World Games 2017

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Kazulinho

Re: World Games 2017

Post autor: Kazulinho » 27 lip 2017, 18:39

balwan pisze:
26 lip 2017, 18:08
Wilczek19857 pisze:
26 lip 2017, 18:02
Jeśli nie było fair play znokautowanie to czemu miał by Polak nie dostać medalu?
A co było w tym nie fair play ? Polak bezmyślnie poszedł do przodu, dostał w nos ze przewrócił się jak równy i wygrał walkę...
No jeżeli było to niezgodne z przepisami to czemu ma nie wygrać? W judo też można z bani wywalić i przeciwnika znokautować, ale walki się raczej nie wygra

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 28 lip 2017, 17:59

Ktoś już wspominał, że w dyscyplinach drużynowych dostajemy cięgi. Ktoś inny wspomniał, że fajnie byłoby kiedyś zorganizować w Polsce LIO. Łącząc jednak obie te myśli doszedłem do wniosku, że na dzień dzisiejszy nasz występ w dyscyplinach drużynowych na tych LIO wyglądałby podobnie jak ten we Wrocławiu. Fajnie byłoby obejrzeć na igrzyskach naszych koszykarzy, laskarzy czy waterpolistów, ale z drugiej strony byliby prawdopodobnie chłopcami do bicia, może udałoby im się postawić drużynom, które olimpijskie kwalifikacje zawdzięczają tylko swojemu położeniu geograficznemu, ale o fazę pucharową byłoby już bardzo ciężko. Patrząc na to z tej strony nie chciałbym jednak igrzysk w Polsce, nie dopóki nie poprawimy naszego poziomu sportowego na tyle, by jako gospodarz godnie się zaprezentować (dotyczy to zresztą nie tylko dyscyplin drużynowych).

Ot taka mało odkrywcza myśl, którą chciałem się podzielić.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 28 lip 2017, 19:10

Zauważ tylko, że mielibyśmy od ogłoszenia nas gospodarzem 7 lat na zbudowanie solidnych reprezentacji. Dość dużo czasu. Poszłyby na to pewnie spore środki, niezwykłe w naszym sporcie. Oczywiście nie myślę, że wystarczyłoby to do rewelacyjnych występów większości drużyn. Ale jakiegoś wstydu większość pewnie by nie przyniosła i kilka mogłoby o ćwierćfinał powalczyć. Decydowałby czasem jeden mecz. Oczywiście poza piłką wodną i baseballem/softballem jeśli to ostatnie jankeskie dziwactwo by było w programie takich potencjalnych igrzysk u nas.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 28 lip 2017, 19:51

Tylko co to jest 7 lat z największym nawet finansowaniem dla takiego hokeja na trawie, który stoi praktycznie na jednym województwie (nie wiem nawet czy całym)? Tu nie chodzi o brak środków, a raczej brak chętnych do trenowania poszczególnych dyscyplin. Ja i tak jestem pod wrażeniem jak z takim potencjałem nasza reprezentacja potrafi się trzymać na takim poziomie. Ile można zrobić w sporcie w 7 lat pokazali Chińczycy przed Pekinem, gdzie z silnego światowego średniaka stali się jedną z głównych potęg. Ale jak bardzo podniósł się u nich poziom sportów drużynowych? Coś tam zaistnieli w turniejach kobiecych zdobywając dwa medale, ale z tego jeden w siatkówce, gdzie mocni byli już wcześniej. I mowa tu o kraju z niesamowitym potencjałem ludzkim, gdzie przygotowania do igrzysk były centralnie planowane i nadzorowane (trenowanie poszczególnych dyscyplin przez całe prowincje itp.). Wybacz więc, że nie jestem przesadnym optymistą co do naszego hipotetycznego występu. No chyba, że wystawilibyśmy reprezentację na modłę grecką z turnieju baseballa w Atenach (dzisiaj powiedzielibyśmy katarską) - czyt. reprezentacja Stanów Zjednoczonych B, co i tak im zresztą nie pomogło.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 28 lip 2017, 21:31

