Sportowe plotki

Tematy niezwiązane ze sportem
SzG

Re: Sportowe plotki

Post autor: SzG » 12 cze 2019, 16:39

Każdy coś od siebie dodaje,a później ma pretensje, że inni też.
Totallymipcs też ma dużo offtopu, a przynajmniej jak częściej czytałem kiedyś to tak było.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 12 cze 2019, 17:11

Ja nie mam pretensji, tylko chciałem trochę rozładować gęstniejącą atmosferę. ;) Innego forum nie szukam, bo lepszego niż nasze i tak nie znajdę.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 12 cze 2019, 17:14

Merlin pisze:
12 cze 2019, 17:11
Ja nie mam pretensji, tylko chciałem trochę rozładować gęstniejącą atmosferę. ;) Innego forum nie szukam, bo lepszego niż nasze i tak nie znajdę.
i tak to zrozumiałem
żeby nie tracic energii na tasiemcowe dysputy nie związane z głownym tematem forum

popieram, tu to sobie można, nomen omen, klepać z pół roku a w tematach własciwych bieda frekwencyjna
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 12 cze 2019, 17:15

To, że ktoś jest przeciwko karcie lgbt to znaczy według was, że jest nietolerancyjny. Naprawdę szkoda to komentować. Opieracie się na lewicowych mediach zamiast mieć własne zdanie.

Poza tym myślę, że jesteście w zdecydowanej mniejszości. Nawet pod artykułami lewicowej wyborczej są same komentarze popierające Klepacką, a więcej "lajków" ma zawsze sławny na tt Misturo z jego pytaniem "Kiedy Adam pozdrowi brata".
https://mobile.twitter.com/gazeta_wybor ... 8936010752

Kończę bo szkoda czasu.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2019, 17:22 przez Ukassiu, łącznie zmieniany 2 razy.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

maruda

Post autor: maruda » 12 cze 2019, 17:18

Ukassiu pisze:
12 cze 2019, 17:15
To, że ktoś jest przeciwko karcie lgbt to znaczy według was, że jest nietolerancyjny. Naprawdę szkoda to komentować. Opieracie się na lewicowych mediach zamiast mieć własne zdanie. Kończę bo szkoda czasu.
Myślałem, że można być przeciwko karcie LGBT Plus przy okazji nikogo nie obrażając.
Faktycznie kończmy ;)

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 12 cze 2019, 18:25

Widzę, że dyskusja rozhulała się na nowo, to jeszcze raz dorzucę swoje 3 grosze. Wątek jest typowo off-owy więc nie widzę problemu, że sport jest na marginesie (acz i o nim wrzucę kilka rzeczy). Kto nie chce tu nie wchodzi i tyle.

Po pierwsze razi mnie zakłamanie części ludzi atakujących Klepacką. Nie piszę w tym momencie o Pawło czy KŚ, ale o wypowiedziach występujących tu i ówdzie. Oburzają się na nią ci sami ludzie, którzy sami potrafią rozpowszechniać "żarciki", w których ksiądz = pedofil. Albo mieszający z błotem wyborców PiS-u jako patologię, ciemnogród itp. A czy takie wypowiedzi to nie sianie nienawiści i dyskryminacja? Moim zdaniem jak najbardziej. Ale rozumiem to zakłamanie o tyle, że przecież łatwiej znaleźć drzazgę w cudzym oku niż belkę w swoim. Słusznie kiedyś porównano sympatyków różnych poglądów w dyskursie publicznym do kiboli. A ostatnio redaktor Mazurek większość dziennikarzy porównał do stadionowych "gnizadowych" zarzucających doping. Bo nie chodzi juz o prawdę tylko by dowalić. I dziennikarze obu stron wiodą w tym prym.
Swoją drogą niezły popis dał "w tym temacie" ostatnio Wałęsa. Oficjalnie popiera równouprawnienie, mówił nawet, że mniejszości seksualne powinny mieć swoich reprezentantów w parlamencie. Po czym palnął (chyba w rozmowie z Olejnik) coś w tym stylu: "przegraliśmy wybory przez to zamieszanie ze zboczeńcami". Czyli powiedział językiem Klepackiej. Ale Wałęsy nikt z obrońców lewicowych i liberalnych haseł nie tknie. Nikt z tych, którzy chcą odbierać medale Klepackiej nie rzuci pomysłu by odebrać nagrodę Nobla Wałęsie. I to pokojową, co przecież też niesie konkretne przesłanie.

