Kultura naszego forum

Tematy niezwiązane ze sportem
Krolowa Sniegu

Kultura naszego forum

Post autor: Krolowa Sniegu » 04 mar 2017, 17:02

Pisze ten post, ponieważ uważam, że nasze forum ma obowiązek trzymać pewien poziom. Nie jesteśmy Onetem, nie jesteśmy sportowymi faktami, gdzie ostatnio częściej klikam zgłoś, niż piszę posty, nie jesteśmy gazeta.pl i dlatego apeluję o pewną kulturę zarówno wobec innych jak i kulturę języka. Wiem, że czasami kogoś poniosą nerwy, ale obrażanie innych nie ma prawa mieć tutaj miejsca. Uważam, że musimy trzymać poziom i nie pozwolić by zdarzały się kłótnie jak na poprzednim forum.

Każdy z nas ma pojęcie o sporcie, o jednym większe o drugim mniejsze, czasami zadajemy pytania, których dla innych są absurdalne czy też zwyczajnie się mylimy, ale to forum jest nie po to by się obrażać, ale wzajemnie sobie pomagać w takich sytuacjach. Jak ktoś ma ochotę na słowne pyskówki to służą do tego inne, wyżej wspomniane strony.

Co do kultury języka, też nie piszę idealnie, też zdarzają mi się błędy i coś, czego nienawidzę, czyli brak polskich znaków z telefonu, jednak dłuższe posty staram się pisać bez takich uszczerbków. Denerwuje mnie jak niektórzy z nas piszą nazwy państw, nazwiska czy narodowości z małej litery – to jest po prostu na poziomie onetowskim.

Jeśli chcecie krytykować krytykujcie, ale konstruktywnie. Też mogę się pomylić w każdym temacie sportowym, przecież to się zdarza, a człowiek uczy się przez całe życie. Jednak nazywanie mnie królową absurdu jest zwyczajnie obraźliwe, tak samo jak zdrobnianie, złośliwie i cynicznie zmienianie nazw niektórych użytkowników. Będę takie posty zgłaszać i będę to piętnować.

Kolejna rzecz, której też kultura wymaga. Uważam, że każdy, kto jest nowy na forum, powinien się przywitać, napisać coś o sobie. W końcu spędzamy tutaj po kilka godzin wspólnie, przeżywamy mega sportowe emocje i chcemy mieć tutaj ludzką atmosferę.

Tyle i aż tyle.

mrpotato

Kultura naszego forum

Post autor: mrpotato » 04 mar 2017, 18:55

słusznie prawisz, ma sie rozumić
jesteśmy hobbystami
hobbyści powinni mieć dystans do siebie, swojej wiedzy, nieomylności etc
i generalnie czerpać radość z hobby a nie szarpać sie
jak rozedrgane koguciki

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Kultura naszego forum

Post autor: runfixe » 04 mar 2017, 19:48

Dziękuję Ci Królowo za ten apel i nic nie mam do dodania. Popieram Cię w całości.

Możemy się spierać, ale na kulturalnym poziomie, używając argumentów godnych dorosłych ludzi.

Na obrażanie innych nie będzie miejsca. Uprzedzam, że następnym razem nie będę tracił czasu na żadną cenzurę, tylko z góry kasował posty. Zwłaszcza, że tak jak np. dziś jestem na weekendowym dyżurze i chamstwo i prostactwo innych zajmuje mój czas, którego mam mało.

Awatar użytkownika
Merlin

Kultura naszego forum

Post autor: Merlin » 07 mar 2017, 16:04

Może wprowadzić obowiązek pisania w krawatach? Wiadomo przecież nie od dziś, że "klient w krawacie jest mniej awanturujący się". :lol:
A, tak na poważnie, pełna zgoda, nasza Królowo.

Krolowa Sniegu

Re: Kultura naszego forum

Post autor: Krolowa Sniegu » 23 lip 2017, 0:27

Z bólem serca muszę wznowić ten wątek. Niestety, ale w dziale dotyczącym World Games padły słowa, które paść nie powinny. Niestety, ale Ukraińcy zostali nazwani tam dziczą i małpami, które nie dorastają do pewnego poziomu intelektualnego.
Być może jestem nadwrażliwa,ale nie mogę pozostać obojętna wobec czegoś takie. Takie słowa to niestety głoszenie stereotypów (nie, nie ma sensu kłócić się teraz pt. kto zna więcej jakich Ukraińców) i mowy nienawiści. Jak wcześniej zgodnie ustaliliśmy na naszym forum nie ma na to miejsca.
Oczywiście każdy z nas może mieć swoje poglądy i jeśli jedną osobę czy wybraną grupę kibiców, którzy np. zdemolowali stadion, ktoś nazwałby dziczą nie miałabym nic przeciwko temu. Jednak nazywanie dziczą przedstawicieli całego narodu czy też nazwanie całego narodu banderowcami jest zwyczajną mową nienawiści, obrazą, brakiem szacunku i głoszeniem stereotypu.
Gdy naszych pływaków podczas jednej z dużych imprez w Niemczech powitał komentarz prowadzącego, który zasugerował, że wrócą oni do Polski ich autami oburzaliśmy się zapewne wszyscy. I będziemy się oburzać, a przynajmniej ja będę jeśli ktoś nazwie wszystkich Polaków dziczą, polaczkami, złodziejami, pijakami, leniami czy jeszcze gorzej.
Banderowcy byli mordercami i perfidne jest nazywanie wszystkich Ukraińców banderowcami, to jak nazwanie wszystkich Niemców hitlerowcami.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 23 lip 2017, 8:15

Niestety też uważam, że przesadziliście i proszę osoby, których sprawa dotyczy o autocenzurę.

Awatar użytkownika
123qwe

Post autor: 123qwe » 23 lip 2017, 10:25

nie ma czegoś takiego jak mowa nienawiści, i nikt nie obraża całego narodu (którego istnienie jest wątpliwe), po prostu istoty z którymi miałem do czynienia zachowywały i nadal zachowują jak dzicz
Co do nazywania ukraińców banderowcami, skoro rząd wynosi bandere na piedestał to o czym mowa...

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 23 lip 2017, 10:55

123qwe pisze:
23 lip 2017, 10:25
nie ma czegoś takiego jak mowa nienawiści, i nikt nie obraża całego narodu (którego istnienie jest wątpliwe), po prostu istoty z którymi miałem do czynienia zachowywały i nadal zachowują jak dzicz
Co do nazywania ukraińców banderowcami, skoro rząd wynosi bandere na piedestał to o czym mowa...
Jest coś takiego jak mowa nienawiści - to pojęcie jest powszechnie uznawane, ponadto stosowane w przepisach UE i Rady Europy. Nie nazwałeś pewnej grupy, a wyraziłeś się ogólnie o Ukraińcach dzicz. To czy rząd wynosi kogoś na piedestał nie uprawnia do tego. Działania rządu to jedynie działania rządu, który nigdy nie posiada 100% poparcia. Rozumiem, że skoro Hitler był antysemitą i wprowadzał regulacje dotyczące wyniszczenia Żydów to wszyscy Niemcy podczas jego rządów byli antysemitami, ksenofobami i mordercami. Oczywiście, że nie.

Awatar użytkownika
123qwe

Post autor: 123qwe » 23 lip 2017, 10:57

Ale też nie wszyscy grali w wojskowych orkiestrach....
Ty masz swój pogląd ja mam swój, i podobnie jak ty zamierzam go głosić.

Awatar użytkownika
123qwe

Post autor: 123qwe » 23 lip 2017, 10:58

A to że UE uznaje mowę nienawiści to dla mnie żaden argument, bo nie takie bzdury wymyślili.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 23 lip 2017, 11:01

Nie zamierzam się spierać, jednak jak napisał nasz administrator runfixe, przesadziliście panowie. Niestety, ale głoszenie stereotypów i obrażanie nie może mieć tutaj miejsca. Obrażanie to nie jest wyrażanie poglądów.

dd100

Post autor: dd100 » 23 lip 2017, 12:02

Fobie to się leczy, a nie rozgłasza całemu światu ;). Ja wiem, że dla niektórych świat jest czarno-biały, bo tak łatwiej i prościej :P, ale jak to bywa nic nie jest takie proste. Niech za przykład służy choćby to: Ci wstrętni "banderowcy", "siepacze" (jak tam ich sobie chcecie nazywać) z pułku Azow wystąpili w obronie Cmentarza Orląt we Lwowie czy ostatnio 11 lipca w dzień rocznicy wydarzeń na Wołyniu składali wieńce pod Pomnikiem Rzezi Wołyńskiej w Warszawie.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 23 lip 2017, 13:12

123qwe, rozumiem, że masz swoje zdanie na temat swoich wschodnich sąsiadów i proszę zachowaj je dla siebie, lub staraj się wyrażać w sposób bardziej kulturalny.

Na samym początku reaktywacji tego forum pisałem, że nie będzie tu miejsca różnego rodzaju rasizmy. I o ile możemy się nie zgadzać w równych kwestiach, to zachowajmy je dla siebie.

Naprawdę chciałbym jak w najmniejszym stopniu moderować różne wypowiedzi.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 23 lip 2017, 13:17

dd100 pisze:
23 lip 2017, 12:02
Fobie to się leczy, a nie rozgłasza całemu światu ;). Ja wiem, że dla niektórych świat jest czarno-biały, bo tak łatwiej i prościej :P, ale jak to bywa nic nie jest takie proste. Niech za przykład służy choćby to: Ci wstrętni "banderowcy", "siepacze" (jak tam ich sobie chcecie nazywać) z pułku Azow wystąpili w obronie Cmentarza Orląt we Lwowie czy ostatnio 11 lipca w dzień rocznicy wydarzeń na Wołyniu składali wieńce pod Pomnikiem Rzezi Wołyńskiej w Warszawie.
Już proszę nie dorzucać do ognia....

Awatar użytkownika
123qwe

Post autor: 123qwe » 23 lip 2017, 15:39

ale gdzie tu rasizm?
Czy stwierdzenie że Polacy w latach 90tych kradli najwięcej samochodów w Niemczech to też rasizm? nie to prawda i tyle.

ODPOWIEDZ