Olimpijski gest przyjaźni

Tematy niezwiązane ze sportem
Brilu

Olimpijski gest przyjaźni

Post autor: Brilu » 12 sty 2017, 23:10

Drodzy forumowicze!

Z niepokojem obserwuję to, co się dzieje. Nie ma chyba najmniejszych wątpliwości, że jedynymi ośrodkami, w jakich możliwa jest wymiana informacji na temat sportów olimpijskich w polskim internecie są portal igrzyska24.pl oraz forum tylkoigrzyska. Mimo iż jesteśmy społecznością drobną i doskonale wiemy, że nasza siła przebicia jest iluzoryczna, cały czas powstają między nami jakieś napięcia.

Za śmieszne uważam insynuacje o tym, że rzekomo wykorzystywaliśmy podane przez Was informacje do jakichkolwiek własnych celów. Jesteśmy również bardzo zmartwieni Waszymi wpisami, nawołującymi do „ataku” na nasze forum w celu przejęcia niektórych osób.

Czy nie sądzicie, że to nie o to chodzi w myśli olimpijskiej? Jestem zażenowany i przerażony tym, jak mało wspólnego z czystą rywalizacją, różnorodnością czy braterstwem i przyjaźnią mają wspólnego nasze kontakty.

Upadają kolejne strony o tematyce olimpijskiej. W internecie nie ma już choćby tylkoigrzyska.pl. Faktem jest, że tylko nasz portal – igrzyska24.pl – przetrwał próbę czasu i nadal funkcjonuje. To chyba najlepszy moment, aby zadać sobie kluczowe pytanie: Skąd między nami wrogość, która nie ma nic wspólnego z olimpizmem, a jest wręcz jego zaprzeczeniem?

Na pewno każdy z Was słyszał, choćby w dzieciństwie, historię, że na czas igrzysk olimpijskich przerywane były konflikty, wojny. My także nie zamierzamy prowadzić (i nigdy nie prowadziliśmy) żadnego konfliktu przeciwko Wam. Chciałbym zatem, żebyście przestali poprzez wrogie wpisy atakować nas i nasze forum.

„Dużo łatwiej cisnąć grom, niż zbudować dom. O co naprawdę chodzi nam? Dużo łatwiej odrodzić się, niż pogodzić. O co naprawdę chodzi nam?” - to cytat z piosenki znanego polskiego rapera, Zeusa. Myślę, że powinniśmy wziąć go sobie do serca.

Więc jak? Będziemy się nawzajem traktować jako totalną konkurencję? Będziemy prowadzić do tego, aby zrujnować ostatnią stronę i ostatnie forum o tematyce olimpijskiej? A może spróbujemy współdziałać i zbudować coś razem?

Póki co apeluję o zaprzestanie wzajemnej gry, która jest nie fair. Należy zaprzestać również tych bezpodstawnych oskarżeń i wbijania sobie szpilek, jak tylko się da. Myślę, że jeśli to się stanie, w przyszłości będziemy mogli podjąć dalsze, wspólne kroki na rzecz propagowania sportu olimpijskiego.

Proszę Was – weźcie to sobie do serca.

P.S. Jakbyście mieli jakieś pytania, uwagi (albo chcielibyście się na coś poskarżyć na nas, ale nie publicznie) – zapraszam do kontaktu ze mną poprzez mail: dawid.brilowski@igrzyska24.pl

Pozdrawiam serdecznie,
Dawid Brilowski – redaktor naczelny portalu igrzyska24.pl
Tylko razem możemy stworzyć coś wielkiego!

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Re: Olimpijski gest przyjaźni

Post autor: runfixe » 12 sty 2017, 23:58

Drogi Dawidzie Brilowski,
Miło Cię poznać, runfixe - trochę przymusowy administrator.

Dziwi mnie Twój wrogi ton, gdyż nie rozumiem co uważasz za wrogie działania. Faktem jest, że nasze forum zostało unicestwione z przestrzeni internetowej przez różne skomplikowane procesy. Stali się więc troszkę zagubieni i potrzebowaliśmy czasu by się odnaleźć - na czym nam bardzo zależało gdyż w wielu przypadkach jedyną rzeczą jaką nas łączyła było wspólne kibicowanie i wspólne wyznawanie pewnego zbioru wartości - głównie o wyższości sportów olimpijskich nad innymi. Nie jesteśmy zorganizowani w redaktorów, wiceredaktorów etc. Jesteśmy dużo bardziej niesubordowaną grupką "anarchistycznych" forumowiczów - każdy ma taki sam wpływ na życie forum.

