Chyba jestem zacofany i nieeuropejski...

Tematy niezwiązane ze sportem
Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 23 mar 2017, 0:01

Kuburgha pisze:QR_BBPOST Ale zanim to zrobisz, to napisz co sam myślisz o tej sytuacji
Uważam, że związek NZL się wygłupił i teraz będą mieli ewentualne prawne problemy jak inne zawodniczki będą chciały protestować, że przegrały zawody z byłym facetem. Inną sprawą, że jak ktoś jest PRAWNIE kobietą, to domyślam się, że bez zwołania specjalnej komisji, podobnej do tej od Semenyi, nie można mu zabronić występowania - trzeba by stwierdzić, że ma jak Semenya inny poziom testosteronu itd. (Testosteron jest produkowany głównie w gonadach żeńskich lub damskich (tylko trochę w nadnerczach), a jak mi się wydaje ta osoba nie ma już żadnych, więc tu jest jeszcze inny problem - hormonoterapii zastępczej).
Czyli - w dowodzie jesteś kobietą, w majtkach jestes już kobietą, to tylko po dokładnej analizie dossier i zwołaniu komisji można zabronić startów takiemu zawodnikowi - tak jak różnym zawodnikom z protezami.

I jeżeli mamy dyskutować rzetelnie, a nie wchodzić w prowokacje, to wypraszam sobie pisania o "igrzyskach lesbijek, pederastów, pedofilów i innych niechorych".

SzG

Post autor: SzG » 23 mar 2017, 6:32

Wpis możesz usunąć , a najlepiej cały temat jeżeli ma nie być kontrowersyjnych zdań, bo osobiście nie wyobrażam sobie dyskutować w sposób poważny o absurdzie.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 23 mar 2017, 9:32

SzG pisze:QR_BBPOST Chyba żyjemy już w wariatkowie. A jak uznam , że chcę być dzieckiem, zacznę przeprowadzać terapię hormonalną, przeszczepię sobie nerkę i płuca od murzyńskiego dziecka, a sąd najwyższy w Zanzibarze to zatwierdzi to będę mógł startować w MŚJ ?
Krolowa Sniegu pisze:QR_BBPOST Zmiana płci nie jest traktowana jako choroba i takową nie jest,
A kto ustalił ,że to nie jest chorobą (wiem ,że na pewno ktoś to zrobił, ale jakie to światowe autorytety?)

A co jeśli kobieta będzie chciała być mężczyzną , zacznie uprawiać dyscyplinę sporu i zechce wystartować w IO ? Dopie****imy w nią testosteronu?
Nie mam nic przeciwko mistrzostwom transwestytów gejów lesbijek, pederastów pedofili i innych "niechorych" osobników, ale niech stworzą sobie coś na kształt paraolimpiady z dyscyplinami zdejmowania gumki na czas i kto zainteresowany niech pasjonuje się ich występami. Ale niech nie niszczą tradycyjnego sportu.
WHO zdecydowało po szeroko zakrojonych badaniach w kilku państwach, że nie jest to zaburzenie psychiczne ani zaburzenie zachowania.
Jeśli kobieta zmienia płeć to automatycznie otrzymuje od lekarzy testosteron oraz inne leki hormonalne. Tutaj wszystko rozbija się głownie o poziom hormonów, niech bierze, ale niech nie przekracza męskiej dawki testosteronu i innych hormonów, która jest dopuszczalna.
Wymieniasz obok pedofilów, czyli osób chorych i krzywdzących inne i to dzieci obok gejów czy lesbijek? Co to ma ze sobą wspólnego? Pedofilia jest bardzo poważną chorobą, a homoseksualizm jest czymś tak samo normalnym jak heterosekusualizm tyle, że rzadziej występujący, Już podczas starożytnych igrzysk często rodziły się między zawodnikami, mężczyznami romanse. I nie pojmuje w jaki sposób gej czy lesbijka niszczy świat sportu? Kpisz z tych ludzi, obrażasz ich stawiając na równi z pedofilem gwałcącym czy wykorzystującym dzieci, do tego chcesz im zabronich nie pojmuje na jakiej zasadzie startu na normalnych igrzyskch, w zamian wyśmiewając. A jeśli okazałoby się przykładowo, że Marysia Andrejczyk jest lesbijką to rozmumiem, że dla ciebie należy do tych "niechorych", dla których miejsca nie ma na IO i postawisz ją obok pedofila.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 23 mar 2017, 9:42

