Forumowe głosowanie na sportowca roku 2017

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Forumowe głosowanie na sportowca roku 2017

Post autor: runfixe » 11 gru 2017, 17:40

Moja lista najlepszych sportowców 2017

1. Piotr Lisek - jako pierwszy Polak pokonał 6 metrów, świetny finał w Londynie w którym zdobył srebro dobrym wynikiem. Jego starty przysporzyły mi mnóstwo radości.
2. Adam Kszczot - Po Rio nie wierzyłem, że będzie jeszcze sięgal po medal wielkich imprez. A jednak pokazał, że jest wielkim sportowcem. W finale Bosse go przechytrzył, ale srebro bardzo cieszy. Mnie bardziej niż niektóre złota
3. Paweł Fajdek - pewna dominacja. Oby utrzymał ją przez 3 kolejne lata
4. Robert Lewandowski - bez tytułu, ale bramek to się jednak nastrzelał
5. Agnieszka Skrzypulec/Irmina Mrózek-Gliszczyńsk - pierwsze złoto tej załogi i pierwsze złoto w tej klasie. Piękny wynik. Ciężko będzie utrzymać tytuł w przyszłych latach, ale wydaje mi się, że doczekaliśmy się bardzo solidnej łódki.
6. Anita Włodarczyk - Rok troszkę słabszy niż pozostałe, ale nawet Anita gdy nie jest w pełnej formie nie ma sobie równych.
7. Ewa Nelip - dwa medale dla naszej spragnionej sukcesów szermierki. Oby to był początek lepszych czasów
8. Wojciech Wojdak - mam nadzieję, że jego srebro jest również początkiem przyszłej dominacji i z wypiekami będę śledził jego potyczki z Włochami.
9. Mateusz Bernatek - wielka niespodzianka ze strony klasyka
10. Piotr Żyła - najlepszy sezon w karierze.

Zespół roku - drużyna skoczków narciarskich
Odkrycie roku - Malwina Kopron

Co do odkrycia roku, to aż chce się zrobić osobne zestawienie dla różnych innych odkryć.

Jak inni też by dawali swoje zestawienia, to pod koniec podliczę punkty.

maruda

Re: Sportowiec roku 2017

Post autor: maruda » 11 gru 2017, 23:29

runfixe pisze:
11 gru 2017, 17:40
Moja lista najlepszych sportowców 2017

1. Piotr Lisek - jako pierwszy Polak pokonał 6 metrów, świetny finał w Londynie w którym zdobył srebro dobrym wynikiem. Jego starty przysporzyły mi mnóstwo radości.
2. Adam Kszczot - Po Rio nie wierzyłem, że będzie jeszcze sięgal po medal wielkich imprez. A jednak pokazał, że jest wielkim sportowcem. W finale Bosse go przechytrzył, ale srebro bardzo cieszy. Mnie bardziej niż niektóre złota
3. Paweł Fajdek - pewna dominacja. Oby utrzymał ją przez 3 kolejne lata
4. Robert Lewandowski - bez tytułu, ale bramek to się jednak nastrzelał
5. Agnieszka Skrzypulec/Irmina Mrózek-Gliszczyńsk - pierwsze złoto tej załogi i pierwsze złoto w tej klasie. Piękny wynik. Ciężko będzie utrzymać tytuł w przyszłych latach, ale wydaje mi się, że doczekaliśmy się bardzo solidnej łódki.
6. Anita Włodarczyk - Rok troszkę słabszy niż pozostałe, ale nawet Anita gdy nie jest w pełnej formie nie ma sobie równych.
7. Ewa Nelip - dwa medale dla naszej spragnionej sukcesów szermierki. Oby to był początek lepszych czasów
8. Wojciech Wojdak - mam nadzieję, że jego srebro jest również początkiem przyszłej dominacji i z wypiekami będę śledził jego potyczki z Włochami.
9. Mateusz Bernatek - wielka niespodzianka ze strony klasyka
10. Piotr Żyła - najlepszy sezon w karierze.

Zespół roku - drużyna skoczków narciarskich
Odkrycie roku - Malwina Kopron

Co do odkrycia roku, to aż chce się zrobić osobne zestawienie dla różnych innych odkryć.

Jak inni też by dawali swoje zestawienia, to pod koniec podliczę punkty.
Łukasza Kubota pomijasz świadomie czy po prostu zapomniałeś? ;)

SzG

Post autor: SzG » 12 gru 2017, 16:48

W tym roku nie ma wielkiego faworyta do miejsca nr. 1 i uważam ,że minimum 4-5 osób równorzędnie na nie zasługują.

1. Kamil Stoch -wygrał TCS gromadząc wielkiego szlema skoków narciarskich, do ostatnich konkursów walczył o KK.
2. Anita Włodarczyk- pełna dominacja i tytuł MŚ
3. Paweł Fajdek- tak samo jak Włodarczyk
4. Robert Lewandowski- wywalczył Polakom awans na mundial
5. Piotr Lisek- walka na najwyższym poziomie o medal MŚ stojąc pod ścianą. Po raz kolejny pokazał mocną psychikę i równy poziom w trudnej technicznej konkurencji
6. Skrzypulec/Mrózek-Gliszczyńska- mistrzostwo świata- jedno z trzech polskich w tym roku.
7. Wojciech Wojdak- wicemistrzostwo świata i nadzieja na medal w Tokio
8.Malwina Kopron- medal MŚ i wyniki pozwalające myśleć o kolejnej dominatorce
9.Roksana Zasina- wyszarpany medal MŚ
10. Agata Ozdoba- medal w dyscyplinie ,gdzie trudno nam o medale

Trener roku: Stefan Horngacher
Drużyna roku: skoczkowie narciarscy
Odkrycie roku: Paweł Juraszek
Rozczarowanie roku: piłka ręczna i siatkówka zarówno K i M
Frajerstwo roku: koszykarze w meczu ME z Finlandią
Ostatnio zmieniony 03 sty 2018, 20:07 przez SzG, łącznie zmieniany 1 raz.

maruda

Post autor: maruda » 15 gru 2017, 1:29

1. Łukasz Kubot - wzór sportowca i człowieka. Skromny, pracowity, uprzejmy - tak na korcie jak poza. 50% najlepszej pary deblowej na świecie (tak w rankingu, jak i wg ITF, który wybrał Kubota i Melo mistrzami świata), pierwszy Polak - triumfator Wimbledonu, pierwszy Polak - zwycięzca dwóch turniejów wielkoszlemowych, najlepiej zarabiający deblista 2017 roku (1 366 800 $), zawsze stawia się na zgrupowania reprezentacji :)
2. Anita Włodarczyk - mistrzyni świata, triumfatorka IAAF Hammer Throw Challenge, niepokonana przez cały rok. Do 1. lokaty zabrakło tylko rekordu świata
3. Paweł Fajdek - mistrz świata, triumfator IAAF Hammer Throw Challenge, złoty medalista Uniwersjady, swoim zwycięstwem pomógł w 2. miejscu Polski na drużynowych mistrzostwach Europy. O umiejscowieniu za Anitą zadecydowała porażka z Nowickim na mistrzostwach Polski
4. Irmina Mrózek Gliszczynska, Agnieszka Skrzypulec - mistrzynie świata, na jesieni triumf w PŚ w Japonii.
5. Piotr Lisek - najwyżej ze srebrnych medalistów mś, przede wszystkim za 6 metrów zimą! poza tym: złoto halowych mistrzostw Europy.
6. Ewa Nelip - 2 medale na mś w szermierce, miłe zaskoczenie :)
7. Adam Kszczot - srebro mś w konkurencji biegowej :) poza tym: złoto halowych mistrzostw Europy, brąz IAAF World Relays w sztafecie 4 x 800 m (mały bonusik: zaskakujący bieg i zwycięstwo na ... 1500 m podczas mistrzostw Polski)
8. Wojciech Wojdak - srebro mś w nieniszowej dyscyplinie, w olimpijskiej już ;) konkurencji. Rekordzista Polski.
9. Magomedmurad Gadżijew - srebro mistrzostw świata, srebro mistrzostw Europy
10. (ex aequo) Olga Michalkiewicz, Joanna Dittman, Monika Ciaciuch, Maria Wierzbowska & Agnieszka Kobus, Marta Wieliczko, Maria Springwald, Katarzyna Zillmann & Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup - srebrne medale mś wioślarstwie, warto wyróżnić tę dyscyplinę bo daje nam regularnie trochę radości :)

