Sportowe plotki

Tematy niezwiązane ze sportem
italianista

Re: Sportowe plotki

Post autor: italianista » 02 lip 2019, 21:14

Pawło pisze:
13 cze 2019, 10:56
Można by zadać więcej pytań. Co to komu przeszkadza? (LGBT), na jakiej podstawie? Kto daje jednym prawo takich ocen drugich tylko na podstawie orientacji? No raczej nie Bóg. Czy ci obrońcy są tacy święci i rzuciliby pierwsi kamień?
Po co te podziały i co mają wspólnego z dobrem i zasadami religii, którą wycierają sobie ciągle usta, bezustannie swoim zachowaniem zaprzeczając promowanym przez nią wartościom. Sama akceptacja zachowań Klepackiej przeczy wszystkim chrześcijańskim wartościom, nie mówiąc już o jej zachowaniu.

Nawiązania do Biblii są bez urazy...komicznie śmieszne. IOC ma swoje regulacje i zasady, więc zostawmy Biblię tam, gdzie jej miejsce.
Wyrywasz bez kontekstu zdania zasłyszane z biblii, ale nie rozumiesz jej przesłania. Szkoda, że jeszcze nie napisałeś, żeby nikogo nie sądzić, żeby samemu nie być sądzonym, bo ten cytat jest zawsze wyrywany bez kontekstu przez przeciwników chrześcijan.

Religia nie ma tu nic do rzeczy, bo religia nie zbawia tylko Jezus Chrystus. Co ci da przywiązanie do religii i tkwienie w niej, skoro tylko narodzenie się na nowo daje zbawienie. Zbawienia nie dostaje się przez dobre uczynki. Nawet jakbyś żył 10 tysięcy lat i zrobił x dobrych uczynków a popełnił jeden grzech to i tak pójdziesz do lawy, jeśli nie wierzysz w Jezusa. Jest zbawienie, musi więc też być zbawiciel. Ratunek bez koła ratunkowego jest niemożliwy.

Antychrześcijanie (czyt. sataniści) najchętniej zniszczyliby biblię, ale w ramach "różnorodności kulturowej" na razie spycha się ją na boczny tor i do podziemi.

A LGBTQ nie zostaną zbawieni, nie łudźcie się (cytat z biblii uważam za zbędny).

Miłość to mówienie prawdy a nie zamiatanie jej pod dywan i klepanie po plecach.

Klepacka koncentruje się na walce z LGBTQ, wplatając w to jeszcze wątek wielkiej katolickiej Polski, która nie ma prawa istnieć, bo katolicyzm to pogaństwo na osnowie wczesnego chrześcijaństwa. Jakby powiedziała, że LGBTQ pójdą do jeziora ognistego i powinni odwrócić się od grzechu wynaturzenia i pokutować, to byłaby to miłość. Ale wtedy jej wiadomość w ogóle nie zostałaby puszczona do przestrzeni publicznej, bo uznano by to za mowę nienawiści. A najprawdopodobniej po prostu Klepacka nie interesuje się losem LGBTQ i że skończą w lawie, ale jest to spowodowane brakiem znajomości biblii i opieraniem się w swoim światopoglądzie tylko na tym co powie odstępczy bałwochwalczy kościół rzymski.

Pawło i Królowo Śniegu - czemu jesteście przeciw Jezusowi?

Awatar użytkownika
sharkinator

Post autor: sharkinator » 02 lip 2019, 21:26

Serio?

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 02 lip 2019, 21:31

Wrócił :D
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 02 lip 2019, 21:34

italianista pisze:
02 lip 2019, 21:14
Nawet jakbyś żył 10 tysięcy lat i zrobił x dobrych uczynków a popełnił jeden grzech to i tak pójdziesz do lawy, jeśli nie wierzysz w Jezusa.
italianista pisze:
A LGBTQ nie zostaną zbawieni, nie łudźcie się (cytat z biblii uważam za zbędny).
Sam sobie zaprzeczyłeś. Komentarz inny jest zbędny.
A moja wiara lub jej brak to moja prywatna sprawa.
Nie będę o tym dyskutować na publicznym forum, do tego sportowym. Ja wracam do sportu, a Ty zostań, gdzie tylko chcesz.
Do 20 sierpnia można typować w Typerze MŚ w Kajakarstwie 2019! Zapraszam :)
PS. Nie ma pokręconych zasad :P

