo, kat. +100kg
21. Urszula Sadkowska - Judo, kat. +78kg
22. Piotr Siemionowski - Kajakarstwo klasyczne, k-1 200
23. Ewelina Wojnarowska, Marta Walczykiewicz - Kajakarstwo klasyczne, k-2 500
24. Anna Fajkowska - Karate, kumite kat. 55kg (od Tokio konkurencja olimpijska)
25. Rafał Ratajczyk - Kolarstwo torowe, omnium
26. Małgorzata Wojtyra - Kolarstwo torowe, omnium
27. Adam Kszczot - Lekkoatletyka, 800m
28. Przemysław Czerwiński - Lekkoatletyka, tyczka
29. Marika Popowicz, Daria Korczyńska, Marta Jeschke, Weronika Wedler - Lekkoatletyka, sztafeta 4x100m
30. Joanna Wiśniewska - Lekkoatletyka, dysk
31. Anita Włodarczyk - Lekkoatletyka, młot
32. Konrad Czerniak - Pływanie, 100m st. mot.
33. Marieta Gotfryd - Podnoszenie ciężarów, kat. 58kg
34. Radosław Zawrotniak - Szermierka, szpada indyw.
35. Łukasz Śmigaj - Taekwondo, kat. 80kg
36. Iwona Kosiorek - Taekwondo, kat. +73kg (+67kg olympic)
37. Li Qian, Xu Jie, Natalia Partyka - Tenis stołowy, drużynowo
38. Rafał Hejmej, Jarosław Godek, Piotr Hojka, Krystian Aranowski, Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Piotr Juszczak, Mikołaj Burda, Daniel Trojanowski - Wioślarstwo, m8+
39. Adam Sobieraj - Zapasy wolne, kat. 66kg (65kg olympic)
40. Iwona Matkowska - Zapasy kobiet, kat. 48kg
41. Piotr Myszka - Żeglarstwo, rs:x
42. Zofia Noceti-Klepacka - Żeglarstwo, rs:x
+ Artur Noga - Lekkoatletyka, 110m ppł (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Marcin Lewandowski - Lekkoatletyka, 800m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych

2011
ZŁOTO:
1. Piotr Siemionowski - Kajakarstwo klasyczne, k-1 200
2. Marcin Brzeziński, Rafał Hejmej, Dariusz Radosz, Piotr Hojka, Mikołaj Burda, Piotr Juszczak, Krystian Aranowski, Michał Szpakowski, Daniel Trojanowski - Wioślarstwo, m8+
3. Iwona Matkowska - Zapasy kobiet, kat. 48kg
4. Piotr Myszka - Żeglarstwo, rs:x
5. Zofia Noceti-Klepacka - Żeglarstwo, rs:x
+ Adam Kszczot - Lekkoatletyka, 800m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Anna Rogowska - Lekkoatletyka, tyczka (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
SREBRO:
6. Aneta Konieczna, Beata Mikołajczyk - Kajakarstwo klasyczne, k-2 500 (Naja zastąpiła Konieczną)
7. Maja Włoszczowska - Kolarstwo górskie, cross country
8. Aleksandra Socha - Szermierka, szabla indyw.
9. Agnieszka Kobus, Karolina Gniadek, Sylwia Lewandowska, Natalia Madaj - Wioślarstwo, w4x
10. Jonasz Stelmaszyk - Żeglarstwo, laser standard
11. Mateusz Kusznierewicz, Dominik Życki - Żeglarstwo, star (wykreślona po Londynie)
+ Tomasz Majewski - Lekkoatletyka, kula (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Jakub Jelonek - Lekkoatletyka, chód 20km (PE)
BRĄZ:
