Polskie Medale MŚ seniorów "przegrane o włos"

Awatar użytkownika
Wilczek19857
Posty: 1020
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:47

Polskie Medale MŚ seniorów "przegrane o włos"

Post autor: Wilczek19857 » 09 wrz 2017, 18:55

Uwzględnione zostały dyscypliny i konkurencje, które rozegrane będa w Tokio 2020

Stan na 10.09.2017r (będę edytował w miarę odbywania kolejnych zawodów i uaktualniał w razie DSQ lub awansu z powodu dopingu własnego bądź rywali...

2009
1. Łukasz Maszczyk - Boks, kat. 49kg (ćwierćfinał, przegrana przez nokaut o półfinał i medal)
2. Joanna Mitrosz - Gimnastyka artystyczna, wielobój indywidualnie (10msc, wynik 104.200, a brąz dawał wynik 110.375)
3. Adam Kierzkowski - Gimnastyka sportowa, poręcze (8msc, wynik 14.325, a brąz dawał wynik 15.950)
4. Małgorzata Bielak - Judo, kat. 57kg (7msc, przegrana w ćwierćfinale przez ippon oraz przegrana w 1r repasaży także przez ippon i pozbawienie walki o brąz)
4. Piotr Siemionowski - Kajakarstwo klasyczne, k-1 200 (6msc, czas 0:36.268, a brąz dawał wynik 0:35.696)
5. Beata Mikołajczyk, Małgorzata Chojnacka - Kajakarstwo klasyczne, k-2 500 (4msc, czas 1:42.781, a brąz dawał wynik 1:42.276) (Mikołajczyk wywalczyła w Londynie 2012 brąz, ale z Karoliną Nają)
6. Marta Walczykiewicz, Ewelina Wojnarowska, B. Mikołajczyk, M. Chojnacka - Kajakarstwo klasyczne, k-4 500 (4msc, czas 1:35.470, a brąz dawał wynik 1:34.973)
7. Mateusz Olejniczak, Dawid Wardowicz, Przemysław Gawrych, Krzysztof Łuczak - Kajakarstwo klasyczne, k-4 1000 (6msc, czas 2:59.838, a brąz dawał wynik 2:58.593)
8. Adam Ginter - Kajakarstwo klasyczne, c-1 200 (8msc, czas 0:41.094, a brąz dawał wynik 0:39.978)
9. Łukasz Woszczyński, Marcin Grzybowski - Kajakarstwo klasyczne, c-2 1000 (4msc, czas 3:39.087, a brąz dawał wynik 0:38.758)
10. Anna Szafraniec - Kolarstwo górskie MTB, cross country (5msc)
11. Marcin Lewandowski - Lekkoatletyka, 800m (8msc, czas 1:46.17, a brąz dawał wynik 1:45.35)
12. Marcin Marciniszyn, Piotr Klimczak, Kacper Kozłowski, Jan Ciepiela, Rafał Wieruszewski el. - Lekkoatletyka, sztafeta 4x400m (5msc, czas 3:02.23, a brąz dawał wynik 3:00.90)
13. Lidia Chojecka - Lekkoatletyka, 1500m (7msc, czas 4:07.17, a brąz dawał wynik 4:04.18)
14. Żaneta Glanc - Lekkoatletyka, rzut dyskiem (4msc, wynik 62.66m, a brąz dawał wynik 65.20m)
15. Karina Lipiarska - Łucznictwo, łuk klasyczny indywidualnie (4msc, przegrana o brąz 99-105)
16. Małgorzata Ćwienczek, Karina Lipiarska, Justyna Mospinek - Łucznictwo, łuk klas team (ćwierćfinał, przegrana 207-220)
17. Sylwia Gawlikowska - Pięciobój nowoczesny, elita (5msc, wynik 5648pkt, a brąz dawał wynik 5664pkt, zaledwie 16pkt od medalu!!!)
18. Radosław Kawęcki - Pływanie, 200m st grzb (7msc, czas 1:55.60, a brąz dawał wynik 1:53.82)
19. Adrian Zieliński - Podnoszenie ciężarów, kat. 85kg (6msc, wynik 372kg, a brąz dawał wynik 376kg, zaledwie 4kg od medalu!!!)
20. Robert Dołęga - Podnoszenie ciężarów, kat. 105kg (6msc, wynik 391kg, a brąz dawał wynik 400kg)
21. Radosław Glonek - Szermierka, floret indywidualnie (6msc, przegrana w ćwierćfinale 14:15 o półfinał i medal, zaledwie 1 pkt od medalu!!!)
22. Krzysztof Mikołajczak - Szermierka, szpada indywidualnie (7msc, przegrana w ćwierćfinale 10:15 o półfinał i medal, zaledwie 5 pkt od medalu!!!)
23. Bogna Jóźwiak - Szermierka, szpada indywidualnie (8msc, przegrana w ćwierćfinale 7:15 o półfinał i medal)
24. Danuta Dmowska-Andrzejuk - Szermierka, szpada indywidualnie (8msc, przegrana w ćwierćfinale 10:11 o półfinał i medal, zaledwie 1 pkt od medalu!!!)
25. Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski - Tenis ziemny, debel (ćwierćfinał, faza grupowa 1 wygrana i 2 przegrane i brak awansu do dalszej walki o medale)
26. Rafał Hejmej, Marcin Brzeziński, Wojciech Gutorski, Mikołaj Burda, Piotr Hojka, Sławomir Kruszkowski, Michał Szpakowski, Krystian Aranowski, Daniel Trojanowski - Wioślarstwo, m8+ (4msc, wynik 5:28,40, a brąz dawał wynik 5:28,32, zaledwie 8 setnych od medalu!!!)
27. Edward Barsegjan - Zapasy styl klasyczny, kat. 60kg (11msc, przegrana w 2r repasaży 5:0, 0:3, 0:3 i pozbawienie dalszej walki o brąz)
28. Julian Kwit - Zapasy styl klasyczny, kat. 74kg (11msc, przegrana w 1r repasaży 02:0, 3:0, 0:2 i pozbawienie dalszej walki o brąz)
29. Łukasz Banak - Zapasy styl klasyczny, kat. 120kg (29msc, przegrana w 1r repasaży 0:1, 0:2 i pozbawienie dalszej walki o brąz)
30. Adam Sobieraj - Zapasy styl wolny, kat. 66kg (11msc, przegrana w 1r repasaży 0:1, 0:1 i pozbawienie dalszej walki o brąz)
31. Bartłomiej Bartnicki - Zapasy styl wolny, kat. 120kg (7msc, przegrana w ćwierćfinale 0:2, 3:0, 0:2 i pozbawienie dalszej walki o medal)
32. Roksana Zasina - Zapasy kobiet, kat. 51kg (12msc, przegrana w ćwierćfinale 0:3, 2:3 i w 2r repasaży 1:2, 1:0, 0:1 i pozbawienie dalszej walki o brąz) - od Rio kat. 53kg olympic
33. Monika Michalik - Zapasy kobiet, kat. 63kg (5msc, przegrana w pólfinale 0:1, 0:1 i w walce o brąz 0:2, 0:1)
34. Przemysław Miarczyński - Żeglarstwo, klasa rs:x (4msc, wyników brak)
35. Piotr Myszka - Żeglarstwo, klasa rs:x (7msc, wyników brak))
36. Agata Brygoła - Żeglarstwo, klasa rs:x (4msc, wyników brak)
37. Mateusz Kusznierewicz, Dominik Życki - Żeglarstwo, klasa Star (7msc, wynik 58pkt, a brąz dawał wynik 47pkt)

