Kultura naszego forum

Tematy niezwiązane ze sportem
Pawło

Re: Kultura naszego forum

Post autor: Pawło » 03 mar 2020, 9:18

Tu nie rozjaśnię sprawy, ale znowu nie o to chodzi przecież, tylko o pewien przekaz jaki zostawił.
Czy dla tego przekazu ma znaczenie czy był z bocznej linii czy jednak bocznej linii potomków Bony, jaki był stopień skoligacenia z Boną i że nawet jeśli to określił, nie jestem w stanie tego detalu wyłuskać z pamięci.
Pamiętajmy też jakie to były czasy, dużo bardziej...rozwiązłe niż teraz, mógł być z tej części...hmmm...mniej uznawanej. Nieważne, ważne jaki rodzaj zachowań miał wgrany na dysk od dziecka, a to pewnie i tak poziom niżej od realnych elit świata.
Czy tu dyskusje zawsze muszą schodzić na nieistotne detale? Do tego ten jego wyjątkowy styl też na tym polegał, taki rodzaj magicznego zawoalowania pewnych informacji, może on nawet zostawił pewne niedomówienie.
Został mi po nim pewien wzorzec, tego się nie da zastąpić. A jednocześnie był bardzo sobą.
Ja, taki jaki jestem, gdy widzę wpis w stylu "my, ludzie no wyższej kultury, to mamy oczy w 5 złotych gdy widzimy takie rzeczy"...czuję się słabo. A troszkę pewnych zasad też liznąłem.
A jeśli ktoś twierdzi i tu się zapiera, że nigdy nie ocenił w życiu żadnego człowieka i podda się badaniu wariografem...pozostaje mi tylko przytoczyć anegdotę o świstakach...

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 03 mar 2020, 10:05

Pawło pisze:
03 mar 2020, 9:18
Czy tu dyskusje zawsze muszą schodzić na nieistotne detale?
Czemu sugerujesz, że tak się dzieje tylko tutaj? To raczej cecha wspólna wszystkich forów, czatów i innych miejsc dyskusyjnych w internetach ;) Tak to już jest, że ludzie (albo powiedzmy większość ludzi, bo zdarzają się wyjątki) lubią coś wnosić do dyskusji, nawet coś mało istotnego. A co można wnieść do tej dyskusji, pozostając jednocześnie w temacie? Puste frazesy w stylu "Uuuu, super, zazdrość"? No chyba że ktoś może się pochwalić równie imponującym spotkaniem, ja nie mogę. To, że ludzie lubią się doszukiwać nieścisłości w cudzych wypowiedziach to również rzecz powszechnie znana, zresztą chyba lepiej, że wilk stepowy zwrócił na to uwagę w ten sposób, niż gdyby miała to być próba użycia tego jako argumentu w dyskusji, prawda? Argumentu zupełnie nietrafionego, pozwolę sobie dodać, bo przecież ludzie podający się za potomków czy krewnych słynnych osób (a takich nie brakuje) również mogą brylować kulturą i obyciem, chociażby domniemana wielka księżna Anastazja Romanowa.

Oczywiście potomków z nieprawego łoża również może być sporo, ale potomkowie Bony to prawie same kobiety, wyłączywszy Wazów, do których pewnie podmiot naszej dyskusji by się przyznał, gdyby był z nimi spokrewniony. A przecież tacy potomkowie to jednak domena mężczyzn. Głównie dlatego, że kobietom trudniej ukryć narodziny takiego dziecka i wtedy, jak to mówił Jan Peszek w genialnym filmie "Straszny sen Dzidziusia Górkiewicza" (parafrazuję, bo dokładnego cytatu nie pamiętam): "Nieraz zdarzało się w naszej rodzinie, że jakiś huzar zgwałcił hrabinę, ale wszyscy przechodzili nad tym do porządku dziennego, a gdy rodziło się dziecko, to wszyscy przysięgali, że podobne do hrabiego".