123qwe pisze:QR_BBPOST No i tu jest moim zdaniem niedorzeczność, Semenye która w pewnym sensie jest naturalna (wysoki poziom hormonów dostała w genach), mamy zmuszać do terapii, za to kogoś przy kim majstrowali lekarze mamy dopuścić bo teraz uważa się za kogoś innego... Brutalna prawda jest taka że jeśli konia pomalujemy w czarno białe paski nie stanie się zebrą, owszem możemy udawać że tak jest żeby czuł się komfortowo, ale jeśli mamy do czynienia z rywalizacją, życiem zawodowym (sport dla tych ludzi to często praca) to nie ma zgody na oszustwo po to, by komuś było miło.
Organizm Semeny nie funkcjonuje normalnie, bo produkuje dla niej za dużo testosteronu. To się zdarza i jeśli ten poziom się zbije to nie widzę, żadnych przeciwskazań by normalnie biegała. Tak jak powiedziała Asia Jóźwik chodzi jedynie o medyczne badanie i przywrócenie granicy testosteronu dla kobiet.
Mamy go do puścić na takich warunkach jak ją z poziom hormonów który odpowiada jego płci.
Koniem pomalowanym w paski może być drag queen, te osoby przechodzą kompleksową zmianę swojego ciała i swoich narządów, do tego dochodzi terapia hormonalna.
Piszesz w sposób bardzo lekceważący ten problem na zasadzie, wypatrzmy reguły żeby komuś było miło. Wiesz jaka była skala samobójstw w latach gdy zmiana płci była bardzo problematyczna. To jest dramatyczna sytuacja dla ludzi, którzy czują, że urodzili się w innym ciele. A wszystko idzie ustalić, wystarczy oprzeć to na racjonalnych granicach hormonów, które takie osoby i tak przez długi czas muszą przyjmować.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 23 mar 2017, 15:32

SzG pisze: Nie mam nic przeciwko mistrzostwom transwestytów gejów lesbijek, pederastów pedofili i innych "niechorych" osobników, ale niech stworzą sobie coś na kształt paraolimpiady z dyscyplinami zdejmowania gumki na czas i kto zainteresowany niech pasjonuje się ich występami. Ale niech nie niszczą tradycyjnego sportu.
Czy mógłbyś wyjaśnić, w jaki sposób Martina Navratilova niszczyła tenis, a Greg Louganis skoki do wody?
A może chociaż, jak Daniela Iraschko niszczy dzisiaj skoki narciarskie?

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 23 mar 2017, 15:35

123qwe pisze:QR_BBPOST Brutalna prawda jest taka że jeśli konia pomalujemy w czarno białe paski nie stanie się zebrą
Zastanawiam się, czy to przejaw ignorancji względnie niewiedzy, czy też celowa manipulacja, mająca na celu wyrazić modne w "antylewackiej" części internetu poglądy. Dzięki tak płaskiej demagogii umiera normalna debata publiczna w tym kraju i winne są tu zarówno strona pogromców "lewaków", jak i tych kpiących z "katoli".

