Offtopic

Tematy niezwiązane ze sportem
matti

Re: Kajakarstwo górskie

Post autor: matti » 07 kwie 2018, 17:11

oczywiście w ramach walki o równość (tutaj proponuje wspólne starty kobiet i mężczyzn!) należy wypieprzyć bardzo ciekawą konkurencję i wpisać do programu coś co będzie przypominać zawody topielców - kto najpóźniej utonie (bo do tego się sprowadza kobiece kajakarstwo górskie).

Powiedzmy sobie szczerze, że walka o równość płci coraz częściej przeczy zdrowemu rozsądkowi i skutkuje robieniem ze sportu komedii (patrz: kanadyjki kobiet) lub żenującej namiastki sportu (boks kobiet). Mnie osobiście nie podoba się niszczenie sportu olimpijskiego w ten sposób.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 07 kwie 2018, 17:39

matti pisze:
07 kwie 2018, 17:11
oczywiście w ramach walki o równość (tutaj proponuje wspólne starty kobiet i mężczyzn!) należy wypieprzyć bardzo ciekawą konkurencję i wpisać do programu coś co będzie przypominać zawody topielców - kto najpóźniej utonie (bo do tego się sprowadza kobiece kajakarstwo górskie).

Powiedzmy sobie szczerze, że walka o równość płci coraz częściej przeczy zdrowemu rozsądkowi i skutkuje robieniem ze sportu komedii (patrz: kanadyjki kobiet) lub żenującej namiastki sportu (boks kobiet). Mnie osobiście nie podoba się niszczenie sportu olimpijskiego w ten sposób.
Ja tam żadnej komedii nie widzę. Kanadyjki kobiet się rozwijają i wygląda to coraz lepiej. Kajakarki górskie też niedługo zapewne osiągną poziom porównywalny do męskiego. Jakim prawem chcesz odebrać kobietom szanse na równą liczbę medali do zdobycia? Dlaczego niby w takiej lekkiej facet miał mieć szanse na zdobycie dwóch medali w chodzie, a kobieta jednego? W kajakach też doszło do wyrównania liczby konkurencji i bardzo dobrze. Niby dlaczego mężczyźni mają mieć szanse na zdobycie większej liczby medali? Bo są mężczyznami? Poza tym gdyby nie wprowadzanie kobiet to medalu Anity Włodarczyk też byśmy nie mieli w młocie, to też młoda konkurencja.
Tutaj mamy wywiad z 2010, gdzie kanadyjki kobiet są krytykowane http://www.expressbydgoski.pl/archiwum/ ... ,11158364/ - zarzuca im, że nawet wystartować nie potrafią. A tutaj film z PŚ 2017, niczym nie różni się od męskich kanadyjek - https://www.youtube.com/watch?v=5xJLcFhUZGE
Jak dla mnie trochę za szybka zmiana, wystarczyło to zrobić od 2028 roku na IO.

generalissimus1

Post autor: generalissimus1 » 07 kwie 2018, 17:58

Niby dlaczego mężczyzna ma mieć mniejsze szanse na zdobycie medali w pływaniu synchronicznym albo gimnastyce artystycznej? Tylko dlatego, że jest mężczyzną?

maruda

Post autor: maruda » 07 kwie 2018, 18:14

Krolowa Sniegu pisze:
07 kwie 2018, 17:39
matti pisze:

I właśnie o to chodzi. Konkurencje olimpijskie powinny mieć odpowiednią tradycję i poziom.
Nie mówiąc o tym, że program IO powinien być już jasno sprecyzowany na 3,5 roku do igrzysk...

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 07 kwie 2018, 18:30

generalissimus1 pisze:
07 kwie 2018, 17:58
Niby dlaczego mężczyzna ma mieć mniejsze szanse na zdobycie medali w pływaniu synchronicznym albo gimnastyce artystycznej? Tylko dlatego, że jest mężczyzną?
Dlatego powinno się wprowadzić również tam męskie konkurencje.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 07 kwie 2018, 18:31

maruda pisze:
07 kwie 2018, 18:14
Krolowa Sniegu pisze:
07 kwie 2018, 17:39
matti pisze:

I właśnie o to chodzi. Konkurencje olimpijskie powinny mieć odpowiednią tradycję i poziom.
Nie mówiąc o tym, że program IO powinien być już jasno sprecyzowany na 3,5 roku do igrzysk...
Oczywiście tutaj się zgadzam. Dać czas obecnym by pokończyli kariery, paniom dać czas na poprawę poziomu i wtedy wprowadzić zmianę.

matti

Post autor: matti » 07 kwie 2018, 19:08

Ja nie widzę powodu do zmian! To jest
 ! Wiadomość z: runfixe
proszę nie przeklinać
pięknej konkurencji w imię chorych zasad równościowych. A wystarczy tylko wprowadzić C1 kobiet do programu nie umniejszając męskiej ilości konkurencji. Ale to już nie przejdzie.

A co do gimnastyki artystycznej lub pływania synchronicznego mężczyzn to bądźmy pewni, że panów machających wstążeczkami zobaczymy na IO. W imię równości. Pytanie tylko czy wprowadzenie tego czegoś odbędzie się kosztem którejś kobiecej konkurencji w gimnastyce artystycznej (np. drużynówki) czy też wyleci jakiś męski przyrząd w gimnastyce sportowej!

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 07 kwie 2018, 19:18

Coś cię ugryzło ?

Kajakarstwo górskie jest po rugby i golfie najmłodszą dyscypliną olimpijską i nic dziwnego, że się zmienia. W kolarstwie mieliśmy tandemy i co, też mamy płakać że ich nie ma? Powtórzę jeszcze raz - KAJAKARSTWO GÓRSKIE BYŁO PIERWSZYM SPORTEM DO USUNIĘCIA i sam Estanguet powiedział, że gdyby nie zmiany to w Tokio już by ich nie było. A na pewno nie mieliby takiego wsparcia jak swego czasu zapasy, bo są dużo bardziej niszowi i drodzy.

matti

Post autor: matti » 07 kwie 2018, 19:26

w związku z cenzurą proszę o usunięcie mojego profilu (przy okazji proszę o informacje jakież to niecenzuralne słowa padły w moim poprzednim poście. Oczywiście, żeby nie powodować zbytniego zgorszenia wśród użytkowników owe słowa proszę przesłać w wiadomości prywatnej).
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2018, 19:33 przez matti, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 07 kwie 2018, 19:31

To nie jest wątek o gimnastyce artystycznej więc nie wyjeżdżaj z cenzurą.

matti

Post autor: matti » 07 kwie 2018, 19:38

Oj wybacz. W związku z postami generalissimusa i Królowej Śniegu pomyliłem wątki.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Re: Offtopic

Post autor: runfixe » 07 kwie 2018, 22:58

Dwa razy użyłeś tego samego słowa, którego ja sam nie używam nigdy przy obcych, bo uważam je za wulgarne. Jest one obecne w twoim poprzednim poście, więc możesz się podjąć tego wysiłku i samemu je przeczytać. Zcencurowałem Cię, bo je powtarzasz.

Ja będą obstawał, że to ma być przede wszystkim forum sportowe, a jak ktoś jedyne co ma do powiedzenia to przekleństwa i frustracja, to na to są inne miejsca w internecie.

Mam dość tych gierek w złego moderatora i jutro wysłucham Twojej (ponownej) prośby.

Awatar użytkownika
Vojthas

Re: Offtopic

Post autor: Vojthas » 07 kwie 2018, 23:34

Runfixe, jakkolwiek merytorycznie nie zgadzam się z mattim, tak wezmę go w obronę: https://sjp.pwn.pl/szukaj/wypieprzy%C4%87.html
Czyli wypieprzenie jest wulgarne tylko w znaczeniu cudzołożniczym, natomiast w znaczeniu wyrzucania z igrzysk matti użył go jako mocniejszego wyrażenia, które oddaje jego stosunek do takiej sytuacji.

A co do treści - świat idzie w kierunku równouprawnienia i idea jest słuszna, natomiast kroki, którymi tę ideę się wprowadza, i tu zgadza się chyba najbardziej na lewo będąca Królowa, są zbyt drastyczne. Osobiście uważam, że równouprawnienie w sporcie też ma swoje granice - gimnastyka artystyczna mężczyzn to byłaby spora przesada, natomiast gdyby zamiast duetów kobiecych w pływaniu artystycznym (przez polskie środowiska wciąż zwanym synchronicznym) wstawić mieszane... czemu nie?

ODPOWIEDZ