Najlepszy sportowiec w historii polskiego sportu

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
mrpotato

Re: Najlepszy sportowiec w historii polskiego sportu

Post autor: mrpotato » 11 lut 2018, 15:55

barania głowa pisze:
11 lut 2018, 15:33
Parę osób zagłosowało, to podaję podliczone wyniki. Lista "10" wygląda tak (w nawiasie punkty):

1. Irena Szewińska 93
2. Justyna Kowalczyk 83
3. Adam Małysz 77
4. Robert Korzeniowski 64
5. Kamil Stoch 63
6. Anita Włodarczyk 52
7. Otylia Jędrzejczak 35
8. Waldemar Baszanowski i Paweł Nastula - obaj po 31
10. Tomasz Majewski 29

Głosy oddano na 40 osób (lub zespoły osób). Co ciekawe dwóch legendarnych sportowców, zwycięzców wielu plebiscytów z okazji rożnych rocznic w czasach PRL - mowa o Januszu Kusocińskim i Januszu Sidle - nie zostało ani raz wskazanych przez żadnego z głosujących.
wygląda to niezle, chyba nie mamy sie czego wstydzic ;)
Adaś jako jedyny w gronie bez złota olimpijskiego

uwaga dodatkowa tez cenna, w koncu nie byli to tacy "Janusze"
mysle ze przy dluzszym zastanowieniu pojawiliby sie nie raz,
typowalismy raczej na szybko i na zasadzie "co komu w duszy gra"

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 11 lut 2018, 18:46

mrpotato pisze:
11 lut 2018, 15:55

uwaga dodatkowa tez cenna, w koncu nie byli to tacy "Janusze"
mysle ze przy dluzszym zastanowieniu pojawiliby sie nie raz,
typowalismy raczej na szybko i na zasadzie "co komu w duszy gra"
Akurat nie dlatego ich przywołałem. Kusociński i Sidło przez długie lata byli legendami pierwszej wielkości polskiego sportu. Nie była to krótka moda. Dziś odchodzą w zapomnienie. Nawet myśląc o legendach polskiego sportu na takim forum jak nasze nie są to osoby o których myślimy w pierwszej kolejności. Czas jest nieubłagany i uważam to za coś normalnego.

Parę lat temu jeden redaktor oburzał na coś analogicznego, tylko w odniesieniu do piłki nożnej. Najlepszy piłkarz 50 PZPN, 5 piłkarz 75 PZPN ustąpił miejsca innym.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 11 lut 2018, 19:10

barania głowa pisze:
11 lut 2018, 18:46
Nawet myśląc o legendach polskiego sportu na takim forum jak nasze nie są to osoby o których myślimy w pierwszej kolejności. Czas jest nieubłagany i uważam to za coś normalnego.
Na poprzedniej stronie zwróciłem już na to uwagę. Za kilkadziesiąt lat przy podobnej okazji może nikt nie wspomni o Robercie Korzeniowskim czy Adamie Małyszu.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 11 lut 2018, 19:18

Kuburgha pisze:
11 lut 2018, 19:10
barania głowa pisze:
11 lut 2018, 18:46
Nawet myśląc o legendach polskiego sportu na takim forum jak nasze nie są to osoby o których myślimy w pierwszej kolejności. Czas jest nieubłagany i uważam to za coś normalnego.
Na poprzedniej stronie zwróciłem już na to uwagę. Za kilkadziesiąt lat przy podobnej okazji może nikt nie wspomni o Robercie Korzeniowskim czy Adamie Małyszu.
Korzeń mysle ze się może uchować imho, nagie olimpijskie zaszczyty go bronia mimo niespektakularnej konkurencji
ale Adaś faktycznie, dla kogos kto nie przeżył Małyszomanii może być sportowcem z drugiego rzędu max

Pawło

Post autor: Pawło » 11 lut 2018, 21:26

bo ja wiem? Rocznik 77, a najbardziej cenię tych, których znam tylko ze statystyk. po prostu wyniki ich bronią.

Ale może jestem inny jakiś, jest ryzyko, o którym piszecie niestety

ODPOWIEDZ