Plebiscyt PS 2018

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
maruda

Re: Plebiscyt PS 2018

Post autor: maruda » 22 lis 2018, 21:38

mrpotato pisze:
22 lis 2018, 21:34
Outsider pisze:
22 lis 2018, 21:19

Wybór Bargiela oryginalny, moim zdaniem zasłużony. Jest to wręcz unikat na światową skalę, a że robi coś w sporcie, który w zasadzie w żaden sposób nie jest wymierny to nie jego wina.

ja się zastanawiam w ogóle czy to jest sport,serio
nie sledze tematu ale czego on dokonał w 2018 ze jest na liscie ? zjechał na nartach z K2?

to raczej jest z pogranicza adventure czy czegos takiego, gdzie tu element rywalizacji i z kim?
rownie dobrze mozna by dac kogos kto na bajku z sakwami zrobił iles tam tysiecy km, cos tam przepłynal kajakiem, skoczył na spadochronie do jakiejs jaskini itp historie

pisze to w tonacji łagodnej ciekawości a nie swietego oburzenia

ok medialne to jest, w lipcu gdzie pół Polski walczy o swój kawałek przestrzeni za parawanem facet pomykał na nartach w groznych okolicznościach, to musi się odkładac w wyobraźni ale mam wrazenie ze powinny być jakies spec kategorie na tego typu wyczyny, żeby go uhonorować a jednoczesnie nie mieszac ze sportowcami
Organizatorzy chcieli różnorodności... Stąd "reprezentant" MMA, piłkarz czy Kwiatkowski - którego, pomimo sympatii, bym w top20 za ten rok nie umieścił (poza tym forum to pewnie mało kto wie, że Sajnok startuje też na szosie :P).

To dyskusyjne podejście, podobnie jak ogłaszanie nominowanych już w listopadzie.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 22 lis 2018, 21:46

maruda pisze:
22 lis 2018, 21:38
mrpotato pisze:
Outsider pisze:
22 lis 2018, 21:19

Wybór Bargiela oryginalny, moim zdaniem zasłużony. Jest to wręcz unikat na światową skalę, a że robi coś w sporcie, który w zasadzie w żaden sposób nie jest wymierny to nie jego wina.

nie sledze tematu ale czego on dokonał w 2018 ze jest na liscie ? zjechał na nartach z K2?

to raczej jest z pogranicza adventure czy czegos takiego, gdzie tu element rywalizacji i z kim?
rownie dobrze mozna by dac kogos kto na bajku z sakwami zrobił iles tam tysiecy km, cos tam przepłynal kajakiem, skoczył na spadochronie do jakiejs jaskini itp historie

pisze to w tonacji łagodnej ciekawości a nie swietego oburzenia

ok medialne to jest, w lipcu gdzie pół Polski walczy o swój kawałek przestrzeni za parawanem facet pomykał na nartach w groznych okolicznościach, to musi się odkładac w wyobraźni ale mam wrazenie ze powinny być jakies spec kategorie na tego typu wyczyny, żeby go uhonorować a jednoczesnie nie mieszac ze sportowcami
Organizatorzy chcieli różnorodności... Stąd "reprezentant" MMA, piłkarz czy Kwiatkowski - którego, pomimo sympatii, bym w top20 za ten rok nie umieścił (poza tym forum to pewnie mało kto wie, że Sajnok startuje też na szosie :P).

To dyskusyjne podejście, podobnie jak ogłaszanie nominowanych już w listopadzie.
ad. MMA nie mam specjalnie zdania ew. gdy Karolina Kowalkiewicz sie czegos dochrapie to bede mocnym orędownikiem
piłkarze funkcjonuja na innej orbicie ofc

Kwiatkowski sie broni imho
oczywiscie jak na Kwiatkowwskiego mozna byc chciec wiecej i lekko kręcić nosem
ale jednak działajaca na społeczną wyobraznie narodowa etapówka czy TA piechotą nie chodzą, nie wiadomo kto i kiedy miałby sie zblizac do chocby takich wyczynów wiec ja bym to docenił mimo wątpliwosci
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 22 lis 2018, 21:53

