Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Col_Frost

Re: Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Col_Frost » 19 cze 2018, 19:51

@mrpotato
Oczywiście, że są w stanie, bo dzisiaj zagrali zdecydowanie poniżej swoich możliwości. Osobiście odniosłem wrażenie, że to właśnie presja związała im nogi, co było widoczne zwłaszcza w pierwszej części spotkania, którą obie drużyny zaczęły na trzęsących się nogach, ale Senegalczycy jakoś szybciej się z tego otrząsnęli. Dziwi mnie to, bo na Euro tak nie było, a zresztą duża część tych chłopaków gra w dobrych europejskich drużynach (jeśli nie zmienią klubów to siedmiu z nich, włączając Glika, ma już zagwarantowany udział w fazie grupowej LM w przyszłym sezonie), ale nazwiska jak widać nie grają. Zresztą nie była to tylko słaba gra poszczególnych zawodników, zagraliśmy przede wszystkim słabo jako zespół. Bez pomysłu na atak i z wyraźną dziurą w obronie.

To co mnie najbardziej zaskakuje to fakt, że już po drugiej kolejce ktoś z dwójki Senegal-Japonia może sobie zagwarantować awans do fazy pucharowej. Konia z rzędem temu, kto przewidział taki scenariusz.

mirass

Post autor: mirass » 19 cze 2018, 19:53

Ludzie za 2.000 tys. zapie.alaja caly miesiac, a "gwiazdor" kupuje torebke za 40,000 ale ku..wa nie potrafi prosto pilki podac do swojego partnera. Zenada, hanba, obciach. Tylko cud ich uratuje, chyba ze zaczna grac jak na "gwiazdorow" przystalo.

Nawet za bardzo sie nie spocili, gdyby schodzili slaniajac sie na nogach i plujac krwia to bym zrozumial, ale grajac padaczke i chodzanego to naprawde mogli by sobie darowac na MS.

bartex

Post autor: bartex » 19 cze 2018, 20:06

mirass pisze:
19 cze 2018, 19:53
Ludzie za 2.000 tys. zapie.alaja caly miesiac, a "gwiazdor" kupuje torebke za 40,000 ale ku..wa nie potrafi prosto pilki podac do swojego partnera. Zenada, hanba, obciach. Tylko cud ich uratuje, chyba ze zaczna grac jak na "gwiazdorow" przystalo.

Nawet za bardzo sie nie spocili, gdyby schodzili slaniajac sie na nogach i plujac krwia to bym zrozumial, ale grajac padaczke i chodzanego to naprawde mogli by sobie darowac na MS.
Nie musze nic dodawac. Żałosna gra że lepiej nie komentować.

Pawło

Post autor: Pawło » 20 cze 2018, 0:14

to było żenujące
i wiem, że może naruszę kult jednostki, ale ja otwarcie krytykuję Nawałkę od ok. pół roku (nie tu), wg mnie totalnie się pogubił i jest głównym winnym

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 20 cze 2018, 9:17

Po meczu Tunezji przemknęła mi myśl, oby nie okazało się, że jedyną afrykańską drużyną, która zdobędzie jakiś punkt w 1 kolejce będzie Senegal...

Swoją drogą kiedyś, pewnie najgłośniej w latach dziewięćdziesiątych, masowe były proroctwa, że afrykańska piłka (zwłaszcza z czarnej części kontynentu) szybko stanie się nową siła w światowej piłce, a afrykańskie drużyny dołączą do potęg z Europy i Ameryki Płd. Ostatni mundial to raczej porażka Afryki. Tu po jednej kolejce, chociaż jeszcze nie ma co wróżyć miarodajnie, ale póki co też nie zanosi się na jakąś afrykańską rewelację (Senegal ciągle może nie wyjść z grupy).

No, a wracając do naszych. Słabiutki Piszczek (pierwszy gol też zaczął się, gdy dał ograć się jak dziecko). Może zamiast Milika z przodu trzeba było dać z tyłu Góralskiego (w kółko było o sile fizycznej Senegalu). Walczaków nam brakowało. Ale po fakcie każdy może się mądrzyć, nawet ja. No i jeszcze jeden problem. Kogo mamy na skrzydła jako alternatywę dla podstawowej dwójki? Musiał zejść Błaszczykowski. Rozumiem, Bednarek to zmiana ustawienia, ale potem prosiło się o świeżego zawodnika, który pohula na skrzydle, zwłaszcza że widać było parę razy, że przeciwnik nie jest nie do ruszenia. I kogo mamy na ławce? Speca od atmosfery... Nic dziwnego, że nie wszedł, to nie jego rola...
Obym musiał odszczekiwać, a Peszko błysnął tu jeszcze, ale jakoś się nie spodziewam. Ten facet ma jakieś kompromitujące materiały na Nawałkę, jak nic ;)
Na skrzydło, jako zmiennika, to na dziś mamy chyba ewentualnie tylko Kownackiego.
A na koniec, to ja nadal wierzę, że jeszcze możemy wyjść z grupy. Oczywiście z dużo lepszą grą, większymi jajkami i z wypranymi gaciami niektórych zawodników (z zafajdanymi musi się ciężko grać). Ale nawet przy tej wczorajszej, to bardziej my przegraliśmy, niż Senegal wygrał. Oni nie pokazali nic wielkiego (poza solidnością, która niestety wystarczyła). My oczywiście też nic wielkiego (ale już bez solidności). I nam trafiły się do tego samobój i kuriozalny błąd, co przesądziło.

Pawło

Post autor: Pawło » 20 cze 2018, 10:15

nie można z Senegalem tak się ustawić. Góralski - Zieliński z przodu to była jedyna opcja i to nie żadne mądrzenie się po, ale raczej dość zwykła jasna sprawa dla osoby nawet średnio znającej się na piłce. Do tego takie ustawienie było testowane + Bednarek. A tu Cionek i Zieliński z Krychowiakiem, któremu brakowało wsparcia w odbiorze, więc jak można było liczyć na podjęcie walki, kontry, szybkie akcje i szachowanie rywala + Milik bez formy (nie od dziś) gdy Kownacki pokazał co umie. Góralski i Bereś też dali sygnał w sparingach? I co?
Pisałem coś po meczu z Chile...to było widać, a tu jeszcze trener dodał sam na gorsze od 1 minuty, jest jakiś inny.
Cyrk z Peszką/Mierzejewskim+Frankowskmi+Szymańskim, cyrk z Rexoną Glikiem, cyrk z wyborem bramkarzy, cyrk z dziwną procedurą powołań i skreśleń, na życzenie Nawałki nie mamy opcji na zmianę, odwrócenie wyniku. Liczyłem, że Nawałka nie będzie Engelem i Janasem, niestety na dziś jest gorszy.
Wciąż są szanse, wiara, ale tak obiektywnie ciężko powiedzieć gdzie tego szukać, wyglądają na przemęczonych i przybitych. Pozostaje tylko kibicować, ale nie można udawać, że wczoraj nie było koszmaru

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 20 cze 2018, 17:04

Kuburgha pisze:
15 cze 2018, 22:12
Chciałoby się, żeby na tych MŚ Lewy dał nam tyle w meczu z klasowym rywalem co dziś Portugalii Ronaldo.
to napisałem po poprzednim meczu Portugalii.
Żelek, Krystyna itp. Wielu go nie lubi (ja też). Ale CR7 to prawdziwy lider swojej reprezentacji, który robi to, co trzeba zrobić. Ciągle nie wierzę, żeby Portugalia zaszła do strefy medalowej, bo takie cuda jak z Hiszpanią nie dzieją się na zawołanie, ale szacun dla Ronaldo.
I wypada powtórzyć, "żeby Lewy na tych MŚ..."

pbest

Post autor: pbest » 20 cze 2018, 17:42

Krychowiak jak dla mnie porażka, gol może tylko wprowadzać w błąd, że może jest w formie.
Nawałka moim zdaniem za bardzo przywiązał się do pewnych zawodników, którzy nic nie pokazywali przez wiele ostatnich miesięcy. Ale ja się na piłce średnio znam i może też jestem uprzedzony.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 20 cze 2018, 17:54

Kuburgha pisze:
20 cze 2018, 17:04
Kuburgha pisze:
15 cze 2018, 22:12
Chciałoby się, żeby na tych MŚ Lewy dał nam tyle w meczu z klasowym rywalem co dziś Portugalii Ronaldo.
to napisałem po poprzednim meczu Portugalii.
Żelek, Krystyna itp. Wielu go nie lubi (ja też). Ale CR7 to prawdziwy lider swojej reprezentacji, który robi to, co trzeba zrobić. Ciągle nie wierzę, żeby Portugalia zaszła do strefy medalowej, bo takie cuda jak z Hiszpanią nie dzieją się na zawołanie, ale szacun dla Ronaldo.
I wypada powtórzyć, "żeby Lewy na tych MŚ..."
CR7 ma dobry okres ale tez latami nie dawał tyle reprze ile w teorii mógłby
a u nas bezpieczniej byłoby widziec całą druzyne cos grającą a nie tylko Lewego
ktory tez ma swoje ograniczenia w rzemiosle a nie jest kosmicznym geniuszem jak go widzą polskie media sportowe

ale najbardziej licze ze coach sie ogarnie , wystawi ludzi w formie, gotowych na walke i bedzie dobrze
bo z Senegalem to była asekuracja i bezjajecznosc w typie Smudy 2012
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

L__

Post autor: L__ » 20 cze 2018, 18:44

Kuburgha pisze:
20 cze 2018, 9:17
I kogo mamy na ławce? Speca od atmosfery... Nic dziwnego, że nie wszedł, to nie jego rola...
Obym musiał odszczekiwać, a Peszko błysnął tu jeszcze, ale jakoś się nie spodziewam. Ten facet ma jakieś kompromitujące materiały na Nawałkę, jak nic ;)
Na skrzydło, jako zmiennika, to na dziś mamy chyba ewentualnie tylko Kownackiego.
Kto by nie pojechał ze Peszkę i tak nie dałby wsparcia na skrzydle na oczekiwanym poziomie. Frankowski, kulawy Makuszewski czy inni to niestety poziom ekstraklasy. Z tymi skrzydałami, którymi niedawno staliśmy jest problem i powołanie czy nie Peszki niewiele zmienia

Szymański, Mierzejewski i powołany Kurzawa to bardziej rozgrywający ustawieni na skrzydle, bez odpowiedniej dynamiki i dwaj z ekstraklasy też nie prezentują odpowiedniego poziomu, co do Adriana- cholera wie- ale jego Nawałka skreślil dawno. Z Szymańskiego może wkrótce być kawał piłkarza, ale fakt jest taki, że na tej pozycji ławka jest krótka.
L__=Lukash

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 20 cze 2018, 20:43

mrpotato pisze:
20 cze 2018, 17:54
CR7 ma dobry okres ale tez latami nie dawał tyle reprze ile w teorii mógłby
Oczywiście, bywały wręcz powody do kpin. Ale ma swój czas. I mało która gwiazda światowej piłki może się pochwalić takim wkładem w grę swojej reprezentacji. Trzeba strzelić - strzela. Trzeba trzy gole? Strzela. Chociaż na MŚ może skończyć się to i na najbliższym meczu. Jestem sobie w stanie wyobrazić, że Ronaldo nie strzeli a Portugalia przegra z Iranem.
mrpotato pisze:
20 cze 2018, 17:54
a u nas bezpieczniej byłoby widziec całą druzyne cos grającą a nie tylko Lewego
ktory tez ma swoje ograniczenia w rzemiosle a nie jest kosmicznym geniuszem jak go widzą polskie media sportowe
Zgoda, potrzeba lepszej gry drużyny. A Lewy nie jest kosmicznym geniuszem. Ale wielcy piłkarze mają błyszczeć w wielkich meczach. Jeśli nie na tym turnieju, to gdzie i kiedy w reprezentacji? Z Gruzją? Rumunią w kryzysie? Szkocją? Wszystko w meczach eliminacyjnych? To jest ten czas gdy największa gwiazda ma błyszczeć. Jak kiedyś Deyna, Lato, Boniek. Bez tego medialne gadanie o tym, że już ich przerósł jest bez sensu. Ale ma jeszcze przynajmniej dwa mecze by tego dowieść. I na razie ma przeciwników łatwiejszych niż Ronaldo w pierwszym meczu.
I dla jasności - jestem przekonany, że jeszcze kiedyś będziemy tęsknić za Lewym w reprezentacji. Ale właśnie dlatego tym bardziej chciałoby się aby wyraźnie zaznaczył swoją obecność na mundialu.

L__ pisze:
20 cze 2018, 18:44
Kto by nie pojechał ze Peszkę i tak nie dałby wsparcia na skrzydle na oczekiwanym poziomie.
Dużo pewnie by nie dał, ale więcej od Peszki czemu nie? Wszystko powyżej zera jest jakimś plusem ;)

Przy części z wymienionych przez Ciebie piłkarzy można przynajmniej byłoby mieć nadzieję, że raz na jakiś czas zrobią coś z pożytkiem dla drużyny, mają jakieś zauważalne plusy w grze ofensywnej. Dają cień szansy, że pomogą zmienić niekorzystny wynik. A Peszko? Jego jedyny atut piłkarski tutaj to ewentualna piłka na dobieg za plecy obrońców. Ale to raczej nie gra przy gonieniu wyniku.
Ja mocno liczyłem, że Szymański może się pokazać jak Kapustka 2 lata temu. Mała nadzieja, ale zawsze większa niż w przypadku Peszki.

Pawło

Post autor: Pawło » 20 cze 2018, 22:25

L__ pisze:
20 cze 2018, 18:44
Kuburgha pisze:
20 cze 2018, 9:17
I kogo mamy na ławce? Speca od atmosfery... Nic dziwnego, że nie wszedł, to nie jego rola...
Kto by nie pojechał ze Peszkę i tak nie dałby wsparcia na skrzydle na oczekiwanym poziomie. Frankowski, kulawy Makuszewski czy inni to niestety poziom ekstraklasy. Z tymi skrzydałami, którymi niedawno staliśmy jest problem i powołanie czy nie Peszki niewiele zmienia

Szymański, Mierzejewski i powołany Kurzawa to bardziej rozgrywający ustawieni na skrzydle, bez odpowiedniej dynamiki i dwaj z ekstraklasy też nie prezentują odpowiedniego poziomu, co do Adriana- cholera wie- ale jego Nawałka skreślil dawno. Z Szymańskiego może wkrótce być kawał piłkarza, ale fakt jest taki, że na tej pozycji ławka jest krótka.
ale każdy z nich mógłby chociaż spróbować wejść - nie byłby jedynie maskotką;p. Ten rozgrywający ustawiony na skrzydle został piłkarzem roku w przyzwoitej lidze, chyba nie gorszej niż nasza;p. Peszko by się w niej zabił o własne nogi, wiec sorry, ale uważam jednak, że szczególnie gdy Kuba pojechał na mundial półzdrowy powołanie na prawe skrzydło kogokolwiek kto choć może cokolwiek dać na chwilę było obowiązkiem Nawałki, a tak się lekko ośmieszył imho jako selekcjoner. Nie mamy tam obecnie żadnej opcji B - to niepoważne

mrpotato

Post autor: mrpotato » 21 cze 2018, 22:26

no, dzis mozemy sie pocieszyc , po Cro-Arg ze inni tez nie mają lekko
dla takiej potęgi jak Argentyna to duży cios, styl marny, drużyny raczej brak
ale mecz elektryczny, dobrze się oglądało
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 21 cze 2018, 22:35

Niech mi ktoś po tym meczu jeszcze powie, że Ronaldo w kadrze nie ma pomocy, a Messi to całe tabuny...

Lukash

Post autor: Lukash » 21 cze 2018, 23:07

Kuburgha pisze:
20 cze 2018, 20:43
Kto by nie pojechał ze Peszkę i tak nie dałby wsparcia na skrzydle na oczekiwanym poziomie.

Dużo pewnie by nie dał, ale więcej od Peszki czemu nie? Wszystko powyżej zera jest jakimś plusem ;)

Przy części z wymienionych przez Ciebie piłkarzy można przynajmniej byłoby mieć nadzieję, że raz na jakiś czas zrobią coś z pożytkiem dla drużyny, mają jakieś zauważalne plusy w grze ofensywnej. Dają cień szansy, że pomogą zmienić niekorzystny wynik. A Peszko? Jego jedyny atut piłkarski tutaj to ewentualna piłka na dobieg za plecy obrońców. Ale to raczej nie gra przy gonieniu wyniku.
Ja mocno liczyłem, że Szymański może się pokazać jak Kapustka 2 lata temu. Mała nadzieja, ale zawsze większa niż w przypadku Peszki.
Peszko nie jest totalnym zerem, ogladając go co tydzień w słabej Lechii znam wszystkie jego wady, ale ma tez swoje atuty. To podobny piłkarz jak wymienieni- wyróżniający się gracz ekstraklasy.

Na pewno nie jest to typ lidera, ale walczy w defensywie, potrafi grać bez piłki, jest niezły w małej grze i ma dobrą dynamikę, mimo wieku. To podobny typ do Grosickiego, nieprzewidywalny jeździec bez głowy.

Inteligencje boiskowa Peszki jest na żałosnym poziomie, ale on już parę meczy o stawkę, z silnymi rywalami zagrał. Ze dwa miał też bardzo dobre, szczególnie w LE w Lechu. No i nie pęknie psychicznie, bo jest na ta za głupi.

Z oceną Peszki jest trochę jak z Beckhamem z czasów świetności. Wszyscy dawno zorientowali się, że jest(był) przereklamowany, więc powszechnie ocenia się go teraz jako dużo słabszego, niż jest w rzeczywistości.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2018, 23:10 przez Lukash, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