Sportowe plotki

Tematy niezwiązane ze sportem
dd100

Re: Sportowe plotki

Post autor: dd100 » 24 lip 2019, 23:09

maruda pisze:
24 lip 2019, 13:45
Tak jak mam złe zdanie o wielu wypowiedziach/zachowaniach Klepackiej, tak nie zarzucałbym jej wyrachowania.

A Komorowski to przecież konserwatywny polityk (tym bardziej jakiś czas temu): 5 dzieci, wąsy, polowania... :P A tak poważniej, to przecież np. przeciwnik rozmów przy Okrągłym Stole.
A to jest pewien chichot historii. Komorowski był przeciw, Tusk razem z resztą gdańskiego środowiska liberałów byli za, a nawet przeciw ;) (nie zajęli jednoznacznego stanowiska), a bracia Kaczyńscy byli jego uczestnikami.

Superadrian15

Post autor: Superadrian15 » 27 lip 2019, 14:40

Kuburgha pisze:
12 cze 2019, 18:25
Widzę, że dyskusja rozhulała się na nowo, to jeszcze raz dorzucę swoje 3 grosze. Wątek jest typowo off-owy więc nie widzę problemu, że sport jest na marginesie (acz i o nim wrzucę kilka rzeczy). Kto nie chce tu nie wchodzi i tyle.

Po pierwsze razi mnie zakłamanie części ludzi atakujących Klepacką. Nie piszę w tym momencie o Pawło czy KŚ, ale o wypowiedziach występujących tu i ówdzie. Oburzają się na nią ci sami ludzie, którzy sami potrafią rozpowszechniać "żarciki", w których ksiądz = pedofil. Albo mieszający z błotem wyborców PiS-u jako patologię, ciemnogród itp. A czy takie wypowiedzi to nie sianie nienawiści i dyskryminacja? Moim zdaniem jak najbardziej. Ale rozumiem to zakłamanie o tyle, że przecież łatwiej znaleźć drzazgę w cudzym oku niż belkę w swoim. Słusznie kiedyś porównano sympatyków różnych poglądów w dyskursie publicznym do kiboli. A ostatnio redaktor Mazurek większość dziennikarzy porównał do stadionowych "gnizadowych" zarzucających doping. Bo nie chodzi juz o prawdę tylko by dowalić. I dziennikarze obu stron wiodą w tym prym.
Swoją drogą niezły popis dał "w tym temacie" ostatnio Wałęsa. Oficjalnie popiera równouprawnienie, mówił nawet, że mniejszości seksualne powinny mieć swoich reprezentantów w parlamencie. Po czym palnął (chyba w rozmowie z Olejnik) coś w tym stylu: "przegraliśmy wybory przez to zamieszanie ze zboczeńcami". Czyli powiedział językiem Klepackiej. Ale Wałęsy nikt z obrońców lewicowych i liberalnych haseł nie tknie. Nikt z tych, którzy chcą odbierać medale Klepackiej nie rzuci pomysłu by odebrać nagrodę Nobla Wałęsie. I to pokojową, co przecież też niesie konkretne przesłanie.

Po drugie jednak zgodzę się z jednym z przedmówców, że Pawło wystąpił tu wobec Klepackiej "z mową nienawiści" (to nie dosłowny cytat, a do do pojęcia się odniosę później). Każdy ma prawo oceniać poglądy i postawy innych. Ale Ty dokonałeś oceny całościowej, jako człowieka. Kim jesteś, by sądzić kto jakim jest człowiekiem?

Po trzecie, środowiska LGBT lubią kreować się na pokrzywdzoną i potulną mniejszość. Tymczasem wielokrotnie rzeczywistość jest inna i sami dość agresywnie prowokują a czasem wręcz atakują. Po co permanentne prowokacje? Po co np. "parodiowanie" katolickiej procesji, gdzie zamiast symbolu największej katolickiej świętości nieśli sobie w Gdańsku zdjęcie (rysunek?) waginy? Jeśli piszecie tu, że "nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji" , to czy powinna być tolerancja dla tak zachowujących się środowisk LGBT?
A kilka lat temu widziałem obszerny film z ataku feministek i środowisk LGBT na kościół w Argentynie (Santa Fe?) i modlących się wokół niego ludzi. Poszukajcie, znajdziecie łatwo. Zgroza i totalne zdziczenie. Ale wizerunek biednych, potulnych baranków w mediach liberalnych i lewicowych się przyjął. A źli są tylko na prawicy.