Po drugie jednak zgodzę się z jednym z przedmówców, że Pawło wystąpił tu wobec Klepackiej "z mową nienawiści" (to nie dosłowny cytat, a do do pojęcia się odniosę później). Każdy ma prawo oceniać poglądy i postawy innych. Ale Ty dokonałeś oceny całościowej, jako człowieka. Kim jesteś, by sądzić kto jakim jest człowiekiem?

Po trzecie, środowiska LGBT lubią kreować się na pokrzywdzoną i potulną mniejszość. Tymczasem wielokrotnie rzeczywistość jest inna i sami dość agresywnie prowokują a czasem wręcz atakują. Po co permanentne prowokacje? Po co np. "parodiowanie" katolickiej procesji, gdzie zamiast symbolu największej katolickiej świętości nieśli sobie w Gdańsku zdjęcie (rysunek?) waginy? Jeśli piszecie tu, że "nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji" , to czy powinna być tolerancja dla tak zachowujących się środowisk LGBT?
A kilka lat temu widziałem obszerny film z ataku feministek i środowisk LGBT na kościół w Argentynie (Santa Fe?) i modlących się wokół niego ludzi. Poszukajcie, znajdziecie łatwo. Zgroza i totalne zdziczenie. Ale wizerunek biednych, potulnych baranków w mediach liberalnych i lewicowych się przyjął. A źli są tylko na prawicy.

Po czwarte to juz ktoś odpowiedział Pawło, ale homoseksualiści mają wszelkie narzędzia do załatwienia problemów w szpitalach i z dziedziczeniem. A za pobicia trzeba tak samo ścigać jeśli wynikają z niechęci do LGBT jak i za pobicia z innych przyczyn.

Po piąte hasło "to nasza sprawa z kim śpimy", "nie zaglądajcie nam do łóżek". Ale sami się właśnie z tym obnoszą. A np. Biedroń całą polityczną karierę robi na tym, że jest gejem (i to w tej strasznie nietolerancyjnej Polsce).

Po szóste wreszcie moje ulubione hasła czyli obrona równości, wolności, poprawność polityczna i gadki o "mowie nienawiści". Tu na prawdę może już nie chodzić o równość i wolność tylko ograniczenie jej innym. I temu służy hasło "mowa nienawiści". Bo istotne jest kto ją będzie definiował. Jeśli nazywanie księdza pedofilem tylko za bycie duchownym to niewinny żarcik, to o czym tu gadać? A by nie być gołosłownym, z tym że zmierzamy do ograniczania wolności, to przykład z Australii:
https://www.tvp.info/42987795/sportowie ... a-swietego

To już Biblii nie wolno zacytować? Bo urazi geja sponsora kadry? A gdzie wolność religijna ;)

I na koniec dla jasności. Jestem zdania, że szacunek należy się wszystkim. Nawet bandytom skazanym za ciężkie przestępstwa. Na tym polega np. chrześcijaństwo. Oczywiście nikt z nas nie jest doskonały na tym polu. Ale niektórzy przyjęli tu postawy wobec Klepackiej mające wiele wspólnego z tym co sami jej zarzucają.
Z kibicowskim uszanowaniem dla wszystkich uczestników i czytelników tej dyskusji.

A na marginesie, to pewnie wiele pojęć używanych w tej dyskusji warto byłoby wcześniej zdefiniować. Dobrze, że KŚ przypomniała prawdziwe znaczenie słowa tolerancja.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 12 cze 2019, 22:11

Kuburgha pisze:
12 cze 2019, 18:25
A by nie być gołosłownym, z tym że zmierzamy do ograniczania wolności, to przykład z Australii:
https://www.tvp.info/42987795/sportowie ... a-swietego

To już Biblii nie wolno zacytować? Bo urazi geja sponsora kadry? A gdzie wolność religijna ;)
"Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego".

On chciał tam wejść z tymi czterema milionami dolarów?
To już związek nie może pomóc wierzącemu sportowcowi trafić do królestwa niebieskiego? A gdzie wolność religijna?

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 12 cze 2019, 22:25

Wierzę, że zrozumiałeś z tego co napisałem coś więcej Merlinie ;)

Pawło

Post autor: Pawło » 12 cze 2019, 22:36

Ukassiu pisze:
To, że ktoś jest przeciwko karcie lgbt to znaczy według was, że jest nietolerancyjny. Naprawdę szkoda to komentować. Opieracie się na lewicowych mediach zamiast mieć własne zdanie.

Poza tym myślę, że jesteście w zdecydowanej mniejszości. Nawet pod artykułami lewicowej wyborczej są same komentarze popierające Klepacką, a więcej "lajków" ma zawsze sławny na tt Misturo z jego pytaniem "Kiedy Adam pozdrowi brata".

Kończę bo szkoda czasu.
Przytocz mi nazwę jakiegokolwiek lewicowego medium, bo nie znam. Kieruję się własnym sercem, a tobie wygodniej jest to sobie tłumaczyć schematycznie - inaczej pewnie nie pasowałoby do tej wątpliwej jakości układanki. Tylko tak umiesz bronić sam przed sobą swojej wizji świata? Przez wygodne bzdury w stylu "jesteście lewicowi", nie - Ty jesteś prawicowy i Ty jedziesz papką tej strony. My kierujemy się sercem i sumieniem. Ośmieszasz się tymi tekstami o lewactwie, poziom gimbazy. Ostatnie co można o mnie powiedzieć to lewactwo

Pawło

Post autor: Pawło » 12 cze 2019, 22:45

Kuburgha pisze:
12 cze 2019, 22:25
Łatwo mówić gdy jest się w większości. Ja umiem zrozumieć wrogość tych ludzi do kościoła, bo to ich "wróg", też przeprowadza wiele ataków. Kościół w znaczeniu zgromadzenia ludzi, nie samej instytucji jako takiej.
Toczy się walka, usprawiedliwiasz tylko jedną stronę? Kościół katolicki nie dla każdego jest świętością, dla części ludzi wręcz jej zaprzeczeniem, to jest wolność. I ta strona też atakuje i jest agresywna, po co?
Skoro nie działa "prosimy serdecznie o równość" poszło w ostry konflikt. Mnie to nie dziwi, jest logiczne i racjonalne strategicznie, jak w każdym konflikcie interesów.

Mniejszości muszą działać przez skrajność i prowokacje, wszystkie. No chyba, że liczysz naiwnie, że Chiny same z siebie uznają Wolny Tybet. Nie, będzie walka, wiele prowokacji i jeszcze wiele krwi i cierpień. Tu tak samo, bo same prawa rywalizacji są identyczne, inne są tu detale, formy i cele. Jako ci postrzegani w kontekście "inni / wynaturzeni / wyobcowani / odrzuceni" przyjmują bardzo naturalą i oczywistą postawę. Dziwi mnie, że udajesz, że tego nie rozumiesz;p, podobnie jak tego, że nie chodzi o to, że przestępca będzie ścigany za pobicie, tylko o to, że Ty nie zostaniesz pobity za trzymanie dziewczyny za rękę i nie funkcjonujesz w świecie ciągłego zagrożenia, nie musisz się ukrywać z własnym JA i nie musisz tłumaczyć nic w szpitalu, masz prawne gwarancje, oni nie. To zasadnicza różnica, ale wygodnie tak wszystko ładnie ubrać w słówka, przekręcając całe meritum problemu.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 12 cze 2019, 23:36

Kuburgha pisze:
12 cze 2019, 22:25
Tak, zrozumiałem i to już dość dawno. Zrozumiałem, że wielu ludzi posługuje się biblią na zasadzie: jeśli ktoś mi przywalił, to "oko za oko", a jeśli ja komuś przywaliłem, to "nadstaw drugi policzek". A potem ewentualnie krzyk: już nawet biblii nie pozwalają cytować. A kto nie pozwala? Oczywiście lewactwo, bo któż by inny?
I naprawdę, wolałbym dyskutować o sporcie, bo tam odnosimy wiekopomne sukcesy, jak choćby wspaniały remis szczypiornistów na "Kosowym Polu".

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 13 cze 2019, 0:01

Ukassiu pisze:

Kończę bo szkoda czasu.
Ja nie zamierzam pisać tutaj swoich poglądów i tego, co uważam, bo o polityce i religii publicznie nie rozmawiam, taka własna zasada, ale spodobało mi się, co zrobił Ukassiu, abstrahując od tego, po której stronie dyskusji jest. Kilka razy prosił o dowody nt. mowy nienawiści, Królowa dała je całkiem konkretne, to całkowicie je olał i przyczepił się jednej rzeczy, której akurat mógł, a potem zmienił temat.

Polskie media w pigułce. I z prawej, i lewej strony.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 13 cze 2019, 0:30

Merlin pisze:
12 cze 2019, 23:36
Zrozumiałem, że wielu ludzi posługuje się biblią na zasadzie: jeśli ktoś mi przywalił, to "oko za oko", a jeśli ja komuś przywaliłem, to "nadstaw drugi policzek".
O tym samym powtarzam w kontekście niektórych obrońców tolerancji, którzy nie mają jej za grosz dla innych. Przykład z biblijnym cytatem o tym świadczy. Niezależnie jak będziesz się bawił wstawianiem dowolnych biblijnych cytatów. Bo meritum tej australijskiej historyjki jest ograniczanie wolności wypowiedzi tym, którzy nie pasują do dyktatu postępowej większości. W białych rękawiczkach, w imię tolerancji, ogranicza się wolność. Może za jakiś czas ktoś poczuje się dotknięty, że taki fragment jest czytany w kościele i zamkną za to jakiegoś księdza? Bo głosi "mowę nienawiści"?
Pawło pisze:
12 cze 2019, 22:45
To zasadnicza różnica, ale wygodnie tak wszystko ładnie ubrać w słówka, przekręcając całe meritum problemu.
Widzisz, może gdybyśmy mieli okazję spokojnie i dłużej pogadać o szerszej problematyce, to w kwestii co jest meritum byśmy się gdzieś zgodzili. Dyskusja tu wybuchła wokół wypowiedzi Klepackiej i reakcji na nie. Dlatego to co napisałem o tolerancji i jej braku, tle medialnym, obłudzie i ograniczaniu wolności jest moim zdaniem ważne. A Twoje wyjeżdżanie z tym, że mniejszości muszą być radykalne? Mógłbym się zabawić w odwrócenie kota ogonem i napisać, że w Warszawie to Klepacka jest mniejszością, więc czemu jej się czepiasz? Poza tym niektóre mniejszości wywalczyły sobie to i owo bez agresji wobec innych, np. Świadkowie Jehowy (i parę wyznań protestanckich) kiedyś zwolnienie z obowiązku służby wojskowej z bronią. Więc jednak można i nie jest to jakaś skrajna naiwność.
Poza tym nie napisałem nigdzie, że pochwalam agresję wobec jakiejkolwiek mniejszości, Ty zaś wyrażasz dla agresji i nietolerancji ze strony ludzi LGBT (przykłady podałem konkretne) spore zrozumienie (co najmniej, a wydajesz się je wręcz akceptować). Pochwalasz? Czym to różni się od Klepackiej?
Nie twierdzę też nigdzie, że wszyscy mają żyć zgodnie z katolickimi zasadami (swoją drogą, gdyby żyli tak wszyscy, to świat byłby całkiem niezły, ale to trudne standardy). Rozumiem Pawło, że nikt nie musi, ale czemu służy atakowanie przez część ruchów LGBT chrześcijańskich świętości? Nie przyszłoby mi do głowy, żeby celowo wyśmiewać się z symboli, które dla jakiejś grupy są ważne, zwłaszcza publicznie, z nadzieją, że grupę tę to zaboli.

