Offtopic

Tematy niezwiązane ze sportem
Kazulinho

Re: Podnoszenie ciężarów

Post autor: Kazulinho » 07 lis 2018, 23:49

Pawło pisze:
05 lis 2018, 22:56
maruda pisze:
05 lis 2018, 21:53
Pawło pisze:
05 lis 2018, 19:06

Barcelona, Atlanta, Sydney - minimum 14 medali + ilu fantastycznych zawodników wracało bez medali będąc blisko - ile było średnio emocji na dzień, jeśli obecnie stoimy lepiej...hmmm....oglądaliśmy inne zawody od prawie 30 lat ;)
A w Rio to co, nikt nie był blisko? :)
Lisek, Andrejczyk, Myszka, ręczni, wioślarze w M4x - z pamięci podaję tych co zajęli 4. miejsca. O Fajdku i innych tego typu wpadkach nie wspominam ;) Dodajmy do tego zdecydowanie (o kilka klas) lepsze występy Polaków sportach zimowych, Polaka w NBA, piłkarzy którzy robią na zachodzie większe kariery niż 20 lat temu, to że w la liczymy się w "nieco" atrakcyjniejszych konkurencjach niż kiedyś (sztafety naprawdę budzą większe zainteresowanie na świecie i emocje niż chód), sukcesy w tenisie (szlemy Kubota, Isia tyle lat w światowej czołówce...) itp. itd...

A co do podnoszenia ciężarów - czy ktokolwiek z nas miał nierealne oczekiwania wobec Zwarycza? Ja takich wpisów nie widziałem. Po to zawodnik jedzie na mś, żeby wrócić jednak z wynikiem na miarę możliwości. Tu się to nie udało.
Polki były mistrzyniami Europy itp., 1 Polak to i w NFL kopie, nie ciągnijmy tego, jeśli uważasz, że jesteśmy obecnie mocniejsi niż w latach 90-tych w pełni to szanuję, uważając inaczej, pozdrawiam
Jako człowiek "siedzący" w sportach amerykańskich - porównanie Gortata do Janikowskiego to takie walnięcie kulą w płot, że sztachet nie zostało już w nim wcale

Pawło

Re: Offtopic

Post autor: Pawło » 08 lis 2018, 8:58

no nie wiem - w tym sensie że 1 jaskółka wiosny nie czyni i żaden z nich nie świadczy o sile polskiego sportu czy samej koszykówki to chyba jednak można powiedzieć.
Koszykówkę mieliśmy mocniejszą w latach 90-tych nawet bez 1 Polaka w NBA. Także zostaw sztachety w spokoju.
Przecież to kwestia odczucia, nie da się tego jednoznacznie porównać. Wg mnie w latach 90-tych byliśmy łącznie wyraźnie mocniejsi niż obecnie, maruda po prostu uważa inaczej, tyle

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 08 lis 2018, 22:05

Chodzi o to, że Gortat jakimś cudem jeszcze ciągnie tę dyscyplinę za sobą. Dzięki niemu może za parę lat całkiem ona nie zniknie. To tak jak powiedzieć, że Lewandowski nie stanowi o sile piłki nożnej w Polsce, no nie stanowi, ale jaki jest dla niej ważny i że dzięki niemu jest wyżej to inna sprawa. A tej naszej wybitnie mocniejszej koszykówki w latach 90. to nawet nie skomentuję gdzie ona niby była taka lepsza. Była marna i jest marna, a Gortat chociaż może przyczyni się do tego, że będzie progres. Porównywanie go do Janikowskiego, który z Polską aktualnie nie ma w sumie nic wspólnego i jest z dyscypliny w Polsce niszowej nie ma żadnego sensu.

Ogólnie twoje posty ograniczają się do stwierdzenia "kurła, kiedyś to były czasy, teraz to nie ma czasów"

anoda

Re: Szermierka

Post autor: anoda » 09 lis 2018, 10:12

mtk pisze:
09 lis 2018, 10:06
anoda pisze:
09 lis 2018, 7:56
O tymbze Leon chce zmienić ojczyznę decyduje głównie sytuacja polityczna na Kubie.
A może Pani Oli akurat nie odpowiada sytuacja polityczna w Polsce? :lol:
Masz rację, jest szykanowana na każdym kroku, w kraju jest zagrożona demokracja, więc co innego jest pozostaje niż emigracja. Samobójstwa raczej nie popełni, ma dla kogo zyć...
Najlepsi w Europie, słabi na Igrzyskach. Święto lekkoatletyki w Berlinie.

Pawło

Post autor: Pawło » 09 lis 2018, 10:17

cała zabawa z "narodami" USA, Kanady, AUS, NZ czy RPA polega na tym, że w zasadzie każdy może się nimi stać, to wtórne narody i wydaje mi się to łatwe do zrozumienia. Tak jest "od zawsze". Więcej luzu. Kubańczyk, Nigeryjczyk, Chinka czy Ormianin Polakiem to dużo większe "odstępstwo" niż Polak Amerykaninem. A mieszanie do tego 11 listopada jest niesmaczne, zwłaszcza gdy jest świętem agresji. Przepraszam Runfixe, musiałem się odnieść. Z mojej strony to ostatni post w tym temacie - nie dysponujmy życiem innych - mądrzyć się po anodowemu jest najłatwiej.