SzG

Post autor: SzG » 23 mar 2017, 18:12

Nie mam też nic przeciwko mistrzostwom leworęcznych, chrześcijan,uchodźców złodziei i innych niechorych ludzi. Niech organizują sobie igrzyska, na których konkurencją będzie zapalanie gromnic na czas, czy wydostawanie się z tonącej łodzi.
Podczas igrzysk olimpijskich niech rodzą się romanse między zawodnikiem, a latającą za oknem papugą (zoofilia-tak samo normalne jak homoseksualizm, tylko rzadziej występujące). Nie obchodzi mnie, co robi prywatnie mistrzyni olimpijska. Gdzie napisałem ,że nie mogą występować? Dlaczego lesbijka nie może wystąpić w konkurencji kobiet? To byłaby dyskryminacja.
Tylko dlaczego chłop w spódnicy z zaświadczeniem o obcięciu ku**sa ma niszczyć istniejący sport? Niech zrobi sobie swoje igrzyska i zaprosi zainteresowanych.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 23 mar 2017, 18:50

SzG pisze:QR_BBPOST Nie mam też nic przeciwko mistrzostwom leworęcznych, chrześcijan,uchodźców złodziei i innych niechorych ludzi. Niech organizują sobie igrzyska, na których konkurencją będzie zapalanie gromnic na czas, czy wydostawanie się z tonącej łodzi.
Podczas igrzysk olimpijskich niech rodzą się romanse między zawodnikiem, a latającą za oknem papugą (zoofilia-tak samo normalne jak homoseksualizm, tylko rzadziej występujące). Nie obchodzi mnie, co robi prywatnie mistrzyni olimpijska. Gdzie napisałem ,że nie mogą występować? Dlaczego lesbijka nie może wystąpić w konkurencji kobiet? To byłaby dyskryminacja.
Tylko dlaczego chłop w spódnicy z zaświadczeniem o obcięciu ku**sa ma niszczyć istniejący sport? Niech zrobi sobie swoje igrzyska i zaprosi zainteresowanych.
Ten post to przejaw niewiedzy i dyskrminacji. Stawiasz homoseksulaiste obok osoby chorej czyli zoofila, ktory krzywdzi zwierzeta.
Tym razem kpisz z umierajacych w przepelnionych lodziach ludzi. Postawiłes homoseksualizm obok pedofili, teraz Stawiasz go obok zoofili.
Zglaszam post do usuniecia.

SzG

Post autor: SzG » 23 mar 2017, 19:04

I obok leworęcznych do których sam należę.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 23 mar 2017, 19:12

Będzie pewnie przydługo, a zacznę od pierdół:
runfixe pisze:QR_BBPOST jeżeli mamy dyskutować rzetelnie, a nie wchodzić w prowokacje, to wypraszam sobie pisania o "igrzyskach lesbijek, pederastów, pedofilów i innych niechorych".
A wiecie, że są gejowskie igrzyska? Kołatało mi po głowie, że gdzieś o tym słyszałem, no to sprawdziłem. Są od lat osiemdziesiątych XX wieku. Najbliższa edycja w przyszłym roku w Paryżu. Nie wdając się w to, co chciał powiedzieć SzG, same hasło gejowskie igrzyska, to nie taka znowu prowokacja :)
Krolowa Sniegu pisze:QR_BBPOST Już podczas starożytnych igrzysk często rodziły się między zawodnikami, mężczyznami romanse.
Pewnie jak i na współczesnych igrzyskach. Homoseksualizm był tolerowany w świecie greckim głównie w V i IV wieku p.n.e., później już coraz mniej. Głównie w warstwach zamożnych (czyli takich, które najczęściej mogły sobie pozwolić na zabawę w sport). Niewykluczone więc, że i obecna wzmożona tolerancja ma charakter przejściowy. Świat jest jednak zmienny.
Vojthas pisze:QR_BBPOST
123qwe pisze:QR_BBPOST Brutalna prawda jest taka że jeśli konia pomalujemy w czarno białe paski nie stanie się zebrą
Zastanawiam się, czy to przejaw ignorancji względnie niewiedzy, czy też celowa manipulacja, mająca na celu wyrazić modne w "antylewackiej" części internetu poglądy. Dzięki tak płaskiej demagogii umiera normalna debata publiczna w tym kraju i winne są tu zarówno strona pogromców "lewaków", jak i tych kpiących z "katoli".
Najpierw do pierwszej części wypowiedzi Vojthasa. Jednemu w wypowiedzi 123qwe nie da się zaprzeczyć, nie jest to zebra ;) A przechodząc już poważniej do rzeczy, to osoba po zmianie płci, chociaż w dokumentach jest kobietą, to chyba nigdy nie będzie mogła urodzić dziecka. Zdrowa kobieta w odpowiednim wieku chyba jednak może. Więc zastanawiam się ile jest współczesnej ideologii w decyzjach WHO, o których pisała Królowa.
Co do drugiej części wypowiedzi Vojthasa pełna zgoda, z zastrzeżeniem, że debata umiera nie tylko w Polsce. Łatwiej jest przyszywać łatki niż rzetelnie dyskutować i jedni piszą o lewakach, komuchach, czy jak ja o postępakach, a drudzy o katolach, ciemnogrodzie i faszystach. Może wzorem debaty powinno być ciemne i wyszydzane średniowiecze? Tam w debacie zanim przedstawiło się swoje poglądy, trzeba było rzetelnie zreferować poglądy adwersarza. Utrudniało to manipulację, jakże powszechną w dzisiejszej debacie politycznej, tak chętnie uprawianą w mediach.

