Kryzysy wizerunkowe w sporcie

Tematy niezwiązane ze sportem
Greebo

Re: Kryzysy wizerunkowe w sporcie

Post autor: Greebo » 11 cze 2019, 13:32

Pawło pisze:
11 cze 2019, 8:45
Doping to nic. Klepacka-Noceti...to jest problem.
Nie wyobrażam jej sobie z orzełkiem na piersi. To moje zdanie - należy ją otwarcie bojkotować.
Dla mnie ona tu nie pasuje bo nie widzę jakiegoś kryzysu jej wizerunku. To co robi części osób bardzo nie pasuje, a części bardzo pasuje. Wiec to czy jej wizerunek się pogorszył czy polepszył zależy od punktu widzenia.

Ja jej życzę medalu w Tokio

A Pistorius jak najbardziej, wspominane tu przypadku dopingu też, na czele z Armstrongiem, no a studnią bez dna w tym temacie byłaby piłka nożna. Od ustawiania spotkań (u nas np. Piszczek), przez sprawy podatkowe (Messi, Ronaldo), jazdę po pijanemu (ostatnio niejaki Drinkwater :lol: )a na skandalach obyczajowych/gwałtach (obecnie Neimar i Bieniuk). Można patrzyć czy to indywidualnie, czy tez grupowo (jak np. powiązania "Sharksów" z Wisłą i obecne próby oczyszczenia wizerunku)

No a perełką w tym gronie niejaki Kokorin. Choć w jego wypadku chyba ciężko będzie mówić o polepszaniu wizerunku.

Pawło

Post autor: Pawło » 11 cze 2019, 15:16

Greebo pisze:
11 cze 2019, 13:32
Pawło pisze:
11 cze 2019, 8:45
Doping to nic. Klepacka-Noceti...to jest problem.
Nie wyobrażam jej sobie z orzełkiem na piersi. To moje zdanie - należy ją otwarcie bojkotować.
Dla mnie ona tu nie pasuje bo nie widzę jakiegoś kryzysu jej wizerunku. To co robi części osób bardzo nie pasuje, a części bardzo pasuje. Wiec to czy jej wizerunek się pogorszył czy polepszył zależy od punktu widzenia.

A Pistorius jak najbardziej, wspominane tu przypadku dopingu też, na czele z Armstrongiem, no a studnią bez dna w tym temacie byłaby piłka nożna. Od ustawiania spotkań (u nas np. Piszczek), przez sprawy podatkowe (Messi, Ronaldo), jazdę po pijanemu (ostatnio niejaki Drinkwater :lol: )a na skandalach obyczajowych/gwałtach (obecnie Neimar i Bieniuk). Można patrzyć czy to indywidualnie, czy tez grupowo (jak np. powiązania "Sharksów" z Wisłą i obecne próby oczyszczenia wizerunku)

No a perełką w tym gronie niejaki Kokorin. Choć w jego wypadku chyba ciężko będzie mówić o polepszaniu wizerunku.
Szerzenie nienawiści do ludzi i narzucanie innym własnych wizerunków w sposób publiczny i otwarty, będąc jeszcze z tego dumną, dla mnie pasuje do kategorii i wręcz własnie "na żywo" doświadczamy medialnego tematu spadku jej wizerunku (niestety dla niektórych wzrostu). I żeby było jasne, może mieć swoje zdanie, lubić / nie lubić, wychowywać dzieci tak czy siak, ale publiczne sianie agresji i wrogości do innych ludzi, którzy nic jej nie zrobili to dno.
Życzę jej jak najgorzej. Bo taką ma energię, tyle.

maruda

Post autor: maruda » 11 cze 2019, 15:21

Pawło pisze:
11 cze 2019, 15:16
Greebo pisze:
11 cze 2019, 13:32

Szerzenie nienawiści do ludzi i narzucanie innym własnych wizerunków w sposób publiczny i otwarty, będąc jeszcze z tego dumną, dla mnie pasuje do kategorii i wręcz własnie "na żywo" doświadczamy medialnego tematu spadku jej wizerunku (niestety dla niektórych wzrostu). I żeby było jasne, może mieć swoje zdanie, lubić / nie lubić, wychowywać dzieci tak czy siak, ale publiczne sianie agresji i wrogości do innych ludzi, którzy nic jej nie zrobili to dno.
Mamy osobny wątek o Klepackiej panowie ;)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 11 cze 2019, 16:05

Klepacka to nie kryzys wizerunku. Ona to robi w pełni świadomie.
Do 20 sierpnia można typować w Typerze MŚ w Kajakarstwie 2019! Zapraszam :)
PS. Nie ma pokręconych zasad :P

