Piłka nożna

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Kuburgha

Re: Piłka nożna

Post autor: Kuburgha » 16 lut 2019, 0:09

Drugi gol dla Piasta w dzisiejszym meczu z Lechem chyba można już zakwalifikować do kolejnego odcinka serialu "Piłkarskie jaja"? Względnie jako uzasadnienie dlaczego nie zapłacę choćby złotówki za oglądanie tego badziewia w telewizji.

Swoją drogą na razie efekty pracy Nawałki w Poznaniu nie są imponujące. Ale może to dla Poznaniaków złe miłego początki. Za tydzień dla Lecha mecz sezonu.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 17 lut 2019, 22:10

Dzisiejszy mecz Serie C, Cuneo (11 miejsce)- AS Pro Piacenza (ostatnia drużyna tabeli) i ciekawy wynik 20:0. W statystykach np. posiadanie piłki 95% do 5%, strzały 57:0 Nie przypuszczałem, że takie statystyki są w ogóle możliwe w tej samej klasie rozgrywkowej. Chyba że coś się stało.

Uzupełnienie: Doczytałem i okazało się, że goście przyjechali ponoć na mecz w ósemkę.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 17 lut 2019, 22:31

Kuburgha pisze:
17 lut 2019, 22:10
Dzisiejszy mecz Serie C, Cuneo (11 miejsce)- AS Pro Piacenza (ostatnia drużyna tabeli) i ciekawy wynik 20:0. W statystykach np. posiadanie piłki 95% do 5%, strzały 57:0 Nie przypuszczałem, że takie statystyki są w ogóle możliwe w tej samej klasie rozgrywkowej. Chyba że coś się stało.

Uzupełnienie: Doczytałem i okazało się, że goście przyjechali ponoć na mecz w ósemkę.
Podziw za głebokie zainteresowanie tematem

Ad serie a i Piatek to przeczytalem ze na liscie strzelcow w debiutanckim sezonie minal Ibre i goni Teveza,Szewczenke i Ronaldo...zostalo chyba 14 kolejek,potrzeba 9 goli
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Pawło

Post autor: Pawło » 18 lut 2019, 10:25

Probierz pokazuje klasę, nie boi się mniejszych drużyn, układa je i jak już ułoży...szacun
Stokowiec też wykonuje świetną robotę, Piast, Pogoń i Zagłębie na + z trenerką

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 23 lut 2019, 20:30

No i Lech wygrał swój mecz sezonu. Nie śledzę tego na bieżąco, ale zanosi się, że wielce prawdopodobnie Legia nie będzie po raz 4 z rzędu mistrzem Polski. Chociaż do końca dużo czasu jeszcze. Ale ktokolwiek będzie tym mistrzem, to awansu do LM nie wróżę. Zresztą czy ktokolwiek ma tu takie nadzieje?

Pawło

Post autor: Pawło » 23 lut 2019, 22:47

LM to zupełnie inny poziom, chodzi chyba o to by wrócić do poziomu 1 drużyny w LE

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 09 mar 2019, 13:26

Kuburgha pisze:

Co ciekawe, już do przerwy było 16:0, potem impet gospodarzy osłabł. Pierwszy skład Pro Piacenza odmówił gry ze względu na zaległości w wypłatach wynagrodzeń i w meczu wystąpili juniorzy oraz 39 letni fizjoterapeuta. Niestety, mecz został zweryfikowany jako walkower, bo niektórzy z piłkarzy nie byli uprawnieni do gry. Pro Piacenza ostatecznie została wyrzucona z rozgrywek, ale oni przez pół roku rozegrali chyba tylko jeden mecz.
Zresztą, Cuneo chyba też ma coś na sumieniu, bo dostali 23 ujemne punkty.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 09 mar 2019, 15:18

Merlin pisze:
09 mar 2019, 13:26
Kuburgha pisze:

Co ciekawe, już do przerwy było 16:0, potem impet gospodarzy osłabł. Pierwszy skład Pro Piacenza odmówił gry ze względu na zaległości w wypłatach wynagrodzeń i w meczu wystąpili juniorzy oraz 39 letni fizjoterapeuta. Niestety, mecz został zweryfikowany jako walkower, bo niektórzy z piłkarzy nie byli uprawnieni do gry. Pro Piacenza ostatecznie została wyrzucona z rozgrywek, ale oni przez pół roku rozegrali chyba tylko jeden mecz.
Zresztą, Cuneo chyba też ma coś na sumieniu, bo dostali 23 ujemne punkty.
Walkower jak walkower, ale wynik zachowany, bo nie można zweryfikować meczu na 3:0, jeśli uzyskany wynik był lepszy. Chyba że we Włoszech mają inne przepisy.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 13 mar 2019, 21:35

Zmarnowałem dziś 2 godziny życia oglądając większość kopaniny (z dogrywką) Raków-Legia w Pucharze Polski. Fakt ten wręcz mnie przeraził, bo oglądanie takiego badziewia wyraźnie świadczy o skłonności do masochizmu. Pociesza mnie tylko, że nie jestem wśród skrajnych już zboczeńców, którzy za taką perwersyjną "przyjemność" płacą (za bilety na mecz lub płatne telewizje by oglądać naszą ligę).

