Sportowiec miesiąca - dyskusja

Comiesięczny plebiscyt na najlepszego sportowca
Krolowa Sniegu

Re: Sportowiec miesiąca - dyskusja

Post autor: Krolowa Sniegu » 16 lut 2019, 10:48

Kuburgha pisze:
15 lut 2019, 22:11

Tak, nasz system finansowania sportu to jest jeszcze często patologia, jeśli chodzi o przyznawanie stypendiów.
Ograniczenie wiekowe jest naturalne, bo junior ma swoja kategorie w zawodach mnd. Ograniczenie geograficzne nie wynika z wieku zawodnika. A co ma finansowanie do tego? Jak olejemy nagradzanie juniorow to za chwile nikt nie dotrwa do bycia seniorem.
Do 17 lipca można będzie typować w drugiej części TYPERA ME U23 i U20.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 16 lut 2019, 18:17

Ograniczenie to ograniczenie i tyle. Co za różnica? Na prawdę aż tak cenisz te juniorskie sukcesy? Tak jak pisałaś niedawno, że powinni być doceniani tak samo jak dorośli mistrzowie? Przecież to ...wielce oryginalne.
A finansowanie ma do tego tyle, że czasem wymusza stawianie sukcesów juniorskich nad dbanie o to co najważniejsze, czyli rozwój na przyszłość.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 04 mar 2019, 10:34

Wilczek19857 pisze:
03 mar 2019, 21:26
Nominacje marzec 2019
Dawid Kubacki - złoto MŚ na skoczni normalnej
Kamil Stoch - srebro MŚ na skoczni normalnej
Mateusz Rudyk - brąz MŚ sprint ind
Michał Haratyk - złoto HME
Ewa Swoboda - złoto HME
Paweł Wojciechowski - złoto HME
Piotr Lisek - srebro HME
Klaudia Kardasz - za dużą poprawę rekordu życiowego w pchnięciu kulą
Kacper Filipiak - złoto Mistrzostw Europy w snookerze
Floreciści - 5msc PŚ w Kairze
Magomedmurad Gadzhiev - wygrana w pięknym stylu w Memoriale w Bułgarii mocno obsadzonym
Wojciech Pszczolarski / Daniel Staniszewski - 8msc na mistrzostwach świata w madisonie, ale przede wszystkim piękna walka na początku rywalizacji i długie utrzymanie na pozycji medalowej
Wilczku, chyba Ci się pomylili zapaśnicy.

Awatar użytkownika
Wilczek19857

Post autor: Wilczek19857 » 04 mar 2019, 16:02

Chyba tak, miałem na myśli odrodzenie Sahakyana po poprzednim nieudanym turnieju, a tu pokonał mistrza i wice mistrza świata

mrpotato

Post autor: mrpotato » 11 mar 2019, 10:22

panowie,moze byscie uzupełnili swoje listy na marzec o brakujących medalistów hme chociażby, bo potem będzie więcej roboty z grzebaniem w pamięci

nie robie swojej listy analogicznej bo się z waszymi zgadzam zasadniczo i nie chce monzyc bytow
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

maruda

Post autor: maruda » 11 mar 2019, 21:01

mrpotato pisze:
11 mar 2019, 10:22
panowie,moze byscie uzupełnili swoje listy na marzec o brakujących medalistów hme chociażby, bo potem będzie więcej roboty z grzebaniem w pamięci

nie robie swojej listy analogicznej bo się z waszymi zgadzam zasadniczo i nie chce monzyc bytow
Osobiście to mi się ten zwyczaj podawania nowych wpisów z kandydaturami podobał.
Nie jestem w stanie śledzić każdej dyscypliny (podobnie pewnie mają inni :P), i np. dzięki nominacji do sportowca miesiąca szybko dowiadywałem się o sukcesach Polaków w dajmy na to zapasach :)

mrpotato

Post autor: mrpotato » 11 mar 2019, 21:08

maruda pisze:
11 mar 2019, 21:01
mrpotato pisze:
11 mar 2019, 10:22

Osobiście to mi się ten zwyczaj podawania nowych wpisów z kandydaturami podobał.
Nie jestem w stanie śledzić każdej dyscypliny (podobnie pewnie mają inni :P), i np. dzięki nominacji do sportowca miesiąca szybko dowiadywałem się o sukcesach Polaków w dajmy na to zapasach :)
przynajmniej było na biezaco tyle ze przeplatane dysputami nt zasadności co poniektórych nominacji

teraz jest porządek tyle ze tydzień po hme lista propozycji wciąż nie zawiera chyba ze 3 kandydatur