mtk

Post autor: mtk » 09 lis 2018, 10:19

anoda pisze:
09 lis 2018, 10:12
mtk pisze:
anoda pisze:
09 lis 2018, 7:56
O tymbze Leon chce zmienić ojczyznę decyduje głównie sytuacja polityczna na Kubie.
Masz rację, jest szykanowana na każdym kroku, w kraju jest zagrożona demokracja, więc co innego jest pozostaje niż emigracja. Samobójstwa raczej nie popełni, ma dla kogo zyć...
Nic takiego nie napisałem ;)

mrpotato

Post autor: mrpotato » 09 lis 2018, 10:20

anoda pisze:
09 lis 2018, 10:09
mrpotato pisze:
09 lis 2018, 9:55
no name pisze:
09 lis 2018, 8:54

Aeksandra z mniejszymi lub większymi przerwami trenowała w USA u Korfantego od ośmiu lat...
Dymu nie będzie bo to zawodniczka bliska sportowej emerytury, która największe sukcesy odnosiła w latach 2003-2004, czyi 14 lat temu i później już ich nie powtarzała.

odbiorca masowy tak nie cieniuje kontekstu
dostanie hasło typu: "Skandal. Utytułowana Polka zmienia ojczyznę" i szambo wybije
Rozumiem. Sugerujesz, że jesteśmy masowymi odbiorcami (bo kogo normalnego obchodzi jakaś szablistka). :) Mam nadzieję, że nie ubrudziłeś się szambem, bo jako masowy odbiorca mam prawo dystrybuować go na prawo i lewo niezależnie od kontekstu. A więc przygotuj sobie pokaźniejszą porcję chusteczek higienicznych i załóż znoszone już ubranie.
nie rozumiesz i niepotrzebnie sie napinasz
dyskusja tutejsza mimo roznic pogladów trzyma jednak poziom
a ja mowie o recepcji na poziomie kloacznym

eot zgodnie z zarządzeniem admina
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

anoda

Post autor: anoda » 09 lis 2018, 10:42

mrpotato pisze:
09 lis 2018, 10:20
anoda pisze:
09 lis 2018, 10:09
mrpotato pisze:
09 lis 2018, 9:55

odbiorca masowy tak nie cieniuje kontekstu
dostanie hasło typu: "Skandal. Utytułowana Polka zmienia ojczyznę" i szambo wybije
Rozumiem. Sugerujesz, że jesteśmy masowymi odbiorcami (bo kogo normalnego obchodzi jakaś szablistka). :) Mam nadzieję, że nie ubrudziłeś się szambem, bo jako masowy odbiorca mam prawo dystrybuować go na prawo i lewo niezależnie od kontekstu. A więc przygotuj sobie pokaźniejszą porcję chusteczek higienicznych i załóż znoszone już ubranie.
nie rozumiesz i niepotrzebnie sie napinasz
dyskusja tutejsza mimo roznic pogladów trzyma jednak poziom
a ja mowie o recepcji na poziomie kloacznym

eot zgodnie z zarządzeniem admina
Dlaczego więc podajesz ten przykład przy naszej dyskusji? Napinałbym się gdybym pisał bardziej serio, myślę, że jednak te posty mają sporą dawkę sarkazmu, tudzież humoru(oczywiście zależy od poziomu tegoż u danego osobnika...)

anoda

Post autor: anoda » 09 lis 2018, 10:43

mtk pisze:
09 lis 2018, 10:19
anoda pisze:
09 lis 2018, 10:12
mtk pisze:

Nic takiego nie napisałem ;)
Rzeczywiście. To ja napisałem. :)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 09 lis 2018, 14:30

123qwe pisze:
09 lis 2018, 4:22
Jaka nacjonalistyczne... boże te lewactwo naprawdę mnie przeraża.
Proponuję zmienić formułę io na klubowe w takim razie i wtedy transfery będą ok.
Każdy człowiek ma swój wybór i swoje życie. Jeden bardziej czuje się połączony ze swoim krajem, inny bardziej utożsamia się ze swoim regionem, inny czuje się obywatelem UE, inny czuje się obywatelem świata i granice państwowe nie mają dla niego większego znaczenia. Poza tym Socha, z tego co tu pisano, trenowała w USA przez 8 lat z przerwami. Leon w polskiej kadrze Ci nie przeszkadza, medale zapaśników też nie, ale jej decyzja już tak.
Straszne to przykre. Każdy człowiek ma swój wybór i należy go uszanować, a życzenie komuś źle sportowo tylko dlatego, że zmienił barwy narodowe jest dla mnie śmieszne i małostkowe.
Wolę być nazywana nawet lewakiem i mieć wolny wybór i szanować wybór każdego człowieka, niż mieć takie podejście do ludzi.
anoda pisze:
09 lis 2018, 9:37
Te posty o nacjonaliźmie, faszyźmie, takie modne ostatnimi czasy, widzę utrwalaja się w narodzie. Sądzę, że przedstawiłem swoje zdanie w sposób merytoryczny, przytaczając kilka swoich opinii, nikogo nie obrażając, a pojawiają się tu żenujące komentarze podważające to, że ktoś po prostu może kochać Polskę zdrową miłością oparta na przywiązaniu do barw narodowych. I zdrowym patriotyzmie, bo widzę, że już wszyscy są powoli wrzucani do jednego worka z napisem FASZYŚCI.
Nikt Tobie kochać Polski nie zabrania, ale zdrowa miłość jak ją nazywasz nie wyklucza szacunku do innych ludzi i szanowania oraz rozumienia ich decyzji o zmianie barw.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 09 lis 2018, 16:44

Prośba o niezaśmiecanie wątku dotyczyła wszystkich użytkowników...

ODPOWIEDZ