Kultura naszego forum

Tematy niezwiązane ze sportem
Krolowa Sniegu

Re: Kultura naszego forum

Post autor: Krolowa Sniegu » 25 mar 2018, 0:08

dd100 pisze:
24 mar 2018, 19:40

PS. Królowo Śniegu przypominam, iż w temacie dotyczącym short tracku i Tobie puściły nerwy a propos wypowiedzi naszego forumowego trolla.
Wiem, ale i tak chociaz uzylam tam nieparlamentarnych slow to nie rzucam w nikogo obelgami. Jesli Ryszard jak twierdzi runfixe rzucal obelgami cala noc to jednak nie jest to puszczenie nerwow tylko celowe dzialanie. Mimo wszystko uwazam, ze tworzenie masy regulaminow nic nie da.
Jesli ktos poczul sie dotkniety moim zachowaniem to przepraszam. Moge odpokutowac zawieszeniem.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 25 mar 2018, 7:22

runfixe pisze:
24 mar 2018, 17:37

Świetnie, jeżeli tak mają być sprawy pozostanie mi zamknięcie całego forum.

Nie żartuj nawet.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

mrpotato

Post autor: mrpotato » 25 mar 2018, 9:50

trollowi nie dawac pożywki to sam zredukuje liczbe swoich wypocin
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Lukash

Post autor: Lukash » 25 mar 2018, 12:12

runfixe pisze:
24 mar 2018, 17:50

Jeżeli usunę jego konto, usunę je ze wszystkimi wiadomościami.
Krolowa Sniegu pisze:
24 mar 2018, 18:59
Przykre to wszystko i niepotrzebne... Każdemu puszczają czasem nerwy, ale obrażanie kogokolwiek to już masakra i dla mnie obrażanie, szkalowanie czy to publicznie czy w wiadomościach prywatnych powinno być surowo karane.

Tutaj pozwolę sobie zgłosić zdanie odrębne. Uważam, że wszystko to co jest wysyłane na prv powinno pozostać poza kontrolą moderatora i nie może skutkować jakimikolwiek sankcjami wobec użytkownika.

mrpotato pisze:
24 mar 2018, 19:46
Tracimy energie na niepotrzebne akcje imho,sa opcje wygaszenia usera,wiec jak uwazamy ze ktos plecie poza granice naszej tolerancji to korzystamy z tego dobrodziejstwa
Opcja "dodaj do wrogów". Od zawsze bawi mnie to określenie, ale funkcjonalność bardzo potrzebna.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 25 mar 2018, 12:30

Lukash pisze:
25 mar 2018, 12:12
runfixe pisze:
24 mar 2018, 17:50

Jeżeli usunę jego konto, usunę je ze wszystkimi wiadomościami.
Krolowa Sniegu pisze:
24 mar 2018, 18:59
Przykre to wszystko i niepotrzebne... Każdemu puszczają czasem nerwy, ale obrażanie kogokolwiek to już masakra i dla mnie obrażanie, szkalowanie czy to publicznie czy w wiadomościach prywatnych powinno być surowo karane.

Tutaj pozwolę sobie zgłosić zdanie odrębne. Uważam, że wszystko to co jest wysyłane na prv powinno pozostać poza kontrolą moderatora i nie może skutkować jakimikolwiek sankcjami wobec użytkownika.

mrpotato pisze:
24 mar 2018, 19:46
Tracimy energie na niepotrzebne akcje imho,sa opcje wygaszenia usera,wiec jak uwazamy ze ktos plecie poza granice naszej tolerancji to korzystamy z tego dobrodziejstwa
Opcja "dodaj do wrogów". Od zawsze bawi mnie to określenie, ale funkcjonalność bardzo potrzebna.

W innych przypadkach nie będę oczywiście interweniował w prywatne wiadomości do których nie mam rzecz jasna dostępu (a jak nawet mam to nie wiem w jaki sposób).

Opcja dodaj do wrogów się przydaje i kiedyś jej używałem. Obecnie niestety muszę czytać wszystko...

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 25 mar 2018, 21:45

Trochę mnie to nie pokoi, że pojawiają się pomysły do eliminowania osób. Gdzie jest granica w trollingu i przede wszystkim kto ma o tym decydować. Za chwilę jak nie będę popierał finansowania jakiegoś obiektu sportowego, czy dość entuzjastycznie podchodził do szans medalowych naszych sportowców to też zostanę uznany za niezbyt propolskiego?
Na tego typu forach niestety, ale pewien folklor osobliwości jest stałym elementem. Facet jest wnerwiający, zresztą druga osoba też ma wiele za uszami i nie pierwszy raz w tego typu zwarciach uczestnicy. Pozostaje ignorować, a nie wchodzić w pyskówki. Idealnego porządku tutaj nie stworzymy.

A swoją drogą. Jak to jest z postami na takich forach. Po ich wysłaniu chyba nie mogę żądać ich usunięcia, nawet przy usunięciu konta?

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 25 mar 2018, 23:02

barania głowa pisze:
25 mar 2018, 21:45

A swoją drogą. Jak to jest z postami na takich forach. Po ich wysłaniu chyba nie mogę żądać ich usunięcia, nawet przy usunięciu konta?
Nie mam pojęcia. Jako, że forum nie należy to żadnej firmy, fundacji itd i nie ma tak naprawdę regulaminu, to tak naprawdę wszystko można zrobić, tylko trzeba się dogadać z administratorem (w tym przypadku mną, ale chodzi o wizję ogólną).

Tylko po co?
Trochę mnie to nie pokoi, że pojawiają się pomysły do eliminowania osób. Gdzie jest granica w trollingu i przede wszystkim kto ma o tym decydować
Cieszę się, że ktoś ma podobne zdanie do mnie. Ja wolę ze swojej strony nawoływać by nikt nie psuł atmosfery i nie prowokował. Ewentualnie za offtopa lub ewidentny spam usunę lub przeniosę post, ale daleki byłbym podejmować takie decyzje tylko dlatego, bo ktoś ma inne zdanie.
Wyluzujmy, wszyscy...

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 30 mar 2018, 17:37

'Nie zgadzam się z twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił twego prawa do ich głoszenia".
Evelyn Beatrice Hall.

To jedno z najmądrzejszych zdań, jakie kiedykolwiek słyszałem (czytałem).

anoda

Post autor: anoda » 31 mar 2018, 7:28

Merlin pisze:
30 mar 2018, 17:37
'Nie zgadzam się z twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił twego prawa do ich głoszenia".
Evelyn Beatrice Hall.

To jedno z najmądrzejszych zdań, jakie kiedykolwiek słyszałem (czytałem).
A jak obronisz to zdanie w odniesieniu np. do faszyzmu? Za propagowanie treści hitlerowskich nawołujacych do wyginięcia narodowości żydowskiej i słowiańskiej nie przewidywalbyś nie tylko prawa do zabierania głosu ale także odpowiedzialności karnej?

Niestety albo stety taka wolność słowa ma swoje granice, ludzie jako istoty zuchwałe, bezczelne, mordujace dla przyjemności albo dla osiągnięcia celu, muszą w pewnych sytuacjach czuć bat nad sobą. Bat prawa, bat moralności. Gdyby dać ludziom moralne bezwzględne prawo do wolności wypowiedzi, populiści pociagneli by za sobą tlumy naiwnych i zdolnych do bycia zmanipulowanych osobników i powybijali by polowe społeczeństwa. Przykładów nie trzeba przywoływać.

Także ten kres życia Pani Evelyn mógłby stać się faktem o wiele wcześniej, niż mogłoby się jej wydawać.
Najlepsi w Europie, słabi na Igrzyskach. Święto lekkoatletyki w Berlinie.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 31 mar 2018, 19:44

To nie było jakieś motto życiowe pisarki, tylko jej określenie filozofii Woltera. Osobiste poglądy tej pani nie są mi znane.
Co do bata prawa, to myślę, że powinien on dosięgać za czyny, a nie za poglądy, a nawoływanie do eksterminacji jakiejś grupy ludzi, to już chyba właśnie czyn. Ja dostaję odruchu wymiotnego słysząc jak ktoś próbuje wybielić, czy usprawiedliwić najróżniejszych bandytów, ale dopóki delikwent nie woła: "zróbmy to samo, co oni", nie widzę powodu do karania, a raczej do edukacji, czyli przeciwstawienia innego poglądu. Generalnie, jestem za całkowitą wolnością słowa do momentu, kiedy nie szkodzi ona bezpośrednio innym osobom, co oczywiście nie jest łatwe do wyłapania, bo granica między poglądami, a "nawoływaniem" może być mglista. To już jednak nie jest temat na to forum. Na szczęście, zajmujemy się tutaj sprawami lżejszej wagi, nikt do przemocy nie nawołuje, dlatego nie wyciągajmy bata na kogoś, kto ma poglądy odbiegające od tych "jedynie słusznych" (sam mam takie w niejednej sprawie).

ODPOWIEDZ