No i w grudniu to wszystko szlag trafił, forum przestało istnieć. Tej grupce niezależnych forumowiczów, bez żadnej struktury udało się jednak pozbierać, ale w okrojonym składzie. W tym samym momencie, ig24 założyło forum, nikt tego nie uzna za zbieg okoliczności. I tam zauważyliśmy "naszych" do których nie mieliśmy kontaktów, piszemy do nich "Halo, tu jesteśmy przyjacielu" a Wy co robicie ? Kasujecie post. Nie wiem czy o to Ci chodzi pisząc o budowaniu czegoś razem. Szczerze, trochę nas to zdenerwowało, bo wszyscy wiemy że nas czytaliście na bieżąco - nie zaprzeczysz. Kasowanie neutralnego postu o tym że się zreaktywowalismy było przyjęte jako wypowiedzenie wojny.

Co do bezpodstawnych oskarżeń, z chęcią ci wyślę dwa artykuły które były niemal kalką moich dwóch postów i chronologicznie ukazały się po mnie. Oczywiście teraz nie będzie możliwości porównania jak nasze stare forum buja się w niebycie, ale ci je wyślę byś porozmawiał ze swoim stażystami.

Będąc w temacie dziennikarskim, gdyż to staracie się robić. Jako przez pewien czas zawodowiec w temacie dam Wam radę - albo się podaje źródło albo kontaktuje się autora by go prosić o zgodę o wykorzystanie treści. Fakt, że jesteśmy "jakimś" forum może was zmylił i pomyśleliście, że przyzwoitość Was nie obowiązuje? My dość często was cytujemy - jak tylko piszecie coś oryginalnego. I nie zaprzeczysz, sam przez ostatnie miesiące to widziałeś. Tyle, że to wy potem brylujecie na balach w PKOL, więc wy czerpiecie z tego korzyści. Stąd nasz frustracja.

Aha i nasza działalność nie jest wroga w całości, moje komentarze są całkowicie szczere i zawsze chciałem to robić tylko nie umiałem przebrnąć przez disqusa, coś ni się blokowało. To wam wysyłałem na maila. Teraz piszę co myślę, gdyż uważam was portal za świetny, zwłaszcza relacja z Baku była rewelacyjna, ale idziecie w złym kierunku - nie da się zrobić dobrego artykułu szybko. A Wam niestety brakuje korekty - co dziwi bo nie jesteście komercyjną fabryką kontentu. Każdy dzień od niemal dwóch lat zaczynam od ig24 i tylkoigrzyska i się z tym nie będę krył.

Piszesz o wspólnych krokach. Cóż, chyba spytam się na privie o co ci chodzi.

Pozdrowienia
Runfixe

anoda

Post autor: anoda » 13 sty 2017, 0:29

Ten pomysł z forum ig.24 jak widać to zdecydowany niewypał. Chcieliście zapełnić pustkę po zmarłym tragicznie FTI, ale lepiej wychodzi Wam jednak redagowanie stronki. Odzew praktycznie żaden, zarejestrowani głównie piszący na ig.24, żadnych nowych twarzy. Nie wiem po co się za to zabieraliście, wolnego czasu macie za dużo? Oczywiście to nie jest żaden zarzut czy też zazdrość, jedynie ciekawą mnie pobudki, którymi kierowaliście się przy zakładaniu forum przy stronie, która radziła sobie do tej pory bez tego sztucznego tworu...
Najlepsi w Europie, słabi na Igrzyskach. Święto lekkoatletyki w Berlinie.

no name

Post autor: no name » 13 sty 2017, 9:16

Zgadnijcie ile razy przez kilka lat opiekowania się forum zgłosili się do mnie koledzy z ig24 z jakimikolwiek formami współpracy dotyczącej wzajemnej promocji czy czegokolwiek innego...?
Dla ułatwienia napiszę, że odpowiedź ma wymiar okrągły, a właściwie owalny.
A z tego co pamiętam na forum pojawiali się jedynie podczas jakichś dziwnych pyskówek i oskarżeń...

Nic się nie zmieniło. Jeżeli delikwent w drugim zdaniu swojego pierwszego postu już nas ocenia i to słowem "śmieszne" to powinna się zapalić czerwona lampka.

Dla mnie historia jest prosta. Koledzy po zniknięciu naszego forum jak to się mówi "zwietrzyli krew" i poczuli szansę, co jest zupełnie normalne.
Jednakże, gdyby tam rzeczywiście komuś zależało na współpracy i nawiązaniu do naszego forum przeczytalibyśmy o tym cokolwiek od razu.
Tymczasem nie przeczytaliśmy.
A jak okazało się, że wracamy, a powrót do wcześniejszej dynamiki forum jest tylko kwestią czasu, może i dłuższego ale tylko czasu...to kolega podjął decyzję o zaproponowaniu współpracy...

krokus19

Post autor: krokus19 » 13 sty 2017, 9:19

Szanowni.
Bartosz Szafran po tej stronie.
Jako człowiek, który zakładał igrzyska24 i który jest nadal ich właścicielem też bym się chciał wypowiedzieć.
Mam poczucie, że "złe kontakty" pomiędzy naszą strona a Waszym Forum w dużej mierze są moją zasługą. Nie chcę teraz rozpisywać się, czemu od samego początku mój stosunek do Was był negatywny, bo nie o to chodzi. Co było to było.
Nie chcę się też wypowiadać na temat czerpania z Waszych źródeł, ja osobiście tego nie praktykowałem, nie mogę wykluczyć, że ktoś od nas tak robił. Staraliśmy się zawsze takie rzeczy likwidować, nie zawsze to wychodziło, były sytuacje, kiedy na naszej stronie pojawiały się teksty żywce skopiowane, jeśli to wychwytywaliśmy to natychmiast było to usuwane.
Ja osobiście nigdy nie uważałem się za profesjonalnego dziennikarza, nie próbowałem nim być, mój zawód jest kompletnie inny.
Chciałbym tylko Wam zwrócić uwagę, że to co nas łączy to niekomercyjne podejście do zajmowania się olimpizmem. My też nie zarabiamy na pisaniu na igrzyskach, robimy to z pasji. Czasami (często) z pośpiechu, stąd błędy i merytoryczne i językowe itd.
Oczywiście forum powstało wtedy, kiedy Wasze znikło z sieci. Zakładaliśmy, że podobnie jak strona TI i kilka innych stron padło na dobre. Chcieliśmy wypełnić pustkę, która po Was pozostała, wiedząc, że dojście do pozycji, którą zajmowało Wasze Forum to dłuuuuuga droga.
Ja w sumie się cieszę, że powstajecie na NOWO.
Post Dawida, uzgodniony w gronie osób decyzyjnych w ig24 jest propozycją "NOWEGO OTWARCIA".
Zapomnienia i niewypominania sobie przeszłości, nawiązania współpracy, kto wie, może czasami połączenia sił.
Faktycznie, skasowaliśmy na naszym forum pierwszy wpis, w którym był link do Waszego forum - niejako odruchowo. Teraz kolejne takie wpisy nie są już usuwane.

Bywało różnie, często źle, w czym mam swój udział i za co przepraszam.
Mam nadzieję, że będzie teraz lepiej.

Dawid na pewno prywatnie porozmawia z Adminem Waszego Forum.

Życzę sukcesów (naprawdę szczerze)

Bartosz Szafran

krokus19

Post autor: krokus19 » 13 sty 2017, 9:40

Panie Ryszardzie.
Rozumiem. Chciałbym po prostu koegzystencji w nieco lepszej atmosferze niż było to dotąd.
Tylko tyle.
B Szafran

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 13 sty 2017, 10:37

W kwestii formalnej działa jeszcze 5kolek.pl i to tworzony przez Jarka, którego na pewno znasz :P ja też współpracuję z inną stroną gdzie piszę o sporcie i nie wyobrażam sobie możliwości kopiowania słowo w słowo czy w 99% postu któregokolwiek z tutejszych użytkowników. Rozumiem pozyskanie na tej podstawie informacji, na zasadzie - Kowalczyk wygrała w Raubiczach i po późniejszym sprawdzeniu jej i rozszerzeniu napisanie o tym. Ale kopia jest niedopuszczalna, więc mam nadzieję, że to wyplenicie :)

krokus19

Post autor: krokus19 » 13 sty 2017, 13:02

Działa?
Może coś MI nie działa, ale ostatni wpis tam widzę z 7 listopada...

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 13 sty 2017, 14:36

Dla mnie prosta sprawa. Rejestrujcie się tu i komentujcie wydarzenia sportowe. Może z czasem forumowicze was polubią i możliwość połączenia sił stanie się realna. Jedyna możliwość by siebie dobrze "poznać" i puścić w niepamięć wcześniejsze spory.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

mrpotato

Post autor: mrpotato » 13 sty 2017, 16:34

olimpijski gest przyjaźni jakos mi się z Kozakiewiczem kojarzy ;)

a tak na serio to dwa słowa ode mnie , szarego uczestnika forum

traktuje to forum jako platforme do spuszczania grafomańskiej pary
i niezobowiązującej wymiany poglądów na tematy które mnie pasjonują hobbystycznie

jedna platforma mi starcza,czasami cos skrobne gdzie indziej ale rzadko, jak ktos woli pisac na dwóch(3,4....) albo na innej niz ta - OK
życze kazdemu forum aby żyło a dyskusje były ciekawe
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

ODPOWIEDZ