Kultura naszego forum

Tematy niezwiązane ze sportem
Kuburgha

Re: Na co liczycie w Pjongczang

Post autor: Kuburgha » 27 lut 2018, 15:13

Pawło pisze:
27 lut 2018, 15:07
zachowanie idiotyczne, głupie są miękkie - dotyczy zachowania, "JAK" idiotka niezbyt;p, ale ok. Jeśli ktoś jest jak x...chyba w jęz. polskim oznacza to mocne zrównanie i jednak dotyczy już cechy idioty a nie zachowania;p

Miodka trza by zapytać :)
Czasem pewnie Pawło zachowałeś się w życiu (czy tu na forum) "głupio", "jak głupek", "idiotycznie", "jak idiota", ale czy to znaczy, że upoważnionym jest nazwanie Cię "idiotą"? Ja bez pytania Miodka wiem, że nie. Sorry za argumentację na Twoim przykładzie, ale mam nadzieję, że ucina to już temat.

Pawło

Re: Na co liczycie w Pjongczang

Post autor: Pawło » 27 lut 2018, 15:48

nie raz :), nie dwa :), choć dla mnie głupio, idiotycznie, a jak głupek/idiota robi różnicę, tu jednak nie o to chodzi a raczej brak pewnej konsekwencji w relacji ja-inni u 1 usera. Spoko, to chyba należałoby przenieść do off-topu, Królowa niech sama pisze jak to widzi, luz.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Re: Kultura naszego forum

Post autor: runfixe » 24 mar 2018, 14:19

Moi drodzy,
Mamy wszyscy inne zdania i inne podejście do sportu. Jedni są wielkimi fanami jednego (jednej) zawodniczki, inni wszystkich polskich sportowców, innni emocjonują się głównie statystyką a jeszcze inni sportowymi outsiderami. Jeszcze inni nie kibicują Polakom, do czego przecież też mają prawo.
Podam przykład: kibice Legii i Widzewa jadą pociągiem, w swoich wagonach jedni śpiewają „Widzew Żydzi”, drudzy „Legia Kurwy” i wszyscy są zadowoleni, bo taka jest tradycja, potem nawet czasami wypiją sobie po piwku i razem będą śpiewać HWDP. Jednak jeśli jeden wejdzie do wagonu pełnego cewukaesów i zacznie im mówić jakim to są nieudacznikami i kim są ich matki, to nie może się skończyć dobrze.
Tak my tu, każdy z innym podejściem - dajmy innym emocjonować się MŚ w short tracku, pucharem kontynentalnym w skokach, ME w podnoszeniu ciężarów lub jeszcze inną imprezą lub zwycięstwem zawodnika, który przez innych nie jest lubiany.
Ja proponuję by dać innym się cieszyć, wszyscy (chyba) jesteśmy tu bo lubimy sport i komuś kibicujemy.

Wczoraj doszło do przykrych rzeczy. Czytałem dwa razy wątki w skokach i nie wiem nadal o co poszło. Marti jest znudzony wygranymi Stocha, ok, proponuję jednak by nie powtarzał tego na okrągło, bo jedzie w wagonie ludzi, których to cieszy niesamowicie, bo Polak pisze historię tego sportu - rzecz jakże rzadka w naszym sporcie. Po co więc prowokować innych? Z drugiej strony został zarzucany teoriami o jakimś antypolonizmie i zdradzie narodu - bez przesady, to tylko sport.

Do usłyszenia wszystkim.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 24 mar 2018, 17:37

Świetnie, jeżeli tak mają być sprawy pozostanie mi zamknięcie całego forum.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 24 mar 2018, 17:50

Bardzo mi przykro, moja prywatna wiadomość, w jakiej mu pisałem o tej decyzji się nie wysłała, problem systemu - nie dałem tematu. A potem zamknąłem stronę.

Jeżeli usunę jego konto, usunę je ze wszystkimi wiadomościami.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 24 mar 2018, 17:56

no nie, znowu jakieś niepotrzebne akcje

panowie dajcie na luz, dyskusje gorące beda sie zdarzac i jakies animozje wypłyną
ale per saldo dobra tresc jest w duzej przewadze i nie można tego ot tak znowu przekreślić
poddając sie niepotrzebnym emocjom

dystans przede wszystkim
nikt tu nie jest pępkiem świata, forum nie jest pępkiem świata
jak robi sie zbyt goraco to wziasc sobie wolne od forum i ochłonąć

no i poza wszystkim łączy nas piłka.... tzn pasja
a pasję trzeba pielęgnować i trzymac takie miejsca jak to przy życiu

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 24 mar 2018, 18:59

Przykre to wszystko i niepotrzebne... Każdemu puszczają czasem nerwy, ale obrażanie kogokolwiek to już masakra i dla mnie obrażanie, szkalowanie czy to publicznie czy w wiadomościach prywatnych powinno być surowo karane.

