2018 - Zimowe Igrzyska, Mundial i co jeszcze?

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
mrpotato

2018 - Zimowe Igrzyska, Mundial i co jeszcze?

Post autor: mrpotato » 29 gru 2017, 18:55

Składając czytelnikom i piszącym na forum najlepsze życzenia na na 2018 wyskakuję z pytaniem
o nadchodzący rok w sporcie, w ujęciu mocno subiektywnym i bez przesadnego dzielenia włosa na czworo.

2 ww. imprezy powinny zdominować uwagę ale co jeszcze mozna by dorzucić?
wchodzimy szybkim krokiem w połowę cyklu olimpijskiego, ja bym
przykładowo zapodał start w połowie roku 2-letnich eliminacji w judo, mam nadzieję
ze nic nie plączę, tradycyjnie bedzie co liczyć i co studiować :)... poza tym
ME w Berlinie w lekkiej, liczę że ugramy tam "małe co nieco"
plus intensywny sezon kolarski (nie myślę tu działaczach) oraz liczę
że z kwartetu siatkówka i ręczna K i M któraś zacznie mi w końcu dawać powody
żebym widział ją w Tokio.tyle na szybko.
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

mgars

Re: 2018 - Zimowe Igrzyska, Mundial i co jeszcze?

Post autor: mgars » 29 gru 2017, 19:54

Ja bym dodał pierwsze kwalifikacje do zdobycia na mistrzostwach w żeglarstwie i strzelectwie.

Awatar użytkownika
Wilczek19857

Post autor: Wilczek19857 » 29 gru 2017, 20:09

W judo tradycyjne od maja po ME zaczyna się okres kwalifikacyjny

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 29 gru 2017, 20:49

Światowe Igrzyska Jeździeckie - raczej bez szans na kwalifikację dla Polaków, ale też początek kwalifikacji olimpijskich. A pierwsza impreza kwalifikacyjna na świecie to Copa America Femenina, już w kwietniu.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 30 gru 2017, 11:26

Niestety ręcznej M na wysokim poziomie się nie naoglądamy w tym roku. :(

Poza tym w sezonie pływackim warto będzie obserwować długie dystanse, czy aby nasz Wojdak trzyma się Włochów - jeśli tak to emocje w 2019 powinny być.

Niestety w LA sezon będzie pewnie mniej emocjonujący niż ten poolimpijski. Pewnie żniwo medali na ME - oby już z Rosją, wtedy będą bardziej miarodajne.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 31 gru 2017, 13:49

Lista marzeń na ten nadchodzący 2018 rok: 10 lub więcej medali w konkurencjach olimpijskich, w tym minimum 3 medale w wioślarstwie, jeden w kajakarstwie i jeden w jakiejkolwiek ze sztuk walki. Nie spodziewam się byśmy powtórzyli te 3 medale w zapasach, jeden w judo i dwa w szermierce, ale ten jeden medal pozwoli zachować optymizm.
Chciałbym poza tym kilka medali w konkurencjach w których w zeszłym roku się nie udało, czyli oprócz wspomnianego kajakarstwa także super by było zdobyć medal w RS:X, w kolarstwie i czemu nie w strzelectwie. Wtedy na Tokio moglibyśmy patrzeć dużo bardziej optymistycznie. O medal w podnoszeniu ciężarów będzie bardzo trudno, ale ewentualny brąz potwierdziłby, że jeszcze istniejemy.

A na deser oczywiście medal siatkarzy.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 31 gru 2017, 14:17

Może tak. Jak najwięcej nowych zawodników/par/drużyn o, których będziemy mogli powiedzieć "to nasza szansa na medal w Tokio".
To raz, dwa potwierdzenie formy przez nasze gwiazdy i ugruntowanie pozycji tych, którzy już sukcesy odnosili, ale za faworytów jeszcze ich nie uznajemy.
I trzeci punkt czyli drużyny. Chciałbym by u każdej drużyny był postęp. Awans do MŚ piłkarzy ręcznych. Awans i dobry występ piłkarek ręcznych na ME. Udane mecze kadry u21 w piłce nożnej. Siatkarzy walczących o najwyższe cele w odmodzonym skladzie. Awans koszykarzy na MŚ. Oraz udane mecze siatkarek z najlepszymi zespołami w LŚ.

Żeby poprostu pesymiści zaczeli być lekkimi optymistami jeśli chodzi o przyszłość polskiego sportu:)
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

mrpotato

Post autor: mrpotato » 02 sty 2018, 11:06

runfixe pisze:
30 gru 2017, 11:26
Niestety ręcznej M na wysokim poziomie się nie naoglądamy w tym roku. :(

tyle co zwykle tylko połowa bez nas

kobity klepnęły własciwie Euro 2018 wiec spoko i tam walczyc o 3 miejsce w grupie jako cel minimum w kontekscie TokIo

faceci mają, teoretycznie poki co, playoff w połowie roku, na 90 procent ciezkiego rywala i jak go nie przejdą
to już w połowie 2018 bedzie można zamknac temat w kontekscie Tokio - czarny scenariusz ale najbardziej realistyczny imho
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 24 wrz 2018, 15:04

Nie bardzo wiedziałem, gdzie o tym wspomnieć, a nowego tematu nie chciałem zakładać. Autor wątku zapytał "co jeszcze w 2018?" więc informuję, że dzisiaj rozpoczęła się w gruzińskim Batumi czterdziesta trzecia Olimpiada szachowa. Każdy ma swoje zdanie na temat, czy szachy to sport, ale trudno nie docenić faktu, że w zawodach biorą udział reprezentanci 180 państw. Żadna dyscyplina sportu nie gromadzi na starcie w jednym miejscu i w jednym czasie tylu drużyn narodowych.

ODPOWIEDZ