Co poszło nie tak? Przecież jesteśmy coraz bogatszym krajem, a czasem jak raz na jakiś czas obejrzę krajowe popisy, to wydaje mi się, że np. w latach dziewięćdziesiątych poziom rozgrywek bywał lepszy, a czołowe drużyny nawet czasem grały w piłkę. Jeśli piłka to biznes, to w kraju bogatszym dziś niż 20 lat temu powinny istnieć lepsze drużyny niż wtedy. Jedyny plus jest taki, że w porównaniu do tych 20 lat wstecz mamy sporo więcej piłkarzy w dobrych drużynach zagranicznych. A to powinno przekładać się na lepszy poziom reprezentacji. W sumie, to pewnie też jakieś wytłumaczenie klubowej słabizny, bo dużo kopaczy wyjeżdża w juniorskim wieku.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 13 mar 2019, 22:26

Kuburgha pisze:
13 mar 2019, 21:35
Pociesza mnie tylko, że nie jestem wśród skrajnych już zboczeńców, którzy za taką perwersyjną "przyjemność" płacą (za bilety na mecz lub płatne telewizje by oglądać naszą ligę).
To może już post do tematu "media sportowe", ale C+ ma sporo innego, wartościowego "contentu", jak to się dziś określa, zwłaszcza że wychodzi na prostą po utracie paru lig na rzecz Eleven, dzięki sublicencjom od tej stacji. Siatkówka na najwyższym poziomie klubowym, kosz - NBA, najlepsza liga żużlowa na świecie+GP i DMŚ...
Fakt, kupowanie C+ tylko dla polskiej ligi piłkarskiej to skrajnie fanatystyczny masochizm, aczkolwiek obejrzenie raz na jakiś czas meczu po to, żeby się przekonać, jakie to dno, przy korzystaniu z innych zalet wspomnianych C+ (plus najświeższe premiery filmowe na kanałach pozasportowych, będących w podstawowym pakiecie C+) można jeszcze zrozumieć.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 13 mar 2019, 22:40

Oczywiście, że chodziło mi o wykupywanie stacji dla naszej ekstraklapy. Tu się będę upierał, że to zboczenie. Te inne treści są tylko przykrywką dla skrajnej perwersji oglądania czegoś co nie śniło się fizjonomom (jak ostatnio powiedział Stoch) i co byłoby wdzięcznym tematem dla najwybitniejszych turpistów.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 13 mar 2019, 23:05

Kuburgha pisze:
Co poszło nie tak? Przecież jesteśmy coraz bogatszym krajem, a czasem jak raz na jakiś czas obejrzę krajowe popisy, to wydaje mi się, że np. w latach dziewięćdziesiątych poziom rozgrywek bywał lepszy, a czołowe drużyny nawet czasem grały w piłkę.
Niczego nowego nie powiem, ale zwłaszcza jedno poszło nie tak: zarządzanie. No sory, ale jeśli przez 20 lat niebytności polskiego klubu w LM słucha się jaka to jest kasa i ile lat świetlnych do przodu jeden sezon w fazie grupowej jest w stanie polski klub pchnąć (wiadomo, że było w tym sporo przesady), w końcu mistrz naszego kraju wywalcza upragniony awans, a na koniec sezonu nie jest w stanie związać końca z końcem, to coś tu jest nie halo. Do tego dochodzi straszliwa polityka kadrowa, znacznie przepłacane kontrakty, żonglerka trenerami, niemal zupełny brak szkolenia młodzieży i tak pewnie można by się bawić w wymienianie kolejnych powodów. Osobiście jestem zdania, że zastrzyk gotówki do polskich klubów, który zaczął się chyba właśnie z wykupieniem praw przez C+, a który stale rośnie, jest paradoksalnie jednym z głównych powodów słabnącego poziomu polskiej ligi, bo większość powyższych wynika właśnie z niego.
Kuburgha pisze:
W sumie, to pewnie też jakieś wytłumaczenie klubowej słabizny, bo dużo kopaczy wyjeżdża w juniorskim wieku.
Tylko, że ci juniorzy w większości wracają potem do polskiej ligi, bo nie potrafią się przebić, gdy kończą wiek, który uprawniał ich do gry w młodzieżowych zespołach. Taki Szczęsny to jeden z nielicznych wyjątków, pozostali Polacy, którzy mniej lub bardziej brylują na zachodnich (a w paru przypadkach na wschodnich) boiskach to jednak w większości produkt z Ekstraklasy.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 13 mar 2019, 23:43