dd100

Post autor: dd100 » 24 mar 2018, 19:40

Ryszard przesadził, ale runfixe może warto byłoby się zastanowić nad przyczyną tego zdarzenia, czyli na najzwyklejszym trollingu użytkownika marti vel zygy i braku m.in. i Twojej reakcji na jego trollowanie. Robił to i na poprzednim forum i robi to tutaj. Zawsze na przekór, aby tylko podgrzać atmosferę. Im bardziej kontrowersyjna teza tym lepiej, a że konsekwencji nie zachowuje w tych swoich wpisach (najnowszych przykład jak to niby nie lubi dominatorów, ale jednak okazuje się, że wcześniej jakoś nie miał problemu z norweskimi biegaczkami czy z Phelpsem) to co z tego - ważniejsze, że wkurzył kolejne osoby. Myślisz, iż tolerowanie takiego zachowania przysparza sympatyków temu forum? Przecież ostatnie jego praktycznie wszystkie posty tylko powodują kłótnie i rozkręcają awantury (skoki, biegi, short track, tylko na wpis o kwitach Gwizdoń użytkownicy nie dali się za bardzo sprowokować, itp., itd.). Nie widzisz tego czy nie chcesz dostrzec?

PS. Królowo Śniegu przypominam, iż w temacie dotyczącym short tracku i Tobie puściły nerwy a propos wypowiedzi naszego forumowego trolla.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 24 mar 2018, 19:46

Tracimy energie na niepotrzebne akcje imho,sa opcje wygaszenia usera,wiec jak uwazamy ze ktos plecie poza granice naszej tolerancji to korzystamy z tego dobrodziejstwa

jerro

Post autor: jerro » 24 mar 2018, 20:59

runfixe pisze:
24 mar 2018, 18:26
Też tak myślę.
Runfixe chwała Ci wielka za to żeś przywrócił istnienie tego forum i chcesz (myślę że większość z nas też) trzymać jakąś kulturę tego miejsca niemniej jednak kolega marti swoimi wypowiedziami i to w każdym temacie obojętnie czy ma o danej dyscyplinie pojęcie czy nie próbuje w pewien przemyślany sobie sposób zwrócić na siebie uwagę a w dalszej kolejności wywołać napięcia z którymi masz teraz do czynienia. Nie było Cię na poprzednim forum w czasach jego największej aktywności więc możesz nie wiedzieć że było tam też takich kilku gagatków podobnych martiemu i tylko zdecydowana reakcja większości powodowała że albo ich już nie ma albo zweryfikowali swoje "parcie" forumowe i można ich teraz posłuchać.
Nie wiem z jaką agresją się Ty spotkałeś ale ja się reakcji ryszarda w stosunku do martiego nie dziwie.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 24 mar 2018, 21:40

dd100 pisze:
24 mar 2018, 19:40
Ryszard przesadził, ale runfixe może warto byłoby się zastanowić nad przyczyną tego zdarzenia, czyli na najzwyklejszym trollingu użytkownika marti vel zygy i braku m.in. i Twojej reakcji na jego trollowanie. Robił to i na poprzednim forum i robi to tutaj. Zawsze na przekór, aby tylko podgrzać atmosferę. Im bardziej kontrowersyjna teza tym lepiej, a że konsekwencji nie zachowuje w tych swoich wpisach (najnowszych przykład jak to niby nie lubi dominatorów, ale jednak okazuje się, że wcześniej jakoś nie miał problemu z norweskimi biegaczkami czy z Phelpsem) to co z tego - ważniejsze, że wkurzył kolejne osoby. Myślisz, iż tolerowanie takiego zachowania przysparza sympatyków temu forum? Przecież ostatnie jego praktycznie wszystkie posty tylko powodują kłótnie i rozkręcają awantury (skoki, biegi, short track, tylko na wpis o kwitach Gwizdoń użytkownicy nie dali się za bardzo sprowokować, itp., itd.). Nie widzisz tego czy nie chcesz dostrzec?

PS. Królowo Śniegu przypominam, iż w temacie dotyczącym short tracku i Tobie puściły nerwy a propos wypowiedzi naszego forumowego trolla.
Widzę, ale karanie takich postaw byłoby tylko uznaniowe, bo "mi się niepodoba, że ktoś się nie zgadza". Jako zwykły użytkownik, też się burzyłem za sprawę MŚ w short tracku, kiedyś na starym forum też mieliśmy między sobą zwarcie. Ale jakbym miał "karać" wszystkich co mają inne zdanie, to przecież forum by nie miało sensu. Jest wiele osób, które piszą w sposób bardziej prowokacyjny, bardziej "pikantny", przecież nie będę się bawił w szeryfa. O ile obywa się to w sposób kulturalny na forum czy na privie.

Poza tym sprawa chyba zakończona, bo marti zapowiedział przerwę od forum.

dd100

Post autor: dd100 » 24 mar 2018, 22:26

Wszystko fajnie tylko, iż jego wszystkie ostatnie posty to praktycznie same prowokacje, czy to skoki czy biegi i to niejednokrotnie, do tego short track, biathlon czy nawet snowboard. To chyba jest coś nie tak? Tym bardziej, iż o niektórych dyscyplinach, jak słusznie zauważył jerro, nie miał zielonego pojęcia.
Jasne, iż część osób pisze bardziej lub mniej prowokacyjnie czy też "pikantnie", sam też do "świętych" nie należę, ale chyba są jakieś granice...

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 24 mar 2018, 22:39

Jakby ktoś, nawet wspólnymi siłami, stworzył mi definicję trollowania i tego jak w kolejnych przypadkach mam na nie reagować, to było by super. Nie chcę być ciągle tym co poucza, tak jakby to było z mojego widzimisię. Całkiem poważnie - możemy razem zrobić taki mini kodeks i ustalić, że się go trzymamy.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 24 mar 2018, 23:08

Myślę, że porównanie do kibola Widzewa wpadającego do przedziału kiboli Legii z antylegijnym hasłem jest odpowiednie i chyba takie zachowanie kwalifikuje się do co najmniej ostrzeżenia, a pewnie przy banie nie płakalibyśmy. Zdaje się, że antypolskim tonem swoich wypowiedzi wkurza nas i robi to celowo, co już przede mną ktoś wspomniał. Ja nie kibicuję Radwańskiej (mam do niej uczucia obojętności, a tam gdzie na obojętność nie ma miejsca, czyli na igrzyskach i w polityce, niechęci), ale nie wypisuję o tym tutaj, bo wiem, że jako Polka (a pewnie wg tatusia "prawdziwa Polka") ma tutaj grono fanów. A marti sieje zamęt na tym forum i myślę, że dla wspólnego dobra powinniśmy go usunąć. Wolność, nawet wolność słowa, ma swoje granice.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 24 mar 2018, 23:40

A to nie będzie za bardzo socjalistyczne podejście, z tworzeniem kolejnych reguł? Na zasadzie, że wszystko można uregulować? Nie można, nie da się i według mnie zasady powinny być najogólniejsze. Nie obrażamy siebie nawzajem i polskich sportowców (rozumiem, że w emocjach, na gorąco, coś komuś może się wymsknąć pod adresem przeciwników, którzy pokonali naszych ;) ). Natomiast czy jest potrzeba wprowadzania nowych reguł? Nie przewidzimy chyba wszystkiego. Marti ewidentnie prowokował. Ale przecież ktoś może mieć podobne poglądy. Zakazać głoszenia takich, które mogą wkurzyć większość? Ładnie napisałeś, że ktoś wchodzący do przedziału Legionistów i śpiewający, że "Legia to stara k..." sam prosi się o kłopoty. Nie popieram obrażania martiego, ale jak ktoś ewidentnie prowokuje, to musi się chyba liczyć i z taką reakcją, że ktoś nie wytrzyma (co nie usprawiedliwia oczywiście osobistych zaczepek publicznie czy na priv). Ale powtórzę, co jeśli ktoś ma takie poglądy na prawdę? Zakazać ich głoszenia? Albo jeśli ktoś jest skrajnie głupi, to co? Nie da się głupoty zabronić (nie nawiązuję teraz do nikogo konkretnie). I czy da się stworzyć precyzyjną definicję trollingu? Chociaż jest oczywiście druga strona medalu i mogę sobie wyobrazić, że ktoś będzie celowo przekraczał granice. I to zręcznie, nie naruszając jakoś ewidentnie regulaminu. I co wtedy? Ale czy da się jasno określić takie reguły? I czy nie najważniejsza jest tu intencja?

Oczywiście można to i owo doprecyzowywać w jakimś forumowym "kodeksie dobrych praktyk". Np.zachęcałbym do unikania uogólnień, jak "Wy to..., na forum wszyscy myślą, że..., panuje tu pogląd...". To, że kilku coś napisało, to jeszcze nie znaczy, że tak myśli cała setka. Celuje w tym italianista. Odnośmy się do poglądów konkretnej osoby.

I może przy okazji raz na zawsze ustalmy co z usuwaniem kont? Bo takie nawoływania o ich usunięcie po jakiejś grubszej wymianie zdań (zwłaszcza jak samemu się nabroiło), to jak już ktoś kiedyś przy okazji pisał, trochę dziecinada. Inna sprawa, że mogą "przy okazji" zniknąć ciekawe merytorycznie treści. A jak sam runfixe kiedyś pisał, nie ma chyba większego kłopotu by usunięty pojawił się niebawem pod nową nazwą.

ODPOWIEDZ