Imprezy sportowe w Polsce

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
mrpotato

Re: Imprezy sportowe w Polsce

Post autor: mrpotato » 11 lip 2019, 15:41

maruda pisze:
11 lip 2019, 15:32
Słów kilka o IE 2023: https://www.olimpijski.pl/pl/aktualnosc ... olski.html

(Mamy lepszy wątek? Jeżeli nie - warto chyba utworzyć)
ten watek raczej pod biezący kalendarz zeby nie przegapic imprez o wysokim poziomie miedzynarodowym a nieco mniej propagowanych
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 11 lip 2019, 17:39

Myślę, że wątek do otworzenia w Innych tematach sportowych, po IO w Tokio do przeniesienia do działu Paryż 2024.

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 23 lip 2019, 22:10

Staramy się o organizację mś w wioślarstwie w 2023 roku. Rywalami są Troki i Belgrad, czyli nie są Mekki wioślarstwa. W roku przedolimpijskim byłyby to wyjątkowo istotne zawody w jednej z najważniejszych naszych dyscyplin (oby taką jeszcze było za cztery lata).

Swoją drogą takie Węgry, na pewno kraj sportowo o wiele silniejszy, ale mimo wszystko pod względem gospodarczym nam bliski w przeciągu kilku lat zorganizuje mś w pływaniu i la, dwóch najważniejszych sportów olimpijskich, do tego w kajakarstwie i szermierce. Trzy z tych dyscyplin są podstawą istnienia węgierskiego sportu. Wygląda to o wiele lepiej niż nasze igrzyska europejskie.
W tej dekadzie w istotnych dla nas dyscyplinach mieliśmy u nas mś siatkarzy. W poprzedniej było lepiej, dwa razy kajakarstwo, raz wioślarstwo, ale nigdy jako kwalifikacja olimpijska.

W mojej opinii, jak chcemy organizować wielkie imprezy, to nie powinniśmy iść w stronę igrzysk, czy innych multidyscyplinarnych zawodów, ale próbować w istotnych dla nas sportach - la, wioślarstwo, kajakarstwo, narciarstwo klasyczne.
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 24 lip 2019, 1:43

barania głowa pisze:
23 lip 2019, 22:10
Staramy się o organizację mś w wioślarstwie w 2023 roku. Rywalami są Troki i Belgrad, czyli nie są Mekki wioślarstwa. W roku przedolimpijskim byłyby to wyjątkowo istotne zawody w jednej z najważniejszych naszych dyscyplin (oby taką jeszcze było za cztery lata).

Swoją drogą takie Węgry, na pewno kraj sportowo o wiele silniejszy, ale mimo wszystko pod względem gospodarczym nam bliski w przeciągu kilku lat zorganizuje mś w pływaniu i la, dwóch najważniejszych sportów olimpijskich, do tego w kajakarstwie i szermierce. Trzy z tych dyscyplin są podstawą istnienia węgierskiego sportu. Wygląda to o wiele lepiej niż nasze igrzyska europejskie.
W tej dekadzie w istotnych dla nas dyscyplinach mieliśmy u nas mś siatkarzy. W poprzedniej było lepiej, dwa razy kajakarstwo, raz wioślarstwo, ale nigdy jako kwalifikacja olimpijska.

W mojej opinii, jak chcemy organizować wielkie imprezy, to nie powinniśmy iść w stronę igrzysk, czy innych multidyscyplinarnych zawodów, ale próbować w istotnych dla nas sportach - la, wioślarstwo, kajakarstwo, narciarstwo klasyczne.
Najwyraźniej polsko-ukraiński Miś 2012 nie otworzył oczu niedowiarkom, albo nie odpowiadał żywotnym potrzebom narodu (chociaż sądząc po atmosferze wtedy i teraz, jak się to wspomina, to jednak był sukces, a przedtem opinie były takie jak o Krakowie 2023 - po co nam to, czy nie mamy na co pieniędzy wydawać...)

Było trochę ME - pięciobój 2013, kajaki i wiosła chyba też, siatkarki 10 lat temu i za miesiąc, siatkarze dwa lata temu, WKKW 2017, ręczna 2016... no i trochę innych imprez jak PŚ. Niestety, nawet jak organizujemy jakąś imprezę, to jej promocja kompletnie leży - kto z was przyjechał do Warszawy oglądać najlepszych pięcioboistów świata w 2014? A wstęp był wolny na wszystko. Wiadomo, przeciętnego janusza pięciobój nie zainteresuje, ale takich olimpijskich świrów jak my? A w Poznaniu na trybunach Malty wyróżniają się głównie Brytyjczycy. Szermierka? Jeździectwo (np. CSIO5* Sopot albo PN w WKKW)? To się ledwo do "misyjnej" TVP Sport przebija. Jak więc ma się przebić do świadomości kibiców?

Outsider

Post autor: Outsider » 24 lip 2019, 2:07

Mieliśmy jeszcze MŚ w siatkówce plażowej (2013), w kolarstwie torowym (2019) i podnoszeniu ciężarów (2013).
Nawet jeśli rola ciężarów spadła, to jednak przez lata była to medalodajna dyscyplina. Gdyby nie afery dopingowe, być może byłaby nadal. Nie wiem, czy są jeszcze szanse na dawny blask.
W kolarstwie torowym jak najbardziej są szansę na nową jakość tej dyscypliny. Mamy tor, który mimo finansowych problemów, wykorzystujemy całkiem nieźle. Mistrzostwa były też chyba dość dobrze promowane.
Siatka plażowa, moim zdaniem wpisuje się w siatkarskie tendencje i świetnie wykorzystano koniunkturę, która teraz zaczęła słabnąć, Polacy są siatkówką przesyceni. Nie zmienia to faktu, że szanse na medal olimpijski w plażówce są dużo większe niż w siatkówce kobiet.

Niestety jest też tak, że wioślarze, kajakarze, czy szermierze nie są u nas popularnymi sportowcami. Nie wiem jak to jest na rzeczonych Węgrzech? Myślę jednak, że nawet, gdyby sportowca roku, tak jak na Węgrzech wybierali dziennikarze, to nikt z tych dyscyplin nie miałby większych szans (może czwórka podwójna po Pekinie). Oczywiście jak najbardziej wiąże się to z promocją w mediach.

pbest

Post autor: pbest » 24 lip 2019, 9:51

Moje marzenie to mistrzostwa Europy, a potem mistrzostwa świata w lekkiej atletyce na Stadionie Śląskim.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 24 lip 2019, 10:15

Też liczę na ME 2024, które myślę, że dostaniemy. Potem niech powalczą o MŚ. Może 2029?
Oprócz wioseł już mamy MŚ w ręczną mężczyzn i siatkówki kobiet. Nie jest źle.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

ODPOWIEDZ