Liczba dyscyplin: 16, liczba konkurencji: 36
2010 1. Sandra Kruk - Boks, kat. 57kg (ćwierćfinał, przegrana 6:8 o półfinał i medal)
2. Joanna Mitrosz - Gimnastyka artystyczna, wielobój indywidualnie (8msc, wynik 106.800, a brąz dawał wynik 110.350)
3. Adam Kierzkowski - Gimnastyka sportowa, poręcze (6msc, wynik 15.200, a brąz dawał wynik 15.500)
4. Piotr Szczepański, Marcin Pochwała - Kajakarstwo górskie, slalom c-2 (6msc, czas 114.62, a brąz dawał wynik 109.36)
5. Urszula Sadkowska - Judo, kat. +78kg (7msc, przegrana w ćwierćfinale przez wazari oraz przegrana w 1r repasaży także przez wazari, ale podwójne i pozbawienie walki o brąz)
6. Marta Walczykiewicz - Kajakarstwo klasyczne, k-1 200 (7msc, czas 41.409, a brąz dawał wynik 40.917)
7. Beata Mikołajczyk - Kajakarstwo klasyczne, k-1 500 (6msc, czas 1:53.157, a brąz dawał wynik 1:50.929)
8. Marta Walczykiewicz, Ewelina Wojnarowska - Kajakarstwo klasyczne, k-2 500 (5msc, czas 1:43.064, a brąz dawał wynik 1:42.684)
9. Mariusz Kujawski, Rafał Rosolski - Kajakarstwo klasyczne, k-2 1000 (5msc, czas 3:16.544, a brąz dawał wynik 3:15.736)
10. Krzysztof Łuczak, Tomasz Olszewski, Marcin Nickowski, Dawid Wardowicz - Kajakarstwo klasyczne, k-4 1000 (7msc, czas 2:57.043, a brąz dawał wynik 2:56.023)
11. Maja Madziewicz - Kajakarstwo klasyczne, c-1 200 (8msc, czas 55.840, a brąz dawał wynik 51.724)
12. Tomasz Kaczor - Kajakarstwo klasyczne, c-1 1000 (7msc, czas 4:00.301, a brąz dawał wynik 3:53.837)
13. Paweł Skowroński, Marcin Grzybowski - Kajakarstwo klasyczne, c-2 1000 (6msc, czas 3:39.801, a brąz dawał wynik 0:38.057)
14. Anna Szafraniec - Kolarstwo górskie MTB, cross country (7msc)
15. Maciej Bodnar - Kolarstwo szosowe, time trial (9msc)
16. Arsen Kasabijew - Podnoszenie ciężarów, kat. 94kg (5msc, wynik 390kg, a brąz dawał wynik 397kg)
17. Bartłomiej Bonk - Podnoszenie ciężarów, kat. 105kg (4msc, wynik 402kg, a brąz dawał wynik 410kg)
18. Magdalena Piekarska - Szermierka, szpada indywidualnie (5msc, przegrana w ćwierćfinale 10:15 o półfinał i medal, zaledwie 5 pkt od medalu!!!)
19. Sylwia Gruchała - Szermierka, floret indywidualnie (7msc, przegrana w ćwierćfinale 7:8 o półfinał i medal, zaledwie 1 pkt od medalu!!!)
20. Dawid Ersetic - Zapasy styl klasyczny, kat. 55kg (8msc, przegrana w ćwierćfinale 0:1, 0:2 i pozbawienie dalszej walki o medal)
21. Damian Janikowski - Zapasy styl klasyczny, kat. 84kg (5msc, przegrana w półfinale 0:2, 2:0, 0:2 i w walce o brąz 0:2, 0:1)
22. Łukasz Banak - Zapasy styl klasyczny, kat. 120kg (9msc, przegrana w 2r repasaży 0:3, 1:0, 0:1 i pozbawienie dalszej walki o brąz)
23. Krystian Brzozowski - Zapasy styl wolny, kat. 74kg (5msc, przegrana w ćwierćfinale 0:1, 0:1 i w walce o brąz 0:1, 2:2)
24. Maciej Balawender - Zapasy styl wolny, kat. 84kg (7msc, przegrana w ćwierćfinale 1:0, 1:1, 2:5 i w 2r repasaży 0:1, 1:2)
25. Iwona Matkowska - Zapasy kobiet, kat. 48kg (5msc, przegrana w półfinale 0:4, 0:1 i w walce o brąz 2:0, 0:3, 0:2)
26. Roksana Zasina - Zapasy kobiet, kat. 51kg (5msc, przegrana w półfinale 0:1, 0:3 i w walce o brąz 0:6, 0:5) - od Rio kat. 53kg olympic
27. Zofia Klepacka-Noceti - Żeglarstwo, klasa rs:x (5msc, wynik 55pkt, a brąz dawało 52pkt)

