Polskie Medale Mistrzostw Świata 2009-2016

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator
Posty: 1746
Rejestracja: 02 sty 2017, 22:56
Lokalizacja: Rochefort

Re: Polskie Medale Mistrzostw Świata 2009-2016

Post autor: runfixe » 03 wrz 2017, 21:43

Jak dla mnie medale przyznane po latach nie powinny znaleźć się na tej liście, albo przynajmniej być oznaczone gwiazdką. Zawodnicy nie dostali takiej premii jak normalni medaliści i nie mieli takiego wsparcia związku co ich koledzy.

Tym bardziej bezzasadne jest wypisywanie wagi bokserskiej, która nie była olimpijską w danym momencie (2012) i stała się dopiero w tym roku.

Awatar użytkownika
Wilczek19857
Posty: 596
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:47

Re: Polskie Medale Mistrzostw Świata 2009-2016

Post autor: Wilczek19857 » 06 wrz 2017, 1:48

2008 - zawody, które odbyły się po IO w Pekinie czyli po 24 sierpnia

Dyscypliny letnie

Złoto:
1. Boks - Karolina Michalczuk - kat. 54kg kobiet (od Londynu 51kg olympic)

Brąz:
2. Tenis ziemny - Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski - debel mężczyzn (W MSiT za równorzędny MŚ jest uznawany turniej Masters czyli ATP i WTA Finals)
3. Zapasy - Agata Pietrzyk - kat. 59kg kobiet (od Rio 58kg olympic)

Liczba dyscyplin: 3, liczba konkurencji: 3

2009

Dyscypliny letnie

Złoto:
1. Lekkoatletyka - Anna Rogowska - skok o tyczce kobiet
2. Lekkoatletyka - Anita Włodarczyk - rzut młotem kobiet
3. Wioślarstwo - Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Adam Korol - m4x, czwórka podwójna mężczyzn
4. Wioślarstwo - Magdalena Fularczyk, Julia Michalska - w2x, dwójka podwójna kobiet
5. Podnoszenie ciężarów - Marcin Dołęga - kat. 105kg mężczyzn

Srebro:
6. Kajakarstwo klasyczne - Marta Walczykiewicz - k-1 200m kobiet
7. Lekkoatletyka - Monika Pyrek - skok o tyczce kobiet
8. Lekkoatletyka - Piotr Małachowski - rzut dyskiem mężczyzn
9. Lekkoatletyka - Tomasz Majewski - pchnięcie kulą mężczyzn
10. Lekkoatletyka - Szymon Ziółkowski - rzut młotem mężczyzn
11. Pływanie - Paweł Korzeniowski - 200m stylem motylkowym mężczyzn
12. Wioślarstwo - Magdalena Kemnitz, Agnieszka Renc - lw2x, dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet
13. Szermierka - Danuta Dmowska, Małgorzata Bereza, Magdalena Piekarska, Ewa Nelip - szpada drużynowo kobiet
14. Zapasy - Agata Pietrzyk - kat. 59kg kobiet (od Rio 58kg olympic)

Brąz:
15. Lekkoatletyka - Sylwester Bednarek - skok wzwyż mężczyzn
16. Lekkoatletyka - Kamila Chudzik - siedmiobój kobiet
17. Lekkoatletyka - Grzegorz Sudoł - chód 50km mężczyzn
18. Piłka ręczna - drużyna mężczyzn
19. Szermierka - Krzysztof Mikołajczak, Tomasz Motyka, Radosław Zawrotniak, Adam Wiercioch - szpada drużynowo mężczyzn (w Londynie nie było tej konkurencji, ale już w Rio tak i od Tokio koniec rotacji)
20. Wioślarstwo - Łukasz Pawłowski, Łukasz Siemion, Miłosz Bernatajtys, Paweł Rańda - lm4-, czwórka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn

Liczba dyscyplin: 7, liczba konkurencji: 18

Dyscypliny zimowe
Złoto:
1. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk - 15 km bieg łączony kobiet
2. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk - 30 km stylem dowolnym kobiet

Brąz:
1. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk - 10 km stylem klasycznym kobiet
2. Snowboard - Paulina Ligocka - halfpipe kobiet

2010

Dyscypliny letnie

Złoto:
1. Kolarstwo górskie - Maja Włoszczowska - cross country kobiet
2. Podnoszenie ciężarów - Adrian Zieliński - kat. 85kg mężczyzn
3. Podnoszenie ciężarów - Marcin Dołęga - kat. 105kg mężczyzn
4. Żeglarstwo - Piotr Myszka - klasa RS:X mężczyzn

Srebro:
5. Szermierka - Sylwia Gruchała, Anna Rybicka, Karolina Chlewińska, Katarzyna Kryczało - floret drużynowo kobiet
6. Żeglarstwo - Przemysław Miarczyński - klasa RS:X mężczyzn (Na IO może startować 1 żeglarz w danej klasie)

