NBA

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
hesse

NBA

Post autor: hesse » 27 wrz 2017, 11:16

Ciekawie zapowiada się nadchodzący sezon. Prócz Warriors i wzmocnionych Cavs, niezłe ekipy zmontowali Oklahoma, Rockets i Celtics.

cube

Re: NBA

Post autor: cube » 27 wrz 2017, 14:52

Rysiu podziwiam stałość w uczuciach. Przyznam że słabo ostatnio obserwowałem rozgrywki nie sposób jednak nie docenić klasy GSW w ostatnich latach. Miło oglądało się te mecze. To takie 2 słowa ode mnie

hesse

Post autor: hesse » 27 wrz 2017, 15:25

Ryszard1 pisze:
27 wrz 2017, 14:37
hesse pisze:
27 wrz 2017, 11:16
Ciekawie zapowiada się nadchodzący sezon. Prócz Warriors i wzmocnionych Cavs, niezłe ekipy zmontowali Oklahoma, Rockets i Celtics.
Komu kibicujesz? Ja niezmiennie od 1989 r. Chicago Bulls :)
Nikomu, z resztą też nie interesuje się jakoś tak bardzo,ale od 2. sezonów staram się śledzić na bieżąco.

cube

Post autor: cube » 27 wrz 2017, 17:27

Ryszard dokładnie o to mi chodziło. Generalnie lubię też bardzo napędzana prez rozgrywających koszykówkę. Lubiłem LA clippers chrisa pula w najlepszych czasach. Boston celtics Rajona Rondo czy nawet wcale nie wybitnych Phoenix suns że stevie nashem. Zresztą ten niepozorny gość będzie dla mnie zawsze jednym z najlepszych rozgrywających w historii. Dawał więcej dla drużyny niż dla siebie. W sumie po jego odejściu suns mieli fajne Zastępstwo co udowodniły ostatnie ME

dd100

Post autor: dd100 » 27 wrz 2017, 21:25

Na NBA to ja się zatrzymałem na latach 90 i Chicago Bulls z Jordanem, Pippenem i Rodmanem ;). Później to już było nie to samo.

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 27 wrz 2017, 21:28

Ja też lubię NBA. Jednak drużynom nigdy specjalnie nie kibicowałem. Bardziej przywiązany byłem do zawodników. Bardzo ceniłem Barkleya, Garnetta, Raya Allena, Billupsa. Z obecnie grających Chrisa Paula, Gordona Hayworda i Janisa Andetokunmbo.
W ostatnich latach w NBA niestety nierównomiernie rozłożyła się siła między zachodem, a wschodem i to trochę psuje obraz rywalizacji.

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 28 wrz 2017, 14:47

Janisa Andetokunmbo? A kto to? :D

Ja fanem NBA jestem od dawna (ogólnie jestem mocno zamerykanizowany jak dołożymy NFL), od samego początku fan LA Lakers, czyli w skrócie mówiąc ostatnie sezony beznadziejne, ale jest światełko w tunelu.

Nie trawię LeBrona (bo jest według mnie przeceniany, a już szczególnie nazywanie go najlepszym w historii sprawia mi fizyczny ból), dlatego moją ulubioną drużyną w walce o tytuł (poza Lakers, ale im daleko do tego) jest "byle nie Cavs". A propos to czy ja wiem czy Cavs tacy wzmocnieni. Odszedł Irving, który ciągnął im grę, a przyszli marny w obronie Thomas, staruszek Wade i kaleka Rose. Nazwiska przemocne, ale kilka lat temu. To samo z Anthonym w Thunder. Tam zdecydowanie więcej zrobi duet Westbrook - George, przy czym wciąż liczę, że ten drugi dotrzyma słowa i za rok na koniec kontraktu przyjdzie do Lakers, do domu, gdzie będzie gwiazdą. Oby. No i obecność panów PG i CA świadczy o tym, że Mr. Triple double będzie musiał ograniczyć swoje zapędy do śrubowania statystyk, co akurat Thunder może wyjść na dobre.

Stawiałbym faworytów w tej kolejności - zachód Warriors, Spurs (nie zapominajmy, świetna ekipa, którą z walki o ścisły finał i być może pokonania Warriors wykluczyła tylko kontuzja Leonarda) i Thunder, wschód Cavs i Celtics. Rockets odrzucam, nie wyobrażam sobie Hardena i Paula dzielących się piłką bez sprzeczek.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2017, 14:57 przez Kazulinho, łącznie zmieniany 1 raz.

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 28 wrz 2017, 14:55

dd100 pisze:
27 wrz 2017, 21:25
Na NBA to ja się zatrzymałem na latach 90 i Chicago Bulls z Jordanem, Pippenem i Rodmanem ;). Później to już było nie to samo.
E tam takie gadanie na zasadzie "kiedyś było lepiej". Ze wszystkim tak można powiedzieć, a NBA w XXI wieku bywało równie emocjonujące, żeby wspomnieć chociażby Lakers z Kobem i Shaqiem, Iversona ciągnącego za uszy 76ers do finału, robiącego to samo LeBrona z beznadziejnymi Cavs w początkach kariery, drugą wersję bad boysów z Pistons, statuę lojalności zdobywającą trofea w Spurs, czyli trio Parker, Duncan, Ginobili z wielkim Popem na ławce. Kobe ciągnący Lakers do dwóch pierścieni mając do pomocy tylko Gasola i w drużynie zawodników pokroju Sashy Vujacicia, Luke'a Waltona czy DJa Mbengi, czyli w skrócie - tragicznych czy chociażby walczących z nimi Celtics z Rondo, Allenem, Garnettem i Piercem.

Nie wspominam tego co się dzieje teraz, bo to co robią Warriors to jedno wielkie wow. NBA po prostu bardzo się zmieniło, 15 lat taki Karnowski dawno by był w lidze, a teraz gra jest szybka i techniczna, pełna świetnych rozgrywających (a u nas w kadrze jak nie było tak nie ma) i strzelców. W dzisiejszych czasach zawodnicy wolą rzucić za trzy niż wejść pod kosz. A co ciekawe są tacy, którzy mają wtedy większą szansę na punkty.

hesse

Post autor: hesse » 28 wrz 2017, 18:27

Ciekawe czy Celtowie wzmocnieni Irvingiem i Haywardem są w stanie wygrać finał konferencji.

hesse

Post autor: hesse » 18 paź 2017, 7:39

Sezon rozpoczęty. Warriors przegrywają z Rockets mimo prowadzenia 13 pkt przed ostatnią kwartą.

hesse

Post autor: hesse » 02 lis 2017, 8:12

2 najlepsze drużyny ubiegłego sezonu grają do tej pory kiepsko: Warriors mają 5 zwycięstw i 3 porażki, a Cavaliers 3 zwycięstwa i 5 porażek.

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 08 lis 2017, 11:57

Nie powiedziałbym, że Warriors grają kiepsko ;) za to Cavs jak najbardziej co cieszy mnie niezmiernie

ODPOWIEDZ