Liczba dyscyplin: 12, liczba konkurencji: 27
2011 1. Joanna Mitrosz - Gimnastyka artystyczna, wielobój indywidualnie (8msc, wynik 109.000, a brąz dawał wynik 112.450)
2. Piotr Szczepański, Marcin Pochwała - Kajakarstwo górskie, slalom c-2 (8msc, czas 118.36, a brąz dawał wynik 109.86)
3. Paweł Baraszkiewicz - Kajakarstwo klasyczne, c-1 200 (7msc, czas 0:40.275, a brąz dawał wynik 0:39.687)
4. Małgorzata Wojtyra - Kolarstwo torowe, omnium (4msc, wynik 45pkt, a brąz dawał wynik 42pkt, zaledwie 3pkt od brązu!!!)
5. Marcin Lewandowski - Lekkoatletyka, 800m (4msc, czas 1:44.80, a brąz dawał wynik 1:44.49, ale kto wie czy Borżakowski RUS nie bedzie kiedyś za doping zdyskwalifikowany)
6. Adam Kszczot - Lekkoatletyka, 800m (6msc, czas 1:45.25, a brąz dawał wynik 1:44.49)
7. Paweł Stempel, Dariusz Kuć, Robert Kubaczyk, Kamil Kryński - Lekkoatletyka, sztafeta 4x100m (4msc, czas 38.50, a brąz dawał wynik 38.49, więc zaledwie 1 setną sekundy od brązu, ale sztafety USA i GBR nie ukończyły biegu)
8. Łukasz Michalski - Lekkoatletyka, skok o tyczce (4msc, wynik 5.85m, a brąz dawał wynik 5.85m, ale bez zrzutki na 5.75m)
9. Mateusz Didenkow - Lekkoatletyka, skok o tyczce (4msc, wynik 5.75m w 3 próbie, a brąz dawał wynik 5.85m, ale bez zrzutki na 5.75m)
10. Szymon Ziółkowski - Lekkoatletyka, rzut młotem (7msc, wynik 77.64m, a brąz dawał wynik 79.39m)
11. Żaneta Glanc - Lekkoatletyka, rzut dyskiem (4msc, wynik 63.91m, a brąz dawał wynik 65.73m)
12. Anita Włodarczyk - Lekkoatletyka, rzut młotem (5msc, wynik 73.56m, a brąz dawał wynik 75.03m)
13. Jacek Proć, Justyna Mospinek - Łucznictwo, łuk klasyczny mix (4msc, przegrana o brąz 139-147)
14. Szczypiorniści - Piłka ręczna mężczyzn (8msc, 2 wygrane i 3 przegrane w fazie zasadniczej zdecydowały o braku awansu do półfinału i walki o medal, zaś w walce o 7msc POL przegrała 28:31 z HUN)
15. Radosław Kawęcki - Pływanie, 200m st grzb (5msc, czas 1:57.33, a brąz dawał wynik 1:54.69)
16. R. Kawęcki el, Marcin Tarczyński, Dawid Szulich, Paweł Korzeniowski, Konrad Czerniak - Pływanie, sztafeta 4x100m st zm (8msc, czas 3:37.44, a brąz dawał wynik 3:32.60)
17. Bartłomiej Bonk - Podnoszenie ciężarów, kat. 105kg (5msc, wynik 406kg, a brąz dawał wynik 410kg, zaledwie 4kg od medalu!!!)
18. Marzena Karpińska - Podnoszenie ciężarów, kat. 48kg (5msc, wynik 183kg, a brąz dawał ten sam wynik lecz przegrała medal masą ciała!!!)
17. Grzegorz Fijałek, Mariusz Prudel - Siatkówka plażowa, duet men (ćwierćfinał, przegrana 15-21, 16-21 = 0:2)
18. Jaromir Wojtasiewicz - Strzelectwo, trap (5msc, wynik w finale 20pkt, a brąz dawał wynik 22pkt)
19. Paweł Kawiecki, Leszek Rajski, Radosław Glonek, Marcin Zawada - Szermierka, floret team (4msc, zdecydowana przegrana o brąz)
20. Magdalena Piekarska - Szermierka, szpada indywidualnie (5msc, przegrana w ćwierćfinale 10:15 o półfinał i medal, zaledwie 5 pkt od medalu!!!)
21. Martyna Synoradzka - Szermierka, floret indywidualnie (7msc, przegrana w ćwierćfinale 12:15 o półfinał i medal, zaledwie 3 pkt od medalu!!!)
22. M, Synoradzka, Sylwia Gruchała, Anna Rybicka, Małgorzata Wojtkowiak - Szermierka, floret team (4msc, przegrana o brąz zaledwie 1pkt!!!)
23. Iwona Kosiorek - Taekwondo, kat. 73kg/+67kg olympic (ćwierćfinał, zdecydowana przegrana o półfinał i medal)
24. Katarzyna Wieczorek - Taekwondo, kat. 67kg (ćwierćfinał, zdecydowana przegrana o półfinał i medal)
25. Agnieszka Radwańska - Tenis ziemny, singiel (ćwierćfinał, faza grupowa 1 wygrana i 2 przegrane i brak awansu do dalszej walki o medale)
26. Konrad Wasilewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Piotr Licznerski - Wioślarstwo, m4x (4msc, wynik 05:45.340, a brąz dawał wynik 05:42.820)
27. Marcin Brzeziński, Rafał Hejmej, Dariusz Radosz, Piotr Hojka, Mikołaj Burda, Piotr Juszczak, Krystian Aranowski, Michał Szpakowski, Daniel Trojanowski - Wioślarstwo, m8+ (5msc, wynik 05:32.160, a brąz dawał wynik 05:31.180)
28. Julia Michalska, Magdalena Fularczyk - Wioślarstwo, w2x (5msc, wynik 06:54.220, a brąz dawał wynik 06:46.740)
29. Łukasz Banak - Zapasy styl klasyczny, kat. 120kg (5msc, przegrana w półfinale 0:1,0:1 i w walce o brąz 0:1, 1:1)
30. Adam Sobieraj - Zapasy styl wolny, kat. 66kg (16msc, przegrana w 2r repasaży 2:5, 0:4 i pozbawienie dalszej walki o brąz)
31. Katarzyna Krawczyk - Zapasy kobiet, kat. 55kg (9msc, przegrana w ćwierćfinale 0:2, 4:5 i pozbawienie dalszej walki o medal)
32. Agnieszka Wieszczek - Zapasy kobiet, kat. 72kg (30msc, przegrana w 1r repesaży 0:3, 0:3 i pozbawienie dalszej walki o brąz)
33. Mateusz Kusznierewicz, Dominik Życki - Żeglarstwo, klasa Star (4msc, wynik 76pkt, a brąz dawał wynik 73pkt)
34. Przemysław Miarczyński - Żeglarstwo, klasa rs:x (4msc, wynik 53pkt, a brąz dawało też 31pkt)