Brąz:
7. Boks - Karolina Graczyk - kat. 60kg kobiet
8. Kajakarstwo klasyczne - Karolina Naja, Aneta Konieczna, Sandra Pawełczak, Magdalena Krukowska - k-4 500m kobiet
9. Kajakarstwo klasyczne - Piotr Siemionowski - K-1-200m mężczyzn
10. Tenis ziemny - Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski - debel mężczyzn
11. Wioślarstwo - Julia Michalska/Magda Fularczyk - w2x, dwójka podwójna kobiet

Liczba dyscyplin: 8, liczba konkurencji: 10
2011 Dyscypliny letnie

Złoto:
1. Kajakarstwo klasyczne - Piotr Siemionowski k-1 200m mężczyzn
2. Lekkoatletyka - Paweł Wojciechowski - skok o tyczce mężczyzn

Srebro:
3. Kajakarstwo górskie - Mateusz Polaczyk - slalom k-1 mężczyzn
4. Kajakarstwo klasyczne - Marta Walczykiewicz - k-1 200m kobiet
5. Kolarstwo górskie - Maja Włoszczowska - cross country kobiet
6. Pływanie - Konrad Czerniak - 100m stylem motylkowym mężczyzn
7. Tenis ziemny - Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski - debel mężczyzn
8. Zapasy - Damian Janikowski - styl klasyczny kat. 84 kg mężczyzn
9. Żeglarstwo - Piotr Myszka - klasa RS:X mężczyzn
10. Żeglarstwo - Zofia Noceti-Klepacka - klasa RS:X kobiet

Brąz
11. Kajakarstwo klasyczne - Beata Mikołajczyk, Aneta Konieczna - k-2 500m kobiet (zamiast Koniecznej w składzie była Karolina Naja)
12. Lekkoatletyka - Karolina Tymińska - siedmiobój kobiet
13. Podnoszenie ciężarów - Adrian Zieliński - kat. 85kg mężczyzn

Liczba dyscyplin: 9, liczba konkurencji: 13

Dyscypliny Zimowe:
Srebro:
1. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk - 15 km bieg łączony kobiet
2. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk - 10 km stylem klasycznym kobiet

Brąz:
3. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk - 30 km stylem dowolnym kobiet
4. Skoki Narciarskie - Adam Małysz - skocznia normalna
2012 Dyscypliny letnie

Srebro
1. Boks - Sandra Kruk - kat. 57kg kobiet (od Tokio olympic)
2. Żeglarstwo - Zofia Noceti-Klepacka - klasa RS:X kobiet

Brąz
3. Boks - Karolina Michalczuk - kat. 51kg kobiet
4. Tenis ziemny - Agnieszka Radwańska - singiel kobiet (W MSiT za równorzędny MŚ jest uznawany turniej Masters czyli ATP i WTA Finals)

Liczba dyscyplin: 3, liczba konkurencji: 4

Dyscypliny zimowe

Brąz:
1. Łyżwiarstwo szybkie - Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska - bieg drużynowy kobiet
2013 Dyscypliny letnie

Złoto:
1. Lekkoatletyka - Paweł Fajdek - rzut młotem mężczyzn

Srebro
2. Kajakarstwo klasyczne - Marta Walczykiewicz - k-1 200m kobiet
3. Kolarstwo górskie - Maja Włoszczowska - cross country kobiet
4. Lekkoatletyka - Piotr Małachowski - rzut dyskiem mężczyzn
5. Lekkoatletyka - Anita Włodarczyk - rzut młotem kobiet
6. Pływanie - Paweł Korzeniowski - 200m stylem motylkowym mężczyzn
7. Pływanie - Radosław Kawęcki - 200m stylem grzbietowym mężczyzn

Brąz
8. Kajakarstwo górskie - Mateusz Polaczyk - slalom k-1 mężczyzn
9. Kajakarstwo klasyczne - Karolina Naja, Beata Mikołajczyk - k-2 500m kobiet
10. Pływanie - Konrad Czerniak - 100m stylem motylkowym mężczyzn
11. Podnoszenie ciężarów - Bartłomiej Bonk - kat. +105kg mężczyzn
12. Wioślarstwo - Sylwia Lewandowska, Joanna Leszczyńska, Magdalena Fularczyk, Natalia Madaj - w4x, czwórka podwójna kobiet (w składzie z Rio była tylko Leszczyńska)

Liczba dyscyplin: 7, liczba konkurencji: 12

Dyscypliny zimowe

Złoto:
1. Skoki narciarskie - Kamil Stoch - skocznia duża

Srebro:
2. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk - 30 km stylem klasycznym kobiet
3. Biathlon - Krystyna Pałka - bieg na dochodzenie 10 km kobiet
4. Łyżwiarstwo szybkie - Natalia Czerwonka, Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska - bieg drużynowy kobiet