A teraz jeszcze pięć kwestii. Po pierwsze oczywista zgoda (o czym pisała Królowa), że każda taka sytuacja, to indywidualny dramat (pisałaś o samobójstwach). Pełna zgoda. Lecz jeśli to dramat wynikający z błędu natury (osoba w niewłaściwym ciele) to moje wątpliwości co do decyzji WHO o nieuznawaniu takiej sytuacji za chorobę rosną (ale może jest to kwestia poprawności języka lub troski o dobre samopoczucie).
Po drugie niestety niektórzy dziś wykorzystują swoją sytuację do promocji. Patrz gość, który nie odniósł sukcesów artystycznych jako mężczyzna, ale wygrał Eurowizję po zostaniu Muszelką Kiełbasą. To chyba jednak niekoniecznie wzmaga tolerancję.
Po trzecie, najogólniejsze, światopogląd. Dziś dominuje taki raczej liberalny, z genderowymi skrajnościami, że możesz być tym kim się czujesz. Myślę, że część osób o liberalnych poglądach nie ułatwia takiemu ciemnogrodzianinowi jak ja tolerancji. Stawiają sprawę tak, że postęp jest fajny, a wy faszyści wymrzecie jak dinozaury. Pisałem już, że poglądy ludzkości się zmieniają (patrz tolerancja dla homoseksualizmu i jej zanik w antycznej Grecji). I nie wiadomo które poglądy będą dominować za 100 lat. A część środowisk liberalnych stara się narzucać swoje poglądy innym. Tak, to nie tylko konserwatyści tak mają. A może nie wszystkie są dobre? Np. idea multi-kulti, tak mocno promowana w świecie zachodnim wydaje się jednak nieść pewne zagrożenia.
Po czwarte jeśli już nie zgadzamy się w kwestiach, hm... światopoglądowych(?), to nie przenośmy tego na komentarze pod adresem swoich wypowiedzi i ich radykalnych ocen (np. prostackie itp., coś tam było w innym wątku o kulturze forum). Wszak łączy nas sport, co nie? :) A inne sprawy jak najbardziej niech dzielą, bo byłaby powszechna zgoda nienormalną.
Po piąte, to wrócę do tematu zagrożeń, jakie zmiany płci niosą dla uczciwości rywalizacji sportowej. Jeśli nie powstaną regulacje systemowe, to wcześniej czy później stanie się to dość masowym problemem. Wyobrażam sobie np., że taka Swoboda będzie na poziomie brązu olimpijskiego w 2024 roku i przegra go właśnie z gościem, który gdzieś tam w świecie akurat teraz zaczyna procedurę zmiany płci (a jako facet biega setkę 10,5, więc pewnie nawet jeśli po operacji trochę zwolni, to może mieć złoto). Zwracaliście uwagę na kurację hormonalną, więc niech coś zostanie tu uregulowane. Bo na prawdę ludzie zaczną zmieniać płeć nie dla osobistego szczęścia, a dla złota i sławy, a lekarze to aprobować, bo np. tak będzie zlecać władza jakiegoś kraju.