Liczba dyscyplin: 17, liczba konkurencji: 34
2012 1. Aleksandra Dawidowicz - Kolarstwo górskie MTB, cross country (9msc) - MŚ przed IO 2012
2. Paulina Brzeźna - Kolarstwo szosowe, time trial (10msc)
3. Li Qian, Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska, Magdalena Szczerkowska - Tenis stołowy, team (ćwierćfinał, zdecydowana przegrana o półfinał i medal) - MŚ przed IO 2012
4. Anna Łukasiak - Zapasy kobiet, kat. 48kg (8msc, przegrana 0:3,0:1 w ćwierćfinale i pozbawienie dalszej walki o medal)
5. Roksana Zasina - Zapasy kobiet, kat. 51kg (8msc, przegrana 0:1,0:2 w ćwierćfinale i pozbawienie dalszej walki o medal) - od Rio kat. 53kg olympic
6. Monika Michalik - Zapasy kobiet, kat. 63kg(10msc, przegrana w 1r repasaży 0:1, 1:2 i pozbawienie dalszej walki o brąz)
7. Przemysław Miarczyński - Żeglarstwo, klasa rs:x (6msc, wynik 57pkt, a brąz dawało 49pkt) - MŚ przed IO 2012
8. Maja Dziarnowska - Żeglarstwo, klasa rs:x (5msc, wynik 43pkt, a brąz dawało 25pkt) - MŚ przed IO 2012
9. Piotr Kula - Żeglarstwo, klasa Finn (6msc, wynik 80pkt, a brąz dawał wynik 64pkt) - MŚ przed IO 2012

Liczba dyscyplin: 5, liczba konkurencji: 9
2013 1. Robert Mateusiak, Nadieżda Zięba - Badminton, mikst (ćwierćfinał, przegrana o półfinał i medal 4-21, 4-21 = 0:2)
2. Piotr Szczepański, Marcin Pochwała - Kajakarstwo górskie, slalom c-2 (5msc, czas 118.69, a brąz dawał wynik 115.63)
3. Piotr Siemionowski - Kajakarstwo klasyczne, k-1 200 (8msc, czas 35.56, a brąz dawał wynik 34.90)
4. Rafał Rosolski - Kajakarstwo klasyczne, k-1 1000 (6msc, czas 03:47.94, a brąz dawał wynik 03:44.68)
5. Dennis Ambroziak, Dawid Putto - Kajakarstwo klasyczne, k-2 200 (6msc, czas 32.17, a brąz dawał wynik 31.90)
6. Paweł Szandrach, Mariusz Kujawski - Kajakarstwo klasyczne, k-2 1000 (4msc, czas 3:23.48, a brąz dawał wynik 3:23.02)
7. Karolina Naja, Beata Mikołajczyk, Edyta Dzieniszewska, Magdalena Krukowska - Kajakarstwo klasyczne, k-4 500 (4msc, czas 1:35.19, a brąz dawał wynik 1:33.64)
8. Piotr Kuleta - Kajakarstwo klasyczne, c-1 1000 (7msc, czas 4:20.80, a brąz dawał wynik 4:14.15)
9. Katarzyna Pawłowska - Kolarstwo torowe, omnium (4msc, wynik 32pkt, a brąz dawał wynik 26pkt, zaledwie 6pkt od brązu!!!)
10. Katarzyna Pawłowska, M. Wojtyra, Edyta Jasińska, Eugenia Bujak - Kolarstwo torowe, team pursuit (4msc, zdecydowana przegrana walka o brąz)
11. Marcin Lewandowski - Lekkoatletyka, 800m (4msc, czas 1:44.08, a brąz dawał wynik 1:43.76)
12. Grzegorz Sudoł - Lekkoatletyka, chód 50km (6msc, czas 3:41:20, a brąz dawał wynik 3:40:03)
13. Łukasz Nowak - Lekkoatletyka, chód 50km (8msc, czas 3:43:38, a brąz dawał wynik 3:40:03)
14. Tomasz Majewski - Lekkoatletyka, pchnięcie kulą (6msc, wynik 20.98m, a brąz dawał wynik 21.34m)
15. Robert Urbanek - Lekkoatletyka, rzut dyskiem (6msc, wynik 64.32m, a brąz dawał wynik 65.19m)
16. Justyna Kasprzycka - Lekkoatletyka, skok wzwyż (6msc, wynik 1.97m, a brąz dawał wynik 1.97m, ale bez strącenia, a Justyna za 3 razem pokonała tę wysokość)
17. Kamila Stepaniuk - Lekkoatletyka, skok wzwyż (7msc, wynik 1.93m, a brąz dawał wynik 1.97m, ale bez strącenia)
18. Żaneta Glanc - Lekkoatletyka, rzut dyskiem (7msc, wynik 62.90m, a brąz dawał wynik 64.96m)
19. Szczypiornistki - Piłka ręczna kobiet (4msc, przegrana 18:24 w półfinale z SRB i brak awansu do finału i pewnego medalu, zaś w walce o brąz przegrana 26:30 z DEN)
20. Krzysztof Zwarycz - Podnoszenie ciężarów, kat. 77kg (5msc, wynik 351kg, a brąz dawał wynik 355kg, zaledwie 4kg od medalu!!!)
21. Adrian Zieliński - Podnoszenie ciężarów, kat. 85kg (4msc, wynik 380kg, a brąz dawał wynik 381kg, zaledwie 1kg od medalu!!!)
22. Marzena Karpińska - Podnoszenie ciężarów, kat. 48kg (4msc, wynik 175kg, a brąz dawał wynim 176kg, zaledwie 1kg od medalu!!!)
23. Radosław Zawrotniak - Szermierka, szpada indywidualnie (6msc, przegrana w ćwierćfinale 8:10 o półfinał i medal, zaledwie 2 pkt od medalu!!!)
24. Tomasz Motyka, Krzysztof Mikołajczak, R. Zawrotniak, Michał Adamek - Szermierka, szpada team (4msc, zdecydowana przegrana o brąz)
25. Aleksandra Socha - Szermierka, szabla indywidualnie (7msc, przegrana w ćwierćfinale 11:15 o półfinał i medal, zaledwie 4 pkt od medalu!!!)
26. Piotr Hatowski - Taekwondo, kat. +87kg/+80 olympic (ćwierćfinał, zdecydowana przegrana o półfinał i medal)
27. Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski - Tenis ziemny, debel (ćwierćfinał, faza grupowa 1 wygrana i 2 przegrane i brak awansu do dalszej walki o medale)
28. Agnieszka Radwańska - Tenis ziemny, singiel (ćwierćfinał, faza grupowa aż 3 przegrane i brak awansu do dalszej walki o medale)
29. Wojciech Gutorski, Jarosław Godek - Wioślarstwo, m2- (5msc, wynik 06:50.150, a brąz dawał wynik 06:45.670)
30. Zbigniew Schodowski, Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Piotr Juszczak, Mikołaj Burda, Piotr Hojka, Krystian Aranowski, Rafał Hejmej, Daniel Trojanowski - Wioślarstwo, m8+ (4msc, wynik 05:35.590, a brąz dawał wynik 05:33.920)
31. Damian Janikowski - Zapasy styl klasyczny, kat. 84kg (5msc, przegrana 2:5 w półfinale i 2:2 w walce o brąz, rywal zdobył punkt jako ostatni co zaważyło na przegranej POL) - od Rio kat. 85kg olympic
32. Kamil Błoński - Zapasy styl klasyczny, kat. 120kg (14msc, przegrana w 2r repasaży 0:8 i pozbawienie walki o brąz) - od Rio kat. 130kg olympic
33. Rafał Statkiewicz - Zapasy styl wolny, kat. 66kg (17msc, przegrana w 2r repasaży 0:7 i pozbawienie dalszej walki o brąz) - od Rio kat. 65kg olympic
34. Kamil Skaskiewicz - Zapasy styl wolny, kat. 96kg (7msc, przegrana w 2r repasaży 1:8 i pozbawienie dalszej walki o brąz) - od Rio kat. 97kg olympic
35. Anna Łukasiak - Zapasy kobiet, kat. 48kg (5msc, przegrana 0:6 w półfinale i 0:8 w walce o brąz)
36. Roksana Zasina - Zapasy kobiet, kat. 51kg (11msc, przegrana w ćwierćfinale 0:7 o półfinał i walkę o medal) - od Rio kat. 53kg olympic
37. Monika Michalik - Zapasy kobiet, kat. 63kg (7msc, przegrana w ćwierćfinale 2:4 o półfinał i walkę o medal)
38. Piotr Myszka - Żeglarstwo, klasa rs:x (5msc, wynik 57pkt, a brąz dawało 49pkt)

