Typer - MŚ siatkarzy

Wszystkie aktualne i archiwalne typowania
Kisik94

Re: Typer - MŚ siatkarzy

Post autor: Kisik94 » 01 paź 2018, 16:18

Na początek chciałem pogratulować Vojthasowi, Królowej i SzG za zajęcie miejsc na podium oraz Greebo za to, że mnie przez dłuższą część zabawy motywował do walki o zwycięstwo :). Przeważnie to ja jestem po drugiej stronie barykady gdy organizuje swoje typery, więc to było miłe uczucie walczyć po raz kolejny o jak najlepszy wynik w czymś czego sam nie stworzyłem ;). Gdy zaczynała się zabawa stwierdziłem dosłownie, "eee, pewnie zajmę gdzieś miejsce w 2 dziesiątce" i tak po pierwszych 2 kolejkach wyglądało. Jednak przyjąłem taktykę, że będę się starał typować przy niektórych meczach małe niespodzianki i one po części wypaliły, dzięki czemu szedłem w górę tabeli. Tak naprawdę typera zacząłem poważnie traktować, kiedy awansowałem na 3 miejsce po 1 fazie grupowej. Później szło pięknie do momentu gdy Polska awansowała do finału i spostrzegłem, że przyszli podiumowicze obstawili naszych siatkarzy na 1 miejsce i mistrza świata :lol:. Także mogę śmiało powiedzieć, że przegrałem "pudło" przez mój brak większej wiary w naszą drużynę. Z niecierpliwością czekam na kolejne typery.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 01 paź 2018, 20:35

Dziękuję wszystkim za walkę, a mattowi za organizację typera. Przyznam szczerze, że ja straciłem wiarę w swoje zwycięstwo w okolicach półfinałów, ale potem sobie przypomniałem o tym pretyperze. Faktem jest, że uratowała mnie (i pewnie Królowa się ze mną zgodzi) ślepa wiara w naszych w trakcie turnieju - mam tu na myśli dwie porażki i legendę o podkładającej się Serbii.

Greebo

Post autor: Greebo » 01 paź 2018, 21:04

To ja może jeszcze słowo o tych regułach, a konkretnie o tych punktach z pretypera - tak w kontekście przyszłych zabaw. Wydaje mi się ze takie skrajne punktowanie - albo 10 albo zero nie jest najszczęśliwsze, zwłaszcza ze wyniki poszczególnych spotkań były już oceniane w dużo bardziej zróżnicowany sposób. IMO bardziej trafne byłoby tez tam uwzględnianie poziomu błędu, np w wypadku typowania mistrza - 10 pkt za celne wytypowanie ok, ale potem za każde miejsce niżej po -2 od tych bazowych 10 (ale juz bez spadku poniżej 0)

matt_

Post autor: matt_ » 01 paź 2018, 23:18

Po upływie czasu myślę też, że można by zastosować inny sposób rozstrzygania remisów (m.in. pretyper miał tutaj bardzo małą rolę, ale do takiej sytuacji nie doszło). Poprowadziłem tę zabawę spontanicznie i ma to swoje dobre strony, bo można właśnie na przyszłość wyłapać elementy, które ustaliłem w pośpiechu a da się je zrobić lepiej :)

Zwycięzca zwycięzcą (tu bym się zastanowił, czy akurat taka skrajna punktacja nie jest dobra, skoro typowane zdarzenie to również coś zero-jedynkowego), ale jeśli chodzi o wynik Polaków to na pewno dałoby się rozwiązać to lepiej.

Greebo

Post autor: Greebo » 02 paź 2018, 7:13

Zwycięstwo w pojedynczym meczu tez można potraktować zero-jedynkowo a tutaj punktowaliśmy nawet sytuacje gdy wygrała przeciwna drużyna ;)

matt_

Post autor: matt_ » 03 paź 2018, 19:46

W następnym typerze zamiast obstawiania samego Mistrza Świata można dać do typowania podium :)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 04 paź 2018, 21:41

Po pierwsze, matt dzięki wielkie za organizację typera :)
Po drugie, wielkie gratulacje dla naszego zwycięscy Vojthasa :)
Po trzecie, uważam mój wynik za niesamowity zbieg okoliczności i abstrakcję. Udział w typerze wzięłam tylko dlatego, że nie chce tracić punktów w rankingu typera olimpijskiego, a kilka typerów już wcześniej pominęłam. Generalnie nie znałam nawet składu żaden z grających drużyn, jej szans. Zresztą na całych MŚ obejrzałam tie break z Amerykanami i 3 set z Brazylią. Wszystkie typowane przeze mnie wyniki od początku były kompilacją analizy typów osób, które sądziłam, że mają tutaj pojęcie o siatkówce i kobiecej intuicji na zasadzie stereotypowego "USA umie grać w siatkówkę, a Serbia to waleczny naród" :P

ODPOWIEDZ