Po czwarte to juz ktoś odpowiedział Pawło, ale homoseksualiści mają wszelkie narzędzia do załatwienia problemów w szpitalach i z dziedziczeniem. A za pobicia trzeba tak samo ścigać jeśli wynikają z niechęci do LGBT jak i za pobicia z innych przyczyn.

Po piąte hasło "to nasza sprawa z kim śpimy", "nie zaglądajcie nam do łóżek". Ale sami się właśnie z tym obnoszą. A np. Biedroń całą polityczną karierę robi na tym, że jest gejem (i to w tej strasznie nietolerancyjnej Polsce).

Po szóste wreszcie moje ulubione hasła czyli obrona równości, wolności, poprawność polityczna i gadki o "mowie nienawiści". Tu na prawdę może już nie chodzić o równość i wolność tylko ograniczenie jej innym. I temu służy hasło "mowa nienawiści". Bo istotne jest kto ją będzie definiował. Jeśli nazywanie księdza pedofilem tylko za bycie duchownym to niewinny żarcik, to o czym tu gadać? A by nie być gołosłownym, z tym że zmierzamy do ograniczania wolności, to przykład z Australii:
https://www.tvp.info/42987795/sportowie ... a-swietego

To już Biblii nie wolno zacytować? Bo urazi geja sponsora kadry? A gdzie wolność religijna ;)

I na koniec dla jasności. Jestem zdania, że szacunek należy się wszystkim. Nawet bandytom skazanym za ciężkie przestępstwa. Na tym polega np. chrześcijaństwo. Oczywiście nikt z nas nie jest doskonały na tym polu. Ale niektórzy przyjęli tu postawy wobec Klepackiej mające wiele wspólnego z tym co sami jej zarzucają.
Z kibicowskim uszanowaniem dla wszystkich uczestników i czytelników tej dyskusji.

A na marginesie, to pewnie wiele pojęć używanych w tej dyskusji warto byłoby wcześniej zdefiniować. Dobrze, że KŚ przypomniała prawdziwe znaczenie słowa tolerancja.
Tak, tak prowokują, widać to było w Białymstoku. Proszę Cię. Poziom wypowiedzi Klepackiej i zachowanie, nie jest jakieś godne do naśladowania. Dajcie ludziom żyć. Jak się obnoszą? że pokazują że chcą funkcjonować normalnie, nie być zaatakowanym na mieście za trzymanie się za rękę, że muszą ukrywać, że musza ukrywać kogo kochają. Ze cześć gejów i lesbijek marzy o sformalizowaniu swojego związku, w postaci małżeństwa czy związków. geje czy lesbijki często mają problem z akceptacją siebie, z uwagi na nietolerancyjne srodowisko. Gdzie dzieciaki zmagają się z depresja, targaja się na swoje życie. Są wyrzucanie z domu, tracą kontakt z rodziną po coming oucie. Bojacych się o swojej zycie i przyszłość. LGBT w naszym kraju nie ma łatwo. I ty nie wiesz o czym piszesz. To, że zdarzy się grupa, czy jednostki zachowując się w taki sposób, o którym pisze nie u mniejsza tego. W czasach drugiej wojny światowej, ginęli ludzie z również z uwagi na orientację seksualna, w wielu miejscach na świecie jest dla nich równie niebezpiecznie. W tym bliskiej Rosji. Ohydne jest to jak w ostatnim czasie traktuje się osoby LGBT, jaką nienawiść jest podsycana. Wierzę, że dozyje czasów gdzie dwóch facetów czy dwie kobiety, beda mogły zawrzeć związek małżeński. Ta mniejszość ma prawo czuć się niebezpiecznie, i ma podstawę do walki o swoje prawa. Mają prawo do tożsamości, prawa rodzinnego, akceptacji.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 27 lip 2019, 16:01