Liczba dyscyplin: 13, liczba konkurencji: 36
2014 1. Mateusz Polaczyk - Kajakarstwo górskie, slalom k-1 (7msc, czas 108.62, a brąz dawał wynik 102.92)
2. Filip Brzeziński, Andrzej Brzeziński - Kajakarstwo górskie, slalom c-2 (4msc, czas 123.21, a brąz dawał wynik 122.78)
3. Dennis Ambroziak - Kajakarstwo klasyczne, k-1 200 (7msc, czas 34.52, a brąz dawał wynik 34.27)
4. Ewelina Wojnarowska - Kajakarstwo klasyczne, k-1 500 (7msc, czas 1:53.19, a brąz dawał wynik 1:50.50)
5. Bartosz Jonkisz, Dawid Putto - Kajakarstwo klasyczne, k-2 200 (8msc, czas 31.72, a brąz dawał wynik 30.88)
6. Tomasz Kaczor - Kajakarstwo klasyczne, c-1 1000 (5msc, czas 3:49.80, a brąz dawał wynik 3:49.30)
7. Maja Włoszczowska - Kolarstwo górskie MTB, cross country (7msc)
8. Katarzyna Niewiadoma - Kolarstwo szosowe, road race (11msc)
9. Katarzyna Pawłowska, Małgorzata Wojtyra, Eugenia Bujak, Edyta Jasińska - Kolarstwo torowe, team pursuit (4msc, zdecydowana przegrana walka o brąz)
10. Przemysław Lewandowski, Tomasz Rudko, Michał Wojtyński, Piotr Barszcz - Koszykówka, 3x3 (7msc, przegrana w ćwierćfinale 17:21 z RUS i pozbawienie dalszej walki o medal)
11. Tomasz Zieliński - Podnoszenie ciężarów, kat. 94kg (7msc, wynik 383kg, a brąz dawał wynik 399kg)
12. Arkadiusz Michalski - Podnoszenie ciężarów, kat. 105kg (6msc, wynik 397kg, a brąz dawał wynik 427kg)
13. Magdalena Knop - Szermierka, floret indywidualnie (8msc, przegrana w ćwierćfinale 6:15 o półfinał i medal, zdecydowana przegrana)
14. Aleksandra Socha - Szermierka, szabla indywidualnie (7msc, przegrana w ćwierćfinale 11:15 o półfinał i medal, zaledwie 4 pkt od medalu!!!)
15. Radosław Grzybicki - Zapasy styl klasyczny, kat. 97kg (16msc, przegrana w 1r repasaży 0:3 i pozbawienie dalszej walki o brąz) - od Rio kat. 98kg olympic
16. Krystian Brzozowski - Zapasy styl wolny, kat. 74kg (9msc, przegrana 3:6 w 2r repasaży i pozbawienie walki o brąz)
17. Monika Michalik - Zapasy kobiet, kat. 63kg (5msc, przegrana 0:3 w półfinale i 1:5 w walce o brąz)
18. Piotr Myszka - Żeglarstwo, klasa rs:x (4msc, wynik 60pkt, a brąz dawało też 60pkt, więc nie wiem czemu zajął 4msc)
19. Zofia Noceti-Klepacka - Żeglarstwo, klasa rs:x (7msc, wynik 85pkt, a brąz dawało 67pkt)