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 11 mar 2019, 23:33

maruda pisze:
11 mar 2019, 22:35
Vojthas pisze:
11 mar 2019, 22:13
Nominacje marzec 2019
Klaudia Kardasz - za dużą poprawę rekordu życiowego w pchnięciu kulą
To było raptem 15 cm względem mistrzostw Europy na stadionie (w dodatku - tam życiówka była w finale, tu w eliminacjach).
Kardasz oczywiście ładnie się rozwija, ale zachwytów nią na tym forum nie do końca rozumiem ;)

(tak, tak, wiem - komentarze w jakimś tam innym wątku chyba :P)
Konkretnie w tym :P

W sumie to skopiowałem z listy z postu wyżej tych, z którymi sam się zgadzałem i sam bym pewnie na to nie wpadł. Ale podtrzymuję.
sport-na-nowo.blogspot.com - Serdecznie zapraszam!!!

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 15 kwie 2019, 11:59

Przyznam, że pomysł by tworzyć jedną dużą listę, która byłaby aktualizowana, okazał się niewypałem.
Jeżeli byliby nadal chętni to w wątku nominacje mogą dawać ich tyle co chcą i kiedy chcą :)

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 31 maja 2019, 14:35

Ankieta może mieć kilka dni opoźnienia. Przepraszam za niedogodności

Krolowa Sniegu

Re: Sportowiec miesiąca - nominacje

Post autor: Krolowa Sniegu » 28 cze 2019, 1:10

Wilczek19857 pisze:
28 cze 2019, 0:18
Medale na Pucharze Świata lub super wyniki na mityngach są cenne, ale ileż emocji dostarcza nam zdobywanie kwalifikacji na Igrzyska, bezcenne
Jak dla kogo, mnie dużo bardziej emocjonuje wygrywanie przez Polaków PŚ czy ME niż zdobywanie kwalifikacji :P Nie pojmuję tej wielkiej ekscytacji kwalifikacjami. Dla mnie jak ktoś ma zdobyć medal, to się na IO dostanie i tyle. To jest dopiero znalezienie się wśród ponad 40 osób, które o medale powalczą. Do sukcesu jeszcze daleka droga. Brawa się należą, ale nominowanie do 10, gdy mamy zwycięzców zawodów PŚ czy ME (czyli de facto najlepszych w Europie w swojej konkurencji)?
Do 17 lipca można będzie typować w drugiej części TYPERA ME U23 i U20.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 28 cze 2019, 9:06

Krolowa Sniegu pisze:
28 cze 2019, 1:10
Wilczek19857 pisze:
Medale na Pucharze Świata lub super wyniki na mityngach są cenne, ale ileż emocji dostarcza nam zdobywanie kwalifikacji na Igrzyska, bezcenne
Jak dla kogo, mnie dużo bardziej emocjonuje wygrywanie przez Polaków PŚ czy ME niż zdobywanie kwalifikacji :P
mnie tez zasadniczo, choć są różne kwalifikacje i różny kontekst, tak jak strzelec mnie nie rusza specjalnie tak np. siatkarki jakby ją zdobyły to ruszyłoby mnie dużo bardziej

ps a za czerwiec poki co daje glos na koszykarzy i szpadzistki, a jak bedzie trzeci to jeszcze albo Lewandowski albo Kołeczek

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 28 cze 2019, 9:22

Krolowa Sniegu pisze:
28 cze 2019, 1:10
Wilczek19857 pisze:
Jak dla kogo, mnie dużo bardziej emocjonuje wygrywanie przez Polaków PŚ czy ME niż zdobywanie kwalifikacji :P Nie pojmuję tej wielkiej ekscytacji kwalifikacjami.
Trafiłaś zatem w złe miejsce, koleżanko ;)
sport-na-nowo.blogspot.com - Serdecznie zapraszam!!!

SzG

Post autor: SzG » 28 cze 2019, 9:42

Jak sama nazwa wskazuje tylko-igrzyska. Jak trafiłem ok. 10 lat temu na pierwowzór forum byłem mile zaskoczony ,że jest w internecie takie jedno miejsce ,gdzie są użytkownicy tak samo ukierunkowani na sukcesy sportowe. Szkoda,że na tak jasno określonym forum pojawiają się takie herezje.

Nie sądziłem też ,że upominając się o wznowienie głosowania na sportowca miesiąca powstanie tak skomplikowana machina ,gdzie na nominacje będzie zasługiwać ponad 30 nazwisk . Jak widać polski sport ma się wybitnie dobrze.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 28 cze 2019, 9:53

Ja także na to forum trafiłem, by śledzić kwalifikacje olimpijskie, więc sprawa jest zamknięta - Breś będzie miała nominacje ;)

ODPOWIEDZ