7 lat to szmat czasu. Popatrz np. na piłkarki ręczne i ich awans do szerokiej czołówki. Dobry trener, perspektywa pewnego startu na igrzyskach, która zachęci młodych do pozostania nawet przy niszowej u nas dyscyplinie. I pamiętaj, że dyskusja nie zaczęła się od medali tylko od uniknięcia kompromitacji. Parę ćwierćfinałów by było. Ale medale to już zupełnie inna bajka. Zresztą nawet największe potęgi sportowe goszcząc igrzyska w niektórych grach zespołowych zbierają niezłe bęcki.
Tylko szkoda, że to taka całkiem teoretyczna dyskusja i letnich igrzysk u nas w realnej perspektywie czasowej (a pewnie i w ogóle) nie będzie. Byłby to fajny impuls do podniesienia poziomu naszego sportu.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 28 lip 2017, 22:47

A co jest złego w teoretycznych dyskusjach? ;) Ja bym się raczej przejmował, że odbiegliśmy od tematu wątku.

Siedem lat to szmat czasu, ale moim zdaniem niewystarczający dla większości dyscyplin drużynowych w naszym kraju. Co innego indywidualne, tutaj rzeczywiście można by parę z nich podźwignąć. W przypadku drużynowych liczyłbym najwyżej na te, które w ostatnich latach coś osiągnęły: siatka i ręczna. Reszta w najlepszym razie biłaby się do końca o ten ćwierćfinał - z wyjątkiem waterpolistów (uparcie nie wierzę by baseball i softball długo przetrwały w programie olimpijskim), tutaj chyba nie byłoby na co liczyć, nawet jakbyśmy mieli całe pokolenie na przygotowania.

Co do szczypiornistek: czy ich wyniki to naprawdę wynik jakiegoś planu i wieloletnich przygotowań, czy jak to w naszym sporcie często bywa, szczęśliwy zbieg okoliczności pod postacią właściwego trenera i utalentowanych zawodniczek, którzy do wszystkiego doszli właściwie sami?

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 29 lip 2017, 16:45

Żeby daleko nie szukać - jak wspominacie występ Brytyjczyków u siebie? Bo ja bardzo dobrze. A w sportach drużynowych zdobyli jeden medal - laskarek.

Poza tym laskarze byli na czwartym miejscu, piłkarze i piłkarki odpadli w ćwierćfinale (w tym ta męska drużyna, która miała wygrać, a poleciała z Koreą) - i tyle. Jak dla mnie wynik dla nas jak najbardziej do przebicia. Siatkarze łomot od wszystkich po 3:0, siatkarki wygrały z Algierią 3:2, poza tym wszystko 0:3. Waterpoliści łomot (bilans bramek -50 w pięciu meczach), waterpolistki łomot, ręczni i ręczne to łomot to mało powiedziane, koszykarki łomot, koszykarze wygrali jeden mecz. W zasadzie laskarki uratowały im te IO. Więc nie wiem czemu mielibyśmy wypaść gorzej. To normalne, nie ma gospodarza, który byłby w każdej dyscyplinie mocny, a miejsca są. Pomijam że IO w Polsce nie chcę bo bym na nie pojechał i nie dałbym rady wszystkiego oglądać :P

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 29 lip 2017, 21:23

Żużel miał być ozdobą World Games, tymczasem połowa zawodów nudna przez ten tor. I jeszcze dramatycznie fatalni komentatorzy opowiadający rzeczy w stylu Fricka jeżdżącego z Woryną na juniorce w Rybniku, albo dojście do wniosku, że Doyle utyka bo szykował sobie koleinę, albo, że Frick jest za grzeczny, bo się ładnie witał ze wszystkimi... Zamiast dać Lorka na kometatorkę, który jest w tym świetny to go rzucili do parku maszyn

balwan

Post autor: balwan » 29 lip 2017, 23:25

Na Twitterze można przeczytać narzekania że puste trybuni na tych zawodach. Według mnie jak na taką imprezę to publiczność dopisała.
Nie oglądam tej imprezy szczegółowo ale na tyle ile oglądałem to po za godzinami porannymi trybuni były dość gęsto obsadzone.