Kazulinho pisze:
13 cze 2019, 0:01

W Polsce nie ma prawdziwego dziennikarstwa zajmującego się tematyką polityczną, społeczną czy ekonomiczną. Jest tylko relacjonowanie wojny, a właściwie kreowanie jej obrazu poprzez walenie w przeciwnika.

Pawło

Post autor: Pawło » 13 cze 2019, 8:10

Kuburgha pisze:
13 cze 2019, 0:30
Merlin pisze:
12 cze 2019, 23:36
Zrozumiałem, że wielu ludzi posługuje się biblią na zasadzie: jeśli ktoś mi przywalił, to "oko za oko", a jeśli ja komuś przywaliłem, to "nadstaw drugi policzek".
O tym samym powtarzam w kontekście niektórych obrońców tolerancji, którzy nie mają jej za grosz dla innych. Przykład z biblijnym cytatem o tym świadczy. Niezależnie jak będziesz się bawił wstawianiem dowolnych biblijnych cytatów. Bo meritum tej australijskiej historyjki jest ograniczanie wolności wypowiedzi tym, którzy nie pasują do dyktatu postępowej większości. W białych rękawiczkach, w imię tolerancji, ogranicza się wolność. Może za jakiś czas ktoś poczuje się dotknięty, że taki fragment jest czytany w kościele i zamkną za to jakiegoś księdza? Bo głosi "mowę nienawiści"?
Pawło pisze:
12 cze 2019, 22:45
To zasadnicza różnica, ale wygodnie tak wszystko ładnie ubrać w słówka, przekręcając całe meritum problemu.
Widzisz, może gdybyśmy mieli okazję spokojnie i dłużej pogadać o szerszej problematyce, to w kwestii co jest meritum byśmy się gdzieś zgodzili. Dyskusja tu wybuchła wokół wypowiedzi Klepackiej i reakcji na nie. Dlatego to co napisałem o tolerancji i jej braku, tle medialnym, obłudzie i ograniczaniu wolności jest moim zdaniem ważne. A Twoje wyjeżdżanie z tym, że mniejszości muszą być radykalne? Mógłbym się zabawić w odwrócenie kota ogonem i napisać, że w Warszawie to Klepacka jest mniejszością, więc czemu jej się czepiasz? Poza tym niektóre mniejszości wywalczyły sobie to i owo bez agresji wobec innych, np. Świadkowie Jehowy (i parę wyznań protestanckich) kiedyś zwolnienie z obowiązku służby wojskowej z bronią. Więc jednak można i nie jest to jakaś skrajna naiwność.
Poza tym nie napisałem nigdzie, że pochwalam agresję wobec jakiejkolwiek mniejszości, Ty zaś wyrażasz dla agresji i nietolerancji ze strony ludzi LGBT (przykłady podałem konkretne) spore zrozumienie (co najmniej, a wydajesz się je wręcz akceptować). Pochwalasz? Czym to różni się od Klepackiej?
Nie twierdzę też nigdzie, że wszyscy mają żyć zgodnie z katolickimi zasadami (swoją drogą, gdyby żyli tak wszyscy, to świat byłby całkiem niezły, ale to trudne standardy). Rozumiem Pawło, że nikt nie musi, ale czemu służy atakowanie przez część ruchów LGBT chrześcijańskich świętości? Nie przyszłoby mi do głowy, żeby celowo wyśmiewać się z symboli, które dla jakiejś grupy są ważne, zwłaszcza publicznie, z nadzieją, że grupę tę to zaboli.