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 11 cze 2019, 16:06

Krolowa Sniegu pisze:
11 cze 2019, 8:19
Lukash pisze:
10 cze 2019, 17:28

Szczerze powiedziawszy wydaję mi się, że ws. Johaug zrobiono wszystko dobrze pod kątem PR. Znalazł się kozioł ofiarny, sportsmence wielu współczuło, a dodatkowo przygotowano przyjazny grunt pod decyzję o bardzo niskim wymiarze kary. Gdybym miał ocenić ratowanie wizerunku Johaug i Szarapowej to nie mam wątpliwości, że Norwegowie zrobili to lepiej, a odmienna ocena może być spowodowana tym, że Maria wróciła i przegrywa, a Johaug dominuje, co po wpadce dopingowej zawsze budzi kontrowersje.
Oczywiście ta sprawa ma dwie strony medalu. Chociaż zachowanie na początku było źle odegrane przez Johaug. Poza tym akurat to od mediów zależało, bo w Szwecji uznano ją za oszustkę, w Norwegii za biedną.

Wizerunek sportowca istnieje w konkretnych grupach odbiorców. Johaug jest gwiazdą dyscypliny popularnej zaledwie w kilku krajach. Jej problemy z dopingiem mogły zburzyć jej postrzeganie przez kibiców oraz sponsorów. Te grupy są mocno powiązane i tąpnięcie w jednej wpływa na drugą.
Tylko należy zabrać pod uwagę, że dla Norweżki liczy się przed wszystkim rynek krajowy. Tam zarabia, tam ma kibiców itd. Podjęta akcja dla tych grup w pełni się udała. Wyszła na skrzywdzoną drobną blondynkę, mocno przeżywającą całą sytuację, której nie zawiniła, a za którą poniosła niewspółmierną do takiej Kowalczyk karę. Z naszego punktu widzenia jej tłumaczenia można władać do wspólnego worka z panami od pasty do zębów, czy powiększenia penisa, ale one nie były kierowane do nas. Tam ta karykaturalność działań dodała im aspektu autentyczności.

Podobnie akcja nie była kierowana do Szwedów. Biorąc pod uwagę ich stosunek do Norwegów, to co by nie zrobiła, to i tak jej ocena oscylowałaby gdzieś w okolicach wyrachowanej oszustki.

Akcja ratowania wizerunku w czasie kryzysu ma być przede wszystkim kierowana do konkretnych odbiorców, którymi jesteśmy zainteresowani. Wychodząc poza sport, to próby ratowania sytuacji na rynku mięsnym po aferze z ubojniami kierowane były do konsumentów, pośredników, urzędników unijnych. A nie przykładowo do wegetarian. Wracając do Johaug, jeśli oceniamy działania jej sztabu negatywnie, to czy straciła kontrakty reklamowe, odsunęli się od niej kibice. Straciła jedynie sportowo, bo przeszły jej obok ważne imprezy. Ale po powrocie nadal jest gwiazdą narciarstwa biegowego i to obecnie gwiazdą numer jeden.

Pawło pisze:
Nie dla niektórych wzrostu, powiedziałbym powszechnego wzrostu. Jesteś jak ten Szwed oceniający Johaug. Potępiając inicjatywy związanego z ruchami LGTB trudno zakładać poklask od tych środowisk, czy innych akceptujących te ruchy. Podejrzewam, że dla większości osób w skali kraju działania Klepackiej są odbierane pozytywnie. Jednak kwestia LGTB u przeciętnego Polaka ma wydźwięk bardzo negatywny. Klepacka dotychczas była mało znanym sportowcem, po ostatnich wydarzeniach się to zmieniło. A dla prasy prawicowej to wręcz autorytet.
Straty bardziej szukałbym w innych obszarach. Choćby wśród organizatorów wielkich imprez, sędziów, czy rywali. Te grupy, szczególnie w krajach zachodnich są o wiele bardziej liberalne i mogą nie akceptować takich wystąpień.
Z drugiej strony zarzucanie komuś agresji i wrogości do innych, przy jednoczesnym życzeniu mu jak najgorzej mocno się kłóci. Nie wiem czy zauważyłeś, ale Twój post jest bardzo podobny do wypowiedzi Klepackiej.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2019, 16:13 przez barania głowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 11 cze 2019, 16:09

Dziękuję Wam bardzo. Tyle wystarczy :)

mrpotato

Post autor: mrpotato » 11 cze 2019, 16:20

Krolowa Sniegu pisze:
11 cze 2019, 16:09
za późno ;)

kogo ostatecznie wybrałaś: Northug, Szarapowa, Johaug i kto czwarty?
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 11 cze 2019, 17:03

Życzenie jak najgorzej naszej medalistce olimpijskiej tylko za to, że wyraziła zdanie w pewnej kwestii. Brawo, bardzo inteligentne.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Pawło

Post autor: Pawło » 11 cze 2019, 17:18

barania głowa pisze:
11 cze 2019, 16:06

Pawło pisze:
Nie dla niektórych wzrostu, powiedziałbym powszechnego wzrostu. Jesteś jak ten Szwed oceniający Johaug. Potępiając inicjatywy związanego z ruchami LGTB trudno zakładać poklask od tych środowisk, czy innych akceptujących te ruchy. Podejrzewam, że dla większości osób w skali kraju działania Klepackiej są odbierane pozytywnie. Jednak kwestia LGTB u przeciętnego Polaka ma wydźwięk bardzo negatywny. Klepacka dotychczas była mało znanym sportowcem, po ostatnich wydarzeniach się to zmieniło. A dla prasy prawicowej to wręcz autorytet.
Straty bardziej szukałbym w innych obszarach. Choćby wśród organizatorów wielkich imprez, sędziów, czy rywali. Te grupy, szczególnie w krajach zachodnich są o wiele bardziej liberalne i mogą nie akceptować takich wystąpień.
Z drugiej strony zarzucanie komuś agresji i wrogości do innych, przy jednoczesnym życzeniu mu jak najgorzej mocno się kłóci. Nie wiem czy zauważyłeś, ale Twój post jest bardzo podobny do wypowiedzi Klepackiej.
Nie oczekuję sympatii, szacunku wymagam. Dobrze, że jej tatuaże są takie tradycyjne. Ona obraża ludzi, ciekawe co na to zasady ruchu olimpijskiego. I raczej wg mnie tych, którzy ją popierają jest niewielu, tylko głośniejsi;). AK jakoś nie przekonała. Jeśli traktować te wpisy jak o Klepackiej trzeba pisać tam - nawet nie wiedziałem, że doczekała się wątku. Jeśli ogólnie jak o stracie wizerunku można tu, nie wiem. Ja o niej zdania nie zmienię, jest dla mnie skreślona.
Nie za poglady czy zdanie, ale za formy, sposób, słowa. DNO ludzkie. Ja oceniam jej konkretne zachowania wobec ludzi i imho tu się nic nie kłóci, jest złym człowiekiem i osobiście życzę jej źle, za konkretne koszmarne cechy. To co ona robi to zupełnie inna półka. Gardzi ludźmi, a występując publicznie w ten sposób godzi się już na różne oceny.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 11 cze 2019, 20:22

mrpotato pisze:
11 cze 2019, 16:20
Krolowa Sniegu pisze:
11 cze 2019, 16:09
za późno ;)

kogo ostatecznie wybrałaś: Northug, Szarapowa, Johaug i kto czwarty?
Jako czwarte kilka śmiesznych, żeby był też taki element tłumaczeń sportowców. Tych najbardziej absurdalnych.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 11 cze 2019, 20:42

Wiem, że już za późno, ale przyszedł mi do głowy przykład Platiniego - geniusz piłki, który stał się jej żyjącym monumentem i autorytetem, aż do objęcia jednej z najważniejszych funkcji administracyjnych, by skończyć w wielkim korupcyjnym huku. 4 lata minęły i w dalszym ciągu jest wszędzie persona non grata.

Pawło

Post autor: Pawło » 11 cze 2019, 21:23

Nykkanen chyba też się kwalifikuje (w zasadzie kwalifikował)
Ostatnio zmieniony 11 cze 2019, 21:37 przez Pawło, łącznie zmieniany 1 raz.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 11 cze 2019, 21:32

Jak sportowcow w stanie spoczynku tez zaliczamy to i Wojciech Fibak, ktory po tej swojej aferce jest chyba praktycznie nieobecny w swiecie tenisowym,a szkoda bo lubilem jego komentarze,fachowosc to jasne ale tez kultura i skromnosc
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 11 cze 2019, 21:58

runfixe pisze:
11 cze 2019, 20:42
Wiem, że już za późno, ale przyszedł mi do głowy przykład Platiniego - geniusz piłki, który stał się jej żyjącym monumentem i autorytetem, aż do objęcia jednej z najważniejszych funkcji administracyjnych, by skończyć w wielkim korupcyjnym huku. 4 lata minęły i w dalszym ciągu jest wszędzie persona non grata.
W sumie Lato tak samo ("znaj proporcjum, mocium panie"). Natomiast ciekawy jest temat PRu Bońka - też ma głupie wejścia, a jednak uznaje się go za dużo lepszego prezesa od Laty, a w piłce chyba lepiej nie jest (a przynajmniej nie na tyle, jak byśmy chcieli).

Pawło

Post autor: Pawło » 11 cze 2019, 22:11

Był też ten lekko ukryty przypadek oszukania kolegów z Orłów Górskiego, ale po czasie wyszło. Gadocha? nie pamiętam już. Chodziło o premie za mecz z Włochami, tzn. "premie" ;)
I dość ciekawy, smutny i niezawiniony przypadek. Ernest Wilimowski, któremu PRL zafundowało wizerunkowy koszmar, w ogóle pechowy życiorys tego geniusza piłki. Za piwko nie pojechał na igrzyska (sami sobie odebraliśmy medal, może złoty), potem wojna, PRL - zawsze strasznie mi go żal

ODPOWIEDZ