Superadrian15 pisze:
27 lip 2019, 14:40
Tak, tak prowokują, widać to było w Białymstoku.
Czy fakt, że było jak było w Białymstoku oznacza, że prowokacji, o których wspominałem (np wobec symboli religijnych lub przemocy homoseksualistów w Argentynie) nie było wcale? Bo tak rozumiem z Twojego wpisu... Przemocy nie popieram, a wszelkie prowokacje (z obu stron) na pewno do niczego dobrego nie prowadzą. Co mam napisać więcej?
Poza tym czy napisałem coś co jest nieprawdą? A Ty w większości napisałeś o czymś innym niż ja, cytując w całości mój wpis.
Superadrian15 pisze:
Dajcie ludziom żyć.

A czy ja gdzieś nie daję? Wskazałem realne sytuacje do których odniosłeś się jeśli rozumiem tak:
Superadrian15 pisze:
To, że zdarzy się grupa, czy jednostki zachowując się w taki sposób, o którym pisze nie u mniejsza tego
To już trochę relatywizacja. Bo skoro tylko grupa zachowuje się jakoś negatywnie (tak jak napisałem), to co, mam napisać tym tropem, że w Białymstoku to też tylko jakaś grupa stosowała przemoc i o niczym to nie świadczy? Nie odwracajmy jednak obaj kota ogonem.
Zresztą gdzieś wcześniej napisałem, że nie jest moim zamiarem tu dyskusja o problematyce LGBT jako takiej. Odniosłem się jedynie do dyskusji o Klepackiej i zjawisk wokół tej dyskusji występujących. Krytycznie o konkretnych działaniach ludzi LGBT (konkretne przykłady) nie wolno napisać, bo od razu będzie to nietolerancja? Czy ja gdzieś napisałem, że to nieprawda, że wielu z nich ma ciężko? Ja napisałem o jednym, Ty o drugim i zakończmy to.

Abstrahując już zupełnie od Twojego wpisu, to czasem odnoszę wrażenie, że w dyskusji o sytuacji ludzi LGBT jest tylko miejsce na entuzjastyczne opowiedzenie się po jednej stronie. Albo popierasz wszystkie postulaty (z adopcją dzieci włącznie) albo jesteś nienawistnym homofobem na równi z tymi co stosują przemoc. I z drugiej na odwrót. Oczywiście wyolbrzymiam, ale tak to czasem trochę widzę.

Superadrian15

Post autor: Superadrian15 » 27 lip 2019, 16:17

Oczywiście że pozwoliłem sobie na za cytowanie całego wpisu, bowiem pozwalasz sobie użyć wyżej sformułowania, ze LGBT jako wyimagiwana pewnie twoim zdaniem jakąś ideologia stawia się w jakiejś zawsze roli (niesłuszne) pokrzywdzonej i lubią się na taką kreować. Nie kreują się, geje i lesbijki, no i nie tylko osoby transpłciowe, biseksualne są dyskryminowane, spotykają sje z wieloma elementami w życiu codziennym zaburzajacymi ich poczucie godności i bezpieczeństwa. Tak związki, równość małżeńska, ochrona przed agresja z uwagi na orientację, ochrona praw mniejszości to kwestia praw człowieka, nie żaden światopogląd. Piszesz o tym, że nie chcą geje czy lesbijki żeby patrzeć im do łóżka, pisząc dalej że się o noszą i robią na tym karierę. O tak tu jest miejsce na entuzjastyczne tylko wypowiedzi, bowiem to jest element szacunku. Geje i lesbijki to nie jakaś gorsza podgrupa, zboczency, i dewianci. Geje i lesbijki zasługują, żeby w naszym kraju mogło zawrzeć związek małżeński i móc adoptować dzieci. Jeżeli to ostatnie tak razi to ciekawe dlaczego można adoptować dziecko osobie nie będącej w związku. Po stronie LGBT oburza nie uszanowanie świętości, zas w Białymstoku doszło do aktów przemocy. Naprawdę widzisz tu znak równości. Nie widzisz szczucia na gejów i lesbijki? Dziwisz się, że niektórzy geje i lesbijki reagują w określony sposób, gdy przez lata fanatyzmu niektórych katolików, spotykani są z agresja?