Liczba dyscyplin: 10, liczba konkurencji: 19
2015 1. Dawid Jagodziński - Boks, kat. 49kg (ćwierćfinał, przegrana 0:3 o półfinał i medal)
2. Daria Pogorzelec - Judo, kat. 78kg (5msc, przegrana w półfinale przez ippon oraz przegrana o brąz przez karę za pasywność, a było tak blisko echh)
3. Piotr Szczepański, Marcin Pochwała - Kajakarstwo górskie, slalom c-2 (7msc, czas 108.04, a brąz dawał wynik 103.34)
4. Michał Wiercioch, Grzegorz Majerczak - Kajakarstwo górskie, slalom c-2 (8msc, czas 111.77, a brąz dawał wynik 103.34)
5. Filip Brzeziński, Andrzej Brzeziński - Kajakarstwo górskie, slalom c-2 (9msc, czas 112.88, a brąz dawał wynik 103.34)
6. Paweł Kaczmarek - Kajakarstwo klasyczne, k-1 200 (7msc, czas 35.76, a brąz dawał wynik 35.00)
7. Ewelina Wojnarowska - Kajakarstwo klasyczne, k-1 500 (4msc, czas 1:51.62, a brąz dawał wynik 1:51.48)
8. Karolina Naja, Beata Mikołajczyk - Kajakarstwo klasyczne, k-2 500 (4msc, czas 1:42.35, a brąz dawał wynik 1:41.34)
9. Karolina Naja, Beata Mikołajczyk, Edyta Dzieniszewska, Ewelina Wojnarowska - Kajakarstwo klasyczne, k-4 500 (4msc, czas 1:35.19, a brąz dawał wynik 1:34.89)
10. Tomasz Kaczor - Kajakarstwo klasyczne, c-1 1000 (6msc, czas 3:55.60, a brąz dawał wynik 3:51.58)
11. Maja Włoszczowska - Kolarstwo górskie MTB, cross country (6msc)
12. Michał Kwiatkowski - Kolarstwo szosowe, road race (8msc)
13. Maciej Bodnar - Kolarstwo szosowe, time trial (8msc)
14. Marcin Białobłocki - Kolarstwo szosowe, time trial (8msc)
15. Katarzyna Niewiadoma - Kolarstwo szosowe, road race (7msc)
16. Patryk Dobek - Lekkoatletyka, 400m przez płotki (7msc, czas 49.14, a brąz dawał wynik 48.17)
17. Tomasz Majewski - Lekkoatletyka, pchnięcie kulą (6msc, wynik 20.82m, a brąz dawał wynik 21.69m)
18. Joanna Jóźwik - Lekkoatletyka, 800m (7msc, czas 1:59.09, a brąz dawał wynik 1:58.18)
19. Angelika Cichocka - Lekkoatletyka, 1500m (8msc, czas 4:13.22, a brąz dawał wynik 4:09.34)
20. Kamila Lićwinko - Lekkoatletyka, skok wzwyż (4msc, wynik 1.99m, a brąz dawał wynik 2.01m, ale prawdopodobnie RUS Cziczerowa była na dopingu i może będzie brąz dla POL)
21. Szczypiornistki - Piłka ręczna kobiet (4msc, przegrana 25:30 w półfinale z NED i brak awansu do finału i pewnego medalu, zaś w walce o brąz przegrana 21:31 z ROU)
22. Wojciech Wojdak - Pływanie, 400m st dow (6msc, czas 3:46.81, a brąz dawał wynik 3:44.59)
23. Wojciech Wojdak - Pływanie, 800m st dow (6msc, czas 7:45.90, a brąz dawał wynik 7:44.02)
24. P. Korzeniowski, Kacper Majchrzak, Jan Hołub, K. Czerniak - Pływanie, sztafeta 4x100m st dow (5msc, czas 3:14.12, a brąz dawał wynik 3:12.53)
25. Jan Świtkowski, Kacper Klich, Michał Domagała, K. Majchrzak - Pływanie, sztafeta 4x200m st dow (8msc, czas 7:10.34, a brąz dawał wynik 7:05.34)
26. Konrad Czerniak - Pływanie, 100m st mot (6msc, czas 51.28, a brąz dawał wynik 50.96)
27. Paweł Korzeniowski - Pływanie, 100m st mot (7msc, czas 51.46, a brąz dawał wynik 50.96)
28. Marcin Cieślak - Pływanie, 200m st zm (6msc, czas 1:58.14, a brąz dawał wynik 1:56.81)
29. Radosław Kawęcki, Marcin Stolarski, P. Korzeniowski, K. Czerniak - Pływanie, sztafeta 4x100m st zm (8msc, czas 3:34.34, a brąz dawał wynik 3:30.50)
30. Tomasz Zieliński - Podnoszenie ciężarów, kat. 94kg (6msc, wynik 376kg, a brąz dawał wynik 386kg)
31. Arkadiusz Michalski - Podnoszenie ciężarów, kat. 105kg (6msc, wynik 398kg, a brąz dawał wynik 405kg)
32. Aleksandra Socha - Szermierka, szabla indywidualnie (7msc, przegrana w ćwierćfinale 4:15 o półfinał i medal, zdecydowana przegrana)
33. A. Socha, Małgorzata Kozaczuk, Bogna Jóźwiak, Angelika Wątor - Szermierka, szabla team (4msc, zdecydowana przegrana o brąz)
34. Aleksandra Krzemieniecka - Taekwondo, kat 73kg/+67kg olympic (ćwierćfinał, przegrana 1-2 o zaledwie 1pkt od półfinału i medalu!!!)
35. Aleksandra Kowalczuk - Taekwondo, kat+73kg/+67kg olympic (ćwierćfinał, przegrana 4-5 o zaledwie 1pkt od półfinału i medalu!!!)
36. Paweł Fertikowski, Katarzyna Grzybowska - Tenis stołowy, mikst (ćwierćfinał, przegrana 0-4, a udział w półfinale zapewniał medal)
37. Magdalena Fularczyk, Natalia Madaj - Wioślarstwo, w2x (4msc, wynik 06:47.910, a brąz dawał wynik 06:47.190)
38. Agnieszka Kobus, Joanna Leszczyńska, Maria Springwald, Monika Ciaciuch - Wioślarstwo, w4x (4msc, wynik 06:31.010, a brąz dawał wynik 06:29.690)
39. Damian Janikowski - Zapasy styl klasyczny, kat. 85kg (ćwierćfinał, przegrana 1:2 w ćwierćfinale i 0:4 w repasażach co pozbawiło walki o brąz)
40. Magomedmurad Gadżyjew - Zapasy styl wolny, kat. 65kg (7msc, przegrana 3:12 w 2r repasaży i pozbawienie walki o brąz)
41. Krystian Brzozowski - Zapasy styl wolny, kat. 74kg (11msc, przegrana 3:8 w 3r repasaży i pozbawienie walki o brąz)
42. Daria Osocka - Zapasy kobiet, kat. 75kg (8msc, przegrana w ćwierćfinale 0:10 i w 2r repasaży 0:8 i pozbawienie walki o brąz)
43. Piotr Myszka - Żeglarstwo, rs:x (5msc, wynik 64pkt, a brąz dawał wynik 61pkt, zaledwie 3pkt od medalu!!!)
44. Zofia Noceti-Klepacka - Żeglarstwo, rs:x (4msc, wynik 48pkt, a brąz dawał wynik 46pkt, zaledwie 2pkt od medalu!!!)
45. Małgorzata Białecka - Żeglarstwo, rs:x (5msc, wynik 55pkt, a brąz dawał wynik 46pkt)
46. Kacper Ziemiński - Żeglarstwo, klasa Laser Standard (8msc, wynik 110pkt, a brąz dawał wynik 97pkt, lecz gdyby liczyć po 1 załodze na kraj byłby na 6msc)
47. Łukasz Przybytek, Paweł Kołodziński - Żeglarstwo, klasa 49er (4msc, wynik 114pkt, a brąz dawał wynik 107pkt, zaledwie 7pkt od medalu!!!)
48. Agnieszka Skrzypulec / Irmina Mrózek Gliszczyńska - Żeglarstwo, klasa 470 (6msc, wynik 105pkt, a brąz dawał wynik 79pkt)