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 02 lip 2019, 21:36

Miałem nie ingerować w tym wątku, ale proszę wykasować moment o pogańskim kościele katolickim i ten o bałwochwalczym.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 02 lip 2019, 21:39

runfixe pisze:
02 lip 2019, 21:36
Miałem nie ingerować w tym wątku, ale proszę wykasować moment o pogańskim kościele katolickim i ten o bałwochwalczym.
Nie chcę być złośliwa, ale to tylko opinia italianisty, do której ten ma prawo. Przecież są wyznania czy odłamy np. zielonoświatkowców, które tak postrzegają KK.
Do 20 sierpnia można typować w Typerze MŚ w Kajakarstwie 2019! Zapraszam :)
PS. Nie ma pokręconych zasad :P

italianista

Post autor: italianista » 02 lip 2019, 21:49

Krolowa Sniegu pisze:
02 lip 2019, 21:34
italianista pisze:
Nawet jakbyś żył 10 tysięcy lat i zrobił x dobrych uczynków a popełnił jeden grzech to i tak pójdziesz do lawy, jeśli nie wierzysz w Jezusa.
italianista pisze:
Sam sobie zaprzeczyłeś. Komentarz inny jest zbędny.
A moja wiara lub jej brak to moja prywatna sprawa.
Nie będę o tym dyskutować na publicznym forum, do tego sportowym. Ja wracam do sportu, a Ty zostań, gdzie tylko chcesz.
Ale w środku się kotłuje, przyznaj. U antychrześcijan, którzy nie wierzą w Ojca i jego jednego jedynego Syna, przez którego tylko i wyłącznie można być zbawionym i to za darmo, zawsze pojawia się agresja, kiedy głoszona jest ewangelia. To u nich odruch bezwarunkowy powodowany przez inne zwierzchności. Wiedzą, że Biblia i ewangelia są prawdziwe, ale zawsze nazwą to bajkami i będą żądać, żeby sprowadzić naukę o zbawieniu do ściśle określonej zamkniętej i ograniczonej przestrzeni i społeczności.

italianista

Post autor: italianista » 02 lip 2019, 21:56

runfixe pisze:
Ale dlaczego? Przecież nie zrobiłem niczego złego.

Przecież takie zalecenie jawnie pokazuje na antychrześcijański charakter tego forum.

Awatar użytkownika
sharkinator

Post autor: sharkinator » 02 lip 2019, 22:00

Forum jest apolityczne i areligijne.
I przykre jest to że jako przykładny katolik najbardziej plujesz jadem.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 02 lip 2019, 22:29

Ukassiu pisze:
02 lip 2019, 21:31
Jak Liverpool po przerwie w Stambule w 2005.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 02 lip 2019, 22:36

Ukassiu pisze:
I to w wielkim stylu :lol:

W sumie widzę, że nie ma sensu odpowiadać, że to zwykły bait, ale nie mogę się powstrzymać, aby nie pociągnąć tej dyskusji jeszcze odrobinkę dalej. A konkretnie żeby swoim zwyczajem nie przyczepić się do jednego, czy dwóch szczegółów. Jeśli zapłacę za to ostrzeżeniem lub banem, trudno. Z góry przepraszam wszystkich urażonych (oprócz jednego).

Ale do rzeczy. W takich momentach przypomina mi się cytat z mojego pana i przewodnika, Luke'a Skywalkera: "Amazing, every word you just said was wrong". No, może z wyjątkiem jednego zdania:
italianista pisze:katolicyzm to pogaństwo na osnowie wczesnego chrześcijaństwa
Faktycznie przez lata religia chrześcijańska tak ewoluowała, że dla wczesnych chrześcijan dzisiejsze zwyczaje uchodzić by mogły za pogańskie. Inna sprawa, że u zarania chrześcijaństwa istniało tyle jego odłamów, że wcześni chrześcijanie też byli poganami dla innych wczesnych chrześcijan.

Wytłumacz mi proszę, italianisto, logikę swojego rozumowania, gdy w jednym poście piszesz:
italianista pisze:U antychrześcijan, którzy nie wierzą w Ojca i jego jednego jedynego Syna
oraz
italianista pisze:Wiedzą, że Biblia i ewangelia są prawdziwe
No to w końcu wierzą czy nie wierzą? Chyba, że nie wierzą, bo wiedzą. Tylko czemu wówczas zaprzeczają?
italianista pisze:
02 lip 2019, 21:56
runfixe pisze:

Przecież takie zalecenie jawnie pokazuje na antychrześcijański charakter tego forum.
Nie pozwalanie na pisanie źle o Kościele ukazuje antychrześcijański charakter forum?

italianista

Post autor: italianista » 02 lip 2019, 22:52

Col_Frost pisze:
02 lip 2019, 22:36
Ukassiu pisze:
I to w wielkim stylu :lol:

W sumie widzę, że nie ma sensu odpowiadać, że to zwykły bait, ale nie mogę się powstrzymać, aby nie pociągnąć tej dyskusji jeszcze odrobinkę dalej. A konkretnie żeby swoim zwyczajem nie przyczepić się do jednego, czy dwóch szczegółów. Jeśli zapłacę za to ostrzeżeniem lub banem, trudno. Z góry przepraszam wszystkich urażonych (oprócz jednego).

Ale do rzeczy. W takich momentach przypomina mi się cytat z mojego pana i przewodnika, Luke'a Skywalkera: "Amazing, every word you just said was wrong". No, może z wyjątkiem jednego zdania:
italianista pisze:katolicyzm to pogaństwo na osnowie wczesnego chrześcijaństwa
Faktycznie przez lata religia chrześcijańska tak ewoluowała, że dla wczesnych chrześcijan dzisiejsze zwyczaje uchodzić by mogły za pogańskie. Inna sprawa, że u zarania chrześcijaństwa istniało tyle jego odłamów, że wcześni chrześcijanie też byli poganami dla innych wczesnych chrześcijan.