12. Karolina Michalczuk - Boks kob, kat. 51kg
13. Katarzyna Furmaniak - Boks kob, kat. 69kg (konkurencja olimpijska od Tokio)
14. Janusz Wojnarowicz - Judo, kat. +100kg
15. Ewelina Wojnarowska - Kajakarstwo klasyczne, k-1 500
16. Maciej Bielecki, Kamil Kuczyński, Damian Zieliński - Kolarstwo torowe, sprint drużynowy
17. Bartłomiej Bonk - Podnoszenie ciężarów, kat. 105kg
18. Aleksandra Klejnowska-Krzywańska - Podnoszenie ciężarów, kat. 58kg
19. Tomasz Motyka - Szermierka, szpada indyw.
20. Li Qian - Tenis stołowy, gra pojedyńcza
21. Konrad Wasielewski, Wiktor Chabel, Kamil Zajkowski, Piotr Licznerski - Wioślarstwo, m4x

2012
ZŁOTO:
1. Robert Mateusiak, Nadia Zięba - Badminton, mikst
2. Anita Włodarczyk - Lekkoatletyka, młot
3. Radosław Kawęcki - Pływanie, 200m st. grzb.
4. Marzena Karpińśka - Podnoszenie ciężarów, kat. 48kg
5. Marcin Brzeziński, Maciej Mattik, Mikołaj Burda, Piotr Hojka, Zbigniew Schodowski, Michał Szpakowski, Krystian Aranowski, Rafał Hejmej, Daniel Trojanowski - Wioślarstwo, m8+
6. Iwona Matkowska - Zapasy kobiet, kat. 51kg (53kg olympic)
7. Przemysław Miarczyński - Żeglarstwo, rs:x
8. Mateusz Kusznierewicz, Dominik Życki - Żeglarstwo, star (wykreślona po Londynie)
SREBRO:
9. Tomasz Kowalski - Judo, kat. 66kg
10. Katarzyna Kłys - Judo, kat. 70kg
11. Marta Walczykiewicz - Kajakarstwo klasyczne, k-1 200
12. Kamil Kuczyński, Maciej Bielecki, Krzysztof Maksel - Kolarstwo torowe, sprint drużynowy
13. Katarzyna Pawłowska, Eugenia Bujak, Małgorzata Wojtyra - Kolarstwo torowe, drużynowo na dochodzenie
14. Piotr Nowak, Anna Szukalska - Łucznictwo, łuk klasyczny mikst (konkurencja olimpijska od Tokio)
15. Kamila Soćko, Joanna Leszczyńska, Sylwia Lewandowska, Natalia Madaj - Wioślarstwo, w4x
16. Damian Janikowski - Zapasy klasyczne, kat. 84kg (85kg olympic w Tokio)
BRĄZ:
17. Sebastian Szypuła, Dawid Putto - Kajakarstwo klasyczne, k-2 200 (wykreślona z Tokio)
18. Karolina Naja, Beata Mikołajczyk - Kajakarstwo klasyczne, k-2 500
19. Artur Noga - Lekkoatletyka, 110m ppł
20. Szymon Ziółkowski - Lekkoatletyka, młot
21. Marika Popowicz, Daria Korczyńska, Marta Jeschke, Ewelina Ptak - Lekkoatletyka, sztafeta 4x100m
22. drużyna siatkarzy - Siatkówka halowa
23. Michał Majewski - Szermierka, floret indyw.
24. Aleksandra Socha - Szermierka, szabla indyw.
25. Eryk Rodzik - Taekwondo, kat. 58kg
26. Monika Michalik - Zapasy kobiet, kat. 63kg
27. Piotr Myszka - Żeglarstwo, rs:x

2013
ZŁOTO:
1. Marta Walczykiewicz - Kajakarstwo klasyczne, k-1 200
2. Karolina Naja, Beata Mikołajczyk - Kajakarstwo klasyczne, k-2 500
3. Sabina Bagińska - Podnoszenie ciężarów, kat. +75kg
4. Roksana Zasina - Zapasy kobiet, kat. 51kg (53kg olympic)
+ Adam Kszczot - Lekkoatletyka, 800m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Paweł Fajdek - Lekkoatletyka, młot (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Karolina Tymińska - Lekkoatletyka, siedmiobój (PE) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
SREBRO:
5. Piotr Szczepański, Marcin Pochwała - Kajakarstwo górskie, slalom c-2 (wykreślona z Tokio)
6. K. Pawłowska, E. Bujak, M. Wojtyra, Edyta Jasińska - Kolarstwo torowe, drużynowo na dochodzenie
7. Radosław Glonek, Paweł Kawiecki, Michał Majewski, Leszek Rajski - Szermierka, floret druż.
8. Wojciech Gutorski, Jarosław Godek - Wioślarstwo, m2-
9. Dawid Grabowski, Konrad Wasielewski, Piotr Licznerski, Adam Wincenciak - Wioślarstwo, m4x
10. Marcin Brzeziński, Piotr Juszczak, Mikołaj Burda, Piotr Hojka, Zbigniew Schodowski, Michał Szpakowski, Krystian Aranowski, Rafał Hejmej, Daniel Trojanowski - Wioślarstwo, m8+
11. Kamil Skaskiewicz - Zapasy wolne, kat. 96kg (97kg olympic)
+ Anita Włodarczyk - Lekkoatletyka, młot (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Marcin Dzieński - Wspinaczka sportowa, speed (od Tokio wchodzi w skład kombinacji)
+ Aleksandra Rudzińska - Wspinaczka sportowa, speed (od Tokio wchodzi w skład kombinacji)
BRĄZ:
12. Marcin Grzybowski - Kajakarstwo klasyczne, c-1 1000
13. Maja Włoszczowska - Kolarstwo górskie, cross country
14. Damian Kuczyński - Podnoszenie ciężarów, kat. 77kg
15. Anna Leśniewska - Podnoszenie ciężarów, kat. 63kg
16. Małgorzata Wiejak - Podnoszenie ciężarów, kat. 75kg
17. Grzegorz Fijałek, Mariusz Prudel - Siatkówka plażowa
18. Krzysztof Mikołajczak - Szermierka, szpada indyw.
19. Renata Knapik-Miazga - Szermierka, szpada indyw.
20. Aleksandra Socha - Szermierka, szabla indyw.
21. Weronika Deresz, Katarzyna Wełna - Wioślarstwo, lw2x
22. Monika Michalik - Zapasy kobiet, kat. 63kg
+ Artur Zaczek, Grzegorz Zimniewicz, Karol Zalewski, Kamil Kryński - Lekkoatletyka, sztafeta 4x100m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Marcin Marciniszyn, Rafał Omelko, Michał Pietrzak, Kacper Kozłowski - Lekkoatletyka, szt. 4x400m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Kamil Kryński - Lekkoatletyka, 100m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Marcin Lewandowski - Lekkoatletyka, 1500m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Artur Noga - Lekkoatletyka, 110m ppł (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Renata Pliś - Lekkoatletyka, 1500m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Kamila Lićwinko - Lekkoatletyka, skok wzwyż (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Anna Rogowska - Lekkoatletyka, tyczka (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych

2014
ZŁOTO:
1. Adam Kszczot - Lekkoatletyka, 800m
2. Anita Włodarczyk - Lekkoatletyka, młot
3. Radosław Kawęcki - Pływanie, 200m st. grzb.
4. Konrad Czerniak - Pływanie, 100m st. mot.
5. Adrian Zieliński - Podnoszenie ciężarów, kat. 94kg
6. Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj - Wioślarstwo, w2x
7. Piotr Myszka - Żeglarstwo, rs:x
+ Karol Zalewski - Lekkoatletyka, 200m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
SREBRO:
8. Agata Ozdoba - Judo, kat. 63kg
9. Piotr Szczepański, Marcin Pochwała - Kajakarstwo górskie, slalom c-2 (wykreślona z Tokio)
10. Karolina Naja, Beata Mikołajczyk - Kajakarstwo klasyczne, k-2 500
11. M. Walczykiewicz, E. Wojnarowska, K. Naja, B. Mikołajczyk - Kajakarstwo klasyczne, k-4 500
12. Damian Zieliński - Kolarstwo torowe, sprint indyw.
13. Artur Kuciapski - Lekkoatletyka, 800m
14. Krystian Zalewski - Lekkoatletyka, 3000m z przeszkodami
15. Yared Shegumo - Lekkoatletyka, maraton
16. Paweł Wojciechowski - Lekkoatletyka, tyczka
17. Paweł Fajdek - Lekkoatletyka, młot
18. Natalia Leśniak - Łucznictwo, łuk klasyczny indyw.
19. Konrad Czerniak - Pływanie, 50m st. dow.
20. Tomasz Zieliński - Podnoszenie ciężarów, kat. 94kg
21. Marzena Karpińśka - Podnoszenie ciężarów, kat. 48kg (prawdopodobna utrata medalu za doping)
+ Bartłomiej Hes, Łukasz Tomaszewski - Gimnastyka, trampolina synchrony (być może konkurencja olimpijska Paryż 2024)
+ Adam Kszczot - Lekkoatletyka, 800m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Tomasz Majewski - Lekkoatletyka, kula (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Piotr Małachowski - Lekkoatletyka, dysk (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Joanna Fiodorow - Lekkoatletyka, młot (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
BRĄZ:
22. Maja Włoszczowska - Kolarstwo górskie, cross country
23. Rafał Omelko, Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina, Michał Pietrzak, Andrzej Jaros - Lekkoatletyka, sztafeta 4x400m
24. Joanna Jóźwik - Lekkoatletyka, 800m
25. Tomasz Majewski - Lekkoatletyka, kula
26. Robert Urbanek - Lekkoatletyka, dysk
27. Joanna Fiodorow - Lekkoatletyka, młot
28. Karina Lipiarska, Justyna Mospinek, Natalia Leśniak - Łucznictwo, łuk klasyczny druż.
29. Paweł Korzeniowski - Pływanie, 200m st. mot.
30. Ewa Mizdal - Podnoszenie ciężarów, kat. 75kg
31. Aleksandra Krzemieniecka - Taekwondo, kat. 73kg (+67kg olympic)
32. Katarzyna Grzybowska, Li Qian, Natalia Partyka, Kinga Stefańska - Tenis stołowy, drużynowo
33. Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Dittmann, Monika Ciaciuch - Wioślarstwo, w4x (Leszczyńska zastąpiła Dittmann)
34. Krystian Brzozowski - Zapasy wolne, kat. 74kg
35. Damian Janikowski - Zapasy klasyczne, kat. 85kg
36. Przemysław Miarczyński - Żeglarstwo, rs:x
37. Zofia Noceti-Klepacka - Żeglarstwo, rs:x
+ Łukasz Klekot, Oktawia Nowacka - Pięciobój nowoczesny, sztafeta mieszana (być może konkurencja olimpijska Paryż 2024)
+ Marcin Lewandowski - Lekkoatletyka, 1500m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych

2015
ZŁOTO:
1. Ewelina Wojnarowska - Kajakarstwo klasyczne, k-1 500
2. Karolina Naja, Beata Mikołajczyk - Kajakarstwo klasyczne, k-2 500
3. Bartłomiej Bonk - Podnoszenie ciężarów, kat. 105kg
4. Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj - Wioślarstwo, w2x
5. Paweł Tarnowski - Żeglarstwo, rs:x
+ Krystian Zalewski - Lekkoatletyka, 3000m z przeszkodami (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Paweł Fajdek - Lekkoatletyka, młot (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Anita Włodarczyk - Lekkoatletyka, młot (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
SREBRO:
6 Tomasz Jabłoński - Boks men, kat. 75kg
7. Igor Jakubowski - Boks men, kat. 91kg
8. Sandra Drabik - Boks kob, kat. 51kg (Igrzyska Europejskie są traktowane jako ME kob)
9. Grzegorz Drejgier, Rafał Sarnecki, Krzysztof Maksel - Kolarstwo torowe, sprint drużynowy
10. Małgorzata Białecka - Żeglarstwo, rs:x
+ Patryk Dobek - Lekkoatletyka, 400m ppł (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Robert Urbanek - Lekkoatletyka, dysk (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Renata Pliś - Lekkoatletyka, 5000m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
BRĄZ:
11. Lidia Fidura - Boks kob, kat. 75kg (Igrzyska Europejskie są traktowane jako ME kob)
12. Tomasz Kaczor - Kajakarstwo klasyczne, c-1 1000
13. Damian Zieliński - Kolarstwo torowe, sprint indyw.
14. Arkadiusz Michalski - Podnoszenie ciężarów, kat. 105kg
15. Aleksandra Klejnowska-Krzywańska - Podnoszenie ciężarów, kat. 58kg
16. Kinga Kołosińska, Monika Brzostek - Siatkówka plażowa
17. Michał Łoniewski - Taekwondo, kat. 68kg
18. Karol Robak - Taekwondo, kat. 68kg
19. Joanna Dorociak, Weronika Deresz - Wioślarstwo, lw2x
20. Agnieszka Kobus, Joanna Leszczyńska, Maria Springwald, Monika Ciaciuch - Wioślarstwo, w4x
21. Radosław Marcinkiewicz - Zapasy wolne, kat. 86kg (EG)
22. Iwona Matkowska - Zapasy kobiet, kat. 48kg (EG)
23. Roksana Zasina - Zapasy kobiet, kat. 53kg
24. Zofia Noceti-Klepacka - Żeglarstwo, rs:x
25. Łukasz Przybytek, Paweł Kołodziński - Żeglarstwo, 470
+ Łukasz Krawczuk, Michał Pietrzak, Rafał Omelko, Patryk Dobek - Lekkoatletyka, sztafeta 4x400m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Adam Kszczot - Lekkoatletyka, 800m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Piotr Lisek - Lekkoatletyka, tyczka (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Joanna Jóźwik - Lekkoatletyka, 800m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Kamila Lićwinko - Lekkoatletyka, skok wzwyż (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Marcin Dzieński - Wspinaczka sportowa, speed (od Tokio wchodzi w skład kombinacji)

2016
ZŁOTO:
1. Maciej Bielecki, Mateusz Lipa, Mateusz Rudyk, Kamil Kuczyński - Kolarstwo torowe, sprint druż.
2. Adam Kszczot - Lekkoatletyka, 800m
3. Angelika Cichocka - Lekkoatletyka, 1500m
4. Robert Sobera - Lekkoatletyka, tyczka
5. Piotr Małachowski - Lekkoatletyka, dysk
6. Paweł Fajdek - Lekkoatletyka, młot
7. Anita Włodarczyk - Lekkoatletyka, młot
8. Radosław Kawęcki - Pływanie, 200m st. grzb.
9. Tomasz Zieliński - Podnoszenie ciężarów, kat. 94kg
SREBRO:
10. Katarzyna Niewiadoma - Kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego
11. Justyna Kaczkowska, Łucja Pietrzak, Daria Pikulik, Nikol Płosaj - Kolarstwo torowe, druż. na dochodz.
12. Łukasz Krawczuk, Kacper Kozłowski, Jakub Krzewina, Rafał Omelko - Lekkoatletyka, sztafeta 4x400m
13. Marcin Lewandowski - Lekkoatletyka, 800m
14. Joanna Linkiewicz - Lekkoatletyka, 400m ppł
15. Karol Hoffmann - Lekkoatletyka, trójskok
16. Michał Haratyk - Lekkoatletyka, kula
17. Konrad Czerniak - Pływanie, 100m st. mot.
18. Arkadiusz Michalski - Podnoszenie ciężarów, kat. 105kg
19. Agnieszka Kobus, Joanna Leszczyńska, Maria Springwald, Monika Ciaciuch - Wioślarstwo, w4x
20. Robert Baran - Zapasy Wolne, kat. 125kg
21. Zofia Noceti-Klepacka - Żeglarstwo, rs:x
+ Jakub Dyjas, Daniel Górak - Tenis stołowy, debel (wchodzi w skład turnieju drużynowego)
BRĄZ:
22. Sandra Drabik - Boks kobiet, kat. 51kg
23. Piotr Kuczera - Judo, kat. 90kg
24. Martin Brzeziński, Rafał Rosolski, Bartosz Stabno, Norbert Kuczyński - Kajakarstwo, k-4 1000 (w Tokio ma być już zmiana na dystans 500)
