Statystyki olimpijskie

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Awatar użytkownika
Vojthas

Re: Statystyki olimpijskie

Post autor: Vojthas » 09 wrz 2019, 18:23

airborell pisze:
09 wrz 2019, 9:56
Czy ktoś gdzieś znalazł listę polskich rekordzistów, jeśli idzie o liczbę występów na igrzyskach?

Wiadomo że rekordzistami są Smelczyński i Pawłowski z sześcioma występami, i dalej jest szersza grupa pięciokrotnych olimpijczyków, ale kto do niej dokładnie należy? I czy ktoś może dołączyć w Tokio? (tak na szybko przypominają mi się tylko Spisak i Burda).
Ja prowadzę taką listę 5+ ;) Mam tylko problem, jak liczyć Śliwińskiego, który startował na pięciu igrzyskach, ale tylko na ostatnich w barwach Polski (swoją drogą zaliczył jeszcze ZSRR przed rozpadem, potem WNP i Ukrainę). I z Shelton mogę mieć podobny problem.

Najpierw z głowy "czyli z niczego" - Szewińska, Zapędzki, Kwieciński, Korol, Kolbowicz (? - albo inny z dominatorów), Ziółkowski (chciał szóste, ale nie pogodził treningów z posłowaniem), Bachleda-Curuś, Kupczyk, Mateusiak...

A teraz zaglądam na listę - tak, Kolbowicz się zgadza, do tego Sidło, Wolny (aż mi wstyd przed naszym forumowym Ryszardem, że zapomniałem), Sikora, Konieczna

Co do tych, którzy mają dołączyć, to robiłem listę w wątku o chorążcych - Spisak, Burda, Klepacka (jeśli wygra krajowe kwalifikacje), Shelton (jeśli ją liczymy) i Bogacka (ale w to już wątpię).

Ciekawostka - Włoszczowska też by weszła, gdyby nie kontuzja przed Londynem.

anoda

Post autor: anoda » 09 wrz 2019, 19:02

Shelton skończyła już karierę Polki, więc nie widzę problemu w obliczeniach. Gruba kreska. Teraz jest Amerykanką i z Polską łączy ja tylko wspomnienie.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 09 wrz 2019, 19:06

anoda pisze:
09 wrz 2019, 19:02
Shelton skończyła już karierę Polki, więc nie widzę problemu w obliczeniach. Gruba kreska. Teraz jest Amerykanką i z Polską łączy ja tylko wspomnienie.
Czyli tak samo możemy wykreślić Śliwińskiego - w końcu reprezentantem Polski był tylko w Atenach. A jednak Socha była jako Polka czterokrotnie na igrzyskach. A tak szczerze mówiąc, to w ogóle nie jestem pewny, czy będzie kimś więcej niż "tą czwartą" w USA.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 09 wrz 2019, 19:09

Vojthas pisze:
09 wrz 2019, 19:06
anoda pisze:
Czyli tak samo możemy wykreślić Śliwińskiego - w końcu reprezentantem Polski był tylko w Atenach. A jednak Socha była jako Polka czterokrotnie na igrzyskach. A tak szczerze mówiąc, to w ogóle nie jestem pewny, czy będzie kimś więcej niż "tą czwartą" w USA.
Podejrzewam, że anodzie nie chodziło o wykreślanie kogokolwiek. Śliwiński dla Polski na IO startował raz, Socha cztery razy i tyle ;-)
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 09 wrz 2019, 19:11

Col_Frost pisze:
09 wrz 2019, 19:09
Vojthas pisze:

Podejrzewam, że anodzie nie chodziło o wykreślanie kogokolwiek. Śliwiński dla Polski na IO startował raz, Socha cztery razy i tyle ;-)
Ale o obojgu (a przynajmniej na razie o Śliwińskim) można mówić jako o Polakach, którzy byli pięciokrotnymi olimpijczykami. Precyzyjnie sformułowane zapytanie zamknie wszelką dyskusję (np. Kto reprezentował Polskę na pięciu igrzyskach?)

anoda

Post autor: anoda » 09 wrz 2019, 19:12

Vojthas pisze:
anoda pisze:
Dokładnie, to proste jak matematyka. A Shelton życzę naprawdę jak najlepiej, tyle że dla mnie straciła już polska narodowość.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 09 wrz 2019, 19:23

Vojthas pisze:
09 wrz 2019, 19:11
Ale o obojgu (a przynajmniej na razie o Śliwińskim) można mówić jako o Polakach, którzy byli pięciokrotnymi olimpijczykami. Precyzyjnie sformułowane zapytanie zamknie wszelką dyskusję (np. Kto reprezentował Polskę na pięciu igrzyskach?)
W zasadzie pytanie było o "polskich rekordzistów", a nie o "Polakach na IO", a więc można je dwojako interpretować ;-) I gdyby pytanie dotyczyło polskich multimedalistów olimpijskich, podałbyś Śliwińskiego?
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 09 wrz 2019, 19:34

anoda pisze:
09 wrz 2019, 19:12
Vojthas pisze:

Dokładnie, to proste jak matematyka. A Shelton życzę naprawdę jak najlepiej, tyle że dla mnie straciła już polska narodowość.
Gdybym był bezczelny kazałbym ci wrócić do szkoły na lekcje WOSu. Narodowości nie można stracić, można się jej wyrzekać, ale nie stracić. Stracić można np. sympatię czy szacunek.

anoda

Post autor: anoda » 09 wrz 2019, 19:45

Vojthas pisze:
09 wrz 2019, 19:34
anoda pisze:
09 wrz 2019, 19:12

Gdybym był bezczelny kazałbym ci wrócić do szkoły na lekcje WOSu. Narodowości nie można stracić, można się jej wyrzekać, ale nie stracić. Stracić można np. sympatię czy szacunek.
Fajnie, że jesteś dobrze wychowany, chociaż czasami chciałbym wrócić do szkoły :). Dziękuję za wytłumaczenie, zawsze warto czegoś ciekawego się nauczyć!

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 09 wrz 2019, 20:08

A ja życzę jej by jakimś cudem trafiła na Polkę(Polskę) na IO i odpadła. Różne rzeczy można zrozumieć, ale nie to by reprezentować inny kraj tylko dlatego, że tam ma większe szanse na sukces.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 09 wrz 2019, 20:14

Ukassiu pisze:
09 wrz 2019, 20:08
A ja życzę jej by jakimś cudem trafiła na Polkę(Polskę) na IO i odpadła. Różne rzeczy można zrozumieć, ale nie to by reprezentować inny kraj tylko dlatego, że tam ma większe szanse na sukces.
Mieszka w USA, ma męża Amerykanina, od dawna jeździła tam trenować, dobrze zna się z ekipą. Co w tym niby złego czy aż tak nagannego? Ma prawo do swojego wyboru. A ja będę za nią trzymać kciuki, bo wiele lat startowała dla nas i życzę jej spełnienia marzeń i olimpijskiego medalu.
Sprawdź, kto został kajakowym mistrzem naszego forum :)

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 09 wrz 2019, 20:52

Krolowa Sniegu pisze:
09 wrz 2019, 20:14
Ukassiu pisze:
09 wrz 2019, 20:08
Mieszka w USA, ma męża Amerykanina, od dawna jeździła tam trenować, dobrze zna się z ekipą. Co w tym niby złego czy aż tak nagannego? Ma prawo do swojego wyboru. A ja będę za nią trzymać kciuki, bo wiele lat startowała dla nas i życzę jej spełnienia marzeń i olimpijskiego medalu.
A co za tym idzie - więcej powodów, by reprezentować USA niż niektórzy nasi reprezentanci nas (co mi akurat nie przeszkadza).

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 09 wrz 2019, 20:55

No fakt, ślub sprawia, że ktoś staje się nagle Amerykaninem po kilkunastu latach startów dla Polski.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 09 wrz 2019, 21:17

Ukassiu pisze:
09 wrz 2019, 20:55
No fakt, ślub sprawia, że ktoś staje się nagle Amerykaninem po kilkunastu latach startów dla Polski.
Po pierwsze - upraszczasz. Po drugie - bardziej niż np. po prostu otrzymanie obywatelstwa, nawet nigdy wcześniej nie będąc w kraju. A nie widzę, żebyś źle życzył koszykarzom, bo gra z nimi Slaughter

airborell

Post autor: airborell » 09 wrz 2019, 21:21

Generalnie chodziło mi o starty w barwach Polski.

Klepacka? Ateny, Pekin, Londyn i brak startu w Rio, coś zgubiłem?

ODPOWIEDZ