Kultura naszego forum

Tematy niezwiązane ze sportem
Awatar użytkownika
Merlin

Re: Kultura naszego forum

Post autor: Merlin » 23 gru 2017, 21:59

dd100 pisze:
23 gru 2017, 20:48
i może jeszcze przypomnij swoje odzywki jak zabrakło Tobie argumentów czy to w rozmowie ze mną czy to z L_. Mam się zniżyć do Twojego poziomu i je przytoczyć? Do tego najlepiej wyrywając z kontekstu?
Jesteś ostatnim, który powinien wypowiadać się na temat kultury...
Bardzo proszę, żebyś jednak zniżył się do mojego poziomu i przypomniał moje niekulturalne odzywki. Przypomnij, kiedy tak jak Ty, napisałem komuś, że g... wie, że jest żenujący, albo pisze bzdury z własnej głupoty.
I jeszcze, odpowiadając na Twój ostatni wpis, od razu dodam, że mnie nie uraziłeś. Trudno, żebym poczuł się urażony przez kogoś kogo nie znam i prawdopodobnie nigdy nie widziałem.

dd100

Post autor: dd100 » 23 gru 2017, 22:55

Takie choćby przykłady Twojej twórczości:

"Chłopie, nie gorączkuj się tak, bo jeszcze Ci się coś stanie i będę Cię miał na sumieniu."

który był odpowiedzią na taki mój post:
"I kolejne manipulacje, ehhh... Nie USA, ale NATO. To raz, a dwa od grudniu 2001 roku na mocy rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ powołano ISAF. które przejęło dalsze działania zbrojne, więc niby kto i dlaczego miał bojkotować igrzyska."

A tu do innego z użytkowników:

"Dawno temu, za tzw. moich czasów, dzieci już we wczesnych klasach szkoły podstawowej uczyły się rozpoznawać najróżniejsze sposoby wypowiadania się, takie jak np. ironia. Niestety, liczne reformy systemu edukacji doprowadziły do stanu, w którym zrozumienie słowa pisanego jest u większości społeczeństwa na dramatycznie niskim poziomie."

To są na pewno posty odnoszące się z wielkim szacunkiem do współdyskutantów. :D
Kultura pełną gębą.

Przypominam też, iż to Twój post obrażający innego użytkownika (kolejnego) wyrzucił runfixe.

Poza tym to bardzo nieładnie jak ktoś wyrywa zdania z kontekstu, tak jakby chociaż z tym g... wiesz. Odnosiło się to do konkretnej i jasno określonej sprawy, ale lepiej brzmi jak się to przedstawi w takiej formie jak próbujesz to przekazać, co nie?

marti

Post autor: marti » 23 gru 2017, 23:22

Jako, że dyskusja niejako zahaczyła też o moją skromną osobę, to pozwoliłem sobie zabrać głos także w tym wątku. Przede wszystkim dd100 powinno się przepraszać kogoś imiennie, jeśli już zdecydowałe się na taki krok. Takie ogólne formułki skierowane do wszystkich, to tak, jakbyś nikogo nie przeprosił. Mam też wątpliwości, czy takie zachowanie jest szczere z Twojej strony, ponieważ czytając Ciebie mam wrażenie, że w dalszym ciągu nie rozumiesz, co zrobiłeś żle, skoro dalej brniesz w polemiki z coraz to nowymi użytkownikami, którzy próbują Ci wytłumaczyć na czym polega Twój problem. Jeżeli mają być to przeprosiny wymuszone, to daruj sobie tą szpokę. Nie potrzebuję ich, zaś język którego używasz świadczy tylko o Tobie i co najwyżej o środowisku, w którym się obracasz. Następnym razem zastanów się jednak na tym, że jeżeli już trzecia osoba zwraca Ci uwagę, to coś musi być na rzeczy.

dd100

Post autor: dd100 » 24 gru 2017, 0:24

Tak, tak, marti, a Twoje różne uwagi wobec mnie to nie były ad personam (nie powstrzymałeś się nawet i w poście powyżej). Do tego jakieś złośliwe "antykatolickie" wstawki, które mogły obrazić co poniektóre osoby lub określanie nieznanej sobie osoby mianem dewianta. Normalnie jesteś okazem kultury. Ty jesteś tylko niewinną owieczką, którą na śniadanie chciał zjeść straszny wilk. Ten komentarz, który napisałeś - "Następnym razem zastanów się jednak na tym, że jeżeli już trzecia osoba zwraca Ci uwagę, to coś musi być na rzeczy." - także dotyczy się Ciebie, ale pewnie nawet nie zauważyłeś, że i inni zwrócili Tobie też uwagę..., ehhh.

Widzisz Królowo, a chciałem dobrze...

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 24 gru 2017, 10:18

Nie będę już tego szerzej komentował, bo ewidentnie widać, że nie dojdziemy do porozumienia. Każdy użytkownik może sam stwierdzić, czyje wypowiedzi są bardziej, czyje mniej, albo tak samo obraźliwe. Oczywiście, wątpię, żeby nasza polemika kogokolwiek tu interesowała, dlatego trzeba ją zakończyć, żeby nie męczyć ludzi przed Świętami. Jeśli Twoje komentarze pod moim adresem nie będą jakieś skrajne ( wierzę, że nie ), to nie będę już na nie odpowiadał, bo inaczej nigdy z tego nie wybrniemy. Sprostuję tylko, że usunięta część mojego postu nie obrażała nikogo z użytkowników i została skasowana, ogólnie mówiąc, za politykę.
Wesołych Świąt wszystkim. Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, lubię karpia i ogólnie ryby.

no name

Post autor: no name » 20 sty 2018, 12:10

To nie będzie o kulturze, ale ogólnie o poziomie.
Jako przedstawiciel "starszyzny" z niepokojem obserwuję coraz częstsze tutaj odwołania do tego co możemy znaleźć w wirtualnej rzeczywistości, której jakieś 98% stanowią zwykłe śmieci.
A to Tchórz, a to Kowalczyk, a to jacyś niespełnieni skoczkowie produkują się z jakimiś wypocinami, które przez osoby jako tako poważnie podchodzące do tematu powinny być traktowane w kategorii pudelka, a tymczasem tutaj pojawia się poważna dyskusja..."Czy pan A zgnoił wirtualnie pana B i czy było to uzasadnione, a może pani B miała rację i ktoś powinien się nad tym pochylić..."
Jesteśmy na takim poziomie technologicznym, że każdy może napisać sobie to co chce, ale to nie znaczy, że czytelnicy i odbiorcy powinni od razu z wywieszonymi jeżykami biec i to skwapliwie i skrupulatnie analizować.
Moim zdaniem każda próba wpakowania tutaj tematyki i "pseudowydarzeń" wprost ze "społecznościowej" warstwy tego co można znaleźć w sieci wpływa na merytoryczny spadek jakości forum, na który wszyscy od lat pracowali i pracują.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 22 sty 2018, 18:50

Poziom tworzymy wszyscy.
Jeśli tym co plują na chodnik, nikt nie zwróci uwagi, że tak nie powinno się robić, to nadal będą pluli. Dlatego ci z wyższą kulturą, wiedzą i starzem są mile widziani do nadzorowania młokosów. Nawet bez formalnej funkcji, tylko przez banalne zwrócenie uwagi, że wchodzimy na poziom żenady.

Z racji mojej funkcji staram się być możliwie obiektywny i bezstronny (oczywiście tylko staram się).

SzG

Re: Na co liczycie w Pjongczang

Post autor: SzG » 27 lut 2018, 13:36

Nie chcę bronić niektórych użytkowników ,ale czym się różni"jak szkapa" od " jak idiotka"?

Pawło

Post autor: Pawło » 27 lut 2018, 13:55

ja bym rzekł, by być obiektywnym i szczerym, fair, że Królowa chyba najczęściej używa mocnych słów wobec zawodników i trenerów i one są mocniejsze od żartów w stylu "szkapa", a to te żarty zgłasza, do siebie nie mając nigdy żadnych uwag.
Widzę to i nie podoba mi się to

maruda

Post autor: maruda » 27 lut 2018, 14:03

Pawło pisze:
27 lut 2018, 13:55
ja bym rzekł, by być obiektywnym i szczerym, fair, że Królowa chyba najczęściej używa mocnych słów wobec zawodników i trenerów i one są mocniejsze od żartów w stylu "szkapa", a to te żarty zgłasza, do siebie nie mając nigdy żadnych uwag.
Widzę to i nie podoba mi się to
Ale to chyba opinie nadające się wątku "administracyjnego" - tutaj dyskutujemy o Pjongczangu - mnie jako forumowicza ten wątek interesuje, a co kto uważa o tym co ktoś inny napisał - jakoś nie bardzo :P

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 27 lut 2018, 14:26

SzG pisze:
27 lut 2018, 13:36
Nie chcę bronić niektórych użytkowników ,ale czym się różni"jak szkapa" od " jak idiotka"?
Nie chciałbym się wtrącać, ale jednak za bardzo ciekawi mnie, czy napisałeś to dla jaj, z jakiegoś innego powodu, czy naprawdę nie widzisz różnicy w obu tych wpisach? Nie chce mi się wierzyć, że nie widzisz różnicy.

SzG

Post autor: SzG » 27 lut 2018, 14:35

Kuburgha pisze:
27 lut 2018, 14:26
SzG pisze:
Nie chciałbym się wtrącać, ale jednak za bardzo ciekawi mnie, czy napisałeś to dla jaj, z jakiegoś innego powodu, czy naprawdę nie widzisz różnicy w obu tych wpisach? Nie chce mi się wierzyć, że nie widzisz różnicy.
Jedno i drugie dla kogoś może być obraźliwe,albo żartobliwe. Wydaje mi się,że w przypadku oceny sportowców przez poszczególnych użytkowników punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i zupełnie brakuje obiektywności. Od tego jest forum ,żeby wymieniać swoje spostrzeżenia.

Pawło

Post autor: Pawło » 27 lut 2018, 14:43

SzG pisze:
27 lut 2018, 14:35
Kuburgha pisze:
27 lut 2018, 14:26
SzG pisze:
Jedno i drugie dla kogoś może być obraźliwe,albo żartobliwe. Wydaje mi się,że w przypadku oceny sportowców przez poszczególnych użytkowników punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i zupełnie brakuje obiektywności. Od tego jest forum ,żeby wymieniać swoje spostrzeżenia.
tak, ale warto też być konsekwentnym
jak się krytykuje kogoś za 1 nie robić 2, jak się nie ma do siebie uwag za 2, tym bardziej nie mieć do kogoś za "1", to powiedzmy zasady "z większego na mniejsze" i odwrotnie. Tymczasem ona wręcz chyba zgłaszała posty italianisty używając samemu znacznie mocniejszych słów, halo ziemia.

I uważam "jak idiotka" Królowej za wpis mocniejszy od "jak szkapa" - to tylko wygląd, idiotka - mocne słowo, i tak w wielu przypadkach

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 27 lut 2018, 15:00

Uff... Jak myślałem Szg łapiesz jednak różnicę. Tylko niepotrzebna dalsza dyskusja. A Pawło czytałeś dokładnie oba wpisy? Czym innym nazwanie kogoś idiotą, szkapą itp., a jednak stanowczo czym innym napisanie, że ktoś zachowuje się się jak idiota, szkapa itp. To chyba nie podlega dyskusji. Podobnie jak to, że italianista nie napisał, że JK biega jak szkapa, tylko zastąpił JK słowem szkapa, a więc tak ją nazwał. Można różnić się w ocenie naszego poczucia humoru, wrażliwości itp., ale myślę, że nie powinno się używać terminów obraźliwych pod adresem naszych sportowców. I punkt widzenia, siedzenia nie ma nic do rzeczy. Zresztą chyba wtedy italianista za to własnie dostał tygodniowego bana.

królowa niech się "broni" sama. Inna sprawa, że niektórzy z nas nadużywają tego typu ocen "jak idiota" lub podobnie. A zdarza się nawet, że pada to pod adresem interlokutora. Choćby ostatnio oceny poziomu intelektualnego rozmówcy, wyrażane kompletnie bez żartobliwego tonu (i wcale nie mam tu na myśli wpisów italianisty). Ale to już faktycznie na wątek "kultura naszego forum".

Pawło

Post autor: Pawło » 27 lut 2018, 15:07

zachowanie idiotyczne, głupie są miękkie - dotyczy zachowania, "JAK" idiotka niezbyt;p, ale ok. Jeśli ktoś jest jak x...chyba w jęz. polskim oznacza to mocne zrównanie i jednak dotyczy już cechy idioty a nie zachowania;p

Miodka trza by zapytać :)

ODPOWIEDZ