Jak kiedyś w Polsce by były Igrzyska już te normalne to wydaje mi się że zainteresowanie było by ogromnie( chyba że ceny z kosmosu).

Awatar użytkownika
Maxxie

Post autor: Maxxie » 30 lip 2017, 11:24

Biorąc pod uwagę, że we wszystkich poprzednich edycjach w sumie zdobyliśmy tylko 33 medale to wynik z Wrocławia(20 w oficjalnych dyscyplinach) jest wręcz kosmiczny.

RychuGKM

Post autor: RychuGKM » 30 lip 2017, 11:56

Krolowa Sniegu pisze:
29 lip 2017, 21:23
Żużel miał być ozdobą World Games, tymczasem połowa zawodów nudna przez ten tor. I jeszcze dramatycznie fatalni komentatorzy opowiadający rzeczy w stylu Fricka jeżdżącego z Woryną na juniorce w Rybniku, albo dojście do wniosku, że Doyle utyka bo szykował sobie koleinę, albo, że Frick jest za grzeczny, bo się ładnie witał ze wszystkimi... Zamiast dać Lorka na kometatorkę, który jest w tym świetny to go rzucili do parku maszyn
Lorka to pierwszego bym wypier..lił! Oczywiście ta dwójka za pulpitem też lepsza nie jest. Dobrali się jak w korcu maku.
A naszym w wygranej musiał pomóc regulamin. Gdyby regulamin był taki jak w mistrzostwach Polski par musielibyśmy zadowolić się srebrnym medalem

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 30 lip 2017, 12:06

Lorek, dla wielu, był geniuszem w komentowaniu ligi angielskiej. Choć jednak średnio robi te wywiady i meldunki z parkingu. Myślę, że na komentatorce byłoby zdecydowanie lepiej, bo wiedzę ma ogromną.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 30 lip 2017, 12:45

Jakby IO byly u nas to też zdobyliśmy spori więcej medali i to utrzymalo by sie na dłużej.

Właśnie dlatego kompletnie nie rozumiem czemu są tacy kibice, którzy sprzeciwiają sie organizacji takiej imprezy.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

mrpotato

Post autor: mrpotato » 30 lip 2017, 21:50

lacrosse spoko, cos w stylu hokeja na trawie w b. ogólnym sensie (sporo biegania,sprzęt nieco przeszkadza ;))
po wstepnym szoku poznawczym daje rade, szczególnie gdy gra jest na wysokim poziomie
wysoki poziom nie dotyczy na razie naszych pań, które były niemiłosiernie lane przez Japonki
ale repra istnieje od 2 lat wiec nie ma problemu

za to dyscyplina kajak polo w ogóle mi nie podchodzi :)
dziwią mnie spore tłumy na tej własnie dyscyplinie

ciekaw jestem czy jest ktos z Wrocławia/okolic kto widział coś na żywo
i mógłby rzucic pare impresji
to by wzbogaciło wątek zanim zgaśnie na wieki
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

anoda

Post autor: anoda » 30 lip 2017, 22:11

Ńie pociągają mnie takie zawody, a więc nawet nie myślałem zeby wybrać sie na jakies zawody. W telewizji troche sledzilem relacje, jednak nie wciagnalem sie w ogóle. Jednak fajna jest cała otoczka całej imprezy, Wrocław przygotował sie bardzo profesjonalnie wg mnie. No i na każdym kroku mozna było natknąć sie na sportowców, to taka mała namiastka prawdziwego sportowego święta. Niektóre dyscypliny naprawdę miały dobra frekwencję, to chyba tez ważne dla takiej imprezy. Jednak dodawanie kolejnych dyscyplin sportu do programu IO mi nie odpowiada. A taki chyba sens ma organizowanie World Games, które sa reklama dla kibiców a takze zaprezentowaniem sie przed decydentami z MKOL-u. Ogólnie wszystko pięknie, fajnie, jednak wole takie mistrzostwa Europy w strzelectwie niż WG...
Najlepsi w Europie, słabi na Igrzyskach. Święto lekkoatletyki w Berlinie.

ODPOWIEDZ