SzG

Post autor: SzG » 27 lip 2019, 16:24

Widzę,że wykluczamy powtarzany zarzut przeciwko " łamaniu konstytucji".

Superadrian15

Post autor: Superadrian15 » 27 lip 2019, 16:31

SzG pisze:
27 lip 2019, 16:24
Nie wiem czy ty o tym. Ale Ja popieram w kwestii tego artykułu profesor Ewą Łętowska. I po cichu liczę że tysiące ludzi, będzie mogło sformalizowac swój związek, w ten sposób, w moim kraju mam nadzieję że dozyje takiego momentu.

SzG

Post autor: SzG » 27 lip 2019, 16:31

Superadrian15 pisze:
27 lip 2019, 16:31
SzG pisze:
27 lip 2019, 16:24
Ja popieram w kwestii tego artykułu profesor Ewą Łętowska. I po cichu liczę że tysiące ludzi, będzie mogło sformalizowac swój związek, w ten sposób, w moim kraju mam nadzieję że dozyje takiego momentu.
Ale oznacza to "łamanie konstytucji".

Superadrian15

Post autor: Superadrian15 » 27 lip 2019, 16:38

SzG pisze:
Superadrian15 pisze:

Ja popieram w kwestii tego artykułu profesor Ewą Łętowska. I po cichu liczę że tysiące ludzi, będzie mogło sformalizowac swój związek, w ten sposób, w moim kraju mam nadzieję że dozyje takiego momentu.
Ale oznacza to "łamanie konstytucji".
małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej. Dla mnie nie oznacza, dla niektórych sędziów i prawników też. Przepis ten nie mówi, że małżeństwo dwóch osob zagraża ochronie oraz go nie wyklucza. Dla mnie literalnie w kodeksie cywilnym, można byłoby zmienić pewne kwestie i wtedy małżeństwo jako związek mężczyzny i mężczyzny, kobiety i kobiety, mężczyzny i kobiety, rodzina, macierzyństwo, ojcostwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej. Dodatkowo jest wskazanie respektowania prawa innych państw, gdzie małżeństwa zawarte za granicą są honorowane w kraju, jak m. in. w Izraelu, a sprawa z ostagnich dni też sąd w Bułgarii tak orzekł. Pewnie jest wiele furtek prawnych. Wiele par walczy o uhonorowanie swojego małżeństwa na gruncie polskiego prawa.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2019, 16:43 przez Superadrian15, łącznie zmieniany 1 raz.

Superadrian15

Post autor: Superadrian15 » 27 lip 2019, 16:39

Dodatkowo walczą to też w Trybunale Praw Człowieka.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 27 lip 2019, 17:30

Superadrian15 pisze:
27 lip 2019, 16:17
Oczywiście że pozwoliłem sobie na za cytowanie całego wpisu, bowiem pozwalasz sobie użyć wyżej sformułowania, ze LGBT jako wyimagiwana pewnie twoim zdaniem jakąś ideologia stawia się w jakiejś zawsze roli (niesłuszne) pokrzywdzonej i lubią się na taką kreować.
Tymczasem napisałem tak: "środowiska LGBT lubią kreować się na pokrzywdzoną i potulną mniejszość. Tymczasem wielokrotnie rzeczywistość jest inna i sami dość agresywnie prowokują a czasem wręcz atakują" Znajdziesz tu słowa "zawsze" i "niesłusznie", które mi przypisujesz? Robisz to celowo by manipulować, czy nie zrozumiałeś o co mi chodzi? A chodzi mi o to, że nie zawsze jest tak, że są wyłącznie ofiarą. Nie zgadzasz się z tym? I na marginesie, ja nie twierdzę, że wielu z nich nie ma przerąbane. Ale tu też nie generalizuj.
Superadrian15 pisze:
O tak tu jest miejsce na entuzjastyczne tylko wypowiedzi, bowiem to jest element szacunku.
Nie, tu nie ma miejsca tylko na entuzjazm. Skoro są jak wszyscy, to dlaczego nie wskazywać zła, które niektórzy czynią? A mam wrażenie, że część środowiska wolałaby, aby tylko z entuzjazmem, a o wszelkich ciemniejszych stronach milczeć. To co napisałem o tych ciemniejszych to prawda. Chyba, że zarzucasz mi kłamstwo.
Superadrian15 pisze:
Po stronie LGBT oburza nie uszanowanie świętości, zas w Białymstoku doszło do aktów przemocy.
Naprawdę widzisz tu znak równości.
Po stronie LGBT też pisałem o przemocy fizycznej. Chyba nie mniejszej niż w Białymstoku (Santa Fe w Argentynie).
I czy napisałem, że bicie i prowokacje to znak równości? Znów mi coś przypisujesz. Po co?