Liczba dyscyplin: 16, liczba konkurencji: 42
2016 1. Sandra Drabik- Boks, kat. 51kg (ćwierćfinał, przegrana 1:2 o półfinał i medal) - MŚ przed IO 2016
2. Aneta Rygielska - Boks, kat. 57kg (ćwierćfinał, przegrana 0:3 o półfinał i medal) - MŚ przed IO 2016
3. Maja Włoszczowska - Kolarstwo górskie MTB, cross country (4msc) - MŚ przed IO 2016
4. Maciej Bodnar - Kolarstwo szosowe, time trial (4msc)
5. Katarzyna Pawłowska - Kolarstwo szosowe, road race (13msc)
6. Katarzyna Pawłowska - Kolarstwo szosowe, time trial (9msc)
7. Damian Zieliński - Kolarstwo torowe, sprint indyw (4msc, zdecydowana przegrana walka o brąz) - MŚ przed IO 2016
8. Paweł Tarnowski - Żeglarstwo, rs:x (8msc, wynik 79pkt, a brąz dawał wynik 61pkt) - MŚ przed IO 2016
9. Zofia Noceti-Klepacka - Żeglarstwo, rs:x (4msc, wynik 61pkt, a brąz dawał wynik 58pkt) - MŚ przed IO 2016
10. Tomasz Januszewski, Jacek Nowak - Żeglarstwo, klasa 49er (4msc, wynik 95pkt, a brąz dawał wynik 88pkt, zaledwie 7pkt od medalu!!!) - MŚ przed IO 2016
11. Agnieszka Skrzypulec / Irmina Mrózek Gliszczyńska - Żeglarstwo, klasa 470 (5msc, wynik 69pkt, a brąz dawał wynik 62pkt, zaledwie 5pkt od medalu!!!) - MŚ przed IO 2016

