Typer egzotyczny 2016

Wszystkie aktualne i archiwalne typowania
Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Typer egzotyczny 2016

Post autor: runfixe » 05 sty 2017, 10:16

Przeglądając cache google znalazłem typer egzotyczny i zasady.
Na marginesie głównego typera chciałbym wam zaproponować typowanie kolejności w klasyfikacji punktowej poszczególnych krajów niszowych na IO. Mnie często, oprócz zawodów z udziałem Polaków, interesują występy takich krajów, zwłaszcza gdy mają dobrych sportowców, w tym roku będę np. kibicował Gústafsdóttir na pływalni lub Fiji.

Proponuję sporządzić subiektywną listę 10 krajów i stworzyć ich klasyfikację punktową. Każdy ustawia poszczególne kraje w przeiwydywanej przez siebie kolejności a potem punktujemy (jak jeszcze nie wiem).
Kto będzie lepszy - Islandia czy Gwatemala, Fiji czy Chile. Na liście nie byłoby kompletnych ogórków, ale wprowadziłbym zasadę, by kraj brany pod uwagę nie zdobył więcej niż 5 medali na 3 ostatnich IO i nie miał więcej niż 40 zawodników na IO 2012 i nie mniej niż 20 na ostatnich 3 IO (San Marino odpada chociaż mają szansę medalową). Z wyjątkiem krajów startujących po raz pierwszy na IO.

Do czterech wspomnianych krajów rozważam dodanie Bahama, Kosowo, Mauritius, Czarnogórę... Zastanawiam się nadal nad ostateczną listą, bo chciałbym by było po 2 kraje na kontynent.

Jak będzie conajmniej 5 chętnych to mogę się tym zająć.
Proponuję taką listę:
1. Islandia
2. Czarnogóra
3. Chile
4. Urugwaj
5. Bahama
6. Gwatemala
7. Katar
8. Fidżi
9. Botswana
10. Mauritius

Według mnie ciekawa lista, wszystkie te kraje punktowały w Londynie. Lista jest tak dobrana, by można było sobie na pierwszy rzut oka już zrobić jakiś pogląd (więc jest różnica poziomów pomiędzy poszczególnymi krajami), ale większość krajów ma potencjał, by wynik z 2012 zdecydowanie polepszyć (lub pogorszyć).
Więcej nie mówię, by nie popsuć zabawy.

Zasady:
Uczestnik ustawia prawdopodbną kolejność wskazanych NOC na koniec IO 2016 według ich dorobku punktowego.
(Tabela punktowa NOC będzie liczona według tradycyjnych zasad: 1 miejsce 8 pkt, 2 miejsce 7 pkt itd, tam gdzie dwa trzecie miejsca po 5,5 pkt za trzecie miejsce, za miejsca 5-8 jeśli nie wyłoniono poszczególnie po 2.5 pkt.)

Punktowanie:
Każde dobrze wskazane miejsce 5 pkt.
Bonus za dodatkowo dobrze wskazane 1 miejsce 20 pkt, 2 miejsce 15 pkt 3 miejsce 10 pkt, 10 miejsce 20 pkt
Dodatkowo dobrze wskazana kolejność: 5 pkt za kraj przemnożone przez długość kombinacji, np: 7. Chile 8. Katar : (5+5)x2=20, 7. Chile 8. Katar 9.Islandia: (5+5+5)x3=45 etc.
Punkty minusowe: Jeśli kraj z podium był wskazany na ostatnim miejscu to: jeśli jest 1, to -100 pkt, jeśli 2. to -75 pkt, jeśli 3. to -50 pkt, np Mauritius wygrywa w naszej klasyfikacji a uczestnik wskazał miejsce nr 10 to dostaje -100 pkt. itp.

Skomplikowane, ale wydaje mi się logiczne.

ODPOWIEDZ