maruda pisze:
22 lis 2018, 21:31
Oczywiście są polscy sportowcy, którzy osiągnęli od Maliszewskiej w 2018 więcej - ale niekoniecznie ci, których umieszczono na liście: i stąd ta dyskusja ;)
Poza "Lewym", Bargielem, Błachowiczem i Kwiatkowskim na liście są już chyba sami złoci i srebrni medaliści MŚ oraz mistrzowie Europy. Więc chyba trudno mówić, że większość z nich nie osiągnęła od Maliszewskiej więcej lub tyle samo. A zabrzmiało jakby ona osiągnęła wyraźnie więcej od większości z tej listy (tak mi przynajmniej zabrzmiało zacytowane zdanie). No ale każdy z nas ma swoje opinie, więc nie chodzi tu by kogoś do czegoś przekonywać. Ja w każdym razie układając taką 20-kę jeśli pomyślałbym o umieszczeniu w niej Maliszewskiej to gdzieś przy końcu. Powtórzę, że 16-ka jest dla mnie bezdyskusyjnie wyżej. Może też obiektywnie więcej osiągnęli brązowi medaliści olimpijscy z drużyny skoczków? Do tej pory na naszym olimpijskim forum nikt o nich nie wspomniał ;)

mrpotato pisze:
A himalaizm jest sportem czy nie? Szachy? Formuła 1? Żużel? E-sport? Poker? A może nie jest nim do końca nawet boks zawodowy? I tym samym takie rozrywki jak MMA - bo może to bardziej "przemysł rozrywkowy"? W każdym przypadku będą pewnie za i przeciw. Nie chodzi mi o dyskusję o tym co jest sportem a co nie. Sam bym nie wpadł na umieszczenie wśród nominowanych Bargiela. Ale ta nominacja mnie nie razi.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 22 lis 2018, 22:17

Kuburgha pisze:
22 lis 2018, 21:53

A himalaizm jest sportem czy nie? Szachy? Formuła 1? Żużel? E-sport? Poker? A może nie jest nim do końca nawet boks zawodowy?
himalaizm tak z pogranicza dla mnie, ale np. Kukuczke dodatkowo windowała rywalizacja z Messnerem, Korona Himalajów itd.

a dalej: tak; tak; tak; wydaje się, sine ira et studio, ze niestety tez tak; chyba tak

boks zawodowy, tak
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

maruda

Post autor: maruda » 22 lis 2018, 22:26

Kuburgha pisze:
22 lis 2018, 21:53
maruda pisze:
22 lis 2018, 21:31
Oczywiście są polscy sportowcy, którzy osiągnęli od Maliszewskiej w 2018 więcej - ale niekoniecznie ci, których umieszczono na liście: i stąd ta dyskusja ;)
Poza "Lewym", Bargielem, Błachowiczem i Kwiatkowskim na liście są już chyba sami złoci i srebrni medaliści MŚ oraz mistrzowie Europy. Więc chyba trudno mówić, że większość z nich nie osiągnęła od Maliszewskiej więcej lub tyle samo. A zabrzmiało jakby ona osiągnęła wyraźnie więcej od większości z tej listy (tak mi przynajmniej zabrzmiało zacytowane zdanie). No ale każdy z nas ma swoje opinie, więc nie chodzi tu by kogoś do czegoś przekonywać. Ja w każdym razie układając taką 20-kę jeśli pomyślałbym o umieszczeniu w niej Maliszewskiej to gdzieś przy końcu. Powtórzę, że 16-ka jest dla mnie bezdyskusyjnie wyżej. Może też obiektywnie więcej osiągnęli brązowi medaliści olimpijscy z drużyny skoczków? Do tej pory na naszym olimpijskim forum nikt o nich nie wspomniał ;)
Nie uważam, że Maliszewska osiągnęła więcej w 2018 niż większość nominowanych (bo tak nie jest i to jest raczej oczywiste).

Podejście do drużyn też jest dyskusyjne - mamy obie sztafety i wioślarki, a skoczków nie (o siatkarzach nie mówię, zresztą pewnie zgarną drużynę roku).

Bargielowi należało raczej dać nagrodę w osobnej kategorii niż nominować do "20".

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 23 lis 2018, 9:39

Ciekawe, że Justyna Święty ma dwie nominacje. Pewności nie mam, ale wydaje mi się, że nigdy w historii plebiscytu nie było takiej sytuacji.

maruda

Post autor: maruda » 23 lis 2018, 9:42

Merlin pisze:
23 lis 2018, 9:39
Ciekawe, że Justyna Święty ma dwie nominacje. Pewności nie mam, ale wydaje mi się, że nigdy w historii plebiscytu nie było takiej sytuacji.
Jesteś w błędzie ;)
To się zdarzało, pamiętam np. Bródkę w 2014.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 23 lis 2018, 18:37

Faktycznie, w 2014 tak było. To jednak trochę dziwne, bo w pewnym sensie odbiera część głosów i drużynie i tej indywidualności. No i, jak już ktoś tu pisał, w takim razie gdzie drużyna skoczków - medalistów olimpijskich? Wyznawcy spiskowej teorii mogą pomyśleć, że plebiscyt ma wygrać Kamil Stoch i organizatorzy postarali się, żeby mu w tym nie przeszkodzić.

maruda

Post autor: maruda » 23 lis 2018, 19:38

Merlin pisze:
23 lis 2018, 18:37
Faktycznie, w 2014 tak było. To jednak trochę dziwne, bo w pewnym sensie odbiera część głosów i drużynie i tej indywidualności. No i, jak już ktoś tu pisał, w takim razie gdzie drużyna skoczków - medalistów olimpijskich? Wyznawcy spiskowej teorii mogą pomyśleć, że plebiscyt ma wygrać Kamil Stoch i organizatorzy postarali się, żeby mu w tym nie przeszkodzić.
Oczywiście, że powoduje to rozbicie głosów.
Brak drużyny skoczków byłby zrozumiały, gdyby mieli oni otrzymać tytuł drużyny roku - ale nie sądzę, by nie przypadł on siatkarzom (no chyba, że ex aequo?).

Nie wiem komu miałoby zależeć na wygranej Stocha ;) Partnerem telewizyjnym plebiscytu jest przecież Polsat.

balwan

Post autor: balwan » 24 lis 2018, 12:39

Gdy zobaczyłem Bargiela to się zaśmiałem , Co On takiego zrobił w rywalizacji sportowej ? To ze zjechał na nartach z jakiejś góry ? Przecież były trzy możliwości :
- uda się ( tak jak się stało )
- nie uda się gdyż się wywali i dozna kontuzji ;
- nie uda się i zginie.

Sorry ale ja tego nie uważam za sport .

Brak Maliszewskiej jest nie porozumieniem. Medal MS i dwie wygranie w PS w konkurencji Olimpijskiej. Polski sport ma się znakomicie gdy możemy sobie pozwolić by ktoś takimi sukcesami nie znalazł się w 20.

maruda

Post autor: maruda » 24 lis 2018, 13:39

balwan pisze:
24 lis 2018, 12:39
Gdy zobaczyłem Bargiela to się zaśmiałem , Co On takiego zrobił w rywalizacji sportowej ? To ze zjechał na nartach z jakiejś góry ? Przecież były trzy możliwości :
- uda się ( tak jak się stało )
- nie uda się gdyż się wywali i dozna kontuzji ;
- nie uda się i zginie.

Sorry ale ja tego nie uważam za sport .

Brak Maliszewskiej jest nie porozumieniem. Medal MS i dwie wygranie w PS w konkurencji Olimpijskiej. Polski sport ma się znakomicie gdy możemy sobie pozwolić by ktoś takimi sukcesami nie znalazł się w 20.
Tak zupełnie poważnie - np. brak Michalskiego dowodzi, że to był dobry rok. Brąz mś w olimpijskiej kategorii wagowej, złoto mistrzostw Europy - a prawie nikt się go nie domaga ;)

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 26 lis 2018, 17:33

Osobiście nie rusza mnie brak Maliszewskiej. Medal nic nieznaczących MŚ i dwie wygrane w PŚ w samej końcówce roku, gdzie decyzje być może były już podjęte. Jak utrzyma formę i w przyszłym roku wygra coś na zimę, a potem na jesień w nowym sezonie też, to będzie. I nie zgadzam się, że Lewy będzie w trójce. Za bardzo zawiedli na mundialu i już nie ma dobrej prasy.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 26 lis 2018, 20:46

Kazulinho pisze:
26 lis 2018, 17:33
Osobiście nie rusza mnie brak Maliszewskiej. Medal nic nieznaczących MŚ i dwie wygrane w PŚ w samej końcówce roku, gdzie decyzje być może były już podjęte. Jak utrzyma formę i w przyszłym roku wygra coś na zimę, a potem na jesień w nowym sezonie też, to będzie. I nie zgadzam się, że Lewy będzie w trójce. Za bardzo zawiedli na mundialu i już nie ma dobrej prasy.
Brzmi jak ktoś kto jest w komitecie wybierającym kandydatów ;) (luźna żartobliwa hipoteza)

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 27 lis 2018, 13:26

Obecność Bartnika, to jednak spora niespodzianka.

maruda

Post autor: maruda » 27 lis 2018, 14:13

runfixe pisze:
27 lis 2018, 13:26
Obecność Bartnika, to jednak spora niespodzianka.
Niespodzianką to było złoto mś ;)
To jest dobry rok - ale nie przesadzajmy, mistrz świat w olimpijskiej konkurencji, lider rankingu światowego chyba "musi" znaleźć się w czołowej 20 ;)

ODPOWIEDZ