Na koniec raz jeszcze:
Kuburgha pisze:
27 lip 2019, 16:01
nie jest moim zamiarem tu dyskusja o problematyce LGBT jako takiej. Odniosłem się jedynie do dyskusji o Klepackiej i zjawisk wokół tej dyskusji występujących. Krytycznie o konkretnych działaniach ludzi LGBT (konkretne przykłady) nie wolno napisać, bo od razu będzie to nietolerancja? Czy ja gdzieś napisałem, że to nieprawda, że wielu z nich ma ciężko? Ja napisałem o jednym, Ty o drugim i zakończmy to.
I prośba. Jeśli chcesz się jeszcze odnieść do moich wypowiedzi, to odnoś się konkretnie do tego co napisałem, a nie do tego co sądzisz, że myślę (jak już w kilku miejscach). Swoją drogą to znam kilku homoseksualistów, mogę chyba powiedzieć, że z jakimiś się koleguję. I to co piszę o niechęci do jakiejkolwiek krytyki tego środowiska bierze się m.in. z tych znajomości i tego co od nich słyszę w rozmowach.

Superadrian15

Post autor: Superadrian15 » 27 lip 2019, 17:50

Oczywiście że w sytuacjach gdy ktoś łamie prawo i jego nie respektuje, to powinna obowiązywać zasada równości wobec prawa. Ale nie widzę tu jakoś równowagi. Pisałeś wyżej, że Biedron się wylansowal przez to że bycie gejem, nie wylansowal się tworząc organizacje która pomagała wielu gejom i lesbijki, którzy zostawali sami, byli ofiarami przemocy, bici. Uczestniczył w marszach równości, dał wielu gejom na pewno nadzieję na bycie silniejszym. Jest pewnego rodzaju ikona. Geje i lesbijki też potrzebują takich ludzi, by mogli dokonywać coming outow, przed sobą, rodzina i bliskim. Geje i lesbijki walczą, żeby mieć swoje prawa, prawa człowieka. Prawa do rodziny, prawo do życia, prawo do tożsamości. Ty z dyskusjki o klepackiej, będziesz wyciągał bądź co bądź pewnie często przykłady, jakiś nadużyć, może cześć była karana, w celu przedstawienia LGBT jako grupy wrażliwej na krytykę lubiące się stawiać w roli poszkodowanej. Ze afiszuje się że swoją seksualności a chce by do niej nie zaglądać. O jaką niechęć na krytykę chodzi? Za co krytykujesz tych ludzi, za co będą krytykowany. Należy się krytyka lub pięść w twarz za to że ktoś kto jest niereligijny, i nieco inna wrażliwość na czyjeś uczucia religijne, zrobił jakiś rysunek Matki Boskiej w tęczy? W tym kraju powinna być dyskusja nad wprowadzeniem równości nalezenskiej, związków, edukacji seksualnej, ochrony prze domowa nienawiści że względu na orientację, a nie jakieś sprowadzenie wszystkich gejów i lesbijek przez Kościół, czy rząd do grona osób które są zagrożeniem. Nie nie są.

Superadrian15

Post autor: Superadrian15 » 27 lip 2019, 18:06

Po piąte hasło "to nasza sprawa z kim śpimy", "nie zaglądajcie nam do łóżek". Ale sami się właśnie z tym obnoszą. A np. Biedroń całą polityczną karierę robi na tym, że jest gejem (i to w tej strasznie nietolerancyjnej Polsce). - po pierwsze czym się obnoszą? Że uczestniczą w marszach równości? Czy marsze dla rodziny są obniżeniem się heteroseksualistow? Że trzyma się ktoś za ręce, czy po całuję partnera? Może obnoszą się że wystawiają zdjęcia z partnerem na Fb, czy obnoszą sie że mówią że mają osobę która kochają? Biedron to aktywista, społecznik _ ty będziesz widział tylko w nim geja roviacego karierę w tak strasznym kraju. Tak ten kraj jest straszny dla osób LGBT, wiele z nich wyjechało z niego z tego powodu, wiele osób nigdy się nie ujawnilo, cześć gejów przenosi się z wiosek do większych miast. Wiele dzieciaków i nie tylko ma problemy pokroju depresja myśli samobójcze, czesx z nich popełniła samobojstwo. Część straciła kontakt z rodziną. Część przez od tamtej pory jej nie ma. Bo tak ultra katolicy maja swoją wiarę, że nie potrafią tolerować nawet własnych dzieci. Ty w całej dyskusji będziesz widział KOŚCIOŁ w Argentynie. Argument o kolegach co mówią że LGBT jest wrażliwe na krytykę, może i jest też, są rzeczy które mi też mogłyby nie odpowiadać. Jednak co innego jest aktualnie istotne. Istotoenw jest to by gej i lesbijki mogło czuć się w kraju bezpiecznie i w pełni zasługują żeby móc zawrzeć związek partnerski czy małżeński, a nie latać po notariuszach. Żeby była edukacja seksualna, która pomoże dzieciakom. Się odnaleźć, żeby wiedziały, że wszytsko z nimi w porządku. Żeby w tym związku druga osoba, mogła przysposobic dziecko partnera. I to są światowe europejskie standardy w kwestii praw człowieka, w Europie zostajemy ma szarym szarym końcu. I to powinno być zmienione. A nie robienie z LGBT jakiegoś zagrożenia.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 27 lip 2019, 21:57

Półtora miesiąca po moim wpisie zebrało Ci się na polemikę. Ok, rozumiem, że mogłeś nie mieć okazji wcześniej. Jeśli odczuwasz jakąś wzmożoną potrzebę pisania na ten temat to pisz. Ale nie przypisuj mi rzeczy, których nie napisałem. Najśmieszniejsze w sumie jest chyba to, że w większości spraw, o których piszesz nawet nie wiesz jakie jest moje zdanie. Zdecydowanie wypowiedziałem się jak dotąd tylko przeciw adopcji dzieci przez pary homoseksualne, a Ty już wiesz wszystko i Twoje pytania już niemal sugerowały, że możliwe iż popieram przemoc wobec homoseksualistów. Z jakiegoś powodu rozbrykałeś się i wylewasz na mnie wszystkie swe żale w sprawach praw homoseksualistów. Zaraz może ktoś będzie chciał wylewać na mnie żale za cały PiS, bo napisałem w sprawie rekrutacji do liceów coś niezgodnego z tezami opozycji, albo obwini mnie za krucjaty, bo napisałem kiedyś, że jestem katolikiem. W dodatku albo manipulujesz, przypisując mi rzeczy, których nie napisałem (kilka przykładów już podałem wcześniej), albo w ferworze dyskusji tego co naprawdę napisałem nie zauważasz (ok, w ostatnich postach się trochę poprawiłeś).
Ale ja tu zaznaczyłem chyba przy pierwszym wpisie przy okazji Klepackiej, że abstrahuję od problematyki ludzi LGBT (tak, wbrew temu co napisałeś zauważam ludzi również). Jest pewna pula tematów, której dyskusja w internecie nie służy. Dlatego m.in. o LGBT, aborcji, eutanazji itp. w internecie nie rozmawiam.
Poruszyłem zagadnienia związane z wypowiedzią Klepackiej i zakłamaniem części osób publicznie ją krytykujących, stąd i przykłady w cytowanej przez Ciebie wypowiedzi. Może więc porozmawiamy o tych przykładach? Czy coś co napisałem w zacytowanym przez Ciebie poście jest nieprawdą?