Liczba dyscyplin: 5, liczba konkurencji: 11
2017 1. Tomasz Kaczor - Kajakarstwo klasyczne, c-1 1000 (5msc, czas 3:55.203, a brąz dawał wynik 3:52.542)
2. Mateusz Kamiński, Vincent Słomiński - Kajakarstwo klasyczne, c-2 1000 (7msc, czas 3:35.708, a brąz dawał wynik 3:33.123)
3. Bartosz Stabno, Rafał Rosolski - Kajakarstwo klasyczne, k-2 1000 (8msc, czas 3:14.714, a brąz dawał wynik 3:10.853)
4. Dorota Borowska - Kajakarstwo klasyczne, c-1 200 (5msc, czas 47.809, a brąz dawał wynik 47.178)
5. Marta Walczykiewicz - Kajakarstwo klasyczne, k-1 200 (5msc, czas 39.596, a brąz dawał wynik 39.564)
6. Anna Puławska, Beata Mikołajczyk - Kajakarstwo klasyczne, k-2 500 (6msc, czas 1:41.382, a brąz dawał wynik 1:40.804)
7. Dominika Włodarczyk, Anna Puławska, Beata Mikołajczyk, Katarzyna Kołodziejczyk - Kajakarstwo klasyczne, k-4 500 (6msc, czas 1:32.105, a brąz dawał wynik 1:30.215)
8. Maja Włoszczowska - Kolarstwo górskie, cross country (4msc, po upadku dublując przeciwniczkę)
9. Maciej Bielecki, Rafał Sarnecki, Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel el. - Kolarstwo torowe, team sprint (4msc, czas 43.698 zaledwie o +0.162 od brązu!!!)
10. Daria Pikulik - Kolarstwo torowe, omnium (4msc, wynik 110pkt, a brąz dawał wynik 115pkt, zaledwie 5pkt od brązu!!!)
11. Paweł Wojciechowski - Lekkoatletyka, skok o tyczce (5msc, wynik 5.75m, a brąz dawał wynik 5.89m skoczone w 2 próbie)
12. Michał Haratyk - Lekkoatletyka, pchnięcie kulą (5msc, wynik 21.41m, a brąz dawał wynik 21.46m)
13. Konrad Bukowiecki - Lekkoatletyka, pchnięcie kulą (8msc, wynik 20.89m, a brąz dawał wynik 21.46m)
14. Piotr Małachowski - Lekkoatletyka, rzut dyskiem (5msc, wynik 65.24m, a brąz dawał wynik 68.03m)
15. Robert Urbanek - Lekkoatletyka, rzut dyskiem (7msc, wynik 64.15m, a brąz dawał wynik 68.03m)
16. Angelika Cichocka - Lekkoatletyka, 1500m (7msc, czas 4:04.16, a brąz dawał wynik 4:02.90)
17. Anna Jagaciak-Michalska - Lekkoatletyka, trójskok (6msc, wynik 14,25m, a brąz dawał wynik 14.77m)
18. Joanna Fiodorow - Lekkoatletyka, rzut młotem (6msc, wynik 73.04m, a brąz dawał wynik 74.76m)
19. Oktawia Nowacka, Daniel Ławrynowicz - Pięciobój nowoczesny, mikst (5msc, wynik 1362pkt, a brąz dawał wynik 1370pkt, zaledwie 8pkt od medalu!!!)
20. Krzysztof Pielowski - Pływanie open water, maraton 10km (11msc, czas 1:52:24.5, a brąz dawał wynik 1:51:59.2)
21. Paweł Juraszek - Pływanie, 50m st dow (5msc, czas 21.47, a brąz dawał wynik 21.43, zaledwie 4 setne od medalu!!!)
22. Wojciech Wojdak - Pływanie, 1500m st dow (7msc, czas 15:01.27, a brąz dawał wynik 14:47.70)
23. Kacper Majchrzak, Filip Zaborowski, Antoni Kałużyński, Jan Świtkowski - Pływanie, sztafeta 4x200m st dow (7msc, czas 7:09.62, a brąz dawał wynik 7:03.18)
24. Piotr Kantor, Bartosz Łosiak - Siatkówka plażowa, duet men (ćwierćfinał, przegrana 33–31, 18–21, 11–15 = 1:2)
25. Julia Walczyk - Szermierka, floret indywidualnie (6msc, przegrana w ćwierćfinale 9:15 o półfinał i medal, zaledwie o 6pkt od medalu!!!)
26. Zbigniew Baranowski - Zapasy styl wolny, kat. 86kg (9msc, przegrana w ćwierćfinale 2:3 o półfinał i walkę o medal)
27. Mateusz Filipczak - Zapasy styl wolny, kat. 97kg (14msc, przegrana 3:4 w 1r repesaży i pozbawienie walki o brąz)
28. Anna Łukasiak - Zapasy kobiet, kat. 48kg (8msc, przegrana w ćwierćfinale 2:3 o półfinał i walkę o medal)
29. Łukasz Przybytek, Paweł Kołodziński - Żeglarstwo, klasa 49er (4msc, wynik 31pkt, a brąz dawał wynik 28pkt, ale przed POL aż 2 załogi GBR, więc tak jakby zdobyli brąz)
30. Piotr Kula - Żeglarstwo, klasa Finn (7msc, wynik 80pkt, a brąz dawał wynik 50pkt)
31. Agata Barwińska - Żeglarstwo, klasa Laser Radial (10msc, wynik 84pkt, a brąz dawał wynik 40pkt)

Liczba dyscyplin: 10, liczba konkurencji 28


*Pogrubieni zostali zdobywcy medali na kolejnych IO
* na żółto uczestnicy/kwalifikanci na kolejnych IO
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2017, 14:01 przez Wilczek19857, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator
Posty: 2367
Rejestracja: 02 sty 2017, 22:56
Lokalizacja: Rochefort

Re: Polskie Medale MŚ Sen "przegrane o włos"

Post autor: runfixe » 09 wrz 2017, 19:26

Wilczku, nie rozumiem tego "Sen" w temacie

SzG
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sty 2017, 20:57

Re: Polskie Medale MŚ Sen "przegrane o włos"

Post autor: SzG » 09 wrz 2017, 19:29

Podejrzewam, że chodzi o seniorów. Nie rozumiem za to tego " włosa".
Choć przyznaję,że robota mistrzowska.

Awatar użytkownika
Wilczek19857
Posty: 1020
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:47

Re: Polskie Medale MŚ Sen "przegrane o włos"

Post autor: Wilczek19857 » 09 wrz 2017, 19:57

oczywiście chodzi o seniorów, a o włos czyli, że zabrakło niewiele, choć w niektórych przypadkach po prostu ćwierćfinaliści wypisani zostali, w każdym razie pochłonęło mnie to mnóstwo czasu i energii, także jeśli ktoś zauważył błędy lub coś pominąłem, proszę mnie poprawiać

Awatar użytkownika
Ukassiu
Posty: 1381
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:01
Lokalizacja: Mielec

Re: Polskie Medale MŚ Sen "przegrane o włos"

Post autor: Ukassiu » 09 wrz 2017, 20:22

Mega robota, dzięki wielkie.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
Wilczek19857
Posty: 1020
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:47

Re: Polskie Medale MŚ Sen "przegrane o włos"

Post autor: Wilczek19857 » 09 wrz 2017, 20:53

Szykuję podobną listę odnośnie ME Seniorów

mrpotato
Posty: 1619
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:30

Re: Polskie Medale MŚ Sen "przegrane o włos"

Post autor: mrpotato » 09 wrz 2017, 23:21

z tymi "włosami" to już na oko widac pola do dyskusji
niemniej przy takiej benedyktyńskiej robocie rispekt i nie ma tematu
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Kazulinho
Posty: 223
Rejestracja: 01 lut 2017, 23:17

Re: Polskie Medale MŚ Sen "przegrane o włos"

Post autor: Kazulinho » 10 wrz 2017, 0:13

No tradycyjnie różnie rozumiemy pewne pojęcia :P

Awatar użytkownika
Wilczek19857
Posty: 1020
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:47

Re: Polskie Medale MŚ Sen "przegrane o włos"

Post autor: Wilczek19857 » 10 wrz 2017, 3:04

Zawsze można zmienić nazwę tematu, więc może macie ciekawy pomysł, a administracja zrobi co trzeba, jestem otwarty na propozycje...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości