Kultura naszego forum

Tematy niezwiązane ze sportem
Pawło

Re: Kultura naszego forum

Post autor: Pawło » 27 lip 2017, 18:24

Kuburgha pisze:
23 lip 2017, 21:46
SzG pisze:
23 lip 2017, 18:55
Musicie tak prowokować do dyskusji.. :lol:
W pełni się podpisuję ;) Ale nie wytrzymam jak SzG, więc tylko dwie kwestie:
1. Gloryfikowanie takich zbrodniarzy jak Bandera jest łatwo wytłumaczalne. Wielu innych momentów gdy Ukraińcy mieli swoje formacje militarne w historii nie było, a do czegoś trzeba się odwoływać budując tożsamość narodową. I to czegoś z nowszej historii niż Chmielnicki. Więc mnie to akurat wcale nie dziwi.

2. Wspomniane tu pojęcie mowa nienawiści kojarzy mi się jakoś tak akurat z Orwellem i tamtejszą nowomową, której jednym z celów miało być uniemożliwienie "myślozbrodni". Łatwy knebel. Bo przecież nikt nie chce by przylgnęła do niego łatka szerzącego taką mowę. I wielu ulega. Tak samo jak nikt nie chce uchodzić za debila, antysemitę, rasistę, faszystę, złodzieja, pedofila itp. Swoją drogą w naszej polskiej rzeczywistości sporo osób krzyczących o mowie nienawiści sama jej używa pod adresem swoich oponentów (i żeby było jasne - nie nawiązuję do nikogo na forum).
mądre słowa, to kto kim jest dla kogo jest względne
a nasi wyklęci?
dla nas ci, którzy walczyli o wolną Polskę są bohaterami, dla okupantów byli terrorystami.

Serbowie wychwalają swoich bojowoników o wolność, o ich wolność, którzy byli dla Austriaków i Turków powiedzmy terrorystami, a sami bojowników o wolność Chorwacji, Bośni, Albanii i Kosowa nazywali/nazywają zdrajcami / terrorystami, choć ci w swoich krajach są bohaterami walki o wolność. Głupie to....ale...

Tak było, jest i będzie. Dla Ukraińców Banderowcy nie są tym czym dla nas, oni walczyli o wolną Ukrainę przeciwko nam, a my wg nich te ziemie okupowaliśmy od pewnego momentu.

Tyle. Polacy mogli dużo więcej w kwestii ukraińskiej od jej samego początku, co nie usprawiedliwia mordów ukraińskich, ale dla zadnych mordów, polskich też, nie ma żadnego usprawiedliwienia

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 27 lip 2017, 20:16

Próby jakiegokolwiek wytłumaczenia banderowskiego bestialstwa przez Ukraińców, a przede wszystkim przez Polaków są po prostu przerażające. Czy Wy nie rozumiecie, że nie chodzi o to, z jakim narodem i o co walczyli, ale o sposób tej walki? Nie rozumiecie, że żadna niepodległość, żadna idea nie może usprawiedliwić rozcinania brzuchów kobietom w ciąży, wiązania noworodków drutem kolczastym, wyłupywania dzieciom oczu łyżkami i setek innych sposobów tortur?
 ! Wiadomość z: runfixe
Uprzedzałem, żeby przestać oceniać użytkowników na podstawie ich prywatnych opinii. Kasuję część twojej wypowiedzi i mam nadzieje, że dotrzymasz słowa danego poniżej
Nic już nie powiem i obiecuję, że więcej się na ten temat nie odezwę.
Wracam do sportu.
Jeszcze raz przepraszam.

Awatar użytkownika
123qwe

Post autor: 123qwe » 27 lip 2017, 20:35

Takie czasy...na szczęście osób myślących do ciebie jest coraz więcej,i co ważne nie boją się o tym mówić.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 27 lip 2017, 20:52

Co prawda Pawło odwołuje się do mojej wypowiedzi, ale ja nigdzie nie tłumaczę Ukraińców. W pełni podzielam to co napisał Merlin w ostatniej wypowiedzi. Rozumiem dlaczego Ukraińcy gloryfikują banderowców, ale tak samo jak mógłbym napisać, że jakoś tam rozumiem dlaczego Niemcy poszli za Hitlerem. Natomiast nie usprawiedliwiam zbrodniarzy. Jednych z najokrutniejszych w Europie XX wieku. I nie uważam, że wszystko można oceniać równorzędnie i wszystko jest względne. A ostatnia wypowiedź Pawlo jawi się jako przykład relatywizowania.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 27 lip 2017, 23:36

Przez zagmatwaną historię Ukrainy właśnie trwa tam wojna, bo sami oni nie mogą ustalić jednej wersji, więc proszę nie rozpętywać mi tu innej. O ile jesteście w stanie prowadzić normalną rzetelną dyskusję to w offtopicu załóżcie sobie temat, a jeśli to ma być dyskusja na poziomie "wrogów ojczyzny", "ciemnego ludu", to dziękuję bardzo.

Wątek zamykam.

Awatar użytkownika
sharkinator

Post autor: sharkinator » 10 sie 2017, 11:28

Dobra decyzja!

mrpotato

Post autor: mrpotato » 10 sie 2017, 11:37

no i dobrze, proponuje spokojnie pasjonowac sie sportem, mikrospięcia tłumic w zarodku
a jak już ktos nam ewidentnie nie leży to skorzystac z funkcjonalnosci forum pt.wrogowie,wpisujemy nick w ramkę,klikamy i po sprawie,user robi niewidzialny
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 10 sie 2017, 12:16

Ryszard1 pisze:
10 sie 2017, 11:26
Właściwie to tyle, a tych co nielubią przekleństw jeszcze raz przepraszam, za inwektyw wobec skądinąd świetnie skaczącego chińskiego zawodnika.
To między innymi ja prosiłem o powstrzymanie się od obrażania sportowców, ale nie spodziewałem się, że moja prośba wywoła jakieś negatywne skutki, tym bardziej, że nie kierowałem jej do konkretnych użytkowników, a tylko do ogółu. Bardzo się cieszę, że wszystko skończyło się pozytywnie i zostajesz z nami. Nigdy bym sobie nie darował, że w jakiś sposób przyczyniłem się do Twojego odejścia.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 10 sie 2017, 12:35

Merlin pisze:
27 lip 2017, 20:16
 ! Wiadomość z: runfixe
Uprzedzałem, żeby przestać oceniać użytkowników na podstawie ich prywatnych opinii. Kasuję część twojej wypowiedzi i mam nadzieje, że dotrzymasz słowa danego poniżej
Słowa dotrzymam i nie będę już tu pisał o tych tragicznych wydarzeniach, złożę tylko drobne oświadczenie :)
Skasowana przez Ciebie część mojej wypowiedzi brzmiała mniej więcej tak: "Przepraszam wszystkich, że piszę o polityce na forum sportowym, ale niektóre zamieszczone tu komentarze są..." I tyle. Może jestem niekumaty i pewnie jestem w swojej sprawie nieobiektywny, ale nijak nie mogę w tym zdaniu dostrzec oceniania jakiegoś konkretnego użytkownika forum. Niemniej, żółtą kartkę przyjmuję z pokorą, w myśl zasady: Twoja piaskownica, Ty decydujesz komu przyłożyć łopatką. :lol:

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 10 sie 2017, 14:29

Naprawdę nie chcę nikogo walić łopatką, bo nigdy w życiu nie miałem takiego zwyczaju. Niestety na mnie przypadła rola żandarma i oprócz represji pewną jej część stanowi prewencja. Nie chciałem by twój komentarz (który chyba był delikatnie inny w wymowie, ale mniejsza z tym) ciągnął w nieskończoność dyskusję. Następnie więc zamknąłem ten wątek na 48 godzin.

Kuburgha

Re: Koszykówka

Post autor: Kuburgha » 04 wrz 2017, 17:50

dyziu1234 pisze:
04 wrz 2017, 17:23
Mnie Rysiu irytuje twoja wyliczanka
Jeśli już zeszło na dyskusje o kulturze i takich tam, to sugerowałbym pisanie do siebie nawzajem zgodnie z przyjętymi w języku polskim normami, czyli wielką literą: Ty, Twój, Was, Wasz itp. Reszty nie chce mi się komentować.

Monte88

Post autor: Monte88 » 04 wrz 2017, 18:39

Uważam, że ban na Dyzia1234 to jedynie sposób na zwykłą uszczypliwość. Nie można do nikogo mówić Synku i oczekiwać, że ktoś będzie moderatora traktować poważnie.
Quis custodiet ipsos custodes?

Monte88

Post autor: Monte88 » 04 wrz 2017, 21:17

Przeczytałem wszystkie komentarze. Rzeczywiście, można zauważyć, że te użytkownik ma ekspresyjny sposób wyrażania. zastosował argument ad personam (o grze w koszykówkę w przeszłości), Ty wykorzystałeś argumentu wieku. Wydaje mi się, że można jedynie Go zawiesić za użycie słowa "murzynek" i brak jednorodności zapisu postów, a nie za odmienne zdanie na temat Twojej przeszłości (do której rozumiemy, nie ma już powrotu) oraz za inny pogląd na temat wczorajszej porażki.

Monte88

Post autor: Monte88 » 04 wrz 2017, 21:48

Chodziło mi jedynie o to, że jeśli kogoś się zawiesza, to powinien zostać powiadomiony za co został ukarany.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 04 wrz 2017, 21:51

Motyw bana, tak samo jak ostrzeżenia, są przekazywane na wewnętrznym kanale moderacji. Jesli kiedyś (mam nadzieję, że nigdy!) dostałbyś bana, to Ci się to powinno wyświetlić.

ODPOWIEDZ