Wspólna reprezentacja olimpijska UE

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Awatar użytkownika
123qwe

Re: Wspólna reprezentacja olimpijska UE

Post autor: 123qwe » 31 gru 2017, 10:25

mało kwestii było by mnie w stanie skłonić do wyjścia na ulice w celu protestu, ale to i wspólna armia to jedne z tych rzeczy..

anoda

Post autor: anoda » 31 gru 2017, 11:25

W ogóle to powinni w Europie zrobić jedną monarchię Zjednoczonej Unii Europejskiej, bez żadnych śmiesznych państw, rywalizacji itp. Na tronie w zamku Parlamentu powinien zasiadać nawet Donald Tusk, który ukróci na dobre radykalny nacjonalizm w krajach typu Polska czy Węgry, które po kolejnych rozbiorach w swojej historii na kolejne lata znikną z europejskiej mapy na rzecz kolejnej monarchii. Ciekawi mnie tylko czy imigranci bedą mogli startować w barwach Zjednoczonego Królestwa czy osobno pod jakimś ujednoliconym herbem Uchodźców.Jezeli nastąpi ta druga opcja, to możliwe jest nawet zorganizowania Mistrzostw Europy.
Kamil Stoch. Prawdopodobnie najlepszy polski sportowiec w historii.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 31 gru 2017, 12:07

To wszystko to jakieś sportowe i polityczne science-fiction. Ani superpaństwo, ani tym bardziej jego reprezentacja nie powstanie za naszego życia. Nie przy tym skręcie w prawo (AfD, Le Pen, FPÖ, PiS, Fidesz, Jobbik itd.). Poza tym... Monarchia? Utrzymuje się tylko dzięki przywiązaniu obywateli do SWOICH dynastii, nikt nie podda się pod jakiegoś obcego króla. Politycy też by woleli walczyć o dodatkowy stołek, niż oddać go komuś na dożywocie. Wspólna reprezentacja? Niby na jakiej podstawie. OK, Niemcy w latach 50. i 60. startowali razem, ale to akurat miało służyć idei olimpijskiego pokoju. WNP było efektem nieutworzenia komitetów olimpijskich republik postsowieckich - nawet nie wymyślili sobie własnej flagi, tylko startowali pod olimpijską. Korea szła pod jedną flagą w Sydney tylko na ceremonii, Północ i Południe rywalizowały osobno.

dd100

Post autor: dd100 » 31 gru 2017, 12:18

Matti i anoda nie martwcie się Jaro wraz z kotem nas zbawią i wyprowadzą z UE :D
Co do pomysłu wspólnej reprezentacji UE to jeden z najbardziej poronionych pomysłów jakie można wymyślić.
Tak jak nie emocjonowałem się lekkoatletycznym PŚ (obecnie Pucharem Interkontynentalnym) - poza oczywiście PŚ z 2006 roku, gdzie wystąpiła nasza żeńska reprezentacja - to i w tym przypadku nie wywołało to by u mnie większych emocji.

anoda

Post autor: anoda » 31 gru 2017, 12:29

No mam nadzieje, dd, niektórzy wierzyli w Palikota, nie udalo sie, moze teraz modlitwy o nasza ojczyzne zawierzymy w Jarka kota.
Kamil Stoch. Prawdopodobnie najlepszy polski sportowiec w historii.

matti

Post autor: matti » 31 gru 2017, 16:13

Matti i anoda nie martwcie się Jaro wraz z kotem nas zbawią i wyprowadzą z UE
dd100 właśnie o to mi chodziło :lol: Obawiam się, że takie głupie ewentualne pomysły w UE doprowadziłyby do idiotycznego sporu politycznego w którym część partii mówiłoby, że nie zgadza na coś takiego. A inne znowu gadałyby, że trzeba w to iść bo jak nie...to wychodzimy z UE, wstyd, hańba.

Ale to tylko "sajs fikszyn". Myślę, że coś takiego nie ma prawa się pojawić w głowach niektórych rządzących... .

Shadowriver

Post autor: Shadowriver » 23 lut 2018, 13:35

Pełno ludzi sobie nie zdaje sobie sprawy ale end gamem UE jest stworzenie wspólnego państwa, wystarczy trochę poszukać "federalizacja europy" i ile polityków o tym mówi, można było ostatnio usłyszeć też coś takiego:
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/art ... a-nie.html
Nie powiedzą tobie tego w wprost bo wiedzą że by ich od razu z taczkami wynieśli ludzie. Dlatego używają magicznych słówek słowa typu "integracja" który rzeczywistości polega na przejęciu instytucji i funkcji państwowych krok po kroku przez instytucje UE. Nie chce wam tu brzydzić UE, tylko chciał bym żeby więcej ludzi sobie zdawali sobie sprawę do czego tak naprawdę dąży UE, dlatego politycy UE tak nie lubią konserwatystów i narodowców, bo oni nie tylko zatrzymują ale też stawiają kroki w tył od tej wizji.