Ale odbiegłem od tematu. Tak to już jest, że jak dochodzi do dyskusji z historią w tle, trudno mi się jest powstrzymać. Wróćmy więc do meritum.
Pawło pisze:
A jeśli ktoś twierdzi i tu się zapiera, że nigdy nie ocenił w życiu żadnego człowieka
A któż to tak stwierdził, bo chyba mi umknęło? Po prawdzie nie śledzę tego wątku zbyt dokładnie.

Pawło

Post autor: Pawło » 03 mar 2020, 10:36

Col_Frost pisze:
03 mar 2020, 10:05
Pawło pisze:
Czy tu dyskusje zawsze muszą schodzić na nieistotne detale?
Czemu sugerujesz, że tak się dzieje tylko tutaj? To raczej cecha wspólna wszystkich forów, czatów i innych miejsc dyskusyjnych w internetach ;) Tak to już jest, że ludzie (albo powiedzmy większość ludzi, bo zdarzają się wyjątki) lubią coś wnosić do dyskusji, nawet coś mało istotnego. A co można wnieść do tej dyskusji, pozostając jednocześnie w temacie? Puste frazesy w stylu "Uuuu, super, zazdrość"? No chyba że ktoś może się pochwalić równie imponującym spotkaniem, ja nie mogę. To, że ludzie lubią się doszukiwać nieścisłości w cudzych wypowiedziach to również rzecz powszechnie znana, zresztą chyba lepiej, że wilk stepowy zwrócił na to uwagę w ten sposób, niż gdyby miała to być próba użycia tego jako argumentu w dyskusji, prawda? Argumentu zupełnie nietrafionego, pozwolę sobie dodać, bo przecież ludzie podający się za potomków czy krewnych słynnych osób (a takich nie brakuje) również mogą brylować kulturą i obyciem, chociażby domniemana wielka księżna Anastazja Romanowa.

Oczywiście potomków z nieprawego łoża również może być sporo, ale potomkowie Bony to prawie same kobiety, wyłączywszy Wazów, do których pewnie podmiot naszej dyskusji by się przyznał, gdyby był z nimi spokrewniony. A przecież tacy potomkowie to jednak domena mężczyzn. Głównie dlatego, że kobietom trudniej ukryć narodziny takiego dziecka i wtedy, jak to mówił Jan Peszek w genialnym filmie "Straszny sen Dzidziusia Górkiewicza" (parafrazuję, bo dokładnego cytatu nie pamiętam): "Nieraz zdarzało się w naszej rodzinie, że jakiś huzar zgwałcił hrabinę, ale wszyscy przechodzili nad tym do porządku dziennego, a gdy rodziło się dziecko, to wszyscy przysięgali, że podobne do hrabiego".

Ale odbiegłem od tematu. Tak to już jest, że jak dochodzi do dyskusji z historią w tle, trudno mi się jest powstrzymać. Wróćmy więc do meritum.
Pawło pisze:
A jeśli ktoś twierdzi i tu się zapiera, że nigdy nie ocenił w życiu żadnego człowieka
A któż to tak stwierdził, bo chyba mi umknęło? Po prawdzie nie śledzę tego wątku zbyt dokładnie.
Ło Panie, chyba maruda. Pisały tam 2 osoby w każdym razie i obie tak twierdziły, drugiej nie pamiętam. Chyba maruda oferował poddaniu się badaniu wariografem w tym zakresie. Królowa to pięknie podsumowała. Dla mnie to o tyle zabawne, że jeśli tak jest, są kosmitami lub robotami ;). Przepraszam, nie umiem poważnie traktować takich wpisów, chyba się nie da, a były pisane jak "święcie poważne". EDIT - sprawdziłem by znowu nie mieć zarzutów. Merlin napisał tak zwyczajniej, że nie wysnuwa takich wniosków na podstawie wywiadów choć faktycznie, jakby NIGDY, ale Maruda właśnie poszedł dalej, jakby nigdy nikogo nie ocenił i on z Merlinem nie zniżyliby się do tego poziomu ;), wariograf to wykaże. WOW. Powtarzam, Merlin napisał to zwyczajniej.