I na koniec przypominam, że tolerować oznacza "znosić w cierpieniu". :)

Uff... trochę się rozpisałem.

Awatar użytkownika
123qwe

Post autor: 123qwe » 23 mar 2017, 20:44

Krolowa Sniegu pisze:QR_BBPOST
SzG pisze:QR_BBPOST Nie mam też nic przeciwko mistrzostwom leworęcznych, chrześcijan,uchodźców złodziei i innych niechorych ludzi. Niech organizują sobie igrzyska, na których konkurencją będzie zapalanie gromnic na czas, czy wydostawanie się z tonącej łodzi.
Ten post to przejaw niewiedzy i dyskrminacji. Stawiasz homoseksulaiste obok osoby chorej czyli zoofila, ktory krzywdzi zwierzeta.
Tym razem kpisz z umierajacych w przepelnionych lodziach ludzi. Postawiłes homoseksualizm obok pedofili, teraz Stawiasz go obok zoofili.
Zglaszam post do usuniecia.
W pewnym sensie wszystkie te zboczenia są, podobne, ponieważ są nienormalne, zaznaczam nienormalne,niekoniecznie złe (jeżeli w worku mamy 99 jabłek czerwonych i 1 zielone to to zielone właśnie odbiega od normy, lecz nie stwierdzam że jest do niczego - właśnie tak rozumiem normalność).
Co więcej można by stwierdzić że wszelkie zboczenia są nienaturalne, gdyż celem każdego gatunku jest przetrwanie, czyli rozmnażanie, a to na ten moment jest możliwe tylko w 1 konfiguracji.

Co do kipienia z przybyszy z łódek (bo to nie uchodźcy), sami sobie ten los zgotowali, i przynoszą więcej szkody niż pożytku (taka jest brutalna prawda) -no może prócz pewnego zapaśnika ;)

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 23 mar 2017, 22:14

Krolowa Sniegu pisze:QR_BBPOST Zglaszam post do usuniecia
Królowo, za co tak traktować SzG? Nachodzi mnie ochota przytoczyć słowa naszego moderatora:
runfixe pisze:QR_BBPOST Więcej luzu moi drodzy
A poważnie, to uważam, że jeśli nie ma wulgaryzmów, bezpośredniego naśmiewania się z kogoś, ataków osobistych, łamania prawa itp. to chyba lepiej tłumaczyć swoje racje niż kasować wypowiedzi oponentów. Wyobrażam sobie co to będzie jak w pełni będą stosowane zasady o "mowie nienawiści". Będzie jak u Orwella w "1984", o Wielkim Bracie i obowiązującej ideologii nie da się powiedzieć nic krytycznie, bo nowomowa na to nie pozwoli. A w naszym świecie, bo to kogoś urazi. No chyba że ktoś krytykowany nie będzie postępowy, zgodnie z hasłem rewolucji francuskiej "nie ma wolności dla wrogów wolności".
Krolowa Sniegu pisze:QR_BBPOST Stawiasz homoseksulaiste obok osoby chorej czyli zoofila, ktory krzywdzi zwierzeta.
A dorosły homoseksualista, który uwodzi np. 15latka (ukończone 15, więc zgodne z prawem) nie krzywdzi go? Moim skromnym zdaniem krzywdzi bardziej niż zoofil np. krowę czy owcę.
Swoją drogą oglądaliście film W.Allena "wszystko co chcielibyście wiedzieć o seksie ale wstydzicie się zapytać"? Śmieszny film, ale akurat wątek o zoofilii zaliczał się do tych najmniej mnie śmieszących.

Ale odeszliśmy już chyba daleko od jakby nie było sportowego przypadku z Nowej Zelandii.

Zablokowany