Brąz:
5. Biathlon - Monika Hojnisz - bieg ze startu wspólnego 12,5 km kobiet
6. Skoki narciarskie - Macij Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch - drużynowo
7. Łyżwiarstwo szybkie - Zbigniew Bródka, Konrad Niedżwiedzki, Jan Szymański - bieg drużynowy mężczyzn
2014 Dyscypliny letnie
Złoto:
1. Kolarstwo szosowe - Michał Kwiatkowski - wyścig ze startu wspólnego mężczyzn
2. Siatkówka halowa - drużyna mężczyzn

Srebro:
3. Kajakarstwo klasyczne - Edyta Dzieniszewska, Beata Mikołajczyk, Karolina Naja, Marta Walczykiewicz - k-4 500m kobiet
4. Kajakarstwo klasyczne- Marta Walczykiewicz - K-1 200m kobiet
5. Tenis ziemny - Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz - mikst (W MSiT za równorzędny MŚ jest uznawany turniej Masters czyli ATP i WTA Finals, a także Puchar Hopmana mikstów)
6. Wioślarstwo - Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj - w2x, dwójka podwójna kobiet
7. Zapasy - Iwona Matkowska - kat. 48kg kobiet
8. Żeglarstwo - Przemysław Miarczyński - klasa RS:X mężczyzn

Brąz:
9. Judo - Katarzyna Kłys - lat. 70kg kobiet
10. Kajakarstwo klasyczne - Karolina Naja, Beata Mikołajczyk - k-2 500m kobiet
11. Tenis ziemny - Agnieszka Radwańska - singiel kobiet
12. Wioślarstwo - Zbigniew Schodowski, Mateusz Wilangowski, Marcin Brzeziński, Robert Fuchs, Krystian Aranowski, Michał Szpakowski, Mikołaj Burda, Piotr Juszczak, Daniel Trojanowski - m8+, ósemka ze sternikiem mężczyzn

Liczba dyscyplin: 9, liczba konkurencji: 12
2015 Dyscypliny letnie

Złoto:
1. Lekkoatletyka - Anita Włodarczyk - rzut młotem kobiet
2. Lekkoatletyka - Paweł Fajdek - rzut młotem mężczyzn
3. Lekkoatletyka - Piotr Małachowski - rzut dyskiem mężczyzn
4. Tenis ziemny - Agnieszka Radwańska - singiel kobiet

Srebro:
5. Kajakarstwo górskie - Mateusz Polaczyk - slalom k-1 mężczyzn
6. Kajakarstwo klasyczne - Marta Walczykiewicz - K-1 200m kobiet
7. Lekkoatletyka - Adam Kszczot - bieg na 800m mężczyzn
8. Pływanie - Radosław Kawęcki - 200m stylem grzbietowym mężczyzn
9. Podnoszenie ciężarów - Adrian Zieliński - kat. 94kg mężczyzn
10. Tenis ziemny - Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz - mikst

Brąz:
11. Kajakarstwo klasyczne - Piotr Kuleta, Marcin Grzybowski - c-2 1000m mężczyzn
12. Lekkoatletyka - Wojciech Nowicki - rzut młotem mężczyzn
13. Lekkoatletyka - Piotr Lisek - skok o tyczce mężczyzn
14. Lekkoatletyka - Paweł Wojciechowski - skok o tyczce mężczyzn
15. Lekkoatletyka - Robert Urbanek - rzut dyskiem mężczyzn
16. Piłka ręczna - drużyna mężczyzn
17. Pływanie - Jan Świtkowski - 200m stylem motylkowym mężczyzn

Liczba dyscyplin: 7, liczba konkurencji: 14

Dyscypliny zimowe

Srebro:
1. Biathlon - Weronika Nowakowska - sprint 7,5 km kobiet

Brąz:
2. Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec - sprint drużynowy stylem dowolnym kobiet
3. Skoki narciarskie - Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Kamil Stoch - drużynowo
4. Biathlon - Weronika Nowakowska - bieg na dochodzenie 10 km kobiet
2016 Złoto:
1. Żeglarstwo - Piotr Myszka - klasa RS:X mężczyzn
2. Żeglarstwo - Małgorzata Białecka - RS:X mężczyzn

Brąz:
3. Tenis ziemny - Agnieszka Radwańska - singiel kobiet

Liczba dyscyplin: 2, liczba konkurencji: 3

*Pogrubieni zostali zdobywcy medali na kolejnych IO
* Kursywą medaliści z kategorii zbliżonych wagą do olimpijskich oraz medaliści po DSQ za doping rywali

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości