Zasady kwalifikacji olimpijskich - dyskusja

Zasady zdobywania kwalifikacji na imprezy mistrzowskie oraz zawodnicy je spełniający
balwan

Zasady kwalifikacji olimpijskich - dyskusja

Post autor: balwan » 05 sty 2018, 10:41

W tym wątku mam nadzieję ze do końca tego roku będą zasady wszystkich dyscyplin. Ze względu ze nie znam się na każdym sporcie, oraz ze mój Angielski nie jest na wysokim poziome będę liczył na waszą pomoc. Przynajmniej w sprawdzeniu tego co dodam. Po dodaniu każdej dyscypliny będę dodawał posta co dodałem licząc ze osoba znająca się na danym sporcie sprawdzi to.

Gimnastyka Sportowa (Projekt kwalifikacji jeszcze bez 100% potwierdzenia)
a)Drużyny (5 +1):
-Top 3 z MŚ 2018 (25.10-3.11.2018) - kolejne 21 awansuje do kolejnych zawodów kwalifikacyjnych
-Top 9 z MŚ 2019

b)Indywidualne:
- MŚ 2019: 12 wieloboistów i 20 wieloboistek;
- PŚ 2018/2019 i 2019/2020- awans wywalczą zwycięzcy sumy z obu sezonów na poszczególnych przyrządach.
-PŚ 2019/2020 - top 3 w Wieloboju
-Mistrzostwa Europy: Dwa miejsca dla obu płci w wieloboju.

https://ig24.pl/tokio-2020-nowa-droga-g ... -igrzyska/

Siatkówka (projekt wysłany do MKOL)
- Japonia (Gospodarz)
- Trzy drużyny z turnieju interkontynentalnego ( Udział w nim wezmą: MŚ, Gospodarz, mistrzowie i Wicemistrzowie kontynentów)
-Trzy drużyny z Turniejów światowych ( zwycięzcy z każdego turnieju- w każdym turnieju po 4 drużyny ustalone na podstawie rankingu FIVB z 1 Stycznia)
-Pięć drużyn z turniejów kontynentalnych ( Zasady turniejów poda federacja kontynentalna)

Terminarz i Zaakceptowanie zasady najwcześniej w lutym 2018 roku

https://www.pzps.pl/pl/aktualnosci/1444 ... tokio-2020

1)Gimnastyka sportowa - Wymaga zaakceptowania przez MKOL
2)Siatkówka - Wymaga zaakceptowanie przez MKOL - brak terminarzu
Ostatnio zmieniony 05 sty 2018, 11:21 przez balwan, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Zasady kwalifikacji olimpijskich - wspinaczka sportowa

Post autor: runfixe » 05 sty 2018, 10:46

Ja bym też proponował podobnie jak w wątku zimowym, podawać linki - w ten sposób możemy się sprawdzać wzajemnie.

Jeżeli będziemy tworzyć osobny post na każdą dyscyplinę, to ewentualnie możemy zmieniać temat każdego postu np. Zasady kwalifikacji we wspinaczce sportowej.

W tym celu należy otworzyć pełen edytor posta i zmienić tytuł. W ten sposób wydaje mi się to bardziej widoczne.

Powyżej podaje przykład

balwan

Re: Zasady kwalifikacji olimpijskich - wspinaczka sportowa

Post autor: balwan » 05 sty 2018, 10:51

runfixe pisze:
05 sty 2018, 10:46
Ja bym też proponował podobnie jak w wątku zimowym, podawać linki - w ten sposób możemy się sprawdzać wzajemnie.

Jeżeli będziemy tworzyć osobny post na każdą dyscyplinę, to ewentualnie możemy zmieniać temat każdego postu np. Zasady kwalifikacji we wspinaczce sportowej.

W tym celu należy otworzyć pełen edytor posta i zmienić tytuł.

Powyżej podaje przykład
Ty tu jesteś Szefem, ale moim zdaniem lepiej wszystko w jednym temacie. W pierwszym wątku.
Linka wkleję, później bo teraz już mało czasu mam.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Re: Zasady kwalifikacji olimpijskich

Post autor: runfixe » 05 sty 2018, 11:38

W jednym temacie, czy w jednym poście?
Jak w jednym poście - tak jak to zrobiłeś to po 30 dyscyplinach możemy się nie połapać. Zwłaszcza, że w takim strzeleniu w każdej konkurencji jest inaczej...

Możemy starać się w jednym poście i jak dojdziemy do wniosku, że przestaje to być czytelne to poszatkujemy na mniejsze posty.

(Obecne i przyszłe tematy dyskusji przeniosą jak dojdziemy do wspólnych wniosków )

Co do tego Szefa, to nie przesadzajmy...