Odkrycie roku: Aleksandra Gaworska, bezapelacyjnie :) i to nie tylko za mistrzostwa świata, ale też choćby ME U-23 w Bydgoszczy (a 51 sekund na ostatniej zmianie podczas mistrzostw Polski pokazuje skalę talentu)

Drużyna roku: skoczkowie narciarscy - mistrzowie świata! zwycięzcy Pucharu Narodów. Poza tym sporty zimowe wyżej mocno pominięte ;) oby za rok już nie było to możliwe :)

mrpotato

Post autor: mrpotato » 15 gru 2017, 11:35

uważam wasze typy za dobre wiec nie bede sie silił na grzebanie w pamięci
ciesze sie ze Ozdobe zauważyliscie, ta dziewczyna jeszcze nie raz odpali imho

osobiscie duzo frajdy dała mi Andzelika Cichocka w tym roku ale poniewaz zadnej blachy nie zrobiła
to nie ma szans sie przebic w dosc silnej konkurencji

a czy siatkarze juniorzy moga byc brani pod uwage jako druzyna roku czy sa jakies formalne przeciwwskazania?
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

mrpotato

Post autor: mrpotato » 15 gru 2017, 18:45

moje, skrajnie subiektywne typy, nie bede sie silił np na umieszczanie Nelip na liscie bo jej nigdy na oczy nie widziałem i ogólnie znam sie na tym sporcie gorzej niz Ryszard Łabedz

1.Anita Włodarczyk
za całokształt
2.Kamil Stoch
za udaną role polskiej lokomotywy sportów zimowych
3.Michał Kwiatkowski
głownie za udaną wiosnę, w szczególnosci za wygrany Monument
4.Robert Lewandowski
lider kadry, dobre wystepy w topowym klubie
5.Piotr Lisek
6m robi wrażenie i musi być docenione
6.Agata Ozdoba -Błach
medal MS w kulejącej nieco dyscyplinie to jest coś, swietny styl i nadzieja na więcej
7.Łukasz Kubot
medialny i konkurencyjny sport, udane występy trzeba docenic
8.Paweł Fajdek
za zmazanie plamy po IO
9.Wojciech Wojdak
poważny sport, po mega plamie na IO kazdy sukces medalowy jest w cenie
10.Angelika Cichocka
2 finały Mś i dwie lokaty w ósemce w silnie obsadzonych konkurencjach,
na mnie osobiscie zrobiło to duże wrazenie

odkrycie roku: Emila Mucha
drużyna roku: sztafeta pań na 400m, prezencja i pazur, szeroki skład
trener roku:Adam Nawałka

ps. miałem sie nie silic ale skoro nalozyly sie dwa watki to zrobiłem na szybko swoja liste
przemawia tez do mnie pomysł podliczenia tego na koniec i zrobienia forumowej listy top 10 w 2017
zachecam do aktywnosci zeby było z czego liczyc
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

mgars

Post autor: mgars » 26 gru 2017, 12:00

1. Kamil Stoch
2. Michał Kwiatkowski
3. Piotr Lisek
4. Anita Włodarczyk
5. Paweł Fajdek
6. Piotr Żyła
7. Ewa Nelip
8. Agnieszka Skrzypulec/Irmina Mrózek-Gliszczyńska
9. Adam Kszczot
10. Wojciech Wojdak

Odkrycie: Michał Rozmys

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 26 gru 2017, 12:33

mgars pisze:
26 gru 2017, 12:00
1. Kamil Stoch
2. Michał Kwiatkowski
3. Piotr Lisek
4. Anita Włodarczyk
5. Paweł Fajdek
6. Piotr Żyła
7. Ewa Nelip
9. Adam Kszczot
10. Wojciech Wojdak

Wiem, ze to subiektywna lista, ale nie rozumiem dlaczego Lisek jest przed Anita?

bart4

Post autor: bart4 » 26 gru 2017, 12:46

6m w sezonie halowym, złoto HME w Belgradzie, srebro MŚ. Nic dziwnego że jest punkt wyżej od Anity która miała świetny sezon ale sama tez ustawiła wysoko poprzeczkę, nie poprawiła RŚ a w Londynie była wieka nerwówka z jej udziałem w finale.

mgars

Post autor: mgars » 26 gru 2017, 13:11

Krolowa Sniegu pisze:
26 gru 2017, 12:33
mgars pisze:
26 gru 2017, 12:00
1. Kamil Stoch
2. Michał Kwiatkowski
3. Piotr Lisek
4. Anita Włodarczyk
5. Paweł Fajdek
6. Piotr Żyła
7. Ewa Nelip
9. Adam Kszczot
10. Wojciech Wojdak

Wiem, ze to subiektywna lista, ale nie rozumiem dlaczego Lisek jest przed Anita?

Po prostu bardziej ucieszył mnie jego medal.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 26 gru 2017, 13:47

bart4 pisze:
26 gru 2017, 12:46
6m w sezonie halowym, złoto HME w Belgradzie, srebro MŚ. Nic dziwnego że jest punkt wyżej od Anity która miała świetny sezon ale sama tez ustawiła wysoko poprzeczkę, nie poprawiła RŚ a w Londynie była wieka nerwówka z jej udziałem w finale.
Ale jest od kilku sezonów niepokonana i do tego dołożyła złoty medal MŚ.

pbest

Post autor: pbest » 26 gru 2017, 14:50

Krolowa Sniegu pisze:
26 gru 2017, 13:47
bart4 pisze:
No to ją daj na pierwszym miejscu na swojej liście, wolny kraj i każdy ma swoje kryteria.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 26 gru 2017, 15:25

pbest pisze:
26 gru 2017, 14:50
Krolowa Sniegu pisze:
26 gru 2017, 13:47
bart4 pisze:
No to ją daj na pierwszym miejscu na swojej liście, wolny kraj i każdy ma swoje kryteria.
Zadałam po prostu pytania i to nawet nie Tobie.

bart4

Post autor: bart4 » 26 gru 2017, 21:11

Jest niepokonana ale to jest za rok 2017 w którym aż tak nie imponowała. Wyznaczyła swoje cele w tym sezonie (letnim), zrealizowała złoto MŚ, klasa ale WR nie pobiła. Nie mam wyrzutów absolutnie ale jakby dać na wagę 6m w skoku o tyczce, złoto HME i srebro MŚ, a na drugą stronę złoto MŚ Anity która jest w najlepszym momencie kariery, formy to jednak wyżej w tym rankingu jest Lisek, nieznacznie ale jednak. Przy czym to wszystko moja subiektywna ocena.

pbest

Post autor: pbest » 27 gru 2017, 15:09

1.Anita Włodarczyk - nadal niepokonana, pierwszy raz od dawna były aż takie emocje, ale udowodniła, że jest najlepsza, dla rywalek jest z innej galaktyki i nie zanosi się na to, żeby coś się miało zmienić, na ten moment obstawiam Kopron jako tą, która przejmie pałeczkę
2.Agnieszka Skrzypulec/Irmina Mrózek-Gliszczyńska - polskie mistrzostwo świata w żeglarstwie i to nie w RS:X
3.Piotr Lisek - daję radę w trudnych momentach, w końcu mamy Polaka w klubie 6-metrowców
4.Kamil Stoch - mistrzostwo i profesjonalizm, wygranie TCS i skompletowanie najważniejszych trofeów w skokach, no i zdobyczy, których w swojej kolekcji nie ma Małysz dopisał drużynowe MŚ
5.Ewa Nelip - dwa medale w najbardziej loteryjnej z broni, nadzieja na lepsze jutro
6.Paweł Fajdek - mistrzostwo świata wystarczy, oby kiedyś zmazał plamę z Rio
7.Adam Kszczot - medal indywidualny w biegach i to drugi w karierze, nie poddał się i mam nadzieję, że zawalczy w Tokio
8.Łukasz Kubot - mistrz świata, ale "tylko" w deblu i "tylko" z Brazylijczykiem
9.Michał Kwiatkowski - kilka pięknych wyścigów i przede wszystkich to wspaniałe taktyczne zwycięstwo z Saganem w San Remo
10.Wojciech Wojdak - twarz nowego pokolenia w polskim pływaniu, oby to było mądrzejsze niż poprzednie (czyt. Kawęcki)

Drużyna: Skoczkowie
Odkrycie: Rozmys
Trener: Horngacher

ODPOWIEDZ