Sportu nie tykają dlatego że nie ma innej rzeczy łączących naród niż sport, utrata reprezentacji to tak jak by stracić niepodległość, nie ma już twojego kraju w statystykach, medale formalnie nie istnieją dla twojego kraju. Wystarczy popatrzeć na reakcje Rosji na zawieszenie ich NOCa i jak to przeżywają, wystarczy popatrzeć jak to wygląda w praktyce, to nie jest to samo i dla państwa wygląda to przerażająco. Wzrosła by wrogość do UE i posypały by się exity. Europa to nie półwysep koreański. Jest też inna bariera, sport to biznes dla federacji które żyją z patriotyczności sportowej kibiców (całe igrzyska z tego żyją), zjednoczenie reprezentacji europejskich oznaczało by mniejsze zyski dla nich i spadek abstrakcyjności sportów, które po za igrzyskami nie istnieją w globalnej skali. Dlatego podejrzewam że nawet po potencjalnej federalizacji europy, wiele sportów (ich sportowe federacje międzynarodowe) by tego nie uznały, tak jak niektóre sporty robią to z Wielką Brytanią. Może jest to wizja sci-fi ale UE do tego darzy nawet jak by to miało trwać miliony lat.

maruda

Post autor: maruda » 23 lut 2018, 14:17

Shadowriver pisze:
23 lut 2018, 13:35
Pełno ludzi sobie nie zdaje sobie sprawy ale end gamem UE jest stworzenie wspólnego państwa, wystarczy trochę poszukać "federalizacja europy" i ile polityków o tym mówi, można było ostatnio usłyszeć też coś takiego:
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/art ... a-nie.html
Nie powiedzą tobie tego w wprost bo wiedzą że by ich od razu z taczkami wynieśli ludzie. Dlatego używają magicznych słówek słowa typu "integracja" który rzeczywistości polega na przejęciu instytucji i funkcji państwowych krok po kroku przez instytucje UE. Nie chce wam tu brzydzić UE, tylko chciał bym żeby więcej ludzi sobie zdawali sobie sprawę do czego tak naprawdę dąży UE, dlatego politycy UE tak nie lubią konserwatystów i narodowców, bo oni nie tylko zatrzymują ale też stawiają kroki w tył od tej wizji.

Sportu nie tykają dlatego że nie ma innej rzeczy łączących naród niż sport, utrata reprezentacji to tak jak by stracić niepodległość, nie ma już twojego kraju w statystykach, medale formalnie nie istnieją dla twojego kraju. Wystarczy popatrzeć na reakcje Rosji na zawieszenie ich NOCa i jak to przeżywają, wystarczy popatrzeć jak to wygląda w praktyce, to nie jest to samo i dla państwa wygląda to przerażająco. Wzrosła by wrogość do UE i posypały by się exity. Europa to nie półwysep koreański. Jest też inna bariera, sport to biznes dla federacji które żyją z patriotyczności sportowej kibiców (całe igrzyska z tego żyją), zjednoczenie reprezentacji europejskich oznaczało by mniejsze zyski dla nich i spadek abstrakcyjności sportów, które po za igrzyskami nie istnieją w globalnej skali. Dlatego podejrzewam że nawet po potencjalnej federalizacji europy, wiele sportów (ich sportowe federacje międzynarodowe) by tego nie uznały, tak jak niektóre sporty robią to z Wielką Brytanią. Może jest to wizja sci-fi ale UE do tego darzy nawet jak by to miało trwać miliony lat.
Postrzeganie UE jako jakiegoś jednego bytu jest nieporozumieniem. To zbiór różnych opinii, poglądów, interesów. A już podawanie Schulza jako głosu Unii to kompletne pudło - to polityk, który nawet w Niemczech znaczy coraz mniej.