Wytłumacz mi proszę, italianisto, logikę swojego rozumowania, gdy w jednym poście piszesz:
italianista pisze:U antychrześcijan, którzy nie wierzą w Ojca i jego jednego jedynego Syna
oraz
italianista pisze:Wiedzą, że Biblia i ewangelia są prawdziwe
No to w końcu wierzą czy nie wierzą? Chyba, że nie wierzą, bo wiedzą. Tylko czemu wówczas zaprzeczają?
italianista pisze:
02 lip 2019, 21:56

Nie pozwalanie na pisanie źle o Kościele ukazuje antychrześcijański charakter forum?
Dobrze wiesz jaka jest prawda, tylko próbujesz mnie wciągnąć w filozoficzne rozważania. Jakbym ci np. co do kwestii dotyczącej posiadania wiedzy na tematy biblijne, a mimo to oponowania w sprawie wiary i zbawienia odpowiedział cytatem z Listu Jakuba 2:19, próbowałbyś go obalić i oczywiście by ci się to udało, bo nie ma niczego, czego nie można byłoby obalić.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 02 lip 2019, 23:19

italianista pisze:
02 lip 2019, 22:52
Dobrze wiesz jaka jest prawda, tylko próbujesz mnie wciągnąć w filozoficzne rozważania. Jakbym ci np. co do kwestii dotyczącej posiadania wiedzy na tematy biblijne, a mimo to oponowania w sprawie wiary i zbawienia odpowiedział cytatem z Listu Jakuba 2:19, próbowałbyś go obalić i oczywiście by ci się to udało, bo nie ma niczego, czego nie można byłoby obalić.
Brawo, skutecznie zniechęciłeś mnie do prób rozpoczęcia dyskusji z Tobą. Jeden problem z głowy. Dzięki.

italianista

Post autor: italianista » 02 lip 2019, 23:25

sharkinator pisze:
02 lip 2019, 22:00
Forum jest apolityczne i areligijne.
I przykre jest to że jako przykładny katolik najbardziej plujesz jadem.
Nie jestem już katolikiem w sensie pozaformalnym. Katolicyzm to nierządnica z rozdziałów 17. i 18. apokalipsy.

Jutro zaczyna się final six LN siatkarek, a po jego zakończeniu telewizor najpewniej pójdzie na śmietnik. Zamiast tego wolę sobie pobiegać interwały.

Lepiej odciąć się od tego forum, na którym są użytkownicy, którym albo podobają się osoby tej samej płci albo to popierają albo nie mają nic przeciwko temu. Dlatego proszę admina o usunięcie konta. Proszę jednocześnie o nie usuwanie historii moich postów, żeby zatrzeć ślady, bo admin się boi. Chociaż podejrzewam, że będzie inaczej.

A co do Semenyi to zawsze podejrzewałem, że ma męskie gonady, możliwe też, że i żeńskie. To jawny przekaz ze świata sportu, że się z was śmiejemy i mamy was gdzieś. Dzisiejszy sport, również olimpijski nie ma już nic wspólnego z dawnymi ideałami. Kibice są oszukiwani przez swoich idoli, którzy biorą doping i obiecują gruszki na wierzbie. Np. po meczu Polska-Ukraina na euro 2016 w szatni Ukraińców znaleziono pełno strzykawek. Raczej nikt nie próbował ustalić faktów. Przypadek Marion Jones, krycie Carla Lewisa. Tego będzie wypływać coraz więcej i więcej. Chociaż wcale nie musi. Bo wiadomo, kto i jakie zwierzchności kontrolują przestrzeń publiczną.

Na forum używałem być może za mocnego języka, ale tylko wtedy, kiedy dany sportowiec/trener ewidentnie olewał swoje obowiązki, a w większości przypadków są bardzo mocno opłacani. Kiedyś pewien Włoch powiedział w telewizji, że piłkarze powinni zarabiać o wiele mniej i że powinni popracować w fabrykach. I coś w tym jest.

Jeszcze tylko wypis z kościoła katolickiego i mam święty spokój.

@Col_Frost i inni - wygrałem dyskusję z wami na temat najważniejszej rzeczy jaką jest temat wiary i zbawienia jednym wersetem z biblii.

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 02 lip 2019, 23:35

italianista pisze:
02 lip 2019, 23:25
@Col_Frost i inni - wygrałem dyskusję z wami na temat najważniejszej rzeczy jaką jest temat wiary i zbawienia jednym wersetem z biblii.
Abstrahując całkowicie od tematu, bo na takowe się publicznie nie wypowiadam - przyznanie sobie samemu wygranej w dyskusji oznacza automatyczną w niej porażkę. I w sumie tyle miałem do powiedzenia, nie zaglądam tu więcej, bo po co

Zablokowany