Kuburgha pisze:
13 mar 2019, 22:40
Oczywiście, że chodziło mi o wykupywanie stacji dla naszej ekstraklapy. Tu się będę upierał, że to zboczenie. Te inne treści są tylko przykrywką dla skrajnej perwersji oglądania czegoś co nie śniło się fizjonomom (jak ostatnio powiedział Stoch) i co byłoby wdzięcznym tematem dla najwybitniejszych turpistów.
Widze ze absmak cie solidnie przytrzymal ;) dobrze wiedziec ze poziom constans,oszczedzi sie troche czasu....sam ofc tez sobie zadaje to pyt. ogladajac te kopanie sie po czolach czy to moze LM i rozgrywki w top ligach wykrzywiaja perspektywe ale kase jakas tam niemałą biorą wiec troche lipa mimo wszystko
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 14 mar 2019, 0:00

Col_Frost pisze:
13 mar 2019, 23:05
Do tego dochodzi straszliwa polityka kadrowa, znacznie przepłacane kontrakty, żonglerka trenerami, niemal zupełny brak szkolenia młodzieży i tak pewnie można by się bawić w wymienianie kolejnych powodów.
Pojechałeś jak Szpakowski, w dawnych czasach analizujący od 60 minuty meczu przyczyny porażki ;) Ale nie sposób się tu nie zgodzić. O kompletnie oderwanych od umiejętności kontraktach kopaczy w naszej lidze też tu kiedyś pisałem. Zaryzykuję twierdzenie, że niektóre kilkukrotnie za duże. Wielu naszych ligowców (zwłaszcza tych koło 30-ki) nie znajdzie zatrudnienia zagranicą za połowę tej kasy.
Col_Frost pisze:
13 mar 2019, 23:05
Niczego nowego nie powiem, ale zwłaszcza jedno poszło nie tak: zarządzanie. No sory, ale jeśli przez 20 lat niebytności polskiego klubu w LM słucha się jaka to jest kasa i ile lat świetlnych do przodu jeden sezon w fazie grupowej jest w stanie polski klub pchnąć (wiadomo, że było w tym sporo przesady), w końcu mistrz naszego kraju wywalcza upragniony awans, a na koniec sezonu nie jest w stanie związać końca z końcem, to coś tu jest nie halo.
Chyba we wszystkich trzech wypadkach po awansie do LM dochodziło do konfliktów i pieniądze "wychodziły" z klubu. W Legii na pewno. W latach dziewięćdziesiątych nastąpił konflikt Romanowski- CWKS (wojsko), a ostatnio Leśnodorski-Mioduski, a w Widzewie nie mogli się dogadać Grajewski z Pawelcem (ale szczegółowo ich sporów i czym się skończyły nie pamiętam). Zamiast Eldorado pozostały konflikty i kłopoty 20 lat temu w Legii i Widzewie, a w Legii obecnej chyba też idzie w tę stronę.
Jesteśmy największym krajem Europy bez klubu grającego regularnie w LM. Wspomniany dawny współwłaściciel Legii Romanowski powiedział kiedyś, że gdyby nie konflikt z wojskiem, to potencjał tamtej Legii był na zbudowanie solidnego europejskiego średniaka grającego w LM regularnie. Czy miał rację? Nie wiem, ale wtedy nie było jeszcze takiej przepaści choćby do tych średniaków jak dzisiaj. Było chyba łatwiej (ale biedniej). Zapewne też potencjał na załapanie się na dłużej do LM miała Wisła. Trafiały jej się nawet niezłe losowania, ale zawsze coś było nie tak. Najbliżej chyba było gdy trafiła na Anderlecht (ale afera z odejściem Uche mocno osłabiła drużynę) i gdy grała z Panathinaikosem (chyba jednak sędzia ją przekręcił, nie uznając gola na 2:2 w rewanżu).

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 14 mar 2019, 0:13

mrpotato pisze:
13 mar 2019, 23:43
Widze ze absmak cie solidnie przytrzymal ;)
Myślę, że potrzyma długo. Obawiam się, że w tym sezonie ograniczę się już wyłącznie do jakichś skrótów z naszej klubowej piłki. Swoją drogą chciałem tu nawet jeden wrzucić, widziany jakiś czas temu, ale nie mogłem znaleźć. Taka nasza kopana w pigułce. Kilkadziesiąt sekund wyjęte w całości z jednego meczu, gdy kopacze obu drużyn nie są w stanie wymienić dwóch celnych podań z rzędu i co chwilę robią niesamowite kiksy. Nawet śmieszne w kategorii piłkarskie jaja. Ale to chyba nie jaja, a spora część naszej piłkarskiej codzienności.
Przypominają się czasy, gdy grając z kolegami człowiek przewracał się na piłce, czy z dwóch metrów pudłował na pustą bramkę. Ale ja przynajmniej:
1. Wstydziłem się tego
2. Nie brałem za to kasy
3. Nie walczyłem o MP (chociaż patrząc na ostatnich kilka sezonów, można się czasem zastanowić, czy czołówka przypadkiem nie walczy jednak o to, by tym mistrzem za żadne skarby i pod żadnym pretekstem nie zostać).

ODPOWIEDZ