Pawło

Post autor: Pawło » 03 mar 2020, 10:46

Moja prośba czy uwaga - przesadne moralizowanie, dodawanie do tego wartości, może poczucia wyższości, wskazywanie jakby interlokutorzy byli z niższego poziomu (intelektualnego, emocjonalnego, kulturalnego) choć po prostu są zwykłymi ludźmi...potrafi wypaść karykaturalnie.
Myślę, że Merlin nie miał nic takiego na myśli, pełen luz. Inni owszem.
De gustibus...jak wszystko.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 03 mar 2020, 11:27

Ale cyrk... ja składam broń, bo to wygląda na prowokacje.

maruda

Post autor: maruda » 03 mar 2020, 11:59

Pawło pisze:
03 mar 2020, 10:36
sprawdziłem by znowu nie mieć zarzutów. Merlin napisał tak zwyczajniej, że nie wysnuwa takich wniosków na podstawie wywiadów choć faktycznie, jakby NIGDY, ale Maruda właśnie poszedł dalej, jakby nigdy nikogo nie ocenił i on z Merlinem nie zniżyliby się do tego poziomu ;)
No to sprawdźmy co naprawdę napisałem:
maruda pisze:
02 mar 2020, 12:39
Ja rozumiem, że masz tak, że jak oglądasz ludzi w tv to ich na podstawie tych kilku minut oceniasz.
Ale czemu nie możesz uwierzyć, że są tacy, którzy tak nie mają?
maruda pisze:
01 mar 2020, 20:47
Polityka oceniam po działalności politycznej.
Aktora - aktorskiej.
Muzyka - muzycznej.
Sportowca - po dokonaniach sportowych.
maruda pisze:
01 mar 2020, 22:54
jak ktoś coś głupiego powie w wywiadzie - to nie wystarcza mi, żeby nazwać go głupim.
Mogę ocenić czyn (wypowiedź), ale nie człowieka.

Biorę poprawkę na to, że:
a) głównym zadaniem sportowca jest uprawianie sportu :P
b) spora część wywiadów przeprowadzana jest bezpośrednio po biegu - to naprawdę wpływa na poziom intelektualny tego co mówią :)
c) nie wszyscy czują się swobodnie mówiąc do kamery
d) często sportowcy nie mówią w wywiadach tego co naprawdę myślą czy jak jakaś sytuacja wygląda naprawdę (dlatego m.in. uważam, że przykładasz do tych różnych wypowiedzi zbyt dużą wagę).
Ok, macie tak z Królową, że siadacie przed tv i oceniacie ludzi na podstawie krótkich wywiadów.
Ale, że nie jesteście w stanie sobie wyobrazić, że ktoś ma inaczej?
I nie jesteś w stanie przejść do porządku dziennego nad tym, że ktoś ma inaczej niż Ty?
Pozostawię to bez komentarza.

Pawło

Post autor: Pawło » 03 mar 2020, 12:23

Jeśli część wykasowałeś to trudno.

Pawło

Post autor: Pawło » 03 mar 2020, 12:25

maruda
Kontakt: Skontaktuj się z maruda

Re: Aniołki Matusińskiego

Post autor: maruda » wczoraj, 12:39

Krolowa Sniegu pisze: ↑
wczoraj, 12:33

Merlin pisze: ↑
wczoraj, 12:15

To ja się zgłaszam. Nie będę rzucał kamieniami, ale nigdy nie nazwałem kogokolwiek ze sportowców "średnio inteligentnym", nie powiedziałem o Kszczocie, że "chamski" i nie nazwałem Kowalczyk "pyskatą, wybuchową, konfliktową". :)

Napisałam o nich, albo o kimkolwiek innym. Serio? Nigdy oglądając TV nie skomentowałeś zachowania czy wypowiedzi kogoś, kto się tam pojawił?

Królowo, no naprawdę!
Ja rozumiem, że masz tak, że jak oglądasz ludzi w tv to ich na podstawie tych kilku minut oceniasz.
Mamy się z Merlinem poddać badaniu wariografem, czy co?

Przy czym dodam, że KŚ jasno wyjaśniała, że nie chodzi tylko o wywiady itp. i kilka razy upewniała się, czy faktycznie maruda nie dokonuje ocen innych. Nie ma w tym nic z prowokacji. Jak cytować siebie to w całości ;).

maruda

Post autor: maruda » 03 mar 2020, 12:30

Pawło pisze:
03 mar 2020, 12:25
maruda
Kontakt: Skontaktuj się z maruda

Re: Aniołki Matusińskiego

Post autor: maruda » wczoraj, 12:39

Krolowa Sniegu pisze: ↑
wczoraj, 12:33

Merlin pisze: ↑
wczoraj, 12:15

To ja się zgłaszam. Nie będę rzucał kamieniami, ale nigdy nie nazwałem kogokolwiek ze sportowców "średnio inteligentnym", nie powiedziałem o Kszczocie, że "chamski" i nie nazwałem Kowalczyk "pyskatą, wybuchową, konfliktową". :)

Napisałam o nich, albo o kimkolwiek innym. Serio? Nigdy oglądając TV nie skomentowałeś zachowania czy wypowiedzi kogoś, kto się tam pojawił?

Królowo, no naprawdę!
Mamy się z Merlinem poddać badaniu wariografem, czy co?

Przy czym dodam, że KŚ jasno wyjaśniała, że nie chodzi tylko o wywiady itp. i kilka razy upewniała się, czy faktycznie maruda nie dokonuje ocen innych. Nie ma w tym nic z prowokacji. Jak cytować siebie to w całości ;).
Jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy ocenianiem na podstawie krótkich wywiadów w tv a ocenianiem tak w ogóle, to pozostaje chyba zakończyć dyskusję :)
Dziękuję, że dzięki Tobie bardziej doceniam pozostałych forumowiczów ;)

Pawło

Post autor: Pawło » 03 mar 2020, 12:36

Marudo, nie nadajemy na tych samych falach, nie oczekuję głębszej refleksji, cieszę się że mogłem się na coś przydać. Do usług. Jak pisałem, Wasza dyskusja była szersza, w znacznie szerszym kontekście.
Ty i tak zawsze wywiniesz kotka na swoją stronę, w tym jesteś i zawsze byłeś mistrzem.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 03 mar 2020, 12:59

Pawło pisze:
03 mar 2020, 12:36
Marudo, nie nadajemy na tych samych falach, nie oczekuję głębszej refleksji, cieszę się że mogłem się na coś przydać. Do usług. Jak pisałem, Wasza dyskusja była szersza, w znacznie szerszym kontekście.
Ty i tak zawsze wywiniesz kotka na swoją stronę, w tym jesteś i zawsze byłeś mistrzem.
Pozdrawiam.
To oczywiście nie jest osobista wycieczka ?

Pawło

Post autor: Pawło » 03 mar 2020, 13:06

runfixe pisze:
03 mar 2020, 12:59
Pawło pisze:
03 mar 2020, 12:36
Pozdrawiam.
To oczywiście nie jest osobista wycieczka ?
A pytania marudy do mnie? Czemu mnie cytujesz.
Nie, raczej zwykła odpowiedź, taka w założeniu kończąca. Jak rozmawiać w 2 osoby bez "osobistych" elementów ja nie wiem. Jeśli nie widzisz w jego wpisach osobistych wycieczek, pozostaje mi się jedynie pogodzić z tym dziwnym dla mnie faktem.
Ja się cieszę, że oba obozy się wypowiedziały, choć 1 dość skromny - dwuosobowy. Myślę, że mamy sporo swoich racji, nie oczekuję ich uznania. Jedynie obiektywizmu, w niewielkiej skali.

dd100

Post autor: dd100 » 22 mar 2020, 13:30

dd100 pisze:
19 lut 2020, 20:03
W pełni się z Tobą zgadzam Merlinie.
Czasem się zastanawiam czy na forum nie ma jakiegoś konkursu pt. : "Najbardziej kontrowersyjna teza".
Widzisz Merlinie - ten konkurs chyba naprawdę istnieje ;)

ODPOWIEDZ