Wspólna reprezentacja olimpijska UE

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Awatar użytkownika
123qwe

Re: Wspólna reprezentacja olimpijska UE

Post autor: 123qwe » 31 gru 2017, 10:25

mało kwestii było by mnie w stanie skłonić do wyjścia na ulice w celu protestu, ale to i wspólna armia to jedne z tych rzeczy..

anoda

Post autor: anoda » 31 gru 2017, 11:25

W ogóle to powinni w Europie zrobić jedną monarchię Zjednoczonej Unii Europejskiej, bez żadnych śmiesznych państw, rywalizacji itp. Na tronie w zamku Parlamentu powinien zasiadać nawet Donald Tusk, który ukróci na dobre radykalny nacjonalizm w krajach typu Polska czy Węgry, które po kolejnych rozbiorach w swojej historii na kolejne lata znikną z europejskiej mapy na rzecz kolejnej monarchii. Ciekawi mnie tylko czy imigranci bedą mogli startować w barwach Zjednoczonego Królestwa czy osobno pod jakimś ujednoliconym herbem Uchodźców.Jezeli nastąpi ta druga opcja, to możliwe jest nawet zorganizowania Mistrzostw Europy.
W oczekiwaniu na... no dobra, może choćby jakieś zimne ognie w Pjongczang

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 31 gru 2017, 12:07

To wszystko to jakieś sportowe i polityczne science-fiction. Ani superpaństwo, ani tym bardziej jego reprezentacja nie powstanie za naszego życia. Nie przy tym skręcie w prawo (AfD, Le Pen, FPÖ, PiS, Fidesz, Jobbik itd.). Poza tym... Monarchia? Utrzymuje się tylko dzięki przywiązaniu obywateli do SWOICH dynastii, nikt nie podda się pod jakiegoś obcego króla. Politycy też by woleli walczyć o dodatkowy stołek, niż oddać go komuś na dożywocie. Wspólna reprezentacja? Niby na jakiej podstawie. OK, Niemcy w latach 50. i 60. startowali razem, ale to akurat miało służyć idei olimpijskiego pokoju. WNP było efektem nieutworzenia komitetów olimpijskich republik postsowieckich - nawet nie wymyślili sobie własnej flagi, tylko startowali pod olimpijską. Korea szła pod jedną flagą w Sydney tylko na ceremonii, Północ i Południe rywalizowały osobno.

dd100

Post autor: dd100 » 31 gru 2017, 12:18

Matti i anoda nie martwcie się Jaro wraz z kotem nas zbawią i wyprowadzą z UE :D
Co do pomysłu wspólnej reprezentacji UE to jeden z najbardziej poronionych pomysłów jakie można wymyślić.
Tak jak nie emocjonowałem się lekkoatletycznym PŚ (obecnie Pucharem Interkontynentalnym) - poza oczywiście PŚ z 2006 roku, gdzie wystąpiła nasza żeńska reprezentacja - to i w tym przypadku nie wywołało to by u mnie większych emocji.

anoda

Post autor: anoda » 31 gru 2017, 12:29

No mam nadzieje, dd, niektórzy wierzyli w Palikota, nie udalo sie, moze teraz modlitwy o nasza ojczyzne zawierzymy w Jarka kota.
W oczekiwaniu na... no dobra, może choćby jakieś zimne ognie w Pjongczang

matti

Post autor: matti » 31 gru 2017, 16:13

Matti i anoda nie martwcie się Jaro wraz z kotem nas zbawią i wyprowadzą z UE
dd100 właśnie o to mi chodziło :lol: Obawiam się, że takie głupie ewentualne pomysły w UE doprowadziłyby do idiotycznego sporu politycznego w którym część partii mówiłoby, że nie zgadza na coś takiego. A inne znowu gadałyby, że trzeba w to iść bo jak nie...to wychodzimy z UE, wstyd, hańba.

Ale to tylko "sajs fikszyn". Myślę, że coś takiego nie ma prawa się pojawić w głowach niektórych rządzących... .

ODPOWIEDZ