25. Wojciech Nowicki - Lekkoatletyka, młot
26. Joanna Łochowska - Podnoszenie ciężarów, kat. 58kg
27. Grzegorz Fijałek, Mariusz Prudel - Siatkówka plażowa
28. Renata Knapik-Miazga - Szermierka, szpada indyw.
29. Jakub Dyjas - Tenis stołowy, gra pojedyńcza
30. Piotr Paziński - Taekwondo, kat. 80kg
31. Piotr Hatowski- Taekwondo, kat. +87kg (+80kg olympic)
32. Joanna Dorociak, Weronika Deresz - Wioślarstwo, lw2x
33. Tadeusz Michalik - Zapasy klasyczne, kat. 85kg
34. Paweł Tarnowski - Żeglarstwo, rs:x

2017
ZŁOTO:
1. Mateusz Polaczyk - Kajakarstwo górskie, slalom k-1
2. Joanna Łochowska - Podnoszenie ciężarów, kat. 53kg
3. Amelia Brodka - Skateboarding, park
4. Weronika Deresz, Martyna Mikołajczak - Wioślarstwo, lw2x
5. Monika Michalik - Zapasy styl wolny, kat. 63kg
6. Zofia Noceti-Klepacka - Żeglarstwo, rs:x
+ Paweł Fajdek - Lekkoatletyka, młot (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ I. Baumgart, P. Wyciszkiewicz, M. Dąbrowska, M. Hołub - Lekkoatletyka, sztafeta 4x400m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Kamila Lićwinko - Lekkoatletyka, skok wzwyż (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Marcin Dzieński - Wspinaczka sportowa, speed (od Tokio wchodzi w skład kombinacji)
SREBRO:
7. Dariusz Popiela - Kajakarstwo górskie, slalom k-1
8. D. Włodarczyk, B. Mikołajczyk, A. Puławska, Katarzyna Kołodzieczyk - Kajakarstwo klasyczne, k-4 500
9. Maciej Bodnar - Kolarstwo szosowe, time trial indywidualnie
10. Klaudia Breś - Strzelectwo, pistolet sportowy 25m
11. Anika Godel-Helmecka - Taekwondo, kat. 67kg
12. Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup - Wioślarstwo, m2x
13. Dominik Czaja, Dariusz Radosz, Wiktor Chabel, Adam Wincenciak - Wioślarstwo, m4x
14. Zbigniew Schodowski, Mateusz Wilaganowski, Ryszard Ablewski Robert Fuchs, Marcin Brzeziński
Bartosz Modrzyński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski Daniel Trojanowski - Wioślarstwo, m8+
15. Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann, Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska - Wioślarstwo, w4-
16. Agnieszka Skrzypulec, Jolanta Ogar - Żeglarstwo, klasa 470
+ Anna Kiełbasińska - Lekkoatletyka, 200m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Angelika Cichocka - Lekkoatletyka, 1500m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Kamila Ciba, M. Popowicz-Drapała, A. Kiełbasińska, E. Swoboda - Lekkoatletyka, sztafeta 4x100m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Malwina Kopron - Lekkoatletyka, młot (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
BRĄZ:
17. Mateusz Polski - Boks, kat. 64kg
18. Anna Puławska, Beata Mikołajczyk - Kajakarstwo klasyczne, k-2 500
19. Wojciech Pszczolarski, Daniel Staniszewski - Kolarstwo torowe, madison
20. Justyna Kaczkowska, Katarzyna Pawłowska, Daria Pikulik, Nikol Płosaj - Kolarstwo torowe, team pursuit
21. Dominik Kozłowski - Podnoszenie ciężarów, kat. 56kg (medal po dyskwalifikacji MDA)
22. Krzysztof Zwarycz - Podnoszenie ciężarów, kat. 85kg
23. Arkadiusz Michalski - Podnoszenie ciężarów, kat. 105kg
24. Karol Hołubowicz - Taekwondo, kat. 80kg
25. Aleksandra Kowalczuk - Taekwondo, kat. +67kg