Pawło

Post autor: Pawło » 23 lut 2018, 20:36

Skąd wy bierzeta te rewelacje nawet nie chcę wiedzieć.
Trend jest dokładnie odwrotny, rozbicie drużyn narodowych na regiony jak Morawy, Flandria, Walonia, Grenlandia, Katalonia, Galicja, Szkocja, Korsyka, Sycylia, Gwadelupa, Nowa Kaledonia, Zanzibar itp itp - tylko nie wiadomo jak to zrobić.
Wspólny team UE to totalna fikcja, podobnie jak Przymierze Palestyńsko-Izraelskie i Bractwo Rwandyjsko-Burundyjskie.
A może będą 3 drużyny? Hetero, Homo i Księża? ;), o...taka Unia Pośredników Boskich Religii Świata Największych;p

Shadowriver

Post autor: Shadowriver » 24 lut 2018, 11:36

Może ci się wydawać teraz że to fikcja, a jednego dnia obudzisz się z ręką w nocniku i nawet nie będziesz wiedział jak i kiedy to się stało, politycy mają pełno specjalistów od tego. Ile było już politycznych wydarzeń w historii które wydawały się nie możliwe a stały się faktem. Co innego jest w TV co innego się mówi na przeróżnych spotkaniach i w undergroundzie dzinikarskim. Wielkiej Brytanii w debacie Brexitowej też wmawiali że wspólnej armii nie będzie, a w rzeczywistości cały czas się o tym gada w UE pod kolejnym magicznym hasełkiem "wspólna polityka obronna". Siemoniak ma spotkaniu Klubu Obywatelskim nawet nazwał "Zdradą dyplomatyczną" to że Polska (rząd PiS) nie przyłączył się z innymi ministrami obrony do wezwania UE do tworzenia integracji polityki obronnej która w praktyce dąży do tworzenia wspólnej armii. Jeżeli chcecie wiedzieć co naprawdę się dzieje w polityce to chociaż oglądajcie takie spotkania z politykami (z dzienikarzemi też, zobaczycie jacy oni bezstronni i niezależni), bo tam się dowiecie o więcej nich niż TV. Dowiecie się jak lewicy i pseudo-prawicy (aka centrum, lewicy udającej prawicę) marzą się zjednoczone stany europy, i jak to Polska musi jak najbardziej się w to pchać i że jest to interes Polski, i że Europa musi się integrować w nieskończoność aż nic nie pozostanie z krajów europejskich. Again dlatego tak się tam nie lubi konserwatystów i najbardziej narodowców niezależnie od ich poziomu radykalności.

Fakt że o tym się coś tam pojawiło o wspólnej reprezentacji jest dla mnie 0 zaskoczenie, dla mnie to kwestia czasu kiedy się tam o tym będzie mówiło, bo ja wiem jaki jest ostateczny cel UE i o czym marzy tamtejsza polityczna siła dominująca. Znalazłem się tutaj bo wygoogałem "Wspólna reprezentacja unii europejskiej" by sprawdzić czy się o tym gada z okazji igrzysk, i surprise surprise. Już raz jak szukałem takich rewelacji to o tym się mówiło:

https://wolnemedia.net/ue-domaga-sie-sw ... portowcow/

Fakt faktem tak jak też mówicie, narodowy sport był by ostatnim który by upadł... jeżeli nawet, bo federacje sportowe istnieją w innej rzeczywistości politycznej i UE nie ma nic do powiedzenia jeżeli federacje narodowe nie wystawią białych flag w każdym sporcie, wspólna reprezentacja na igrzyskach jest jeszcze trudniejszą do sformowania, bo musieli by pogodzić wszystkie narodowe federacje sportowe dla których igrzyska są najważniejszą imprezą.

no name

Post autor: no name » 24 lut 2018, 12:56

Wywody kolegi Shadowrivera owszem ciekawe. Można się zgadzać lub nie, ale do przeniesienia do wątku "polityka'. Tu nie ma nic w ramach tytułu wątku, bo to autora nie interesuje tak naprawdę. To tylko pretekst w ramach poszukiwań kompanów do dyskusji o polityce na różnych forach w wirtualnym świecie

mirass

Post autor: mirass » 24 lut 2018, 21:00

no name pisze:
24 lut 2018, 12:56
Wywody kolegi Shadowrivera owszem ciekawe. Można się zgadzać lub nie, ale do przeniesienia do wątku "polityka'. Tu nie ma nic w ramach tytułu wątku, bo to autora nie interesuje tak naprawdę. To tylko pretekst w ramach poszukiwań kompanów do dyskusji o polityce na różnych forach w wirtualnym świecie
O co Ci znowu chodzi? Moze o ten link ktory kolega wrzucił? A moze o prawde którą napisał? Innych postow (nawet swoich) w tym i w innych wątkach, ktore ze sportem mialy duzo mnie wspolnego niz w/w nie komentowaleś i nie chcialeś przenosić.
A poza tym moderatorem już nie jesteś więc wyluzuj.

ODPOWIEDZ