NBA

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Kazulinho

Re: NBA

Post autor: Kazulinho » 15 paź 2018, 15:09

Na mecze przedsezonowe nigdy nie ma co patrzeć, wyniki tam nie mają żadnego znaczenia. Zdecydowanym faworytem wzmocnieni i znienawidzeni przez całą ligę Warriors. Do tego stopnia, że choć jestem fanem Lakers, to życzę odwiecznym rywalom swojej drużyny (Celtics), żeby tę ekipę porozbijali. Ale to tylko złudne nadzieje. Z kolei Gortat będzie walczył o pozostanie i kolejny kontrakt w NBA, bo jest w ostatnim roku swojego dużego, 5-letniego kontraktu. Najważniejsze, że wyrwał się z Wizards, gdzie wyraźnie był skonfliktowany z Wallem, więc musiało to wyglądać tak, a nie inaczej. W Clippers dostaje Teodosicia, czyli świetnego podającego, może z tego wyjść mini powtórka z rozrywki pt: "Nash i Gortat". Zarówno Gortat jak i Teodosić uwielbiają grać pick and rolle. I poprawka - Clippers nie będą średniakiem, tylko będą na samym dole ligi :)

Co do mistrzostwa wszystko wskazuje na Warriors. Z drugiej strony ciekawe jak wkomponuje się do drużyny Cousins, który może być jakimś dziwnym zapalnikiem w szatni, choć osobiście uważam, że dla swojego dobra (pierścienia) uspokoi się na ten rok. Zagrozić im mogą w końcu zdrowi Celtics i ewentualnie Rockets. Atutem Celtics poza składem jest to, że do finałów (jeśli nie będę nic nieoczekiwanego po drodze) mają wręcz autostradę, bo wschód jest wręcz tragicznie marny po odejściu LeBrona na zachód (a i z nim był już marny). A atutem Rockets to, że potrafili już napsuć krwi GSW. Jedna czy dwie kontuzje u Warriors i wcale nie musi to tak wyglądać.

Co do LeBrona to mam mieszane uczucia, bo przez lata byłem jego antykibicem, a teraz zamknął mi gębę przechodząc do moich Lakers. Lakers, których pierwszy raz od 5-6 lat w końcu da się oglądać. Po tych tragicznych latach jest mocna młoda ekipa zbudowana na drafcie, wzmocniona LeBronem i (oby) jakąś wielką gwiazdą za rok. Co ciekawe, LeBron ma dużo lepszą ekipę koło siebie niż rok temu jak dochodził do finału, no ale właśnie - teraz gra na zachodzie. Na wschodzie walczyłby ponownie z Celtics o finał, na zachodzie zapowiada się na odpadnięcie w pierwszej, góra drugiej rundzie playoffów. Co po latach posuchy jako fan biorę w ciemno.

maruda

Post autor: maruda » 15 paź 2018, 15:26

Kazulinho pisze:
15 paź 2018, 15:09
I poprawka - Clippers nie będą średniakiem, tylko będą na samym dole ligi :)
Czy ja wiem? Skład wcale nie aż taki słaby, nie wiadomo jak to będzie - ale myślę, że mierzą w Play-offy (choć oczywiście to zachód, pewnie się nie uda ;P). Bukmacherzy oceniają ich na jakieś 36-38 zwycięstw w sezonie zasadniczym, to zdecydowanie jest materiał na średniaka :P

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 15 paź 2018, 15:37

maruda pisze:
15 paź 2018, 15:26
Kazulinho pisze:
15 paź 2018, 15:09
I poprawka - Clippers nie będą średniakiem, tylko będą na samym dole ligi :)
Czy ja wiem? Skład wcale nie aż taki słaby, nie wiadomo jak to będzie - ale myślę, że mierzą w Play-offy (choć oczywiście to zachód, pewnie się nie uda ;P). Bukmacherzy oceniają ich na jakieś 36-38 zwycięstw w sezonie zasadniczym, to zdecydowanie jest materiał na średniaka :P
36-38 zwycięstw w sezonie to już nie średniak a dolna połówka, choć nie sam dół, to fakt. Według mnie te 36-38 to taki maks z tym składem, osłabili się, chyba że dwóch młodziaków z pierwszej rundy draftu okaże się świetnymi graczami. Wszystko zależy od tego ile drużyn będzie tankować. W sumie się nie zdziwię jak i Clippers będą, wtedy będzie poniżej 30 zwycięstw :P

maruda

Post autor: maruda » 29 paź 2018, 2:45

Trwa mecz Clippers z Wizards, czyli aktualnego klubu Polaka z jego poprzednim pracodawcą ;) Transmisja w Canal+ Sport, powtórka we wtorek o 22:15 w stacji o niezłym zasięgu: nSport+.

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 29 paź 2018, 14:02

I Clippers do przodu, a Marcin z dwoma blokami na humorzastym Wallu. Na pewno smakowało podwójnie ;)

maruda

Post autor: maruda » 07 lis 2018, 1:21

Marcin Gortat stracił nie tylko miejsce w pierwszej piątce, ale od razu w ogóle miejsce w rotacji (fakt, że jego konkurenci do minut pod koszem prezentują się wybornie).

Marcinho

Post autor: Marcinho » 09 lis 2018, 17:48

GSW padaka w nocy. Curry poniżej swojego poziomu punktowego i dlatego :D Phoenix przegrali wygrany mecz z Bostonem. W sumie i dobrze. Irwing co za kozak.

ODPOWIEDZ