Kultura naszego forum

Tematy niezwiązane ze sportem
Ryszard1

Re: Kultura naszego forum

Post autor: Ryszard1 » 04 wrz 2017, 18:44

Bardzo wybiorczo potraktowales ten temat. A propos czytałes jego poprzednie wypowiedzi? A jak czytałes to uważasz że były nacechowane dobrym tonem i pozbawione niegrzeczności wobec mojej osoby?

Monte88

Post autor: Monte88 » 04 wrz 2017, 21:17

Przeczytałem wszystkie komentarze. Rzeczywiście, można zauważyć, że te użytkownik ma ekspresyjny sposób wyrażania. zastosował argument ad personam (o grze w koszykówkę w przeszłości), Ty wykorzystałeś argumentu wieku. Wydaje mi się, że można jedynie Go zawiesić za użycie słowa "murzynek" i brak jednorodności zapisu postów, a nie za odmienne zdanie na temat Twojej przeszłości (do której rozumiemy, nie ma już powrotu) oraz za inny pogląd na temat wczorajszej porażki.

Ryszard1

Post autor: Ryszard1 » 04 wrz 2017, 21:33

Tu nie chodzi o argumenty przeszłościowe, bo to nie ma znaczenia, tylko o agresywne i niegrzeczne posty (chyba dokładnie tych komentarzy nie przeczytałeś) typu infantylna wyliczanka, jaśnie pan moderator, będę pisał jak chciał itd... Umówmy się, jak się w jakieś grono wchodzi to się akceptuje pewne zasady, nota bene runfixe w pełni się ze mną zgodził.

Ryszard1

Post autor: Ryszard1 » 04 wrz 2017, 21:38

Poza tym ten człowiek akurat nie odniósł się do mojej ale raczej swojej przeszłości w kwestii koszykarskiej. Ja nie mam nieciekawego życia osobistego :) więc chyba tu akurat do siebie się oodnosił.

Monte88

Post autor: Monte88 » 04 wrz 2017, 21:48

Chodziło mi jedynie o to, że jeśli kogoś się zawiesza, to powinien zostać powiadomiony za co został ukarany.

Ryszard1

Post autor: Ryszard1 » 04 wrz 2017, 21:50

I został. ..

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 04 wrz 2017, 21:51

Motyw bana, tak samo jak ostrzeżenia, są przekazywane na wewnętrznym kanale moderacji. Jesli kiedyś (mam nadzieję, że nigdy!) dostałbyś bana, to Ci się to powinno wyświetlić.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 04 wrz 2017, 21:53

Kuburgha pisze:
04 wrz 2017, 17:50
dyziu1234 pisze:
04 wrz 2017, 17:23
Mnie Rysiu irytuje twoja wyliczanka
Jeśli już zeszło na dyskusje o kulturze i takich tam, to sugerowałbym pisanie do siebie nawzajem zgodnie z przyjętymi w języku polskim normami, czyli wielką literą: Ty, Twój, Was, Wasz itp. Reszty nie chce mi się komentować.
Nie wydaje mi się. Według mnie forum nie jest formą epistolarną ekspresji pisanej, więc nie ma takiego obowiązku, nie jest to też forma utarta w internecie. Jeśli czyjąś prywatną wolą jest wykazywać szacunek w tej formie oczywiście może, ale nikogo nie będziemy przymuszać.

Ryszard1

Post autor: Ryszard1 » 05 wrz 2017, 8:48

Dyskusję o moderacji może nie każdy czyta, więc poniżej cytat wypowiedzi Runfixe, dlaczego użytkownik dyziu1234 został usunięty (szczególnie Monte88 wydawał się tym zainteresowany).
"Ryszard podjął decyzję o zbanowaniu na dwa tygodnie użytkownika Dyziu1234. Decyzja ta według mnie jest słuszna.

Użytkownik ten został również przeze mnie upomniany i proszony o zwrócenie uwagi na język jakim się posługiwał, następnie Ryszard słusznie zaznaczył, że nie powinnismy nazywać naszych zawodników "patałachami" dlatego, że przegrali jeden mecz. Za każdym razem nasze uwagi prowadziły do nieadekwatnej reakcji Dyzia, pełnej agresywności i wrogości.

Dyziu pisze, że od dawna był obecny na dawnym forum, powinien więc wiedzieć jakie pisane i niepisane zasady na nim panują.

I tak mi się wydaje, że obecna polityka forum jest dużo bardziej elastyczna niż ta sprzed roku, jednak otwarta pyskówa, bez żadnych argumentów i pełna złych chęci mogła się skończyć tylko w ten sposób.

Dyziu oczywiście może ponownie pisać po dwóch tygodniach, prosiłbym jednak o poszanowanie zasad i dobrych obyczajów."

matti

Post autor: matti » 05 wrz 2017, 11:01

Nie odniosę się do meritum sprawy użytkownika dyziu1234, ale chciałbym się dowiedzieć czy zmieniają się zasady pisania na forum.

Użytkownik Monte88 napisał, że "Wydaje mi się, że można jedynie Go zawiesić za użycie słowa "murzynek"(...)".

Bierzecie pod uwagę wprowadzenie tego typu zasad?

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 05 wrz 2017, 11:12

matti pisze:
05 wrz 2017, 11:01
Nie odniosę się do meritum sprawy użytkownika dyziu1234, ale chciałbym się dowiedzieć czy zmieniają się zasady pisania na forum.

Użytkownik Monte88 napisał, że "Wydaje mi się, że można jedynie Go zawiesić za użycie słowa "murzynek"(...)".

Bierzecie pod uwagę wprowadzenie tego typu zasad?
Matti, to jest zdanie monte88, który, z całym szacunkiem dla niego, nie jest moderatorem. Czemu więc jego zdanie uważasz jako "zasadę pisania na forum". To jest głos dyskusji.

"Murzynek" w odniesieniu do osoby dorosłej w języku polskim jest pogardliwy tak jak żydek, rumunek, doktorek itd itp.
Uznaliśmy, że nie jest to odpowiednie miejsce w internecie na takie teksty i w razie ich nadmiaru będę je ewentualnie moderował.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 05 wrz 2017, 11:51

Pogardliwe nie... Infantylne tak, ale nie pogardliwe. Przecież "Murzynek Bambo w Afryce mieszka..." to jeden z najpopularniejszych wierszyków dla dzieci. Poza tym zdrobnienie od Murzyna (a przecież Slaughter nim jest) przy jego wzroście (na tle innych koszykarzy oczywiście) nawet do niego pasuje. Oczywiście, jeśli nie chcemy go obrazić. Bo co innego powiedzieć "zabawnie gra ten murzynek", a co innego "nie gadaj z nim, to murzyn".
A "doktorek" jest nawet zabawne, powiedziałbym przyjacielskie. Któż z nas nie kojarzy królika Bugsa chrupiącego marchewkę i mówiącego "Co jest, doktorku?". Tych słów uczymy się od dzieciństwa i nie są dla nas obraźliwe.

Monte88

Post autor: Monte88 » 05 wrz 2017, 12:54

Zgadzam się, że tego wierszyka uczyły się dzieci, ale proszę pamiętać, iż opisywał on pogardliwy stosunek do innej rasy. wtedy to akceptowano, dziś nie. Nie mieszajmy do tego literatury. Murzynek nie został użyty w cudzysłowie i został napisany małą literą, nie chodziło o zdrobnienie, lecz jednoznaczne podkreślenie odmienności ( w tym wypadku koloru skóry). Nie wszystkie rzeczy, których nauczyliśmy się w dzieciństwie, należy powielać w życiu dorosłym.
Zgadzam się, nie jestem wybrańcem, dlatego moje zdanie jest jedynie głosem w dyskusji. Trzymajmy się regulaminu i wszystko będzie w porządku;)

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 05 wrz 2017, 13:34

Murzynek to określenie murzyńskiego dziecka. Jesli dorosłego się w ten sposób infantylizuje, to jest to sposób okazaniu mu braku szacunku, jak nie pogardy. Tak jak nie powiesz do swojego propoboszcza książulku, do swojego prawdziwego doktora doktorku a do wykładowcy per profesorku.

Poza tym podpisuję się pod tym co napisał Monte88 powyżej.

A poza tym - mam problem od jakiegoś czasu gdyż narobiło nam się "Ruskich" na forum. Czy komuś ta forma przeszkadza i mam ją moderować, czy zostawić tak jak jest (dla mnie jest akceptowalna, tym bardziej, że jest to kalka z rosyjskiego). Dziękuję za wasze zdanie.

matti

Post autor: matti » 05 wrz 2017, 13:37

Posty wyżej potwierdziły mój niepokój. Proszę zlikwidować moje konto... .

ODPOWIEDZ