Statystyki olimpijskie

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Awatar użytkownika
Ukassiu

Re: Statystyki olimpijskie

Post autor: Ukassiu » 09 wrz 2019, 21:26

Kazulinho pisze:
09 wrz 2019, 21:17
Ukassiu pisze:
09 wrz 2019, 20:55
No fakt, ślub sprawia, że ktoś staje się nagle Amerykaninem po kilkunastu latach startów dla Polski.
Po pierwsze - upraszczasz. Po drugie - bardziej niż np. po prostu otrzymanie obywatelstwa, nawet nigdy wcześniej nie będąc w kraju. A nie widzę, żebyś źle życzył koszykarzom, bo gra z nimi Slaughter
Slaughter nie grał dla Amerykanów przez kilkanasciet lat. Takie zmienianie barw jest dla mnie czymś nie do zaakceptowania. I tyle, każdy może mieć swoje zdanie.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 09 wrz 2019, 22:12

Vojthas pisze:
09 wrz 2019, 18:23
Ja prowadzę taką listę 5+ ;) Mam tylko problem, jak liczyć Śliwińskiego, który startował na pięciu igrzyskach, ale tylko na ostatnich w barwach Polski (swoją drogą zaliczył jeszcze ZSRR przed rozpadem, potem WNP i Ukrainę). I z Shelton mogę mieć podobny problem.

Najpierw z głowy "czyli z niczego" - Szewińska, Zapędzki, Kwieciński, Korol, Kolbowicz (? - albo inny z dominatorów), Ziółkowski (chciał szóste, ale nie pogodził treningów z posłowaniem), Bachleda-Curuś, Kupczyk, Mateusiak...

A teraz zaglądam na listę - tak, Kolbowicz się zgadza, do tego Sidło, Wolny (aż mi wstyd przed naszym forumowym Ryszardem, że zapomniałem), Sikora, Konieczna

Co do tych, którzy mają dołączyć, to robiłem listę w wątku o chorążcych - Spisak, Burda, Klepacka (jeśli wygra krajowe kwalifikacje), Shelton (jeśli ją liczymy) i Bogacka (ale w to już wątpię).

Ciekawostka - Włoszczowska też by weszła, gdyby nie kontuzja przed Londynem.
Z pięcioma startami nie brakuje jeszcze Kusznierewicza?
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 09 wrz 2019, 23:07

barania głowa pisze:
09 wrz 2019, 22:12
Vojthas pisze:
09 wrz 2019, 18:23
Ja prowadzę taką listę 5+ ;) Mam tylko problem, jak liczyć Śliwińskiego, który startował na pięciu igrzyskach, ale tylko na ostatnich w barwach Polski (swoją drogą zaliczył jeszcze ZSRR przed rozpadem, potem WNP i Ukrainę). I z Shelton mogę mieć podobny problem.

Najpierw z głowy "czyli z niczego" - Szewińska, Zapędzki, Kwieciński, Korol, Kolbowicz (? - albo inny z dominatorów), Ziółkowski (chciał szóste, ale nie pogodził treningów z posłowaniem), Bachleda-Curuś, Kupczyk, Mateusiak...

A teraz zaglądam na listę - tak, Kolbowicz się zgadza, do tego Sidło, Wolny (aż mi wstyd przed naszym forumowym Ryszardem, że zapomniałem), Sikora, Konieczna

Co do tych, którzy mają dołączyć, to robiłem listę w wątku o chorążcych - Spisak, Burda, Klepacka (jeśli wygra krajowe kwalifikacje), Shelton (jeśli ją liczymy) i Bogacka (ale w to już wątpię).

Ciekawostka - Włoszczowska też by weszła, gdyby nie kontuzja przed Londynem.
Z pięcioma startami nie brakuje jeszcze Kusznierewicza?
Ano, brakuje. Dzięki za czujność. Tak to jest, jak się robi wszystko samemu na piechotę, coś się zawsze pominie.

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 11 wrz 2019, 18:38

Tak śledząc perypetię Pani Aleksandry Shelton naszło mnie jedno pytanie. Czy były przypadki w historii naszego sportu, aby:
- nasz olimpijczyk zdobył medal olimpijski dla innego kraju?
- nasz medalista mistrzostw świata zdobył medal olimpijski dla innego kraju?
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 11 wrz 2019, 19:09

barania głowa pisze:
11 wrz 2019, 18:38
Tak śledząc perypetię Pani Aleksandry Shelton naszło mnie jedno pytanie. Czy były przypadki w historii naszego sportu, aby:
- nasz olimpijczyk zdobył medal olimpijski dla innego kraju?
- nasz medalista mistrzostw świata zdobył medal olimpijski dla innego kraju?
Jedynym, który na szybko przychodzi mi do głowy jest Mieczysław (Miguel) Najdorf zdobywający medale olimpijskie dla Polski, a potem dla Argentyny. Z tym, że były to olimpiady szachowe :)

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 11 wrz 2019, 19:10

Jak ktoś ma u nas ugruntowaną pozycję na poziomie olimpijskim, to raczej nie odchodzi - raz że wysyłamy często za zasługi, dwa że konkurencja jest znikoma. Do głowy na szybko przyszły mi nazwiska Kozakiewicza i Wenty, ale oni bez medali.

Awatar użytkownika
sharkinator

Post autor: sharkinator » 11 wrz 2019, 19:15

A co z panną Ogar? Lubimy ją czy nie? Ligocka?

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 11 wrz 2019, 19:22

sharkinator pisze:
11 wrz 2019, 19:15
Nie wiem jak inni, ja nie mam nic do nich jako do ludzi, ale nie przepadam za nimi jako sportowcami. Mam podobne odczucia w stosunku do Bujak czy nawet Druszkiewicza ;-)
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

Outsider

Post autor: Outsider » 11 wrz 2019, 19:32

W świetle tego, co działo się w PZKol-u, mowa oczywiście o Andrzeju P., to ocenianie Bujak z perspektywy jej decyzji o zmianie barw, naprawdę przesunąłbym w czasie ...

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 11 wrz 2019, 19:35

sharkinator pisze:
11 wrz 2019, 19:15
Ale one nie zdobyły medalu olimpijskiego, więc nie spełniają kryteriów.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 11 wrz 2019, 19:38

Outsider pisze:
11 wrz 2019, 19:32
W świetle tego, co działo się w PZKol-u, mowa oczywiście o Andrzeju P., to ocenianie Bujak z perspektywy jej decyzji o zmianie barw, naprawdę przesunąłbym w czasie ...
W kolarstwie szosowym, nawet kobiecym, można się spokojnie realizować bez jeżdżenia w kadrze, więc decyzja o zmianie barw narodowych była, w moim odczuciu, podyktowana nie tylko sprawą człowieka o wspomnianym inicjale. W każdym razie jak napisałem, mój stosunek do niej jako człowieka się nie zmienił. Szanuję jej decyzję, rozumiem że miała swoje powody, a ponieważ ich nie znam, nie poddaję ich ocenie. Jednakże jako kibic reprezentacji Polski nie potrafię darzyć ciepłymi uczuciami zawodnika/zawodniczki, który niegdyś startował z orzełkiem na piersi, a teraz ma już inną koszulkę i w kontekście sportowych wyników (tylko i wyłącznie w tym kontekście) życzę takiemu jak najgorzej. Oczywiście Ogar jest w tej chwili niechlubnym wyjątkiem od tej reguły, ale marzyłoby mi się żeby Skrzypulec zgadała się znów z Mrózek-Gliszczyńską. Marzyć wolno, nawet o nierealnych rzeczach ;-)
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 11 wrz 2019, 21:42

Szukałem chwilę i znalazłem jeden przykład spełniający drugi warunek, choć trochę naciągany. Ivans Klementjevs zdobył dla nas złoto na mś w 1994, a w Atlancie srebro dla Łotwy. Ale to nie był owoc naszej myśli szkoleniowej, a start dla nas to tylko epizod.

Ciekawy, choć też nie kwalifikujący się przypadek, to oszczepniczka Anna Pazera. Dla nas startowała w 1956, dla Australii w 1960 i 1964, bez sukcesów. Ale dla kangurów pobiła rekord świata.
Vojthas pisze:
11 wrz 2019, 19:10
Jak ktoś ma u nas ugruntowaną pozycję na poziomie olimpijskim, to raczej nie odchodzi - raz że wysyłamy często za zasługi, dwa że konkurencja jest znikoma. Do głowy na szybko przyszły mi nazwiska Kozakiewicza i Wenty, ale oni bez medali.
Kozakiewicz startował chociaż w barwach Niemiec na io? Z tego co kojarzę Polska nie wydała zgody na start, a minimum miał zrobione.
Bez medali to też Halina Górecka, startowała w 1968 dla RFN.

dd100

Post autor: dd100 » 12 wrz 2019, 8:02

Inny przypadek, też się niekwalifikujący, to choćby Karol Rómmel, medalista z 1928 roku w WKKW. W 1912 startował w barwach Rosji (w innych nie mógł;)) w skokach przez przeszkody i zajął 9 miejsce.

wilk stepowy

Post autor: wilk stepowy » 12 wrz 2019, 8:35

A tak w na odwrót te same warunki. Udało się nam pozyskać olimpijczyka lub medalistę mistrzostw świata, żeby dla nas później zdobył medal na igrzyskach?

Na pewno wyżej podany Rómmel, ale czy byli jeszcze inni.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 12 wrz 2019, 9:16

Mam nadzieję, że Leon będzie takim przypadkiem (srebro MŚ 2010 z Kubą)

ODPOWIEDZ