Kazulinho pisze:
13 cze 2019, 0:01

W Polsce nie ma prawdziwego dziennikarstwa zajmującego się tematyką polityczną, społeczną czy ekonomiczną. Jest tylko relacjonowanie wojny, a właściwie kreowanie jej obrazu poprzez walenie w przeciwnika.
Lubisz zamiatać pod dywan udając merytorykę i lubisz przeinaczyć, tak minimalnie - używając pięknych słów, by to ładnie wyglądało. Ale na mnie to nie działa.
Pochwalam czy rozumiem, że tak mogą mieć? Również wobec agresji drugiej strony. Taki jest świat.
Czepiam się Klepackiej bo jest mniejszością?
Co mają do tego Świadkowie Jehowy??? Ich sytuacja jest tożsama z uciskanymi mniejszościami? I co ma do tego zwolnienie z obowiązku służby wojskowej? To sfera życia kluczowa dla jego jakości? Serio? Jeśli nie, używasz słabych argumentów...celowo...bo inteligentny jesteś. To nie może być dobrze oceniane.
A czemu służy atakowanie przez ludzi, którzy nie powinni atakować a szanować? Często odpowiada się tym samym. Świętości chrześcijańskie? To nie szacunek i miłość bliźniego? Nie założenie, że Bóg wszystkich tworzy na swoje podobieństwo? Skąd założenie, że jest istotą płciową i ma to dla niego znaczenie? Widać nie ma, ale ludzie wiedzą lepiej;).

Wiesz - ja już wyrosłem z takich pustych quasi-filozoficznych wpisów, które...nic nie znaczą, a tylko mącą, w stylu "wicie towarzysze, jest źle, ale mówimy że jest dobrze" albo "tak, przepraszamy w imieniu Kościoła, ale prosimy pamiętać jak ważny jest jego wizerunek"...takie ble-ble-ble nie obraź się. To Ty pieknymi frazesami próbujesz ładnie zamieść temat pod dywan, wszystkie kluczowe kwestie przeinaczając. Ale przyznaję...wygląda pięknie :)

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 13 cze 2019, 10:37

Kuburgha pisze:
13 cze 2019, 0:30
Wybacz, ale nie miałem pojęcia, że biblia zawiera lepsze i gorsze fragmenty, że jedne można cytować poważnie, a cytowanie innych to zabawa (w domyśle głupia) ;) . Dobrze wiesz, że nie o biblię mi chodziło, a o filozofię Kalego, którą niektórzy próbują usprawiedliwić powołując się na najważniejsze według nich autorytety. Wiesz doskonale, że wolność słowa nie jest tożsama z przyzwoleniem na mówienie czegokolwiek i jakkolwiek. Wiesz, że nasze zdanie w tej kwestii jest bardzo zbliżone. I wiesz też, że ja wiem, że Ty to wiesz. Kiedy wyraziłem swoje zdanie na temat Zofii Klepackiej napisałeś, że zgadzasz się z nim w 99%. Chcesz się teraz kłócić o ten jeden procent? :lol:

Oglądaliście serial Ranczo? Główna bohaterka powiedziała kiedyś: "Ja pochodzę z Nowego Jorku, tam tych mniejszości jest więcej niż większości". I taka jest prawda. Każdy z nas należy do jakiejś mniejszości i każdy chciałby być traktowany przez większość z szacunkiem i zrozumieniem. Mamy prawo tego wymagać i inni też takie prawo mają. To takie oczywiste w teorii, a jednak tak trudne w praktyce.

Zablokowany