+ Rafał Omelko - Lekkoatletyka, 400m (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Krystian Zalewski - Lekkoatletyka, 3000m z prz. (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych
+ Robert Urbanek - Lekkoatletyka, dysk (DME) - po zsumowaniu wszystkich wyników ligowych

2018
ZŁOTO:
1. Marta Walczykiewicz - Kajakarstwo klasyczne, k-1 200
2. Justyna Święty-Ersetic - Lekkoatletyka, 400m
3. Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Justyna Święty-Ersetic, w el. Martyna Dąbrowska, Natalia Kaczmarek - Lekkoatletyka, sztafeta 4x400m
4. Adam Kszczot - Lekkoatletyka, 800m
5. Michał Haratyk - Lekkoatletyka, kula
6. Paulina Guba - Lekkoatletyka, kula
7. Wojciech Nowicki - Lekkoatletyka, młot
8. Anita Włodarczyk - Lekkoatletyka, młot
9. Arkadiusz Michalski - Podnoszenie ciężarów, kat. 105kg
10. Joanna Łochowska - Podnoszenie ciężarów, kat. 53kg
11. Aleksandra Mierzejewska - Podnoszenie ciężarów, kat. +90kg
12. Amelia Brodka - Skateboarding, park
13. Aleksandra Kowalczuk - Taekwondo, kat. +73kg (+67kg olympic)
14. Li Qian - Tenis stołowy, singiel
15. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald, Katarzyna Zillmann - Wioślarstwo, w4x
16. Zofia Noceti-Klepacka - Żeglarstwo, rs:x
SREBRO:
17. Dorota Borowska - Kajakarstwo klasyczne, c-1 200
18. Marcin Lewandowski - Lekkoatletyka, 1500m
19. Sofia Ennaoui - Lekkoatletyka, 1500m
20. Konrad Bukowiecki - Lekkoatletyka, kula
21. Paweł Fajdek - Lekkoatletyka, młot
22. Radosław Kawęcki - Pływanie, 200m stylem grzbietowym
23. Kacper Kłos - Podnoszenie ciężarów, kat. 85kg
24. Katarzyna Komorowska - Strzelectwo, karabin pneumatyczny 10m
25. Ewa Nelip, Barbara Rutz, Aleksandra Zamachowska, Renata Knapik-Miazga - Szermierka, szpada drużynowo
26. Weronika Deresz, Joanna Dorociak - Wioślarstwo, lw2x
27. Dominik Buksak, Szymon Wierzbicki - Żeglarstwo, 49er
BRĄZ:
28. Anna Puławska - Kajakarstwo klasyczne, k-1 500
29. Joanna Fiodorow - Lekkoatletyka, młot
30. Jan Świtkowski, Konrad Czerniak, Jakub Kraska, Kamil Majchrzak, w el. Jan Hołub - Pływanie, sztafeta 4x100m stylem dowolnym
31. Łukasz Grela - Podnoszenie ciężarów, kat. 94kg
32. Patrycja Piechowiak - Podnoszenie ciężarów, kat. 69kg
33. Kinga Kaczmarczyk - Podnoszenie ciężarów, kat. 90kg
34. Krystian Gryglewski, Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski, Michał Siess - Szermierka, floret drużynowo
35. Martyna Synoradzka - Szermierka, floret indywidualnie
36. Marta Puda - Szermierka, szabla indywidualnie
37. Karol Robak - Taekwondo, kat. 68kg
38. Patrycja Adamkiewicz - Taekwondo, kat. 57kg
39. Katarzyna Grzybowska-Franc - Tenis stołowy, singiel
40. Szymon Pośnik, Maciej Zawojski, Dominik Czaja, Wiktor Chabel - Wioślarstwo, m4x
41. Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Ciaciuch-Chabel, Maria Wierzbowska - Wioślarstwo, w4-
42. Robert Baran - Zapasy, kat. 125kg styl wolny
43. Katarzyna Krawczyk - Zapasy, kat. 53kg styl wolny

* Pogrubioną czcionką zostali zdobywcy medali na kolejnych IO
* Igrzyska Europejskie w boksie kob oraz zapasach uznane były jako Mistrzostwa Europy

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość