Jak to Zawrotniak na igrzyska nie pojedzie

Tematy niezwiązane ze sportem
Awatar użytkownika
Vojthas

Re: Jak to Zawrotniak na igrzyska nie pojedzie

Post autor: Vojthas » 26 sty 2020, 21:07

Kuburgha pisze:
26 sty 2020, 20:48
Przepraszam nie mogę się powstrzymać, chociaż za to przepraszałeś i urazy nie żywię. Ale niedawno zachęcałeś mnie do cięższego przestępstwa
Kto zabija człowieka na jego żądanie (...) podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Czyli według penalizacji wcale nie do cięższego.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 26 sty 2020, 21:19

Naszła mnie teraz taka myśl. Jednak Antkiewicz jedzie na "dobijak". Wygrywa i jedzie do Tokio. I tam jakimś cudem ...zdobywa medal. No i jakie mamy wtedy miny panowie no name, runfixe i Kuburgha? (piszę do siebie, to już kiepsko)

Vojthas pisze:
26 sty 2020, 21:07
Tylko według tego kryterium. Chyba, że uważasz inaczej? I czy za paragrafy, które wymieniałeś wcześniej jest dolna granica? Bo to chyba też istotne przy ocenie?

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 26 sty 2020, 21:24

Kuburgha pisze:
26 sty 2020, 21:19
Vojthas pisze:
26 sty 2020, 21:07
Tylko według tego kryterium. Chyba, że uważasz inaczej? I czy za paragrafy, które wymieniałeś wcześniej jest dolna granica? Bo to chyba też istotne przy ocenie?
6 miesięcy, czyli więcej.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 26 sty 2020, 21:34

Ok. Ale ja wolałbym mieć na sumieniu przehandlowany mecz niż Twoje życie.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 26 sty 2020, 21:38

Podłożenie się rywalowi z innego kraju to przestępstwo, podłożenie się koledze z reprezentacji to taktyka :)

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 26 sty 2020, 21:51

Nie wiem jak Wy ale nazywanie siebie tutaj - na forum per Pan, to jest oznaka lekceważenia rozmówcy.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 26 sty 2020, 21:57

runfixe pisze:
26 sty 2020, 21:51
Nie wiem jak Wy ale nazywanie siebie tutaj - na forum per Pan, to jest oznaka lekceważenia rozmówcy.
post 9:19 pm ?
imho broni się - w użytym kontekście to taka figura stylistyczna bez nuty pejoratywnej
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 26 sty 2020, 22:06

mrpotato pisze:
26 sty 2020, 21:57
Ten to mój. I jeśli by chodziło o niego, to "broni się" jeszcze bardziej, bo pisałem też do siebie, wyraźnie się wymieniając ;) I wtedy runfixe goniłby w piętkę, czego nie podejrzewam. Ale rozumiem, że chodzi o wcześniejszy innego autora.
runfixe pisze:
26 sty 2020, 21:51
Pewnie zależy od intencji. Co czasem z tekstu widać, a czasem trudniej odczytać. Swoją drogą to pamiętaj runfixe, że na naszym forum są tacy, co obrażają się za najdrobniejsze zwrócenie uwagi i od razu warczą. Ale mój forumowy faworyt w tym względzie chyba nie wziął udziału w tej dyskusji.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 26 sty 2020, 22:14

Kuburgha pisze:
26 sty 2020, 22:06
mrpotato pisze:
26 sty 2020, 21:57
Ten to mój. I jeśli by chodziło o niego, to "broni się" jeszcze bardziej, bo pisałem też do siebie, wyraźnie się wymieniając ;) I wtedy runfixe goniłby w piętkę, czego nie podejrzewam. Ale rozumiem, że chodzi o wcześniejszy innego autora.
aha, no to wcześniejszy broni się nieco mniej imho ;)
ale nie będę w to brnął

może tylko ad rem
takie szukanie na siłę kolejnych pasażerów samolotu do Tokio grozi rozrostem turystyki sportowej
kto jest silny zwarty i gotowy to powinien dawać rade bez pomocy a reszta niech ogląda w tv
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 26 sty 2020, 22:21

mrpotato pisze:
26 sty 2020, 22:14
takie szukanie na siłę kolejnych pasażerów samolotu do Tokio grozi rozrostem turystki sportowej
I tak spora część naszej kadry olimpijskiej odpadnie po pierwszej możliwej rundzie ;) No i Zawrotniak nie pojechałby tylko "za zwycięstwo z Antkiewiczem". A przy dobrym dniu...

No, ale jak już pisałem, może to Antkiewicz właśnie nas zszokuje super niespodzianką?

no name

Post autor: no name » 26 sty 2020, 22:33

Jak pojedzie Antkiewicz to będę mu tak samo kibicował jak wszystkim innym w tej reprezentacji.

I uważam, że zarówno Zawrotniak, jak i Antkiewicz, jeżeli któremuś się uda to mają milion razy większe szanse na dobry występ i lokatę niż ten jeździec co pojedzie jak "Ukraińcy uruchomią procedurę awaryjną i spełnią wymagania, a wtedy Czesi dostaną miejsce jako drudzy, a wtedy nasz wejdzie" (cytat z jeżdziectwa, str.13)

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 26 sty 2020, 23:03

no name pisze:
26 sty 2020, 22:33
I uważam, że zarówno Zawrotniak, jak i Antkiewicz, jeżeli któremuś się uda to mają milion razy większe szanse na dobry występ i lokatę niż ten jeździec co pojedzie jak "Ukraińcy uruchomią procedurę awaryjną i spełnią wymagania, a wtedy Czesi dostaną miejsce jako drudzy, a wtedy nasz wejdzie" (cytat z jeżdziectwa, str.13)
Cytat to "słowa przytoczone dosłownie (...)" (cyt. SJP PWN) i lepiej by było, gdybyś tak zrobił, a nie interpretował, bo wyszły ci tylko większy chaos i kompletna bzdura.
1. Wojcianiec wywalczył sobie (no dobra, Polsce) kwalifikację zgodnie z zasadami, ale:
2. Ukraina nie spełniła wymagań dot. kwalifikacji drużyny - jej miejsce dostali Czesi, jednak durna (przynajmniej według mnie) zasada dała niespełniającym warunków do drużyny Ukraińcom drugie miejsce z grupy C, spychając naszą kwalifikację pod kreskę.
3. "Procedurą awaryjną" Ukraińcy mogą odzyskać miejsce dla drużyny, wówczas Czechom nic się nie należy, a Polska uzyskuje należne jej dzięki rankingowi Wojciańca miejsce indywidualne.
A podsumowując - nie ogarniam zbytnio szermierki, a w jeździectwie bardziej się orientuję niż znam, ale jeśli chcesz porównywać szanse w turnieju z drabinką pojedynczej eliminacji i rozstawieniem do rywalizacji z głównym udziałem, bądź co bądź, kapryśnych zwierząt, które będą miały za sobą podróż nierzadko przez pół świata lub więcej...

Pawło

Post autor: Pawło » 11 lut 2020, 7:08

no name pisze:
26 sty 2020, 22:33
Jak pojedzie Antkiewicz to będę mu tak samo kibicował jak wszystkim innym w tej reprezentacji.

Czy Ty serio uważasz, że nawet jeśli ktoś jest bardziej "tolerancyjny", toleruje wszystko? Nawet rzeczy zakazane i złe? Nie serwuj tu Orwella i dwójmyśli. Ustawianie wyników sportowych zawsze i wszędzie jest i będzie po prostu złe. Mam to tolerować?

no name

Post autor: no name » 11 lut 2020, 7:47

Vojthas pisze:
26 sty 2020, 23:03
Czy można mówić o "mojszej/najmojszej opinii", kiedy jest ona sprzeczna z konkretnymi normami? Skoro rywalizujesz - masz rywalizować uczciwie. Nie ma odstępstw. Naruszenie tego to nie opinia. Nie ma dualizmu prawa, jest prawo i bezprawie.
Walka by była nieuczciwa i/lub bezprawna gdyby np.

- jeden korzystał z broni dłuższej o 10cm,
- na trybunach byłby ktoś kto by zdalnie wpływał na elektroniczną aparaturę
- jeden dosypał drugiemu tabletkę gwałtu do napoju
-itp, itd

A ja niczego takiego nie sugerowałem. Tak więc możemy mówić co najwyżej o moralności i dobrach wyższego rzędu. A to już zostało napisane i przerobione.

Pawło

Post autor: Pawło » 12 lut 2020, 8:17

Tak od razu do gwałtu? To nie można spokojniej wieczorem, przed turniejem "wybadać" tematu przy whisky? Ale że Antkiewicz do tego się...posunął... ;), ciekawe rzeczy tu na forum się czyta, serio, nawet w tym wątku. Poczytajcie siebie, uznacie, że to jednak nie ja jestem dziwny :D :D.
PS. (oczywiście żart z tym Antkiewiczem), ale pieprzycie takie kocopały, że nie mogłem się powstrzymać.

ODPOWIEDZ