Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2026

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 27 mar 2017, 15:58

Wprawdzie nie wiemy jeszcze gdzie odbędą się letnie igrzyska 2024, ale pojawiają się też kandydatury na igrzyska zimowe w 2026. Co sądzicie o egzotycznym pomyśle na igrzyska w Argentynie?
http://wyborcza.pl/7,154902,21174729,ig ... niesc.html
MKOL może się i zainteresować takim pomysłem, jeśli rzeczywiście przyczyniłby się do rozpropagowania sportów zimowych na półkuli południowej. Ale z drugiej strony kto w tej Ameryce Południowej miałby bawić się na poważnie w sporty zimowe? Oprócz Argentyny chyba tylko Chile. No i problem, że igrzyska trzeba byłoby robić latem...
Ponoć starać się też ma Turcja
http://www.skijumping.pl/news.php?pokaz ... komentarze

Obstawiam, że jeśli pozostanie ktoś chętny z Europy (a nie jej obrzeży jak Kazachstan czy Turcja), to je dostanie przed Turkami (Erzurum to geograficznie Azja) czy Argentyńczykami. Jeśli nie, to może doczeka się wreszcie Kazachstan. Mają kasiurę, co powinno ostatecznie przesądzić na ich korzyść.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Igrzyska Olimpijskie 2026

Post autor: runfixe » 27 mar 2017, 16:55

Ja słyszałem, że dość poważnie stara się szwajcarski Sion i kanadyjskie Calgary, i to są według mnie bardziej prawdopodobne lokalizacje.
Turcja wobec tumultu politycznego na dzień dzisiejszy jest bez szans, Argentyna wydaje się jednak anegdotyczna.
Przeciw Ałmatom byłby przede wszystkim fakt, że ZIO 2018 i 2022 będą już w Azji. Jedyną szansą dla nich byłaby sytuacja, że wszyscy inni się wycofają.

dd100

Post autor: dd100 » 28 mar 2017, 0:42

Kuburgha pisze: Ale z drugiej strony kto w tej Ameryce Południowej miałby bawić się na poważnie w sporty zimowe? Oprócz Argentyny chyba tylko Chile.
Nawet patrząc na Argentynę i Chile to w sumie ciężko to nazwać bawieniem się na poważnie w sporty zimowe ;).
Poza tymi dwoma krajami to coś też się dzieje w Brazylii - przyzwoita snowboardcrossistka, nieźli bobsleiści, w skokach akrobatycznych mieli reprezentantkę w Soczi (a może byłyby i dwie, ale ich najlepsza reprezentantka się połamała przed IO), do tego biathlonisto-biegacze/ki (ci sami startują w obu dyscyplinach, przynajmniej w większości). Także w łyżwiarstwie figurowym mają często swoich przedstawicieli na MŚ.
Do tego dodałbym jeszcze Kolumbijczyków, którzy regularnie startują w PŚ w łyżwiarstwie szybkim oraz shorttrackowcy, ale tu nie wiem jak z regularnością (gdzieś mi się tam po prostu przewinęli w wynikach).
W Soczi startowała też Paragwajka w jednej z konkurencji freestylowych (z tymże to była chyba Amerykanka startująca w barwach tego kraju).
Może jeszcze ktoś, bo piszę z pamięci. Wypisałem tylko takich co jakiś tam poziom prezentują, dlatego żadnych biegaczy z Wenezueli czy Peru w tym krótkim zestawieniu nie ma. Jeśli kogoś pominąłem to proszę o uzupełnienie.

SzG

Post autor: SzG » 28 mar 2017, 20:48

Jak już mają być trzecie z rzędu ZIO w Azji to niech lepiej dostanie już Sapporo ,bo Kasai będzie musiał 100 lat skakać w oczekiwaniu na igrzyska w Japonii. :lol:
Patrząc jednak na ostatnie wybory ,gdzie coraz mniej kandydatów bije się o organizację to dostanie ten kto wyrazi chęć i niestety mogą to być jakieś arabusy ze sztucznym śniegiem.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 18 kwie 2017, 23:45

Kandydatura Sionu ponoć już oficjalna. Chociaż jeszcze w przyszłym roku ma się tam odbyć referendum. Oby nic nie zmieniło. Fajnie, jakby znów igrzyska były do oglądania o sensownej porze.

Awatar użytkownika
barania głowa

Re: Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2026

Post autor: barania głowa » 19 paź 2017, 20:47

Referendum zakończyło starania o io Tyrolu.

hesse

Post autor: hesse » 21 paź 2017, 8:34

Ciekaw jestem jakby we wszystkich miastach kandydatach wprowadzić obowiązek referendum, ile by zostało.

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 13 cze 2018, 5:27

Helweci, a konkretnie Sion po przegranym referendum, kończą starania o zimowe io 2026.

ODPOWIEDZ