Jestem za pełnym szacunkiem do wszystkich ludzi. Nikogo nie obraziłem w swojej wypowiedzi na ten temat, żadnych homoseksualistów, a tu bum, wywlekasz mi nawet homoseksualistów ginących w czasie II wojny (z racji tego kim byli ginęli także: Żydzi, Romowie, świadkowie Jehowy, Polacy, chorzy psychicznie i księża katoliccy - więc czemu ten przykład w sumie służy?)

Pozdrawiam.

Superadrian15

Post autor: Superadrian15 » 28 lip 2019, 0:22

Nie, nie tak Ci się tylko wydaje, że Twoje wpisy są tak nic nie znaczące i nie zaprezentowałes swojego zdania w tym temacie. Nie odwracaj kota ogonem kiedy w postach wyżej piszesz o obnoszeniu się, czy, LGBT" lubiącym być przedstawianym jako poszkodowanym" Te kwestie to nie moje żale, nie światopogląd a czyje sprawa. Nie ma trzeciej drogi albo komuś je przyznasz, albo odmawiasz. Katolicy maja najwięcej do powiedzenia, jak mają żyć inni, Polska nie jest krajem wyznaniowym. Klepacka pisała i pytała o dziadku walczącym o taka Polskę? Jej wypowiedzi były skrajnie homofobiczne, i nie ma czego jej bronić. Zwłaszcza w kontekście tego jak 1. Jej koleżanka z kadry to lesbijka 2. Miała pretensje o akcje dzieciaków sportowcydlahomofobii LGBT to nie żadna wyidelizowana tajemna moc, zbyt zbiór literek, to wiele s historii bardzo smutnych, zwykłych ludzi, obywateli tego kraju. Dla Cb będzie to wszystko obnoszeniem się.

no name

Post autor: no name » 28 lip 2019, 4:57

Mój nocny komentarz będzie znowu oparty na tym co "z życia wzięte".

1. Nie mam kompletnie nic przeciwko LGBT.
Mało tego, z racji działalności zawodowej mam w tym środowisku kilku znajomych. Zdarzało mi się ich zatrudniać, wielokrotnie dyskutować przy różnych formalnych i nieformalnych okazjach i nie zauważyłem (i od nich również nie usłyszałem), żeby działa się jakaś wielka krzywda, dyskryminacja, brak tolerancji...Niektórzy bardziej skryci i wycofani, niektórzy jak wspomniany Biedroń wręcz przeciwnie. Samo życie.

2. Moim zdaniem te tęczowe marsze to jest jakaś forma grupowego ekshibicjonizmu społecznego. To są w większości młodzi, sprawni fizycznie i intelektualnie, zdrowi, dobrze zarabiający ludzie mający po prostu mało zobowiązań i mnóstwo czasu, który czymś w życiu trzeba wypełnić. A to jest po prostu forma takiej towarzyskiej imprezy...
Z całą pewnością są także inne grupy społeczne,które równie mocno, jeżeli nie mocniej potrzebują zmian prawnych i wsparcia (np. osoby niepełnosprawne), ale nie zorganizują sobie marszu bo nie mają na to pieniędzy, czasu, siły ani pomysłów organizacyjnych...

3. I teraz ważne pytanie. Czy prawa jakich domagają się/walczą osoby i zwolennicy LGBT już były nadane i zostały odebrane przez obecnie rządzących ?
Dlaczego pytam?
Dlatego, że nie przypominam sobie podobnych marszów przed rokiem 2015. Może źle kojarzę i nie zwracałem uwagi...Owszem były "Parady równości", ale to na wzór tego co w Berlinie, w zupełnie innym, bardziej imprezowym niż roszczeniowym kontekście. Ale jeżeli tak to ewidentnie świadczy o politycznym podtekście, czy wręcz politycznym zleceniu tych wszystkich imprez.
Oni doskonale wiedzą, ze działają jak płachta na byka na grupy prymitywnych stadionowych pustaków intelektualnych i mają 98% pewności, że coś się "będzie działo".
A z politycznego punktu widzenia to im więcej się będzie działo i im więcej "krwawych" relacji live "pójdzie" w mediach społecznościowych tym lepiej. Zasiany ferment się kręci i o to właśnie chodzi...

ODPOWIEDZ