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 05 sty 2018, 11:44

Mam jeszcze jeden pomysł = można to zrobić jak wiki.

Czyli pierwszy post byłby listą i każdy punkt można zrobić linkiem do poniższego postu z zasadami

ZASADY KWALIFIKACJI OLIMP.
1. Gimnastyka sportowa
2, Siatkówka
3, Judo
4, Zapasy
5. Wspinaczka sportowa

Jak kliknie się w link to przenosi do odpowiedniego postu. Tak wydaje mi się wygodnie, i wtedy każdy może zamieszczać posty z zasadami a pozostanie tylko podanie linku w liście.

W chwili wolnej zrobię porządną tramę i szablon oparty na twoich postach.

Awatar użytkownika
Wilczek19857

Post autor: Wilczek19857 » 05 sty 2018, 12:06

W tej chwili na telefonie nie jestem w stanie wam pomóc, ale widziałem już zasady kwalifikacji w szermierce i to na naszym podwórku, w Google wpiszcie qualification system tokyo 2020 i znajdziecie

balwan

Post autor: balwan » 05 sty 2018, 12:07

runfixe pisze:
05 sty 2018, 11:44
Mam jeszcze jeden pomysł = można to zrobić jak wiki.

Czyli pierwszy post byłby listą i każdy punkt można zrobić linkiem do poniższego postu z zasadami

ZASADY KWALIFIKACJI OLIMP.
1. Gimnastyka sportowa
2, Siatkówka
3, Judo
4, Zapasy
5. Wspinaczka sportowa

Jak kliknie się w link to przenosi do odpowiedniego postu. Tak wydaje mi się wygodnie, i wtedy każdy może zamieszczać posty z zasadami a pozostanie tylko podanie linku w liście.

W chwili wolnej zrobię porządną tramę i szablon oparty na twoich postach.
To chyba najlepszy pomysł.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 05 sty 2018, 14:55

Zdecydowanie. Tak będzie czytelnie.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 05 sty 2018, 15:00

To w wolnej chwili przygotuję taki wątek, który będzie aktualizowany na bieżąco.

Bałwan, mogę ci nadać uprawnienia na te dwa tematy (ten i kalendarz) wtedy będzie miał większą swobodę do moderowania i poprawiania.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 05 sty 2018, 17:53

Tak, projekt szermierki też już podali (potwierdzenie, prawdopodobnie wszystkich, w lutym, parę dni przed igrzyskami w Pjongczang zbiera się IOC EB i to chyba na trzy dni, więc dłużej niż zazwyczaj, a będą mieli do ustalenia też porządek obrad Sesji).

Ranking: 3 kwietnia 2019-4 kwietnia 2020
Drużyny: 8 (lub 9, w zależności od alokacji miejsc dla gospodarza) - pierwsza czwórka+najlepsi z danej strefy kontynentalnej (oprócz pierwszej czwórki)
Indywidualnie: Członkowie drużyn (24)+10 - 6 z rankingu (2 z Europy, 2 z Azji i Oceanii, 1 z Ameryk, 1 z Afryki)+zwycięzcy kontynentalnych turniejów.

http://www.pzszerm.pl/static/domain/fil ... _-_ang.pdf

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Re: Zasady kwalifikacji olimpijskich - dyskusja

Post autor: runfixe » 07 sty 2018, 17:07

Zrobiłem więc nowy wątek który będzie systematycznie aktualizowany i każdy może w to się włączyć.
W trakcie uda nam się ustalić jakiś przykladowy szablon jak ma wyglądać post dla danej dyscypliny.

Dla sportów drużynowych proponuję pisać jakie kraje już wywalczyły kwalifikację.

Jak jakiś etap kwalifikacji już się skończył, np. MŚ 2019 proponuję je przekreślać.

Wiem, że niektórzy bardzo dokładnie znają zasady kwalifikacji, więc jak zobaczą jakiś błąd niech nie wahają się pisać o tym w TYM wątku.

no name

Post autor: no name » 21 mar 2018, 14:32

Są zasady kwalifikacji w strzelectwie.

http://www.issf-sports.org/getfile.aspx ... h_2018.pdf

Sporo zmian w porównaniu do Rio.
8 miejsc do rozdania na ME w strzeleniach pneumatycznych we Wrocławiu tuż przed IO.

bartex

Post autor: bartex » 22 mar 2018, 8:00

Mam pytanie bo nie sledze tych sportow, czy Polska w tych surfingach, karate czy wspinaczce ma szanse na kwalifikacje?

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 22 mar 2018, 8:53

W karate i wspinaczce kwalifikacje na pewno będą dla nas emocjonujące, bo mamy kilku zawodników na przyzwoitym poziomie. A na rożnych deskach i deskorolkach to chyba raczej nic.

ODPOWIEDZ